Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #2191
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Błędne myślenie. Sneijder to nie jest zawodnik, który lata wysunięty do przodu, maksymalnie zaprogramowany na atak, jak chociażby Kaka.
Przyznam się, że nie jestem na bieżąco z ligą włoską ale jak już widziałem poczynania Holendra to były to działania ofensywne, ale jeśli faktycznie tak to wygląda, jak to opisujesz i że Wesley potrafi pracować w defensywie tak, że w formacji 442 obaj środkowi dają sobie radę to można się nad nim zastanowić.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
05-01-2011 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #2192
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Wiesz, w formacji 4-4-2 to mało kto z nas go widział, ale przyznaję, że ten zawodnik posiada atrybuty, które spełniłyby warunki podane przez Ciebie i paru innych do gry w środku pola Manchesteru.
05-01-2011 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #2193
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Sneijder ma wiele atutów ktore przemawiaja za nim. Rzuty wolne, stałe fragmenty gry to jest jego silna strona. A tego bardzo brakuje w United. Facet ma olbrzymi ofensywny potencjał, to fakt. Ale potrafi grac bardziej z tyłu. Granie bardziej w srodku pola nie jest dla niego problemem. Ktos kto ma takie podania jak on, czy przeglad pola jest w stanie zagrac na niemal kazdej pozycji w pomocy. Moze nie gra super defensywnie jak Hargo, ale wie ze trzeba czasem trzeba postawic nogę, i napewno jego obecnosc United by tylko pomogła.
06-01-2011 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #2194
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Błędne myślenie. Sneijder to nie jest zawodnik, który lata wysunięty do przodu, maksymalnie zaprogramowany na atak, jak chociażby Kaka.
Bliżej mu do Kaki niż do obecnego Scholesa. Sneijder czy to w Holandii, czy to w Interze, ma w środku pola dwóch zawodników robiących na niego.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
06-01-2011 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #2195
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
michal85 napisał(a):Bliżej mu do Kaki niż do obecnego Scholesa. Sneijder czy to w Holandii, czy to w Interze, ma w środku pola dwóch zawodników robiących na niego.
Nie wydaje mi się. Okej, podobnie jak Kace, Sneijderowi zdarzało/ zdarza się występować na skrzydle, grają w ostatnim czasie jako ofensywni pomocnicy. I to by było na tyle. Bo styl gry zupełnie inny. Właśnie, przyzwyczailiśmy się w ostatnim czasie do tego, iż Sneijder to piłkarz wysunięty, zapominając jednocześnie o walorach cechujących klasowego rozgrywającego w systemie 4-4-2, które posiada, a których trochę brakuje Kace.

I co to w ogóle za argument z tymi dwoma robotnikami ? Holender jest do wzięcia dajmy na to, no ale skoro ten zazwyczaj biega w 4-3-3 to sobie go odpuszczamy, mimo iż zawodnik o takich walorach nie zaszkodziłby, a nawet pomógł klubowi. No bo w czym problem ? Chudy już tutaj napisał to i owo, z czym w pełni się zgadzam. Jakich jeszcze Sneijder nie spełnia kryteriów, aby grać w United ?
06-01-2011 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #2196
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
A czy tak ciężko zrozumieć, że w filozofii Fergusona nie ma miejsca dla takich zawodników jak Sneijder, VdV w środku pola? Przecież nie powiesz mi, że facet który zajmuje się trenerką od 36 lat nie widzi jakim zawodnikiem jest taki Sneijder? Pieniądze na transfery też były, co pokazują zakupy Chicharito, Smallinga i Bebe.

Kwas napisał(a):I co to w ogóle za argument z tymi dwoma robotnikami ?
Taki to argument, że dzięki tym dwóm robotnikom Wesley skupia się tylko na ofensywie i z grą defensywną ma niewiele wspólnego.



Mój Blog: Pod presją czasu
06-01-2011 09:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #2197
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Foster napisał(a):A czy tak ciężko zrozumieć, że w filozofii Fergusona nie ma miejsca dla takich zawodników jak Sneijder, VdV w środku pola?

Nie wyjeżdzaj mi tu z Van der Vaartem. Proszę, czekam: dlaczego nie ma miejsca dla Sneijdera w naszym zespole ?

Foster napisał(a):Przecież nie powiesz mi, że facet który zajmuje się trenerką od 36 lat nie widzi jakim zawodnikiem jest taki Sneijder?

Widzi. I nie powiesz mi co siedzi w głowie Fergusona, może on akurat takiego piłkarza z chęcią ściągnąłby w swoim czasie na Old Trafford.

Foster napisał(a):Pieniądze na transfery też były
Wiem. Nie wspomniałem o pieniądzach ani słowem.

Foster napisał(a):Taki to argument, że dzięki tym dwóm robotnikom Wesley skupia się tylko na ofensywie i z grą defensywną ma niewiele wspólnego.
:? Rozpierdoliłeś mnie tym argumentem. W końcu to oznacza, że Sneijder nie poradziłby sobie mając tylko jednego partnera obok siebie... <ściana> Jak już mówiłem, Holender ma predyspozycję do gry w systemie 4-4-2. Taki piłkarz jak on mógłby się dostosować.
06-01-2011 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #2198
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Nie rozumiem. Ma predyspozycje, a ci kretyni mający go w zespole nie widzą tego i dają mu - nie wiedzieć czemu - dwóch zawodników do pomocy? Dlaczego? Ano dlatego, że zapewne Holender tak lubi grać najbardziej. Jak już powiedziałem, Veron dla mnie był lepszy, a nie poradził sobie jak go cofneliśmy nieco do tyłu.

I zaznaczę - nie mówię, żeby go definitywnie nie kupowac. Wszystko zależy oczywiście od ceny(o której nie mamy zielonego pojęcia), ale nie jest to moim zdaniem typ zawodnika, którego bardzo potrzebujemy. Jest to grajek, który musiałby u nas zmienić swój styl, a to pociąga za sobą pewne ryzyko.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
06-01-2011 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #2199
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Po prostu grał/ gra w zespołach, które preferują ten system gry. Przecież to Sneijder podporządkowuje się zespołowi, taktyce wybranej przez trenera, a nie na odwrót. Bo w takim Realu za Schustera Holender biegał w 4-4-2.

Ajax od nie wiem kiedy preferuje ustawienie trójką w linii, w Realu po przyjściu Ramosa przeszli na 4-3-3, w Interze wprawdzie Mourinho konsekwentnie postawił na ten system od czasu przybycia Sneijdera, ale już sezon wcześniej próbował go wdrożyć w klubie, tylko nie miał odpowiedniego wykonawcy.

Veron to zupełnie inna sprawa. Liga nie ta, a potwierdzeniem moich słów niech będzie fakt, iż po przyjściu do Interu grającego wtedy systemem 4-4-2, nie występując jako AM radził sobie świetnie.
06-01-2011 11:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #2200
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Proszę, czekam: dlaczego nie ma miejsca dla Sneijdera w naszym zespole ?
Bo jest zawodnikiem, który nie pasuje do koncepcji Fergusona? Być może dla Fergusona Sneijder nie ma predyspozycji do 4-4-2? Nie wiem, ale jakby pasował do naszego zespołu to by u nas grał, a nie gra.

Cytat::? Rozpierdoliłeś mnie tym argumentem. W końcu to oznacza, że Sneijder nie poradziłby sobie mając tylko jednego partnera obok siebie... <ściana>
Nie wiem gdzie Ty to wyczytałeś, ale ja o tym nie pisałem.

Tyle w tym temacie.



Mój Blog: Pod presją czasu
06-01-2011 12:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #2201
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Foster napisał(a):Bo jest zawodnikiem, który nie pasuje do koncepcji Fergusona? Być może dla Fergusona Sneijder nie ma predyspozycji do 4-4-2?
Ja: Sneijder poradziłby sobie w systemie 4-4-2.
Ty: Nie pasuje do koncepcji Fergusona.
Ja: Dlaczego nie pasuje ?
Ty: Bo nie pasuje do koncepcji Fergusona.

Proszę o konkrety.

Foster napisał(a):Nie wiem, ale jakby pasował do naszego zespołu to by u nas grał, a nie gra
To co piszesz nie ma sensu. Może Fergie czeka na odpowiedni moment i za pół rok, za półtorej powalczy o niego. Zresztą nie ma na rynku zespołu, który jeśliby tylko chciał jakiegoś piłkarza, to ten or razu zostałby zaklepany. Dziwny masz tok rozumowania Ci powiem.

Foster napisał(a):Nie wiem gdzie Ty to wyczytałeś, ale ja o tym nie pisałem.
A kto ? Obalałem myśl odnośnie niemożliwości gry Sneijdera w 4-4-2, a wyjeżdzasz mi tutaj z harówką dwójki zawodników, co jednocześnie dyskwalifikowałoby go z grania w czerwonej koszulce. W taktyce Interu dziwić to nie może, bo Holender jest tym najbardziej wysuniętym, takie ma zadania, ale na litość boską, nie róbmy z Holendra defensywnego ułomka...

Jeszcze krótko chciałbym się ustosunkować do tego transferu. Otóż także uważam, że nie jest to zakup potrzebny od zaraz.
06-01-2011 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #2202
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Obalałem myśl odnośnie niemożliwości gry Sneijdera w 4-4-2
I obaliłeś?

Ja równie dobrze mógłbym postawić tezę - Rooney ma niezbędne atrybuty do gry jako CM. Bawimy się dalej ?

PS to, że grał w Realu w 442 jak dla mnie niezbyt świadczy na jego korzyść :mrgreen:

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
06-01-2011 13:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #2203
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Kwas napisał(a):Proszę o konkrety.
Chcesz konkretów to zadzwoń do Ferguson i się zapytaj czemu nie pasuje (jeśli rzeczywiście nie pasuje, a na to wygląda)

Kwas napisał(a):To co piszesz nie ma sensu. Może Fergie czeka na odpowiedni moment i za pół rok, za półtorej powalczy o niego. Zresztą nie ma na rynku zespołu, który jeśliby tylko chciał jakiegoś piłkarza, to ten or razu zostałby zaklepany. Dziwny masz tok rozumowania Ci powiem.
Gdy Holender odchodził z Realu była świetna okazja i co? Ferguson go nie kupił. Na co ma czekać? Aż będzie trzeba za niego zapłacić 50 mln? Jeśli go kupi za rok czy półtorej - fajnie. Okaże się, że nie miałem racji i tyle. Jednak póki co wychodzi na to, że Ferguson nie chce takiego typu zawodnika jak Sneijder.

Kwas napisał(a):A kto ? Obalałem myśl odnośnie niemożliwości gry Sneijdera w 4-4-2, a wyjeżdzasz mi tutaj z harówką dwójki zawodników, co jednocześnie dyskwalifikowałoby go z grania w czerwonej koszulce. W taktyce Interu dziwić to nie może, bo Holender jest tym najbardziej wysuniętym, takie ma zadania, ale na litość boską, nie róbmy z Holendra defensywnego ułomka...
Pisaliśmy o Interze tak? Tak. Tam dwóch zawodników na niego pracuje, tak? Tak. Więc o co Ci chodzi człowieku? Napisałem, że tam za niego w defensywie pracują inni, a on może się skupić na ofensywie i nie musi pracować w odbiorze, tak? Tak. Więc gdzie napisałem w tamtej wypowiedzi napisałem, że sobie nie poradzi w 4-4-2?

michal85 napisał(a):Ja równie dobrze mógłbym postawić tezę - Rooney ma niezbędne atrybuty do gry jako CM. Bawimy się dalej ?
+1



Mój Blog: Pod presją czasu
06-01-2011 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #2204
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
michal85 napisał(a):I obaliłeś?
Tak. Jeśli wziąć pod uwagę kryteria którymi się kierujesz, to Sneijder pasuje do twojej koncepcji. Wytrzymały, a więc nie miałby problemów z grą od jednego do drugiego pola karnego, wybiegany, nie odpuszczający, ze zmysłem kombinacyjnym.
michal85 napisał(a):Ja równie dobrze mógłbym postawić tezę - Rooney ma niezbędne atrybuty do gry jako CM. Bawimy się dalej ?
Możesz tak sądzić, ale jego umiejętności są potrzebne gdzie indziej. Poza tym przeskok z roli playmakera na klasycznego rozgrywającego, różni się od przeskoku z napastnika na środkowego pomocnika. Do sedna: jeżeli taki gracz jak Sneijder byłby w najbliższym czasie do wzięcia, a nasza kadra potrzebowałaby wzmocnień w środkowej formacji, to wziąłbym go, nawet biorąc pod uwagę fakt, iż pełniłby trochę inną rolę, niż zazwyczaj.
Foster napisał(a):Chcesz konkretów to zadzwoń do Ferguson i się zapytaj czemu nie pasuje (jeśli rzeczywiście nie pasuje, a na to wygląda]
Foster, ja się Ciebie pytam, ciekawi mnie twoja opinia na ten temat. Wmawiasz mi, że nie pasuje do filozofii Fergusona, to powiedz dlaczego ? Co u Holendra w kwestii budowania pomocy przez Fergiego nie trybi ?
Foster napisał(a):Gdy Holender odchodził z Realu była świetna okazja i co? Ferguson go nie kupił. Na co ma czekać? Aż będzie trzeba za niego zapłacić 50 mln? Jeśli go kupi za rok czy półtorej - fajnie. Okaże się, że nie miałem racji i tyle. Jednak póki co wychodzi na to, że Ferguson nie chce takiego typu zawodnika jak Sneijder.
A może po prostu nie chce zawodnika na tą pozycję ? O tym nie pomyślałeś. Bo środkowy pomocnik ostatnio zasilił nasze szeregi 3 i pół roku temu. Na co czekać ? Na to aż zwolni się miejsce w tej formacji. Scholes odejdzie, wtedy Ferguson zacznie rozglądać się za nowym midfielderem.
Foster napisał(a):Napisałem, że tam za niego w defensywie pracują inni, a on może się skupić na ofensywie i nie musi pracować w odbiorze, tak? Tak. Więc gdzie napisałem w tamtej wypowiedzi napisałem, że sobie nie poradzi w 4-4-2?
Pisząc to, odnosiłeś się do mojej wypowiedzi o grze Sneijdera w 4-4-2, co wyraźnie sugerowało trudności z grą Holendra w tymże systemie.
06-01-2011 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amadi Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2205
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Od 2-3 lat głównym argumentem Fergusona do nie przeprowadzania dużych transferów było to, że mamy wystarczająco dobry, nasycony skład. Jednak teraz odchodzą 4 ważni jeszcze niedawno zawodnicy. Trzeba znaleźć kogoś na ich miejsce. I po co Ferguson miałby kilka lat temu kupować Sneijdera jak miał Scholesa, a wydaje mi się że o Snajdim nie było wtedy tak głośno jak po ostatnije lidze mistrzów. Teraz dopiero (w lidze mistrzów i na mistrzostwach świata) pokazał, że należy do grona najlepszych rozgrywających świata. Piłkarz o takiej klasie z łatwością mógłby się dostosować do stylu gry i wymogów Manchesteru United - pokazał to w Interze gdzie w zależności od wydzimisię Mourinho grał bardzo do przodu, bardziej z tyłu lub biegał tu i tu jak opętany wspomagając fantastycznie każdą formację. A najbardziej chodzi o to, że Inter jest w takiej sytuacji, że tak fantastycznego piłkarza można by bez problemu sprowadzić za małe pieniądze. Wydaje mi się, że po reformach Leonardo Snajdi może znowu być bardzo drogii rozchwytywany.

P.S. Tak sobie czytam jakie wymogi musi spełniać zawodnik w Manchesterze United i wychodzi na to że United już nigdy nie przeprowadzi żadnego transferu Tongue I zacznie wyprzedawać swoich wychowanków xD Mało kto spełnia takie rygorystyczne wymogi Smile
06-01-2011 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości