Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 7-1 Blackburn Rovers (27.11.2010)
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #1
PL: Manchester United 7-1 Blackburn Rovers (27.11.2010)
[Obrazek: n1uihh.png][Obrazek: 2iafuas.png][Obrazek: 111mplz.jpg]

Manchester United vs Blackburn Rovers
Barclays Premier League
27.11.2010; 16:00
Old Trafford, Manchester


W sobotnie popołudnie Manchester United w ramach 15. kolejki Barclays Premier League podejmie na własnym obiekcie drużynę Blackburn Rovers. Zespół Sama Allardyce'a nie miał w ostatnich tygodniach łatwego terminarza, podopieczni tego szkoleniowca mierzyli się z takimi markami jak Liverpool, Chelsea, Tottenham (wszystkie spotkania przegrane), ale potrafili również pokonać w ostatniej kolejce EPL Aston Villę 2-0 po bramkach Mortena Gamst Pedersena.

Do zespołu z Ewood Park wypożyczony jest senegalski napastnik Manchesteru United - Mame Biram Diouf.

Spotkania obu drużyn
Obydwa zespoły spotkały się dotychczas 108 razy, licząc mecze we wszystkich rozgrywkach. "Czerwone Diabły" wygrały 49 spotkań, zespół z Ewood Park tryumfował 31 razy, 28 razy zespoły dzieliły się punktami. W ostatnich spotkaniu obydwu zespołów rozgrywanym w ramach rozgrywek Premier League padł bezbramkowy remis.


5 ostatnich spotkań United w EPL:
20.11.2010 Manchester United 2-0 Wigan Athletic [Obrazek: 40717168.png]
13.11.2010: Aston Villa 2-2 Manchester United [Obrazek: 42227559.png]
10.11.2010: Manchester City 0-0 Manchester United [Obrazek: 42227559.png]
06.11.2010: Manchester United 2-1 Wolverhampton [Obrazek: 40717168.png]
30.10.2010: Manchester United 2-0 Tottenham Hotspur [Obrazek: 40717168.png]

5 ostatnich spotkań Blackburn w EPL:
21.11.2010 Blackburn Rovers 2-0 Aston Villa [Obrazek: 40717168.png]
13.11.2010 Tottenham Hotspur 4-2 Blackburn Rovers [Obrazek: 82511502.png]
10.11.2010 Newcastle United 1-2 Blackburn Rovers [Obrazek: 40717168.png]
06.11.2010 Blackburn Rovers 2-1 Wigan Athletic [Obrazek: 40717168.png]
30.10.2010 Blackburn Rovers 1-2 Chelsea [Obrazek: 82511502.png]

Ostatnie spotkanie obydwu zespołów:
11.04.2010 Blackburn Rovers 0-0 Manchester United


"Czerwone Diabły" po pokonaniu Glasgow Rangers 1-0 i tym samym zapewnieniu sobie awansu do 1/8 Ligi Mistrzów powracają do walki o Mistrzostwo Anglii. Jaką jedenastkę powinien wystawić Sir Alex Ferguson na to spotkanie? O tym i o wszystkim co związane z meczem, rozmawiamy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Dane pomeczowe:

Składy:

Manchester United: Van der Sar - Rafael, Ferdinand, Vidić (Evans 64'), Evra - Nani, Anderson, Carrick, Park (Obertan 72') - Rooney, Berbatow

Blackburn Rovers: Robinson - Salgado, Samba, Nelsen, Chimbonda - Emerton (Linganzi 52'), Jones, Dunn, Goulon (Hoilett 29'), E. H. Diouf (Morris 52') - Roberts.

Ławki rezerwowych:

Man Utd: Kuszczak, O'Shea, Obertan, Giggs, Hernandez, Evans, Fletcher

Blackburn: Benjani, Bunn, Givet, Hanley, Hoilett, Linganzi, Morris

Gole: Berbatow 2' 27' 47' 62' 70', Park 23', Nani 48' - Samba 84'

Kartki: Salgado 31', E.H. Diouf 45'

Sędzia: Lee Probert

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
25-11-2010 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #2
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Mam nadzieję, że Rafałek jutro sobie pogra, Rio powinien być zdrów, więc z obroną większego problemu nie ma. Jak chodzi o pomoc to po środowym meczu ciężko byłoby spodziewać się innego ustawienia środka jak Scholes-Carrick, tym bardziej, że Flecza ma kontuzję, a Paul zszedł z Gersami, żeby odpocząć. Skrzydła mamy ostatnio bez formy. Nani chyba jednak musi zagrać, a na lewym? Giggs zagrał po kontuzji pełne 90 minut w środę i myślę, że jutro zacznie Park raczej. Po ostatniej wypowiedzi Szkota o niepotrzebnej rotacji napastnikami wydaje się, że zagrają Roo i Berba.
Tak więc mamy dobrą sytuację kadrową i po cichu liczę na jakieś małe lanie. :twisted: Takie 3:0 byłoby pięęękne. Nie zapominajmy, że Blackburn wcale znów nie są w takiej fatalnej formie, więc nie ma co się napalać.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
26-11-2010 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #3
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Scholes nie zszedł, żeby odpocząć tylko naciągnął pachwinę i jego występ jutro jest wątpliwy. Zamiast niego prawdopodobnie zagra Anderson. Jedyną niewiadomą dla mnie jest atak, ciężko stwierdzić czy Rooney-Berbatow, bo przecież jest Hernandez, który też musi dostawać szanse i chwalony przez Fergusona (nie pytajcie dlaczego) Macheda. Stawiam na taki skład:

van der Sar
Rafael-Ferdinand-Vidić-Evra
Nani-Carrick-Anderson-Park
Rooney-Hernandez


Innej możliwości niż zwycięstwo nie widzę. Przydałoby się w końcu wygrać przekonująco, ale jak to będzie, zobaczymy.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
26-11-2010 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Peneros Offline
Member
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #4
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Mecz, jak mecz. Przeciwnik mniej wymagający, ale nie wolno go znowu lekceważyć. Tak jak Fergie mówił, za dużo nakombinował w napastnikach. Dlatego liczę tutaj na klasyczne wyjście, i zmianę w 60 minucie na świeżego Chicharito Smile

Van der Sar
Rafael - Ferdinand - Vidić - Brown/Evra
Nani - Carrick - Anderson/Obertan - Giggs
Rooney - Berbatow/Hernandez


Ofensywnie raczej będzie dobrze, o ile Nani zacznie spinać dupę a nie jak ostatnio Sad
26-11-2010 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #5
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Może przeciwnik nie jest zbyt wymagający, ale nie oznacza to wcale że czeka nas łatwe spotkanie. Już niejednokrotnie w tym sezonie traciliśmy cenne punkty w meczach, które powinny być jedynie formalnością. Jednak w miarę dobry mecz na tygodniu z Rangersami pozwala nieco bardziej optymistycznie spojrzeć na jutrzejszy pojedynek.
Co do składu to przychylam się do propozycji jaką przedstawił mucha z tym wyjątkiem, że zamiast Hernandeza widziałbym Berbatowa.
Obstawiam 2-0.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
26-11-2010 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #6
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Według mnie skład powinien wyglądać tak, jak to przedstawił wyżej kolega Mucha, czyli:

van der Sar
Rafael-Ferdinand-Vidić-Evra
Nani-Carrick-Anderson-Park
Rooney-Hernandez

Ewentualnie można byłoby dać Giggs'a zamiast Pączka, nie wiadomo tylko czy Ryan dałby radę rozegrać dwa mecze w przeciągu kilku dni.

Co do samego meczu, to po raz kolejny nie spodziewam się szału i fajerwerków, bo w tym sezonie i z takim składem jest to po prostu niemożliwe. Nastawiam się już psychicznie na kolejne nerwy i wymęczone zwycięstwo lub pechowy remis. Po United w tym sezonie można się spodziewać wszystkiego. Tyle razy już rozczarowali w bieżących rozgrywkach.

Man Utd- Blackburn 2-1 lub 1-1

P.S. Już bodajże po raz trzeci Chelsea ma jeden dzień więcej odpoczynku. Oni grali mecz LM we wtorek i z Newcastle grają w niedzielę, a my pomimo tego, że swój mecz z Rangersami graliśmy w środę, to i tak musimy grać w sobotę :!: Powoli staje się to denerwujące.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
26-11-2010 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Jaroldz napisał(a):P.S. Już bodajże po raz trzeci Chelsea ma jeden dzień więcej odpoczynku. Oni grali mecz LM we wtorek i z Newcastle grają w niedzielę, a my pomimo tego, że swój mecz z Rangersami graliśmy w środę, to i tak musimy grać w sobotę :!: Powoli staje się to denerwujące.

Władze ligi, nigdy nie ułatwiały życia klubom, i zawsze obstawały twardo przy terminarzu, który jest już ustalony. Skrajnym przykładem jest chyba sytuacja Tottenhamu który musiał zagrać 2 mecze wyjazdowe w ciągu 48h
26-11-2010 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #8
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Tak, tylko gdyby to United miało tak ustalony terminarz, jak Chelsea, to wszyscy w Anglii mówiliby, że rozgrywki są ustawiane pod nas. Jak oni mają takie ułatwienie, to jakoś wszyscy milczą.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
26-11-2010 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sirius Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 424
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 3
Post: #9
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Kalendarz wyjątkowo niewygodny. Wydawało mi się, że to norma, że kluby grające w środę, w lidze występują w niedzielę :/ no ale trudno, trzy punkty trzeba zdobyć żeby Chelsea grała pod większą presją. Blackburn jest obecnie w środku tabeli więc teoretycznie powinni grać bardziej otwartą piłkę niż Wigan czy Rangersi, ale gramy na OT więc jest ryzyko, że będą się chcieli murować z czego mogą wyjść groźne kontry jak w meczu z Wigan.

Co do składu to myślę, że powinno być klika zmian:
Bramka- Van der Saar
Obrona- z The Gers było eksperymentalnie, więc myślę, że wrócimy do ustawienia Ralael- Vidic- Ferdinand- Evra. Ewentualnie fajnie byłoby zobaczyć Smallinga
Pomoc- pewniakiem jest Carrick, jeżeli Scholes i Fletcher są kontuzjowani to ciężko dobrać mu dobrego partnera. Anderson w ostatnim meczu wydawał mi się jakoś "obok" gry i środek pola jakoś się rozmył po jego wejściu. Na skrzydłach sprawa jeszcze gorsza. Naniemu dałbym odpocząć i trochę przemyśleć własną grę tylko, że w takim wypadku zostaje Obertan i Park albo Giggs jeśli da radę zagrać.
Atak- po ostatnich wypowiedziach Fergusona obstawiał bym Rooneya z Berbatovem, którzy zresztą zaprezentowali się dobrze w ostatnim meczu. Na zmianę w drugiej połowie Hernandez.

P.S- pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów. Jak ustawić taki schemat ze składem? Bo tabem i spacją to tak trochę nie bardzo? Wink

//w poniższe znaczniki wstaw skład, a zostanie on wyśrodkowany /Adis
Kod:
[center][/center]
26-11-2010 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #10
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Mam nadzieję, że pokazy frajerstwa mamy już za sobą i dzisiaj wygramy, bez jakiś większych problemów.

Edwin
Rafael - Rio - Vidic - Evra
Nani - Carrick - Anderson - Park
Rooney - Berbatov

Giggs dopiero po kontuzji, więc wątpię by wybiegł w pierwszym składzie. Jeśli jednak byłby w stanie zagrać to chętnie bym go widział zamiast Andersona w środku. Gdyby to ode mnie zależało to Wayne zacząłby mecz na ławce, gdyż najzwyczajniej w świecie nie zasłużył na to by wyjść w pierwszym składzie. No ale, znamy sytuację i Fergusona, poza tym Rooney potrzebuje gry, bla bla bla....



Mój Blog: Pod presją czasu
27-11-2010 08:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #11
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Chce zobaczyć wreszcie takie United jak w poprzednich latach. Na OT musimy zdominować tego przeciwnika i wygrać pewnie, żeby CFC nadal czuło nasz oddech na plecach!

van der Sar
Rafael - Ferdinand - Vidic - Evra
Nani - Carrick - Anderson - Giggs
Rooney - Berbatov


Mamy lekko przetrzebiony środek pomocy, jednak Ando i Carrick powinni dać radę. Musimy uważać, żeby Kalinić nie zrobił nam żadnego psikusa. No i mam nadzieje, że Berba się przełamie i nie podtrzyma serii 10 spotkań bez zdobytej bramki.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
27-11-2010 11:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #12
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Pomijając wynik, który w końcu powoduje wzwód, to graliśmy dzisiaj zajebiście! Aż się chciało oglądać taki mecz, wiele szybkich podań, gra kombinacyjna, dużo walki, pomysłu na grę przede wszystkim. To zdecydowanie było United! Halleluja!

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
27-11-2010 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #13
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Pozwolę sobie sparafrazować klasyka: "3-0 w pół godziny ustawiło mecz". Big Grin

Zagraliśmy dziś coś, na co czekaliśmy cały sezon. Ambitną, szybką i skuteczną piłkę.
Pozostaje tylko bić brawo i liczyć na to, że przeciw reszcie ligi zaprezentujemy się choć trochę podobnie. Wielu z nas skreślało MU z walki o mistrzostwo, teraz można o tym realnie marzyć, droga jest długa i wyboista - ale jest.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
27-11-2010 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #14
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Chciałoby się powiedzieć w końcu! Łatwo i przyjemnie i mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy i zaczniemy z takimi ogórkami wygrywać przekonująco. Wreszcie pojawił się ruch bez piłki, wymiana pozycji i śmiem twierdzić, że to główna przyczyna tak dobrej gry w naszym wykonaniu. Zacznę może od formacji obronnej, bo tutaj będzie najkrócej. Van der Sar oczywiście bezrobotny, przy bramce bez szans. Boczni obrońcy, zarówno Rafael, jak i Evra bardzo przyzwoicie, bez szału, ale swoje robili. Fajnie mieć drugiego Evrę na prawej obronie. Jeśli chodzi o środkowych obrońców to również bez zarzutów, choć na duże słowa uznania zasługuje Ferdinand. Bardzo swobodna, pewna gra i znowu bez faulu. Ciekawostką jest, że Anglik jeszcze w tym sezonie nie zaliczył ani jednego faulu! Vidić nieco słabiej, ale również przyzwoicie. Faktem też jest, że nie miał zbyt wiele roboty. W drugiej połowie pojawił się na boisku Evans, który wygląda bardzo mizernie. Chłop stracił pewność siebie, kilka zagrań bardzo ryzykownych i w dodatku to on był odpowiedzialny za krycie Samby przy bramce dla Blackburn. Dobrze, że dostał minuty, ale niech się weźmie w garść.

Jeśli chodzi o drugą linię może zacznę od skrzydłowych. Nani w pierwszej połowie strasznie mnie irytował. Jak zwykle symulował, opóźniał akcje. Jednak w drugiej połowie pokazał się z bardzo dobrej strony. Bramka i udział przy kilku golach. Ale to dlatego, że zaczął grać zespołowo. Niech mu da to trochę do myślenia. Po drugim skrzydle hasał Park, który zaliczył przyzwoite zawody. Zdobył bramkę i dobrze grał bez piłki. Trochę obawiałem się o środek pola Carrick-Anderson, ale niepotrzebnie. Carrick w końcu gra swobodnie i choć szału nie było, to jestem zadowolony z jego gry. Anderson zaliczył mieszany występ. Kilka zagrań bezsensownych, ale miał też sporo dobrych momentów. Świetna asysta przy bramce Naniego, a oprócz tego ważna cecha - ciąg na bramkę. Kilka rajdów było imponujących i Brazylijczyk nie raz napędzał naszą grę. W drugiej połowie pojawił się Obertan i poza spieprzoną setką nie pokazał nic.

Jeśli chodzi o atak zacznę od tego słabszego, ale niekoniecznie słabego Rooneya. Dużo niedokładności w jego grze, ale podoba mi się jego kreatywność. Kilka znakomitych podań, niekonwencjonalnych i zaskakujących. Nie wiem czy nie grał przypadkiem z jakimś urazem, bo często na zbliżeniach widać było grymas bólu na jego twarzy. Szkoda, że nie zdobył bramki, ale jego ogólną grę oceniam na plus. No i 'last but not least' Dymitar Berbatow. Bohater dzisiejszego meczu - 5 bramek. Kilka z nich przypadkowych, ale liczy się sam fakt. Ogólna gra również dobra, bardzo swobodna, co cieszy. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z rozrywki, kiedy po zdobyciu 3 bramek przeciwko Liverpoolowi, w następnych spotkaniach grał słabo. Liczę, że na konsekwentną, dobrą grę w jego wykonaniu.

I krótko oceny:

van der Sar - 7

Rafael - 7
Ferdinand - 7,5
Vidić - 7
Evra - 7

Nani - 8
Carrick - 7
Anderson - 7
Park - 7

Rooney - 7,5
Berbatow - 9

Evans - 5
Obertan - 5

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
27-11-2010 18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #15
Re: PL: Manchester United - Blackburn Rovers (27.11.2010)
Napiszę tylko tyle: uczta dla oka.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
27-11-2010 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości