Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #5026
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Właściwie to Eriksen miał bardzo dobrych zawodników obok siebie gdy mówimy o standardach Holenderskich.

Był Rooney, Kagawa, Januzaj, gdzieś dalej jakiś Powell nie było potrzeby go kupować. Z perspektywy czas każdy jest mądry.

Kagawa miał dobry początek, potem pół roku jakieś kontuzje a gdy się ogarnął konkurencja sie zrobiła większa a my szlismy prosto po mistrzostwo i nie było sensu zmieniać czegoś. Japonczykowi nie brakowało umiejętności, miał pecha i tyle.
31-08-2014 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tomalq Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 6
Post: #5027
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
O jakich zawodnikach wokół Eriksena mowi się tyle co o Reusie, Hummels, Lewandowski, Goetze i inni.

Nie byłem zwolennikim Kagawy od początku jego pobytu w MU. Nie chodzi mi tutaj o mądrzenie się "a nie mowiłem" tylko spojrzenie na to, że nie miało to prawa wypalić. Przypomnijcie sobie początki C.Ronaldo. Z początku szczypiorekz wielką wolą walki i bajeczną techniką. Musiał przypakować aby wskoczyć do top graczy. Problemem Kagawy jest to, że fizjonomia nie pozawal mu zbytnio "przypucować" :-)
O Rooneyu już pisałem, Januzej tylko skrzydło (w środku pola traci 80%), o Powellu boję się wypowiadać - tak na prawdę to obawiam się, że to może być kolejny nadmuchany balon (ala Zaha, Cleverley i inne Gibsony). Grywał tylko w nizszych ligach a wejście do Premiership to inny poziom (czego Zaha jest przykładem).
31-08-2014 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #5028
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
tomalq napisał(a):Foster zadziwia mnie Twoje podejście do użytkownika, myślałem że forum jest po to aby wymieniać swoje poglądy. Spławianie tematu zdaniem: "Twój problem" nie jest kulturalne.
Przepraszam, ale co w tym jest niekulturalnego? Napisałem, że skoro Ciebie owe kandydatury nie przekonały to tylko i wyłącznie Twoja sprawa.

tomalq napisał(a):Kagawa był moim zdaniem trochę zakupem "w ciemno", który zapewniał zysk marketingowy ale nie gwarantował jakości na ANGIELSKICH BOISKACH, gdzie gra się ostro
Zakup gwiazdy niemieckiej Bundesligi był zakupem w ciemno? Błagam, szanujmy się... Kagawa przychodził do nas jako absolutna gwiazda ligi i jak już było pisane wiele razy, wraz z transferem Hazarda/Lucasa miał stanowić o sile nowego United, które prawdopodobnie grałoby ustawieniem na jednego napastnika. Na jego niepowodzenie w United złożyło się wiele czynników, w tym tak jak wspomniał Cepilek pech.

Poza tym nie rozumiem ciągłego płaczu z powodu braku transferu Eriksena. Owszem jest to dobry zawodnik, ale nie jakiś wybitny. Co więcej, jego transfer nie rozwiązałby ani wtedy ani teraz żadnego z naszych byłych i obecnych problemów.



Mój Blog: Pod presją czasu
31-08-2014 12:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #5029
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Na podstawie czego wnioskujesz że Januzaj traci w środku 80%? Oglądałem chłopaka od jego pierwszych dni w klubie, od debiutu w FAYC i ciężko mi taki wniosek wysnuć.

Na podstwie czego wiedziałeś że Kagawa nie wypali? Postury? Przecież jest od cholery filigranowych zawodników ktorzy udawadniali że mogą sobie poradzić w PL.

Co do pierwszego akapitu, a czy i rywalach Ajaksu mówi się tyle co o rywalach BvB? Big Grin Erikssen fajny, jednak gdyby naprawde był aż tak wybitny i tak bardzo potrzebmy nie poszedł by do Tottkow za te pieniądze.

Na podstawie czego wnioskujesz że Januzaj traci w środku 80%? Oglądałem chłopaka od jego pierwszych dni w klubie, od debiutu w FAYC i ciężko mi taki wniosek wysnuć.

Na podstwie czego wiedziałeś że Kagawa nie wypali? Postury? Przecież jest od cholery filigranowych zawodników ktorzy udawadniali że mogą sobie poradzić w PL.

Co do pierwszego akapitu, a czy i rywalach Ajaksu mówi się tyle co o rywalach BvB? Big Grin Erikssen fajny, jednak gdyby naprawde był aż tak wybitny i tak bardzo potrzebmy nie poszedł by do Tottkow za te pieniądze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2014 12:11 przez Cepilek.)
31-08-2014 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #5030
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Poza tym nie rozumiem ciągłego płaczu z powodu braku transferu Eriksena. Owszem jest to dobry zawodnik, ale nie jakiś wybitny. Co więcej, jego transfer nie rozwiązałby ani wtedy ani teraz żadnego z naszych byłych i obecnych problemów.
Lepszy od Herrery a potencjał ma na lepszego od Maty. Do tego od biedy potrafi grać na "8".
Gdyby United kupiło Eriksena, nie kupiłoby za 30mln więcej hiszpańskiego stojanowa.

Ale cóż, ja nie żałuję bo trafił na WHL Wink

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
31-08-2014 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tomalq Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 6
Post: #5031
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Widzisz Foster używasz słów, które nie szanują rozmówcy. Staram sie szanować kazdego z kim rozmawiam i nie używam słów "twój problem" (bo to nie jest dla mnie problem) albo "nie rozumiem ciagłego płaczu" (a gdzie ja płaczę?). Chłopie ochłoń trochę. Wymieniamy swoje poglądy i tyle. Szanujmy swoje odmienne zdania i nie umiejszajmy wartości tym, którzy mają inne zdanie.
Ja uważam, że transfer Eriksena dla Totków był podwojnie udany, bo za rozsądne pieniądze kupili zawodnika, który wniósł im nową jakość nam transfer Kagawy nie udał i tyle.
Masz inne zdanie i ok szanuje to.
31-08-2014 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #5032
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Undermine napisał(a):Lepszy od Herrery a potencjał ma na lepszego od Maty. Do tego od biedy potrafi grać na "8".
Mata to gwiazda ligi, zawodnik który ciągnął grę Chelsea przed przyjściem Jose. U nas pierwsze pół sezonu miał dobre, mimo że wcześniej przez pół roku siedział na ławce. Czy Eriksen ma większych potencjał? Na chwilę obecną Duńczyk nie pokazał z aż tak dobrej strony by w ogóle podejmować dyskusje na ten temat. Zresztą kolejny raz pojawia się u Ciebie sytuacja, w której na siłę umniejszasz umiejętności naszych zawodników, jednocześnie gloryfikując zawodnika z innej drużyny.
Lepszy od Herrery? Dajmy Anderowi najpierw pograć i pokazać na co go stać, a potem porównujmy go z innymi zawodnika, dobrze? Poza tym, to że Eriksen od biedy potrafi zagrać jako "8" nic nie zmienia. Od biedy to O'Shea mógł grać bramkarza. Anders u nas będzie środkowym pomocnikiem, a Duńczyk to ofensywny pomocnik, więc ciężko porównywać zawodników grających na dwóch różnych pozycjach, mających zupełnie różne zadania taktyczne.

tomalq napisał(a):Widzisz Foster używasz słów, które nie szanują rozmówcy. Staram sie szanować kazdego z kim rozmawiam i nie używam słów "twój problem" (bo to nie jest dla mnie problem) albo "nie rozumiem ciagłego płaczu" (a gdzie ja płaczę?). Chłopie ochłoń trochę. Wymieniamy swoje poglądy i tyle. Szanujmy swoje odmienne zdania i nie umiejszajmy wartości tym, którzy mają inne zdanie.
Wybacz, ale w którym momencie umniejszałem wartość czyjejś wypowiedzi? Widzę, że z braków argumentów na siłę chcesz zrobić ze mnie kogoś kto jest niekulturalny i nie szanuje zdania innych. W żadnej z moich wypowiedzi ani nikogo nie obraziłem, a tym bardziej nie okazywałem braku szacunku.
Ostatni akapit na temat Eriksena nie był kierowany do Ciebie, tylko do ogółu, bo nie jesteś pierwszą osoba, która narzeka z powodu braku transfer Duńczyka. Zresztą nie bez powodu napisałem to w osobny akapicie.

Ja rozumiem, że zakup dobrego zawodnika za 14 mln w dzisiejszych czasach to bardzo fajnych transfer. Ale czy z tego powodu, że była to fajna okazja mieliśmy się rzucić z ofertą na tego zawodnika? Na zawodnika, który wtedy był nam całkowicie niepotrzebny.



Mój Blog: Pod presją czasu
31-08-2014 12:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #5033
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Ja nie rozumiem w ogóle o co ta dyskusja, przechodziliśmy na grę na jednego napastnika. Mieliśmy w składzie dwie dychy i mieliśmy kupować trzecią? Dla mnie to wszystko wyjaśnia. Nieważne, jaka to klasa piłkarska. W takiej sytuacji można kupić wyłącznie world classa, a takim Duńczyk nie był i nie jest. Generalnie to właściwie we wszystkich zgadam się z Fostem.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
31-08-2014 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #5034
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Eriksen świetny jest ale nam trzeba świetnych na obronie i pomocy a któryś raz z rzędu niestety olewane to jest. Rojo i herrera oby wypalili
31-08-2014 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #5035
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Mata to gwiazda ligi, zawodnik który ciągnął grę Chelsea przed przyjściem Jose. U nas pierwsze pół sezonu miał dobre, mimo że wcześniej przez pół roku siedział na ławce. Czy Eriksen ma większych potencjał? Na chwilę obecną Duńczyk nie pokazał z aż tak dobrej strony by w ogóle podejmować dyskusje na ten temat. Zresztą kolejny raz pojawia się u Ciebie sytuacja, w której na siłę umniejszasz umiejętności naszych zawodników, jednocześnie gloryfikując zawodnika z innej drużyny.
Lepszy od Herrery? Dajmy Anderowi najpierw pograć i pokazać na co go stać, a potem porównujmy go z innymi zawodnika, dobrze? Poza tym, to że Eriksen od biedy potrafi zagrać jako "8" nic nie zmienia. Od biedy to O'Shea mógł grać bramkarza. Anders u nas będzie środkowym pomocnikiem, a Duńczyk to ofensywny pomocnik, więc ciężko porównywać zawodników grających na dwóch różnych pozycjach, mających zupełnie różne zadania taktyczne.

Primo, odkąd tylko Kagawa trafił na Old Trafford krytykowałem ten transfer(i niespodzianka, miałem rację). Dalej, nie wiem skąd wzięło Ci się dobre pół roku Maty u nas, bo dla mnie on gra na poziomie nieco wyższym od Januzaja a to trochę mało jak na 40 baniek.

Nie twierdzę, że Eriksen powinien był koniecznie trafić do United. Ale martwi mnie absolutny brak długofalowej polityki transferowej w United. Wszystko na pałę, bez myśli przewodniej i efektem jest to, że wydaje się 30mln na jakiegoś Shawa, albo dwukrotnie przepłaca za Matę czy Di Marię.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
31-08-2014 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #5036
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
De Gea, Januzaj, Jones, Smalling, Shaw, inwestowanie bardzo dużych pieniędzy w akademie, brak czego?
31-08-2014 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #5037
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Smalling to lamus a kilka z nich przyszła za gigantyczne pieniądze ze tu akurat planu nie ma
31-08-2014 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #5038
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Lamus to sobie możesz mówić na kolegów z podwórka jeśli Ci na to pozwalają... poza tym naucz się pisać po Polsku.

Rozumiem, że fakt iż na coś wydało się dużo pieniędzy jest równoznaczne z tym, że się nie ma planu? Litości...

Undermine napisał(a):Dalej, nie wiem skąd wzięło Ci się dobre pół roku Maty u nas, bo dla mnie on gra na poziomie nieco wyższym od Januzaja a to trochę mało jak na 40 baniek.
Dziwne żeby grał wybitnie w drużynie, która z każdym miesiąca grała gorzej z powodu złych decyzji ówczesnego trenera. Do tego należy dodać fakt, iż poprzednie pół roku Hiszpan stracił siedząc na ławce rezerwowych. Wszedł do drużyny w niełatwym okresie i pokazał się z naprawdę dobrej strony. Może dajmy niektórych trochę czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności i na pokazanie prawdziwej wartości? Nic nie przychodzi od razu. A jeśli Januzaj grał na poziomie Hiszpana to Rooney jest na poziomie Ronaldo i Messiego.

Jeśli kupno młodych, utalentowanych zawodników którzy z czasem wyrastają na bardzo dobrych zawodników to brak długofalowej polityki to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Widzę, że niektórych nigdy się nie zadowoli. Nie kupujemy źle, kupujemy też źle bo za drogo i nie tych zawodników których mości pan sobie wymarzył. Skoro tak bardzo się nie podoba to po co kibicujesz temu zespołowi? Już mam serdecznie dosyć słuchania, czytania kolejnych narzekań w chwili gdy jesteśmy w trakcje gruntownej przebudowy całego składu.

E:
Undermine napisał(a):Wszystko na pałę, bez myśli przewodniej i efektem jest to, że wydaje się 30mln na jakiegoś Shawa, albo dwukrotnie przepłaca za Matę czy Di Marię.
Ty naprawdę masz jakieś dziwne podejście do piłki... Rozumiem, że w Twojej opinii Mata jest wart 20 mln a Di Maria 30 mln tak? Big Grin Widzę, że jak już brakuje okazje by się czepiać to się czepiamy czego popadnie. Chciałbym zauważyć, że mamy rok 2014 i ceny piłkarzy poszły mocno w górę. 40 mln za Hiszpana czy nawet 60 mln za Argentyńczyka to całkowicie normalne kwoty w tych czasach. Takie czas, take it or leave it.



Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2014 19:34 przez Foster.)
31-08-2014 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kamill Offline
Member
***

Liczba postów: 219
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 2
Post: #5039
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Undermine napisał(a):Faktem jest, że to zawodnik na kilka newralgicznych pozycji, do tego zna się z LVG. Dobry transfer, aczkolwiek jak sobie pomyślę, ze Eriksen kosztował 12m... Woodward chyba nie ma pojęcia o negocjacjach, co?

Porównujesz dzisiejsze ceny z cenami kilka sezonów temu? Rynek się kompletnie zmienił, ceny za nawet przeciętnych graczy są strasznie wysokie. Do tego kluby wiedzą, że jesteśmy trochę zdesperowany, a Ed na początku okienka powiedział, że mamy nieograniczony budżet, żeby uspokoić inwestorów/podbić ceny akcji United.

Co do Kagawy to nie zgodzę się, że nie pasował do ligi angielskiej. Gdyby Ferguson został w klubie to najprawdopodobniej sprzedalibyśmy Rooneya i wtedy RvP grały na szpicy, a Kagawa za nim, tam gdzie gra mu się najlepiej. no, ale Szkot odszedł, Moyes nie tylko nie zdecydował się na sprzedaż Rooney'a, ale dokupił tez Matę którego nie był raczej potrzebny...

Form Is Temporary, Class Is Permanent
31-08-2014 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #5040
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Jeśli kupno młodych, utalentowanych zawodników którzy z czasem wyrastają na bardzo dobrych zawodników to brak długofalowej polityki to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Widzę, że niektórych nigdy się nie zadowoli. Nie kupujemy źle, kupujemy też źle bo za drogo i nie tych zawodników których mości pan sobie wymarzył. Skoro tak bardzo się nie podoba to po co kibicujesz temu zespołowi? Już mam serdecznie dosyć słuchania, czytania kolejnych narzekań w chwili gdy jesteśmy w trakcje gruntownej przebudowy całego składu.
Drobna uwaga. Kibicuje się POMIMO a nie Z POWODU. To raz, chyba że jest się sezonowcem.
Mówię o polityce z 3 ostatnich okienek. De Gea, Jones i Smoła przyszli trochę dawno, co? W ostatnim oknie SAFa zakupiono zupełnie niepotrzebnych młodych Henriqueza i Powella z którymi nie wiadomo co teraz zrobić. Do tego RvP który był zakupem tyleż dobrym na chwilę, co jednak nieprzemyślanym. Gdyby nie kontuzje Roo w 12/13 to inaczej by to wyglądało. SAF zostawił drużynę która opierała się na zawodnikach którzy lada chwila mieli przestać prezentować wysoki poziom(Giggs, Rio, Vida, Evra, do tego Schoels zakończył karierę). Transfery za Moyesa to żart, za który Moyesa winiłbym najmniej.

Januzaja włączać w politykę transferową? O borze szumiący, naprawdę?

@Foster z tym dwukrotnie to trochę przesadziłem. Powiedzmy, że 1/3. Nie uważam, żeby Di Maria powinien być aż 20mln droższy od Ozila a Mata 10 od Fabregasa.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
31-08-2014 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości