Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Wróg Arsenalu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 626
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Pod koniec czerwca w Niemczech rozpoczną się szóste w historii Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet (ang. FIFA Women's World Cup 2011). Tytułu będą bronić reprezentantki gospodarzy - Niemki (oryginalny post z bloga).

[Obrazek: WWC2011logo.png]


Czas i miejsce
Mistrzostwa będą trwać przez 22 dni, a gospodarzami będą Niemcy. Otwarcie turnieju będzie miało miejsce 26 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, a zakończenie 17 lipca, kiedy to zostanie rozegrany finał na stadionie Commerzbank-Arena we Frankfurcie.

Stadiony
Mundial zostanie rozegrany w 9 niemieckich miastach na 9 stadionach. Piłkarki będą grać:
-w Augsburgu na Impuls Arena (odbędą się na nim 4 spotkania/na co dzień na tym stadionie występują piłkarze FC Augsburg)
-w Berlinie na Stadionie Olimpijskim (1/Hertha Berlin)
-w Bochum na Ruhrstadion, nazywany także rewirpowerSTADION (4/VfL Bochum)
-w Dreznie na Glücksgas-Stadion (4/Dynamo Drezno)
-we Frankfurcie na Commerzbank-Arena (4/Eintracht Frankfurt)
-w Leverkusen na BayArena (4/Bayer Leverkusen)
-w Moenchengladbach na Borussia-Park (3/Borussia Moenchengladbach)
-w Sinsheim na Rhein-Neckar-Arena (4/TSG 1899 Hoffenheim)
-w Wolfsburgu na Volkswagen-Arena (4/VfL Wolfsburg)

[Obrazek: cities_grid4.jpg]

Historia
Tegoroczna edycja będzie szóstą w historii żeńskich mistrzostw świata w futbolu, które odbywają się co cztery lata (rok po mundialu mężczyzn). Pierwsza impreza miała miejsce w 1991 roku w Chinach, gdzie triumfowały Amerykanki, które w finale pokonały Norweżki 2:1. Cztery lata później w Szwecji nie obroniły tytułu, zajmując trzecie miejsce. W decydującym meczu zmierzyły się wspomniane piłkarki Norwegii oraz Niemki. Wygrały te pierwsze 2:0. W 1999 roku tytuł mistrzowski powrócił do zawodniczek zza oceanu Atlantyckiego, które triumfowały w swoim kraju pokonując w decydującym meczu reprezentację Chin po rzutach karnych (5:4, w meczu 0:0). W XXI wieku dwukrotnie do tej pory zwyciężały zawodniczki Niemiec. Najpierw w 2003 roku (turniej ponownie odbywał się w Stanach Zjednoczonych) pokonały w finale 2:1 Szwecję, a cztery lata później w Chinach 2:0 Brazylię. Teraz, grając przed swoimi kibicami mają szansę zostać Mistrzyniami Świata po raz trzeci z rzędu.

Poniżej screen z Wikipedii, przedstawiający to, co opisałem powyżej (dodatkowo jeszcze pokazani zwycięzcy meczy o 3.miejsce).

[Obrazek: rc.png]

W 2015 roku turniej zostanie rozegrany w Kanadzie.

Drużyny i rozstawienie
W Mistrzostwach weźmie udział 16 drużyn, które rozegrają w sumie 32 spotkania. W pierwszej fazie zespoły zostały podzielone na cztery grupy, po cztery w każdej. Awans do ćwierćfinałów uzyska łącznie 8 (i tyle samo odpadnie), po dwie najlepsze z każdej grupy.

Faza grupowa
Grupa A:
-Niemcy
-Nigeria
-Francja
-Kanada

Terminarz grupy A:
26 czerwca - niedziela
15:00 Nigera - Francja
18:00 Niemcy - Kanada
30 czerwca - czwartek
18:00 Kanada - Francja
20:45 Niemcy - Nigeria
5 lipca - wtorek
20:45 Francja - Niemcy
20:45 Kanada - Nigeria


Grupa B:
-Japonia
-Nowa Zelandia
-Meksyk
-Anglia

Terminarz grupy B:
27 czerwca - poniedziałek
15:00 Japonia - Nowa Zelandia
18:00 Meksyk - Anglia
1 lipca - piątek
15:00 Japonia - Meksyk
18:15 Nowa Zelandia - Anglia
5 lipca - wtorek
18:15 Anglia - Japonia
18:15 Nowa Zelandia - Meksyk


Grupa C
-Stany Zjednoczone
-Korea Północna
-Kolumbia
-Szwecja

Terminarz grupy C:
28 czerwca - wtorek
15:00 Kolumbia - Szwecja
18:15 Stany Zjednoczone - Korea Północna
2 lipca - sobota
14:00 Korea Północna - Szwecja
18:00 Stany Zjednoczone - Kolumbia
6 lipca - środa
20:45 Szwecja - Stany Zjednoczone
20:45 Korea Północna - Kolumbia


Grupa D
-Brazylia
-Australia
-Norwegia
-Gwinea Równikowa

Terminarz grupy D:
29 czerwca - środa
15:00 Norwegia - Gwinea Równikowa
18:15 Brazylia - Australia
3 lipca - niedziela
14:00 Australia - Gwinea Równikowa
18:15 Brazylia - Norwegia
6 lipca - środa
18:00 Gwinea Równikowa - Brazylia
18:00 Australia - Norwegia


Faza pucharowa
Ćwierćfinały
9 lipca - sobota
18:00 B1 - A2
20:45 A1 - B2
10 lipca - niedziela
13:00 C1 - D2
17:30 D1 - C2

Półfinały
13 lipca - środa
18:00 B1/A2 - D1/C2
20:45 A1/B2 - C1/D2

Mecz o 3 miejsce
16 lipca - sobota
17:30 Przegrani półfinałów

Finał
17 lipca - niedziela
20:45 Zwycięzcy półfinałów

[flash=560,349]http://www.youtube.com/v/26jKtELitQE[/flash]

Hymn
Hymnem Mistrzostw Świata 2011 będzie piosenka "Happiness" autorstwa Alexis Jordan - uczestniczki pierwszej edycji "America's Got Talent". 19-latka wykona utwór podczas ceremonii otwarcia w Berlinie. "Happiness" znajduje się na płycie zatytułowanej "Alexis Jordan", która miała premierę w lutym tego roku.

Oficjalna strona internetowa
Jest nią dział na oficjalnej stronie FIFY - FIFA.com/WomensWorldCup/.

[Obrazek: tt-wm-maskottchen-karla-kick.jpg]

Maskotka
Maskotką mistrzostw w Niemczech będzie kot (a właściwie kotka) o imieniu "Karla Kick". Została zaprezentowana 13 lipca ubiegłego roku podczas meczu otwarcia Mistrzostw Świata U-20 Kobiet 2010 rozgrywanych... w Niemczech (w turnieju triumfowały gospodynie).

[Obrazek: Cristiano+Ronaldo+Marta+FIFA+World+Playe...4S2E3l.jpg]


Znane piłkarki
Kobieca piłka nożna nie jest zbyt popularna i głośniej robi się o niej dopiero przy okazji właśnie Mistrzostw Świata czy jakiś szczególnych wydarzeń, jak np. brutalna gra jednej z piłkarek. Nawiązuję tutaj oczywiście do głośnego swego czasu filmiku z faulami jednej z zawodniczek. Większość osób już pewnie kojarzy o co chodzi, ale przypomnę i wyjaśnię dla nie wtajemniczonych. 5 listopada 2009 roku w Stanach Zjednoczonych odbył się półfinał akademickich rozgrywek Mountain West Conference pomiędzy drużynami z Nowego Meksyku i Brigham Young (0:1). Obrończyni tej pierwszej drużyny, 20-letnia wówczas Elizabeth Lambert zasłynęła z brutalnej gry w tym meczu, uderzając i szarpiąc za włosy swoje rywalki. Jej faule były pokazywane przez wiele stacji telewizyjnych na całym świecie, a wideo można oglądać w dalszym ciągu w Internecie.

Najsławniejszą piłkarką na świecie - znaną ze swych znakomitych umiejętności - jest Brazylijka Marta (na zdjęciu powyżej), występująca na pozycji napastnika. Myślę, że jeśli zapytać kibiców futbolu czy znają jakąś piłkarkę, to dwiema najczęstszymi odpowiedziami byłyby: -nie znam żadnej, -Marta. Od pięciu lat nieprzerwanie jest wybierana przez FIFA na najlepszą zawodniczkę globu (w 2004 roku zajęła 3 miejsce, a rok później drugie). Spróbujcie przełożyć sobie to na męski futbol - praktycznie jest to niemożliwe. Marta Vieira da Silva, jak brzmi pełne jej imię, urodziła się 19 lutego 1986 roku w brazylijskim mieście Dois Riachos w stanie Alagoas. W wieku 18 lat wyjechała do Szwecji, gdzie związała się z zespołem Umea IK. Już w pierwszym sezonie gry wygrała Puchar UEFA (ang. UEFA Women's Cup, przy czym jest to odpowiednik męskiej Ligi Mistrzów, tylko że nazwa została zmieniona dopiero w 2009 roku na UEFA Women's Champions League), a także została Królową Strzelczyń szwedzkiej ligi, co potem powtórzyła jeszcze trzykrotnie. Rok później zdobyła swoje pierwsze mistrzostwo kraju. Ze swoim zespołem zdominowała szwedzką ligę na cztery lata, zawsze kończąc na szczycie tabeli. Po sezonie 2007/08 Brazylijka postanowiła opuścić Szwecję na rzecz Stanów Zjednoczonych i podpisała 3-letni kontrakt z Los Angeles Sol. W sezonie 2008/09 została Królową Strzelczyń, lecz mistrzostwa nie zdobyła, po porażce 0:1 w finale play-off z Sky Blue FC. Po zakończeniu rozgrywek została wypożyczona na trzy miesiące (tak jak chociażby David Beckham z Los Angeles Galaxy do AC Milan) do brazylijskiego Santosu, któremu pomogła wygrać Copa Libertadores (Liga Mistrzów w Ameryce Południowej) i Puchar Brazylii. Później grała jeszcze w FC Gold Pride i ponownie przez kilka tygodni w Santosie. Od stycznia 2011 występuje w swoim trzecim klubie ze Stanów Zjednoczonych - Western New York Flash.

Martę nazywa się "Pele w spódnicy" (w 2005 roku w szwedzkiej telewizji wyświetlono o niej materiał dokumentalny "Marta, cousin of Pelé") chociaż w porównaniu ze swoim rodakiem brakuje jej jednego, najważniejszego tytułu - Mistrzostwa Świata. Jako 17-latka wystąpiła na mundialu w 2003 roku, gdzie strzeliła 3 gole, jednak Brazylia odpadła w ćwierćfinale ze Szwecją (1:2). Cztery lata później w turnieju rozgrywanym w Chinach Marta doprowadziła swoja drużynę do finału, w którym Brazylijki uległy Niemkom 0:2. Z 7 golami na koncie bohaterka tego fragmentu tekstu została Najlepszą Strzelczynią Mistrzostw.
Na mnie osobiście robi wrażenie to, że Marta ma dopiero 25 lat, a już od tak dawna odnosi sukcesy w damskiej piłce nożnej.

Pokrótce wspomnę jeszcze o jednej, bardzo dobrej zawodniczce. Jest to 33-letnia Niemka, Birgit Prinz, która urodziła się we Frankfurcie i gra w tym mieście praktycznie przez całą karierę. Od 1992 roku w zespole FSV, a od 1998 w 1. FFC Frankfurt (z roczną przerwą w Carolina Courage z amerykańskiej ligi). Trzykrotnie wybierana na Najlepszą Zawodniczkę Świata w latach 2003, 2004 i 2005. Od czterech ostatnich lat ustępuje tylko Marcie (2.miejsce miała również w 2002 roku, z kolei w 2006 w ogóle po za podium). Najlepsza Niemiecka Piłkarka nieprzerwanie od 2001 do 2008 r. Jeśli chodzi o tytułu drużynowe, to przede wszystkim jest dwukrotną Mistrzynią Świata z reprezentacją Niemiec, która dominuje również w Mistrzostwach Europy - na siedem rozegranych turniejów nasze zachodnie sąsiadki wygrały sześciokrotnie (tylko w 1993 Norwegia), w tym Prinz ma pięć tytułów od tego z 1995 zaczynając, a na 2009 kończąc (następne Euro w 2013 roku w Szwecji). 9 razy zdobyła Mistrzostwo Niemiec, 10-krotnie Puchar Niemiec, a także 3 razy wygrała Puchar UEFA. Na mundialach zdobyła łącznie 14 goli, co jest rekordem wszech czasów. A teraz będzie miała okazję jeszcze go polepszyć.

[Obrazek: wm-gross-2.jpg]


Niemieckie piłkarki w Playboyu
5 pań grających na co dzień w Bundeslidze, postanowiło wziąć udział w rozbieranej sesji zdjęciowej do lipcowego numeru niemieckiej wersji "Playboya". Nie zobaczymy ich podczas zbliżających się mistrzostw, bowiem nie załapały się do kadry seniorek. Występują za to z powodzeniem w młodzieżowych reprezentacjach. Dwie 19-latki Annika Doppler i Ivana Rudelic oraz 22-letnia Julia Simic występują na co dzień w Bayernie Monachium, z kolei 20-latki: Kristina Gessat i Selina Wagner odpowiednio w FSV Gütersloh oraz VfL Wolfsburg. Dlaczego postanowiły rozebrać się w popularnym magazynie erotycznym?

Cytat:Dla panów - nie kryją dziewczyny. -Tymi zdjęciami chcemy zerwać ze stereotypem piłkarek - kobiet z ciałem mężczyzny. Przesłanie jest takie: popatrz, jesteśmy normalnymi i pięknymi dziewczynami - tłumaczy Gessat.

Simic, Niemka z chorwackimi korzeniami, dodaje: - Wkurzają mnie stwierdzenia: "Zupełnie nie wyglądasz jak piłkarka". Stoi za nimi obraz nieatrakcyjnej zawodniczki, a w piłkę grają słodkie, piękne dziewczyny, które też chodzą na zakupy i przykładają wagę do swojego wyglądu.

Panie skarżą się, że mężczyźni wciąż nie wyzbyli się uprzedzeń do żeńskiej wersji piłki nożnej i niewielu z nich przychodzi na mecze, choć wiele zawodniczek wygląda naprawdę dobrze. - Zapraszam wszystkich mężczyzn, żeby przyszli na mecz i przekonali się o tym na żywo - przekonuje Doppler.

Źródło: TVN24.pl
Mistrzostwa Świata to świetna okazja właśnie na sesję z piłkarkami. Jest to także rozgłos dla samego turnieju. I na koniec: wideo z sesji można zobaczyć pod tym linkiem. Wink

Mój komentarz
Po zagłębieniu się przez ostatnich kilka godzin w damski futbol i poznaniu trochę bardziej historii tej dyscypliny żeby napisać niniejszego posta, wydaje mi się, że reprezentacja Niemiec to murowany faworyt do wygrania zbliżających się Mistrzostw Świata, których na dodatek będzie gospodarzem. Triumfowała zarówno w 2003 roku w USA jak i 2007 w Chinach, gdzie podczas całego turnieju... nie straciła ani jednej bramki! Po prostu niesamowite. O Euro dopiero co wspominałem powyżej - 6 na 7 turniejów piłkarki z tego kraju kończyły ze złotymi medalami. Jeśli 17 lipca po zakończeniu finału we Frankfurcie ze zwycięstwa nie będą cieszyć się gospodynie, to można śmiało mówić o wielkiej niespodziance. Osobiście życzyłbym tytułu Brazylijkom, które jeszcze nigdy nie wygrały mundialu, a szczególnie Marcie. Żeby ta znakomita zawodniczka mogła uzupełnić swoje piłkarskie CV najważniejszym tytułem - Mistrzyni Świata. Co innego, że jeśli nie teraz, to Brazylijka ma jeszcze czas i prawdopodobnie jeszcze dwie okazji na zdobycie pucharu - w 2015 roku w wieku 29 lat czy nawet w 2019, kiedy to będzie miała 33 lata. Liczę na to, że w finale ponownie spotkają się reprezentantki Niemiec i Brazylii, tylko że tym razem te drugie wezmą rewanż za 2007 rok i wygrają mistrzostwa. Poza tym, wysoko powinny dojść także ekipy ze Stanów Zjednoczonych, Norwegii czy Szwecji patrząc na ich dotychczasowe dokonania na mundialach. Może także Anglia da o sobie znać - w 2009 roku zdobyła wicemistrzostwo Europy (porażka 2:6 w finale wiadomo z kim).

Swoją drogą, mam wrażenie że jeszcze nigdy tyle nie wiedziałem o damskiej piłce nożnej niż w tym momencie. Bo to z resztą prawda. :-) A ile będę wiedzieć po turnieju, ho ho. Wink No nic, teraz już wystarczy tylko czekać na start imprezy. Do usłyszenia 26 czerwca przy okazji podsumowania pierwszego dnia mundialu na blogu.

Edit:
Chudy - Transmisja na Eurosporcie.

Blog
17-06-2011 17:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
a będzie gdzieś transmisja tego wydarzenia?
17-06-2011 18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kamill Offline
Member
***

Liczba postów: 219
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 2
Post: #3
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Kiedyś na Eurosporcie widziałem kilka spotkań damskiej piłki i nie wyglądało to ciekawie. Chyba sobie odpuszczę te mistrzostwa. Wink

Form Is Temporary, Class Is Permanent
17-06-2011 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #4
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Obejrzałem okładkę Playboya i odechciało mi się jeść, a nawet piwa Sad

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
17-06-2011 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
santi Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Tomassen rozumiem, że to Niemki, ale żeby aż piwa sie odechciało? Tongue

Mistrzostwa z chęcią obejrzę, zachęcił mnie post Wroga (świetna robota!). Przykre jest tylko to, że zakwalifikowała się Gwinea Równikowa, a o Polkach ani słychu.

You told us to come back when we've won 18. We are back.
17-06-2011 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #6
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Wróg Arsenalu napisał(a):Hymnem Mistrzostw Świata 2011 będzie piosenka "Happiness" autorstwa Alexis Jordan - uczestniczki pierwszej edycji "America's Got Talent". 19-latka wykona utwór podczas ceremonii otwarcia w Berlinie. "Happiness" znajduje się na płycie zatytułowanej "Alexis Jordan", która miała premierę w lutym tego roku.
19-latka? :o Cholera, zawsze myślałem, że ma co najmniej 25 lat, a tu kobieta młodsza ode mnie. Przenigdy bym nie obstawił, że jest aż tak młoda. Mam do niej słabość przy teledysku do kawałka "Good Girl" :oops:

A żeby nie było, że myślę tylko o cyckach to powiem, że futbol to MĘSKI sport!

PS. Wink
17-06-2011 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #7
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
[flash=500,350]http://www.youtube.com/v/o3Q43S-PyOw[/flash]
tyle mam do przekazania, jeśli chodzi o te mistrzostwa, co jedna to lepsza od zawodniczki przez sędzinę do komentatorki.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
03-07-2011 18:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #8
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Każdy to widział poza sędzią. Żeńska wersja Howarda W.

Swoją drogą sporo ludu na trybunach.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
03-07-2011 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rav10 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 582
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Prze cipy o_O
03-07-2011 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CyberMU Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 1
Post: #10
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Jestem rozczarowany tym, że Niemki tak szybko odpadły...
Kibicowałem im ze względu na panią Kulig( :oops: ) , ale coż- taki sport...
Pozostaje mi trzymac kciuki za USA i p.Solo. 8-) A tak btw. bramkarka Amerykanek mogła by potrenowac obrone rzutow karnych. Ten element rzemiosła bramkarskiego jest jej wyraznie obcy, co było widac w meczu z Brazylijkami.
Jednakże urody jej to nie umniejsza. :oops:


E:
http://www.ksta.de/ks/images/mdsBild/1247646970359l.jpg to jest Kim Kulig. :oops: Mnie się podoba... :-D


I Hope Solo:
http://rodrigojames.files.wordpress.com ... 8/solo.jpg

http://www.insidesocal.com/tomhoffarth/hope-solo2.jpg

http://olympicgirls.net/sport-girls/hope-solo.jpg


Proszę. Zdjęcia tak na szybko wynalazłem. Jak zobacze jakieś fajne aktualne zdjęcia to wrzucę. 8-)

Gadac kto odczuwa do nich pociąg?

http://www.futbolbladihel.blogspot.com

Własne zdanie na różne tematy. Nie tylko piłkarskie. Blush
12-07-2011 01:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #11
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Wrzuć tu lepiej jakie foty Big Grin

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
12-07-2011 08:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
Daj spokój z Niemką. :shock:

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
12-07-2011 09:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CyberMU Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 1
Post: #13
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
No wiesz, są gusta i guściki jak to mówią. Wink
Zresztą zdjęcie pewnie jakieś stare dałeś. 8-)

http://www.futbolbladihel.blogspot.com

Własne zdanie na różne tematy. Nie tylko piłkarskie. Blush
12-07-2011 09:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CyberMU Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 1
Post: #14
Re: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
A tymczasem wiemy już kto zagra w finale, ktory odbedzie sie we Frankfurcie. Zmierza sie ze sobą reprezentacje USA i Japonii.
Amerykanki do tej pory 2x wygrały na mistrzostwach i na pewno beda chciały wygrac po raz trzeci.

Japonki natomiast to chyba najwieksze zaskoczenie tegorocznego czempionatu, gdyż mało kto sie spodziewał, że pokonają gospodarza turnieju w cwiercfinale i dotra aż do finału.

Reprezentacja USA po ciekawym spotkaniu pokonala Francje, a bramki strzeliły:
Bompastor w 55' dla Francji;

Cheney 9', Wambach 79' oraz Morgan w 82' (wszystkie USA).

Kobiety z Kraju Kwitnacej Wisni pokonały natomiast Szwedki. Mecz zakonczył sie także wynikiem 3-1.

W meczu o 3 miejsce zmierzą sie wiec reprezentantki Francji i Szwecji. Spotkanie to odbedzie sie 16 lipca o godzinie 17 30.

Dzien pózniej wielki finał. Kibicujmy Jułesej i pani Hope Solo :oops:

http://www.futbolbladihel.blogspot.com

Własne zdanie na różne tematy. Nie tylko piłkarskie. Blush
14-07-2011 02:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości