Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #5101
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Oj tam oj tam. Francja niedaleko Hiszpanii. Rozpędzony myślałem pewnie o Herrerze. Tongue
27-12-2014 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #5102
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Styczniowe okno transferowe powoli zbliża się ku zamknięciu, a z United łączeni są kolejni zawodnicy. Osobiście podejrzewam, że więcej transfer do klubu już nie będzie. Co najwyżej możemy się z niektórymi zawodnikami rozstać, jednak nie o tym chciałem pisać.

w lecie zakupem priorytetowym będzie transfer środkowego obrońcy z doświadczeniem. Ten jeden transfer wydaje się być pewny niemal na 100%. Być może, trafi do nas także kolejny stoper - młody, z wielkim talentem i już niemałymi umiejętnościami. Jednak transfer tego drugiego w mojej opinii zależy od tego ilu z obecnych obrońców, usłyszy że musi sobie szukać nowego zespołu. O tym jednak też nie chce teraz pisać (poza tym to nieodpowiedni temat). Chciałem się skupić na kandydatach do gry w United.

1) Doświadczony stoper.
Godin i Hummels to dwa nazwiska, które notorycznie są wiązane z transferem na Old Trafford. O ile transfer Urugwajczyk byłby bardzo dobrym ruchem z naszej strony, o tyle transfer Niemca nie wydaje się najlepszą opcją. Dlaczego? Otóż Mats znany jest z tego, że ma sporo problemów zdrowotnych i w ostatnich miesiącach łapie dużo drobnych kontuzji, które powoduje że co jakiś czas musi przez 2-3 tygodnie pauzować. To wszystko odbija się na jego pewności siebie, a także na formie którą prezentuje. Taki zawodnik niemal na pewno z miejsca nie stanie fundamentem i podporą naszej defensywy. Co innego Godin, który od paru sezonów prezentuje bardzo wysoką i równą formę.

Kolejnym kandydatem jest zawodnik, o którym szczególnie dzisiaj było bardzo głośno - Nicolas Otamendi. Jeszcze za czasów gry w FC Porto Argentyńczyk był łączony z transferem do United. Ostatecznie do transferu nie doszło, a Nicolas za 12 mln euro trafił do Valencii. Przed sezonem wrócił z wypożyczenia do ligi brazylijskiej i w obecnym sezonie jest czołowym stoperem ligi. Przewodzi niemal we wszystkich statystykach defensorów z La Liga. Dzisiaj było głośno o naszej 35 milionowej (euro) ofercie za tego zawodnika niestety okazała się tylko plotką. Dlaczego niestety? Bo jest to silny, będący w idealnym wieku stoper, który ma niezły bagaż doświadczenia. 26 mln funtów to w dzisiejszych czasach nie jest dużo. Mimo wszystko warto poczekać i dalej obserwować poczynania Otamendiego.

Jeśli chodzi o doświadczonych stoperów to tylko w/w dwójka jest moim zdaniem odpowiednia. Oczywiście można pisać o Thiago Silvie czy Kompanym, ale na takie transfery nie ma co liczyć. Choć z drugiej strony skoro tak bardzo chcemy (Ed i reszta) spektakularnych transferów, to może warto sypnąć groszem i chociaż spróbować powalczyć o Silvę? Wink Wszystkie kandydatury typu Vlaar z miejsca odpadają. Nam trzeba realnego wzmocnienia, a nie półśrodka. Z grona potencjalnych kandydatów na razie wypadł Miranda, który doznał ciężkiej kontuzji.

2) Młody, wielki talent
Jak pisałem transfer młodego stopera zależny jest od tego których z obecnych stoperów odejdzie z Old Trafford. Jeśli odejdzie ktoś z dwójki Jones/Evans, a Blackett i Mc'Nair pójdą zdobywać doświadczenie na wypożyczeniach to zostają nam wtedy (przy założeniu kupna doświadczonego stopera): Godin/Otamendii, Smalling, Rojo, Jones/Evans. Jak pokazuje przeszłość, posiadanie tylko 4 stoperów w naszym przypadku jest bardzo ryzykowne.

Media wymieniły i wymieniają co chwilę kogoś innego. W ostatnim czasie modny jest Marquinhos... mam nadzieję, że to tylko zwykłe domysły prasy, ponieważ chłopak może i jakiś talent posiada, ale na pewno nie jest wart ryzyka i wykładania ponad 30 mln funtów. Tym bardziej skoro siedzi na ławce w PSG. Pojawił się także temat Gabriela Paulisty z Villarealu.

Jednak w mojej opinii, jest jedynie dwóch młodych stoperów, którzy mimo młodego wieku są w stanie wnieść nową, lepszą jakość do naszej gry. To Aymeric Laporte i Raphael Varane. Zdaje sobie sprawę, że sprowadzanie któregoś z nich będzie raz że kosztowane, a dwa bardzo trudne (szczególnie kupno Francuza) jednak jeśli tylko pojawi się możliwość transferu to będzie należało z niej skorzystać.

Pozostając w temacie obrońców ciekaw jestem kogo kupimy na prawą obronę. Obecnie na tę pozycję mamy łamliwego Rafaela i Valencie, który mimo że radzi sobie zaskakująco dobrze to chyba nie jest wystarczająco dobry by być numerem 1 na tej pozycji. W mediach, w kontekście transferu do United padają głównie dwa nazwiska - Nathaniel Clyne i Séamus Coleman. Obaj grają na równym, dobrym poziomie, jednak nie jestem w 100% przekonany czy to odpowiedni zawodnicy. Prawdę powiedziawszy, w chwili obecnej bardziej niż pytanie których z nich trafi do United, zastanawia mnie pytanie kto w razie ewentualnego transferu nowego prawego obrońcy będzie musiał odejść z Old Trafford. Wydaje mi się, że bliższy odejścia jest Rafael, który przez kontuzje zatrzymał się w rozwój niż dobrze grający od początku sezonu Valencia, który wyraźnie odżył po przyjściu LVG.

P.S. Wybaczcie, że tak Was zalałem takim długim postem, ale sesja się zbliża, więc trzeba się czymś zająć Big Grin



Mój Blog: Pod presją czasu
19-01-2015 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #5103
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Wzmocnień trzeba wielu i to na każdą pozycję poza bramką oczywiście. O środkowym obrońcy to mówić nie trzeba bo jest to oczywista oczywistość. Gdy tak patrze jak nasi grają to mam wrażenie, a nawet pewność że potrzeba nam również kogoś do napadu kto w końcu bez większych problemów wykończy stworzoną sytuację. Ostatnio ani RVP ani Falcao nie są wstanie wykorzystać bardzo dogodnych sytuacji, które powinny być wykorzystane bez najmniejszych problemów przez takich fachowców. W tym sezonie Roo nie zaliczam do napastników ponieważ ciągle gra w pomocy. Drugi powód to taki, że często gramy dwoma napadziorami, a na ławce nie mamy nikogo kto potrafiłby wejść i zmienić oblicze meczu i wyniku
19-01-2015 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #5104
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Co do Godina i Mirandy bo on także jest wymieniany w kontekście transferu do nas. Ja byłbym ostrożny w ich transferach. Mam w pamięci, że Godinowi który gra w Atletico przecież od długiego już czasu zdarzały się za młodu dosyć spore błędy. Mecze bardzo dobre przeplatał dużo słabszymi. Mam wrażenie, że ich dobra gra to zasługa systemu jakim gra Atletico i wyjmowanie stamtąd stopera nijak nie da gwarancji, że będzie prezentował to samo u nas.

Tak na dobrą sprawę to ciężko znaleźć jakiegoś stopera odpowiedniego dla nas. Hummels mam wrażenie, że dużo lepszy jest w rozgrywaniu od tyłu niż jest to jakiś genialny obrońca. Nawet MŚ to pokazały. Generalnie jak pokazują statystyki nie jest tak źle z naszą defensywą choć obraz ten zamazuje fakt, że De Gea jest w najlepszej jak dotąd formie.

Dalej uważam, że bronimy kiepsko jako drużyna. Wydaje się, że problemem jest ustawienie pomocy skoro ma być 3 napastników. Dlatego van Gaal zwiększa liczbę obrońców, żeby obrona nie była tak osamotniona. Problem w tym, że brakuje środka pola i to tam szukałbym wzmocnień. Tylko, że zanim będziemy mówić o wzmocnieniach to kluczowym jest poukładanie spraw z atakującymi i wybranie formacji w której chcemy grać.
19-01-2015 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #5105
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Hubson napisał(a):Nawet MŚ to pokazały
MOTM finału Big Grin Dziękuję dobranoc.

Wydane setki milionów w lecie, lepiej skupić się na pracy trenerskiej, jest kim grać, niech tylko Van Gaal poukłada jak należy.

[Obrazek: B7vG0Y9CcAALivu.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2015 21:27 przez samcro.)
19-01-2015 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #5106
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Tak na dobrą sprawę to ciężko znaleźć jakiegoś stopera odpowiedniego dla nas. Hummels mam wrażenie, że dużo lepszy jest w rozgrywaniu od tyłu niż jest to jakiś genialny obrońca. Nawet MŚ to pokazały. Generalnie jak pokazują statystyki nie jest tak źle z naszą defensywą choć obraz ten zamazuje fakt, że De Gea jest w najlepszej jak dotąd formie.

???? Krótka wypowiedź i tyle absurdów. MŚ nie pokazały, że Hummels jest genialnym obrońcą? Okeeej... A nasza obrona jest przesłaba, tragiczna i gdyby nie DDG to bylibyśmy na 11 miejscu pewnie.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
19-01-2015 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sejman Offline
Member
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 1
Post: #5107
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Hmm... ostatnio trafiłem na kilka artykułów na temat transferu Lewandowskiego. Co nawet przy sugerowanym wydatku 40 mln jest dobrą ceną. Zwłaszcza, że RvP i Falcao nie brylują (pomijając, że dużo sytuacji nie mają, chociaż Falcao...). Robert moim zdaniem sprawdziłby się u nas idealnie. Nie opieramy swojej gry na 1203871238012398 podań jak Barca vol.2 aka Bayern. Byłby taką lepszą wersją Berbatova. Przytrzyma piłkę, wygra główkę, silny, dobra technika, skuteczny jak tylko dostaje piłkę. Co Wy o tym sądzicie?

"You have to be able to handle pressure when
you play for a big club. It's crowd and the
supporters, the expectations that they have
at Old Trafford
"
Norman Whiteside
22-02-2015 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #5108
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Wszystko git, tylko o ile w odejście Falcao można uwierzyć. O tyle w odejście RVP, a co dopiero Rooneya to już nie. A wówczas drugi, czy też trzeci klasy światowej napastnik jest nam niepotrzebny, bo tylko będzie rodził kolejne problemy. Dlatego ja w takie cuda nie wierzę i będę zadowolony jeśli pożegnamy się z Falcao, a jak pożegnamy się jeszcze z RVP to w ogóle fap Smile

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
22-02-2015 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #5109
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
RedLucas napisał(a):Dlatego ja w takie cuda nie wierzę i będę zadowolony jeśli pożegnamy się z Falcao, a jak pożegnamy się jeszcze z RVP to w ogóle fap

Ok, to wiemy. 3/4 forum chce sprzedaży RvP. Ale temat jest "Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United". Moje pytanie brzmi: Kogo w miejsce tych dwóch panów?

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
22-02-2015 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #5110
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Pozostając dalej w sferze marzeń, to jeśli obaj by odeszli to zrobiłbym wszystko żeby zatrzymać Chiche. Mielibyśmy wówczas jego, Roo i Wilsona. Ofc najchętniej bym wymienił Roo na jakiegoś world classa - Cavani, bądź Lewy. Ale mając tamta trójkę byłbym jak najbardziej happy Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
22-02-2015 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #5111
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Rooney, Wilson, Chicharito - o co mielibyśmy walczyć z takim składem? Big Grin Co najwyżej o pozostanie w LM. Albo o powrót, bo jak się postaramy to ten sezon również możemy skończyć na 7 miejscu Smile

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
22-02-2015 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #5112
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
A chcesz grać dwoma napastnikami? Czy może naprawdę wierzysz w to, że Rooney też odejdzie? W tym zestawieniu napastników, ja bym chciał grać jednym. Mamy wielki potencjał w drugiej linii, który trzeba wykorzystać i uważam, że wówczas Roo i Chicha śmiało by skończyli sezon z dorobkiem bramkowym +20.

I tak nasze gdybania możemy włożyć między bajki, bo i tak w najlepszym wypadku pożegnamy się tylko z Falcao.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
22-02-2015 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #5113
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
RedLucas napisał(a):A chcesz grać dwoma napastnikami?

Tak. Ale jeśli tobie marzy się granie jednym napastnikiem to rzeczywiście taka trójka napastników miałaby szansę bytu. Tylko czy jest jakakolwiek szansa na to, że van Gaal będzie grał jednym napadziorem? Big Grin

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
22-02-2015 19:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #5114
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Żadna. Tak samo, jak na to, że RVP odejdzie w letnim okienku Big Grin

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
22-02-2015 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #5115
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Co sądzicie o ewentualnym zakupie Kane'a? Wink

Koleś silny, szybki, bramkostrzelny, świetnie się zastawia i potrafi mądrze dograć piłkę do partnerów. Cena na pewno będzie wysoka, ale skoro za Di Marię jesteśmy w stanie dać 60 mln funtów, to myślę, że można dać podobną kwotę za napastnika ogranego już w Premier League ( i będącego młodym Anglikiem, a Anglików niestety w United coraz mniej), którego niewątpliwie potrzebujemy jeśli (mam nadzieję) zrezygnujemy z Persa i Falcao.

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
15-03-2015 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości