Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszykówka
Duras Offline
Member
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #16
Re: Koszykówka
Piękny mecz w wykonaniu Celtów i w tym sezonie zasłużone w 100% zwycięztwo. Szkoda, że to LeBron nie świętował takiego zwycięstwa, ale z drugiej strony z taką drużyną jak Boston w tym roku odpaść to nie jest powód do wstydu. Gratulacje dla mistrzów

Manchester United | Champions 1908, 1911, 1952, 1956, 1957, 1965, 1967, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2007, 2008, 2009 & Kings of Europe 1968, 1999, 2008
18-06-2008 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #17
Re: Koszykówka
Jakiś czas temu zaczął się sezon a tu tak cicho

Doczekaliśmy się pierwszego Polaka, który wyszedł w pierwszej 5 zespołu z ligi NBA. Nie stało by się tak pewnie gdyby kontuzji nie doznał lider zespołu z Orlando Dwight Howard. Trzeba przyznać że Marcin godnie go zastępuje, w ataku może nie jest tak skuteczny ja DH, ale w obronie radzi sobie naprawdę dobrze. Howard już się wyleczył, ale w meczu z San Antonio Spurs to Polak zagrał od początku.

Pele good, Maradona better, George Best
22-12-2008 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #18
Re: Koszykówka
Cytat:Koszykarze Orlando Magic odnieśli wysokie zwycięstwo przed własną publicznością, wygrywając z Atlanta Hawks 121:87. Była to 29. wygrana "Magików" w tym sezonie.
Jednym z bohaterów spotkania był Polak Marcin Gortat, który w ciągu 20 minut i 41 sekund, jakie przebywał na parkiecie, zebrał aż piłek 12 (7 w ofensywie i 5 w defensywie). Jak się okazało był to najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników grających w tym spotkaniu.

Gortat, który nie wyszedł w pierwszej piątce, zdobył także osiem punktów, trafiając cztery z ośmiu rzutów z dystansu. Dla Polaka był to 20. występ w tym sezonie.

Coś mi się zdaję, że przygoda Marcina w nba będzie znacznie dłuższa niż kariera Maćka Lampe, który we wszystkich swoich meczach nie grał więcej niż Gortat w 1 spotkaniu.

Pele good, Maradona better, George Best
10-01-2009 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #19
Re: Koszykówka
Tylko, że Maciek Lampe dobrze gra teraz w rosyjskiej lidze, a ta należy do mocniejszych w Europie,
jednak trzeba przyznać, bycie pierwszym zmiennikiem Howarda to już pierwszy krok do podst "5". A Gortat rzadko zawodzi...
10-01-2009 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #20
Re: Koszykówka
Miko napisał(a):jednak trzeba przyznać, bycie pierwszym zmiennikiem Howarda to już pierwszy krok do podst "5". A Gortat rzadko zawodzi...
Do pierwszej piątki droga daleka. Bycie pierwszym/drugim zmiennikiem w zespole to w koszykówce żaden dyshonor.
Na tą chwilę Marcin zasługuje na te kilkanaście minut w każdym spotkaniu. Z każdym kolejnym występem buduje sobie markę. A to jest najważniejsze w całej tej zabawie. Jeśli ktoś udowodni, że w potrafi się odnaleźć w NBA to może być pewny, że jeśli będzie trzymał odpowiedni poziom, zostanie w tej lidze na wiele lat.
Ostatnio przecież Don Nelson mówił, że chętnie widziałby Gortata u siebie w zespole. Jeśli liga zaczyna dostrzegać go jako realne wzmocnienie, a nie tylko jako dodatek do wymian to jest to największy sukces polaka.
Miko napisał(a):Tylko, że Maciek Lampe dobrze gra teraz w rosyjskiej lidze, a ta należy do mocniejszych w Europie,
Miko, to jest inny świat. Lampe, już nie mówiąc o Trybańskim zupełnie nie nadawali się do NBA.


Fan United od 1992 roku
10-01-2009 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #21
Re: Koszykówka
Howard to jedna z największych gwiazd w NBA, więc pozycja Gortata jest coraz mocniejsza. Pewnie, jak utrzyma taką formę to dostanie podwyższkę lub jakieś klub go podkupi, Lakers?

sebos, rozumiem, że ligi europejskie to niższa liga ale dobrze, że chociaż tam gra na dobrym poziomie.
10-01-2009 11:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #22
Re: Koszykówka
Co do Lampe, pamiętam jak przed wyjazdem za ocean zapowiadał, że jedzie tam grać, że zdaję sobie sprawę że to najlepsza liga na świecie, ale twierdził że sobie poradzi. Udawał wielką gwiazdę nawet gdy nie grał. Spędził w nba trzy sezony, w których praktycznie nie grał po czym wrócił do Europy i odmówił gry dla reprezentacji Polski.
Mam nadzieję, że kariera Marcina potoczy się całkiem inaczej

Pele good, Maradona better, George Best
10-01-2009 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #23
Re: Koszykówka
Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics

Mecz ten odbył się 2 dni temu, ale warto coś o nim napisać. Mecz niepokonanego zespołu na własnym parkiecie(19wygranych) z mistrzem nba. Lepsi okazali się Kawalerzyści, którzy wygrali 98 :83, wynik może nie oddaje całkowicie tego co działo się na parkiecie. W każdym elemencie gry (może poza ofensywnymi zbiórkami) rządzili gracze z Cleveland, których do zwycięstwa prowadził LBJ zdobywając 38 punktów. Gwiazda Celtów Paul Pierce po kolejnych akcjach LBJ wyglądał jakby nie wiedział gdzie jest i co robi :lol:

Pele good, Maradona better, George Best
12-01-2009 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #24
Re: Koszykówka
All-star weekend 2009 trwa w najlepsze Wink

Jak zawsze największą uwagę przykuwał konkurs wsadów, bo z roku na rok trzeba wykazywać się coraz większą kreatywnością i w tym roku cała czwórka nie zawiodła, czego niestety nie można do końca powiedzieć o jurorach, którzy zbyt nisko ocenili wsad R.Fernandeza. Dwight Howard znów przywdział pelerynę super-mana i zrobił z tego niezłe show Wink

http://www.youtube.com/watch?v=nJv3turnZgA Howard w pierwszej rundzie Wink

http://www.youtube.com/watch?v=BnfiPLNh-Gk Rudy Fernandez- czy nie zasłużył tu na 50? Wink

http://www.youtube.com/watch?v=BuWqluTCSc4 Nate Robinson- zwycięzca tegorocznego slam dunk contest Wink
15-02-2009 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M.T. Offline
Member
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #25
Re: Koszykówka
Wg. mnie rok temu było lepsze szoł z wsadami. Zdziwiła mnie niska ocena Fernandeza o czym wspomniałeś, ale też wysokie oceny Howarda, zwłaszcza za dunk z wyższym koszem bo nic specjalnego nie zrobił. KryptoNate pokonał Supermana i na to liczyłem Big Grin Mam nadzieje że King James dotrzyma obietnicy i za rok będzie startował Big Grin
15-02-2009 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #26
Re: Koszykówka
Z roku na rok poziom konkursu wsadów jest coraz niższy. Mam wrażenie, że zawodnicy coraz mniej się przykładają.

Tomek91 napisał(a):czego niestety nie można do końca powiedzieć o jurorach, którzy zbyt nisko ocenili wsad R.Fernandeza

I za wysoko ocenili Howarda. Nic do niego nie mam, ale na 5x10 z pewnością nie zasłużył.

Nate to mały skurczybyk (176cm)ale pokazał, że można przeskoczyć mierzącego 211cm centra z Orlando.

M.T. napisał(a):Mam nadzieje że King James dotrzyma obietnicy i za rok będzie startował

Ja też mam taką nadzieję. On może wykombinować coś ciekawego

Pele good, Maradona better, George Best
15-02-2009 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #27
Re: Koszykówka
Tomek91 napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=BnfiPLNh-Gk Rudy Fernandez- czy nie zasłużył tu na 50? Wink
Czegoś takiego nie powstydził by się nawet Julius Erving. Powinna być 50'.
dende napisał(a):Ja też mam taką nadzieję. On może wykombinować coś ciekawego
najtrudniej jest wykombinować coś co zaskoczy wszystkich. Wczoraj się to udało Robinsonowi i słusznie zgarnął nagrodę.


Fan United od 1992 roku
15-02-2009 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M.T. Offline
Member
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #28
Re: Koszykówka
Patent z koszem wczoraj nie był zły, szkoda że Howard nie mógł go podnieść wyżej i że nie zrobił np. 2x pod nogami Big Grin Big Grin Big Grin

Rok temu było też kilka fajnych pomysłów. Świeczka np. albo naklejka Big Grin

W polskim "Slam Dunku" widziałem mega odjazdowy patent wsadzenia Buta razem z piłką do kosza i to w nie jakimś odjazdowym stylu Tongue NBA to jednak NBA Big Grin
15-02-2009 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #29
Re: Koszykówka
Dla mnie to z roku na rok te Slum Dunki są coraz to słabsze niestety. Nic nadzwyczajnego nie pokazali (no może Robinson przy tym przeskoczeniu Howarda), a poza tym to kicha. Dla takiego chłopa jak Howard zrobić wsad do nawet lekko podniesionego kosza to pestka... po prostu nuda
15-02-2009 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #30
Re: Koszykówka
W NBA już Play-Off a tutaj cichutko :shock:
W pierwszej rundzie bez problemów poradzili sobie koszykarze Cleveland z niesamowitym LeBron w składzie i w kolejnej rundzie pewnie prowadzą w rywalizacji (2:0) z Atlantą Hawks.
Zgoła inaczej wygląda sytuacja w moim ulubionym Celticu- w pierwszej rundzie niesamowicie męczyli się z Chicago gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było 7 spotkań i chyba o ile pamięć mnie nie myli aż 7 dogrywek- wszystko przez absencję KG, który zmaga się z kontuzją kolana- na szczęście przeszli dalej i teraz grają z zespołem Gortata, Orlando. Jak na razie stan rywalizacji to 1:1 ale teraz mecze przenoszą się do Orlando- zobaczymy co z tego wyniknie.
Oto skrót z ostatniego spotkania tych drużyn:
[flash=425,355]http://www.youtube.com/watch/v/D1D8W8_VOaA[/flash]

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
08-05-2009 09:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości