Ankieta: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Ankieta jest zamknięta.
Jose Mourinho 31.67% 38 31.67%
Martin O'Neill 2.50% 3 2.50%
David Moyes 10.83% 13 10.83%
Ole Gunnar Solskjaer 18.33% 22 18.33%
Eric Cantona 10.00% 12 10.00%
Roy Keane 2.50% 3 2.50%
Steve Bruce 0.83% 1 0.83%
Laurent Blanc 18.33% 22 18.33%
Carlos Queiroz 0.83% 1 0.83%
Żaden z wyżej wymienionych 4.17% 5 4.17%
Razem 120 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
ZasadKG Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 400
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
Post: #136
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Futbolski napisał(a):Kwas napisał(a):

Futbolski napisał(a):ale w meczach z Barcą było zupełnie inaczej i takie ustawienie i nastawienie Realu poszło w świat: agresywne, brutalne, bo tak grał przeciwko swemu najgroźniejszemu przeciwnikowi.


Brutalne poszło w świat ja Ci powiem dlaczego. Bo po raz pierwszy od długich miesięcy, lat zespół zagrał z agresją przeciwko Barcelonie. I nie chwilę, ale całe 90, a nawet 120 minut.



Widziałem wszystkie mecze Realu z Barcą z tego zakończonego już sezonu i na pewno nie było tak, że Real w jakimkolwiek spotkaniu grał z pasją przez "całe 90"; "a nawet 120 minut". Jeżeli wspominasz finał Copa del Rey, to o ile pierwsza połowa była pod dyktando Realu, druga już całkowicie należała do Barcy. Poza tym ten finał zakończył się zwycięstwem 1:0 dla Realu i to po dogrywce - Real nie grał pięknie w tym meczu. A ta Barca potrafiła w ciągu 90 minut wygrać, i to zachowując swój styl, piękną grę, z United aż 3:1.

Wszystko fajnie, tylko Kwas nie użył słowa 'pasja' ale 'agresja' : )

Glory, glory man united!

Totalna pustka, myśle i nic - za tą pustke szóstka - myśle i nic Smile
02-06-2011 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
EsDe Offline
Member
***

Liczba postów: 212
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #137
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Ja od zawsze lubię defensywny i przy tym skuteczny futbol. Zresztą jestem wielkim fanem hasła "nie ważne jak, ważne by", które przyświecało mi przez większość sezonu podczas meczów wyjazdowych.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
02-06-2011 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #138
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
EsDe napisał(a):"nie ważne jak, ważne by"
...zremisować. To chyba takie było to hasło Smile

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
02-06-2011 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
EsDe Offline
Member
***

Liczba postów: 212
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #139
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Nie do końca Wink. Wiadomo, że chodzi o "wygrać", ale w beznadziejnych przypadkach jak np. z Liverpoolem modliłem się o remis (oczywiście do czasu jak było 2:0).

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
02-06-2011 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futbolski Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #140
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
ZasadKG napisał(a):
Futbolski napisał(a):Kwas napisał(a):

Futbolski napisał(a):ale w meczach z Barcą było zupełnie inaczej i takie ustawienie i nastawienie Realu poszło w świat: agresywne, brutalne, bo tak grał przeciwko swemu najgroźniejszemu przeciwnikowi.


Brutalne poszło w świat ja Ci powiem dlaczego. Bo po raz pierwszy od długich miesięcy, lat zespół zagrał z agresją przeciwko Barcelonie. I nie chwilę, ale całe 90, a nawet 120 minut.



Widziałem wszystkie mecze Realu z Barcą z tego zakończonego już sezonu i na pewno nie było tak, że Real w jakimkolwiek spotkaniu grał z pasją przez "całe 90"; "a nawet 120 minut". Jeżeli wspominasz finał Copa del Rey, to o ile pierwsza połowa była pod dyktando Realu, druga już całkowicie należała do Barcy. Poza tym ten finał zakończył się zwycięstwem 1:0 dla Realu i to po dogrywce - Real nie grał pięknie w tym meczu. A ta Barca potrafiła w ciągu 90 minut wygrać, i to zachowując swój styl, piękną grę, z United aż 3:1.

Wszystko fajnie, tylko Kwas nie użył słowa 'pasja' ale 'agresja' : )

Wiem. Specjalnie użyłem słowa "pasja", by nadać "agresji" piękniejszą konotację. Sens został ten sam, w każdym bądź razie można zamienić słowo "pasja" na "agresję" i będzie, według mnie, tak samo w kontekście tych meczów Realu z Barcą. Chciałem po prostu nadać agresji Realu wymiar bardziej normalny, cywilizowany, zgodny z duchem fair play, tzn. walki sportowej. Real stosował świetny pressing na linii pomocy Barcy i można to nazwać agresją, pasją, a nawet zaciekłością. Meritum mojego stanowiska jest takie: następca Fergusona powinien być następcą Fergusona-"zwycięzcy" (trofea) i Fergusona-"stylisty" (piękna, ofensywna gra, inna niż Barcy, bardzo angielska). Po prostu The Special One nie gwarantuje stylu w przypadku gry z najlepszymi, aczkolwiek nie odbieram mu jego geniuszu trenerskiego. Bardzo szanuję Mourinho, to wielki trener i United potrzebuje wielkiego trenera, lecz jest on trochę zbyt nastawiony na sam wynik, jak na mój gust. A przecież kochamy sport, i zakochaliśmy sie w nim, widząc coś niezwykłego, unikalnego. Same wyniki to nic: co roku ktoś coś wygrywa, ale nie co roku ktoś wygrywa mając styl i tworząc piękną legendę, o której będziemy opowiadać wnukom.
02-06-2011 14:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #141
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Futbolski napisał(a):Widziałem wszystkie mecze Realu z Barcą z tego zakończonego już sezonu i na pewno nie było tak, że Real w jakimkolwiek spotkaniu grał z pasją przez "całe 90"; "a nawet 120 minut". Jeżeli wspominasz finał Copa del Rey, to o ile pierwsza połowa była pod dyktando Realu, druga już całkowicie należała do Barcy. Poza tym ten finał zakończył się zwycięstwem 1:0 dla Realu i to po dogrywce - Real nie grał pięknie w tym meczu. A ta Barca potrafiła w ciągu 90 minut wygrać, i to zachowując swój styl, piękną grę, z United aż 3:1.
Nie wiem dlaczego mi o tym piszesz. Muszę Ci coś wyjaśnić. Nie zaprzeczałem kto kiedy był lepszy, nie pisałem jak to Real się pięknie prezentował. Także nie rozumie.

Futbolski napisał(a):Właśnie chodzi o to, by w meczach z najlepszymi pokazywać te wartości, jakie się chce, aby były własną domeną. Jeżeli United ma grać z Arsenalem czy Chelsea brzydko, a innych deklasować, to to nie jest moje marzenie i na pewno nie będzie tworzyć to legendy wielkiego United pod wodzą nowego trenera. Po prostu zmierzam do tego, by pokonywać Barcelonę - zdaniem wielu najlepszą drużynę w historii (szanuję to zdanie) - jej własną bronią. Taki zespół dopiero by przeszedł do historii!
Nie. Chodzi o to, aby wygrywać. Wygrywać, Wygrywać. Wygrywać. Powiem Ci, że tak też da się przejść do historii. A jak ? Zdobywając masę pucharów. Mam wrażenie, że wszyscy myślą iż Mourinho zagrałby "antyfutbol" ( przecież taka definicja nie istnieje ) z każdym silniejszym zespołem. A gówno prawda. Wszyscy dobrze wiemy, iż ostatnimi laty trzeba szukać czegoś bardziej wyszukanego przystępując od spotkania z Porceloną i Portugalczyk właśnie to zrobił. A to, iż grając z Interem przeciwko Chelsea czy w pierwszym spotkaniu mając za rywala właśnie Barcelone, nie zapominając o wcześniejszych dokonaniach jego Chelsea w LM, gdy jego team pokazał świetny futbol nawet dla najbardziej wybrednych się już nie liczy. Patrzają wszyscy ślepiami na to co Real ostatnio zagrał.

Mourinho trenerem United - 6 lat kariery - 12 pucharów - od święta koncepcja niepodobająca się żałosnym romantykom futbolu - przejście do historii.
02-06-2011 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #142
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Mało prawdopodobne by Mourinho usiedział w jakimś klubie 6lat...Zdobywa wszystko co możliwe i odchodzi do innego klubu
02-06-2011 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futbolski Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #143
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Kwas napisał(a):Chodzi o to, aby wygrywać. Wygrywać, Wygrywać. Wygrywać. Powiem Ci, że tak też da się przejść do historii. A jak ? Zdobywając masę pucharów.

Jesteś za Jose Mourinho? W porządku! Szanuję Twoją decyzję. Nie twierdzże, że byłby to dla United zły trener - chcę to podkreślić. Oczywiście masz rację, że chodzi tylko o wygrywanie. Absolutnie tak! Przecież nikt by nie chciał w Barcelonie Guardioli, gdyby grał pięknie, miał 70% posiadania piłki i... 6. miejsce w tabeli. Zmierzam tylko do tej, w moim przypadku, wisienki na torcie - tort to trofea, ale ta wisienka to styl. Na przykład Arsenal tortu nie miał dawno, acz wisienki to oni nie mają jednej, a mają ich nawet kilka - tyle, że nie mają gdzie ich umieścić. Tort - wygrywanie - to podstawa w futbolu. Pełna zgoda.
03-06-2011 08:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #144
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
El Polako napisał(a):Mało prawdopodobne by Mourinho usiedział w jakimś klubie 6lat...Zdobywa wszystko co możliwe i odchodzi do innego klubu
Nie zgadzam się. W Chelsea posiedziałby dłużej, gdyby nie gorąca głowa Romana. Jeżeli pokochałby pracę w Manchesterze, a na razie są ku temu przesłanki, to dlaczego nie. Podbił 3 ligi, zaraz podbije 4. Został powrót do Anglii plus praca z reprą, na co poświęci końcowy etap swojej kariery.

Wiadomo, nie zostanie z nami do końca, ale teraz kiedy już będzie po hiszpańskiej przygodzie można z większym stopniem prawdopodobieństwa stwierdzić, iż nie zostanie na dwa, trzy sezony. Żaden trener nie daje gwarancji bytu. Chyba że postawi się na byłego zawodnika, ale dla mnie nie ma to większego sensu. No, z wyjątkiem jednego nazwiska.
03-06-2011 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #145
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Nie mam nic przeciwko Mourinho w Manchesterze U, jestem nawet za gdyż to obecnie jeden z najlepszych strategów w piłce nożnej. W przyszłości nie wykluczam tego iż przejdzie do nas i troche u nas zabawi ale na dzień dzisiejszy nigdzie długo nie zabawi bo musi stawiać sobie nowe cele które realizuje. Już nie długo jak wspominał Kwas zdominuje La Ligę a potem kto wie gdzie wyląduje...
04-08-2011 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
rav10 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 582
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #146
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Po tym co wyczyniam w FM'ie kwestią czasu jest zabranie się za trenerkę poważnie i przejęcie United :-D
04-08-2011 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #147
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
No problemo, senior. Pamiętam, jak kiedyś czytałem, że jakiś brytyjski maniak FMa zgłosił swoje CV (z wpisanymi oczywiście w nim osiągnięciami z gry) w konkursie na menedżera Fulham bodajże sezon czy dwa temu i nawet znalazł się w ostatecznej piątce (chyba), spośród której wybierany był ostateczny menedżer! Wiadomo, że pewnie chcieli mu przyjemność zrobić i nagrodzić za odwagę, ale jakby co, pamiętaj Raviorze, żeby zgłosić się do United po odejściu SAFa, bo może Tobie się uda. :-D

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
04-08-2011 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #148
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Ciekawa historia. Napewno ta gra jest dobrym odwzorowaniem, ale jednak trenerka to zupełnie co innego. Ot choćby treningi, do których w FMie nie masz dostępu. Ustawiasz intensywność kategoriami natomiast nie wiesz, jakie są tam ćwiczenia chociażby.

Co do trenerki to można by się wziąść kiedyś na serio za to i zobaczyło by się co by wyszło ;p

W końcu niektórzy dostają drużynę za free a inni, żeby dostać choć w połowie tak dobra drużynę muszą wygrać niewiadomo ile ;p
05-08-2011 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #149
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Nie chodziło o Fulham, a o Middlesborough, tu macie nawet CV, które koleś podesłał do klubu:

http://sports.yahoo.com/soccer/blog/dir ... sow-325075
05-08-2011 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #150
Re: Kto następcą Sir Alexa Fergusona?
Chodziło o Fulham, a zdarzenie miało miejsce w 2003 roku (więc jednak nie sezon czy dwa temu, a osiem). Ale z drugiej strony, skoro dwukrotnie zdarzyła się taka historia, tym większa szansa, że coraz więcej ludzi będzie swoje CV z osiągnięciami w FMie wysyłać i trzymamy kciuki za Raviora, by jemu akurat się udało! (wiadomo, że to moje osiągnięcia wzbudzą większy zachwyt, ale co tam...)

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
05-08-2011 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości