Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Angelito Offline
Legenda Haxa :)
****

Liczba postów: 404
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 5
Post: #406
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
teraz to to wszystko pieprznie kiedy rusza ... trudne pytania zadajesz
01-04-2011 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #407
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
W nawiązaniu do posta Fostera - ja tak, jak w I edycji, mogę być obserwatorem. A kto prowadzi tabelę?

Mam jeszcze pewne idee:
a) Po każdym meczu obserwator (jego autonomiczna decyzja!) wybiera gracza spotkania i dopisuje tę informację w raporcie. Potem można to zebrać w jakieś staty.
b) Bardzo obstawałbym przy tym, żeby najlepszych nie nazywać MOTM, ale gracz/bramkarz/drużyna/strzelec z Play Station w nawiązaniu do p. Ryczela :* :twisted:
c) Kolejna kategoria - sumita - najbardziej przepychający i zastawiający się zawodnik.

Gdzie jest Groszek?
01-04-2011 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rav10 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 582
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #408
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Po naszych dzisiejszych meczach wprowadziłbym też najbardziej pechowa drużyna :-D Piłka po 80% strzałów turlała się wzdłuż linii bramkowej.
01-04-2011 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #409
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Jeśli chodzi o to, co pisał Kris - ja starałem się wybrać MOTMa każdego spotkania, które obserwowałem, ale po kilku takich występach Foster wybił mi to z głowy, usuwając takie nagrody Sad . Popierał to także np. Wróg, więc sorry Krisu, ale to nie ty pierwszy na to wpadłeś. Niemniej idea zacna, nazwa jeszcze bardziej.

A jak masz na myśli tego sumitę, to chodzi ci o pojedynczy mecz, czy całą ligę? W pierwszym przypadku jestem przeciw, w drugim za.

Jakby było trzeba, również mogę być obserwatorem, podobnie jak w pierwszej edycji. Proponuję też zwiększyć ich rangę, ale ten projekt przedstawię za jakiś czas, bo to jest raczej mało ważne. Poza tym, co będziemy oligarchię szerzyć - nie ma, rządy ludu!

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
01-04-2011 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wróg Arsenalu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 626
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #410
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Kris1908 napisał(a):Kolejna kategoria: hasło haxa - chociaż w tym wypadku "Wrogu, stój ku**a" bije wszystkich na głowy :lol:
Niestety zdarzyło mi się opuszczać bramkę. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem drużynę na stratę gola, ale... Wychodziłem z bramki... gdyż... lubię zapierdalać. Smile http://www.youtube.com/watch?v=jRReqWPaVA8

Kris1908 napisał(a):a) Po każdym meczu obserwator (jego autonomiczna decyzja!) wybiera gracza spotkania i dopisuje tę informację w raporcie. Potem można to zebrać w jakieś staty.
Jak dla mnie to MOTMa powininni wybierać gracze obu drużyn plus obserwator (czyli 7 głosów). Każdy miałby taki jeszcze obowiązek napisania na czacie po zakończeniu meczu swojego typu na najlepszego gracza spotkania. Osoba, która najwięcej dostanie głosów zgarnia MOTMa, co oczywiście zawarte jest potem w raporcie.

Blog
02-04-2011 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #411
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Szkoda Foster, że rezygnujesz.

Cytat:A kto prowadzi tabelę?
Tabelę będzie prowadzić ta stronka
http://www.haxball.gr/
Choć i tak wyniki będą musiały być zapisywane, żeby się nie okazało, że w połowie sezonu się coś im popsuło.

Cytat:Jak dla mnie to MOTMa powininni wybierać gracze obu drużyn plus obserwator (czyli 7 głosów).
To jest dobry pomysł, choć nie robiłbym z tego jakiegoś wielkiego halo. Raz dwa się wspólnie zdecyduje kto zbiera nagrodę i wyląduje ona w raporcie meczowym. Żadnych obligatoryjnych siedmiu głosów.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na wygląd rozgrywek to do dzisiejszego wieczora niech tutaj napisze.

Na razie mamy dwie opcje:
-gramy tak jak poprzednio
-gramy 2x5 minut (ew 2x6), jedną połowę na Big, drugą na Classic.

Wieczorem dam ankietę.


Fan United od 1992 roku
02-04-2011 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #412
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
No to jeśli miałaby być ewentualnie jedna połowa na Big, a jedna na Classic, to można także wybrać drużynę, która zdobyła najwięcej "punktów" na każdym z tym boisk Wink No wybrać, jak wybrać, po prostu trzeba by było zliczać punkty, także z każdej połów oddzielnie. Dodatkowa robota dla obserwatorów lub dla kogoś, kto byłby chętny się tym zająć. Myślę jednak, że byłaby to dość ciekawa statystyka Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
02-04-2011 08:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #413
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Cytat:Na razie mamy dwie opcje:
-gramy tak jak poprzednio
-gramy 2x5 minut (ew 2x6), jedną połowę na Big, drugą na Classic.

Wieczorem dam ankietę.
Wolałbym byśmy grali tak jak dotychczas, ale jak już chcecie coś zmieniać to gramy na bigu oba spotkania, a nie, że raz tak a raz tak.
Ankiety nie rób, bo przecież głosować będzie mógł każdy kto jest na forum. Każdy niech się wypowie, albo wy sami zdecydujecie i tyle.



Mój Blog: Pod presją czasu
02-04-2011 09:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #414
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Intel napisał(a):więc sorry Krisu, ale to nie ty pierwszy na to wpadłeś.
Ja pieprzę :plask: . Wiem, jesteś zajebisty, że wymyśliłeś to przede mną. Usatysfakcjonowany?

Intel napisał(a):A jak masz na myśli tego sumitę, to chodzi ci o pojedynczy mecz, czy całą ligę? W pierwszym przypadku jestem przeciw, w drugim za.
Całą ligę.

Intel napisał(a):Poza tym, co będziemy oligarchię szerzyć - nie ma, rządy ludu!
Tfu!

sebos_krk napisał(a):Na razie mamy dwie opcje:
-gramy tak jak poprzednio
-gramy 2x5 minut (ew 2x6), jedną połowę na Big, drugą na Classic.
Czyli odpadła już propozycja jeden mecz big, drugi mecz classic?

Wróg Arsenalu napisał(a):Jak dla mnie to MOTMa powininni wybierać gracze obu drużyn plus obserwator (czyli 7 głosów). Każdy miałby taki jeszcze obowiązek napisania na czacie po zakończeniu meczu swojego typu na najlepszego gracza spotkania.
Już wyjaśniam, dlaczego chciałem inaczej.
Często jest tak, że po spotkaniu ludzie zwiewają od razu, więc jeśli nawet zdążyliby oddać głos, byłby on zrobiony prawdopodobnie na odpieprz się. Po drugie, obie drużyny są bezpośrednio zainteresowane wynikiem, więc podejrzenia o stronniczość wyboru byłyby całkiem na miejscu. Last but not least, gracze w trakcie gry są w ferworze walki, interesują się konkretnymi zagraniami, a nie patrzą na grę wszystkich zawodników. Obserwator natomiast ma ogarniętą całą grę, przez całe spotkanie z zewnątrz i na spokojnie widzi rozgrywkę, więc jego osąd jest bardziej konkretny niźli biorących w grze czynny udział.

Ale to tylko propozycje są Smile

Gdzie jest Groszek?
02-04-2011 10:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #415
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Kris1908 napisał(a):Czyli odpadła już propozycja jeden mecz big, drugi mecz classic?
Nic nie odpadło. Zrobimy albo ankietę, albo temat, gdzie każdy grający przez kilka dni będzie mógł zagłosować. Do wieczora można zgłaszać propozycję. Mamy już trzy.


Fan United od 1992 roku
02-04-2011 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #416
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Dla mnie classic jest już po prostu za mały na 3v3. Z kolei na bigu lepiej się gra 4v4. Tak więc mamy problem.

Bajdełej dodałem tabelę, nie musicie dziękować.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
02-04-2011 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #417
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Pojawiła się ankieta, która trwa do jutra do 23.59.

Zamiast z góry narzucać Wam jakim systemem będziemy grali, zrobimy to demokratycznie. Każdy może głosować jeden raz.
Mecze oczywiście w 3 osobowych składach.
W przypadku równej liczby głosów decyduje rada ligi (ja, Wiewiór i Foster jeśli będzie chciał się wypowiedzieć)


Fan United od 1992 roku
02-04-2011 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Almatziol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 422
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 4
Post: #418
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Szkoda że nie ma jeszcze możliwości że gramy tylko na biguWink ale trudno...
02-04-2011 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #419
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
No i jeszcze pozostanie kwestia w przypadku zwycięstwa jednej rundy big, a drugiej classic, od jakiego boiska rozpoczniemy...proponowałbym zacząć od classic, bo jeśli zaczniemy od big, to IMO wiele osób straci zapał do powrotu znowu na classica Wink Jak dla mnie Big ma coś w sobie wciągającego...jak się raz spróbuje trudno jest przestać No ale być może w ogóle nie będzie kwestii, jeśli inna opcja przejdzie, więc pożyjemy, zobaczymy, na razie tak tylko zagaiłem 8-)

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
02-04-2011 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #420
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Kolejki parzyste Big, nieparzyste Classic - oczywiście jeśli tak zadecyduje naród, bo jeszcze dużo czasu na oddawanie głosów. Raczej to w ten sposób zmodyfikujemy, żeby nie robić takiego podziału, że miesiąc tu, a miesiąc tu.

Cytat:Szkoda że nie ma jeszcze możliwości że gramy tylko na biguWink ale trudno...
Mimo wszystko to na pierwotnym classicu rozegraliśmy najwięcej spotkań, treningów, szkoda byłoby od tego zupełnie odchodzić.


Fan United od 1992 roku
02-04-2011 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości