Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premier League 2015/16
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #1
Premier League 2015/16
Jakoś tak cicho na redcafe, wrzucam więc terminarz United na nowy sezon ligowy. Jak dla mnie przedstawia się on lepiej niż poprzedni i jeszcze wcześniejszy.

[Obrazek: 3_05_n.jpg]

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2015 12:49 przez Intel.)
18-06-2015 10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Premier League 2015/16
Dosyć przyjemna końcówka sezonu. Początek sezonu nienajlepszy, ale też nienajgorszy. 10 punktów w 5 pierwszych meczach to byłby przyzwoity start, a wiadomo, że w ostatnich latach kiepsko u nas z początkami sezonów.
Nie podoba mi się maraton świąteczny. Wyjazd do drwali, domowe trudne mecz z Majstrem i Swansea. Ale biorąc pod uwagę obecny szeroki skład, jestem dobrej myśli.
GGMU

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
13-07-2015 10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #3
RE: Premier League 2015/16
Człowiek jest naprawdę pozytywnie zbudowany widząc w akcji takie zespoły jak Crystal Palace. Wiadomo, mówimy tu o drużynie od której nie jeden zespół ma lepsze skille, a pomimo to oni robią dokładnie to samo w każdym spotkaniu. Grają swoje. Wielkie brawa za 4 kolejki sezonu a w szczególności za tą ostatnią, zakończoną zwycięstwem z Chelsea. Tam nie było żadnego przypadku. Ktoś powie: "A, to nie ta sama Chelsea", "Hazard pod formą" czy coś w ten deseń. I to prawda. Podopieczni Pardewa zrobili jednak wszystko, aby te uwagi miały swoje odzwierciedlenie także i w dzisiejszym meczu. Prowadzili - nie murowali, stracili bramkę - od razu chcieli strzelić następną, ostatnie minuty, sekundy - żadnej paniki, spokojne wyprowadzanie futbolówki z własnej strefy. To nie tylko ten mecz, w każdym z dotychczasowych ich gra, nieustanna wiara w odniesienie sukcesu mogła zrobić wrażenie. Wielkie propsy i oby tak dalej, bo aż chce się oglądać w akcji tak grającego drużyny teoretycznie z drugiej połowy tabeli.


Sezon jak dotychczas w pyte, jak zwykle zresztą. Jedyne co mnie, jako kibica Premier League boli, to ciągła obecność w lidze takich drużyn jak Sunderland, czy West Bromwich. Koszmarne drużyny. Zwłaszcza team Pulisa... Manager robiący wszystko, aby jego zespół prezentował jak najbardziej brzydki, prostolinijny futbol oparty tylko i wyłącznie na ladze do wysokiego skurczybyka w ataku. Powinienem się do tego przyzwyczaić, bo widzieliśmy co ten szkoleniowiec wyprawiał w poprzednich klubach, jednak nie potrafię... Ok, nigdy nie spadł klasę niżej, chwała mu za to. Ale nic więcej. Na przykładzie Sparkyego widzimy, że można coś zmienić ( na razie Stoke słabo, ale liczę, że to w końcu zaskoczy ) , nic ku temu nie stoi na przeszkodzie. Krok po kroku i zespół nabiera przyjemnych kształtów, kadra jest fajnie zbalansowana, zakupy mądrze przeprowadzane. A WBA ? Sprowadzenie Lamberta ( który swoją drogą jest beznadziejnie przygotowany do sezonu ) tylko potwierdza chęć Pulisa podążania w kierunku będącego najbardziej wkurwiającym w oglądaniu zespołem ligi angielskiej. Chociaż tak właściwie już mu to się udało. Życzę im z całego serca spadku, bo tutaj żadnych widoków na przyszłość nie widać. Stawiaj chłopie częściej na takiego Gnabriego, chłopak jako jeden z niewielu może rozruszać to skostniałe towarzystwo.

Sunderland = parodyści. Obrońcy "sami strzelający sobie bramki", wystawiający piłkę jak na tacy przeciwnikom. Praktycznie każdy możliwy do popełnienia rodzaj błędu widzieliśmy w tym sezonie w wykonaniu czwórki z Sunderlandu. Kaboul transfer roku.

Przykłady beniaminków pokazują, że wszystko się da, nie ma rzeczy niemożliwych. Weźmy takie Bournemouth. Pierwszy rok w lidze, nie pękają przed nikim. I niech nikt mi nie wmówi o euforii panującej w klubie po awansie, udziale w debiutanckim sezonie, nie, nie, nie. Tu widać zespół, tu widać autorski pomysł Eddiego Howe'a. Z Euforii to żyło Blackpool, obecny beniaminek to zupełnie inna para kaloszy. Popatrzmy na skład, tam również nie ma wielkich wirtuozów, a co robią Wisienki ? Starają ( i to długimi fragmentami z bardzo dobrym skutkiem ) się narzucić styl gry przeciwnikowi, nieważne, czy gram na anfield, czy Upton Park, bazują na grze dynamiczni skrzydłowi + ofensywni boczni obrońcy, grają z wykorzystaniem napastników nie tylko w powietrzu, także na lądzie. Widać zróżnicowanie. To mi się podoba, o to chodzi. Watford i Norwich także na plus. Również te drużyny są tak skonstruowane, ułożone, by coś sobą zaprezentować na boisku. A nie tylko laga do przodu i niech się dzieje.
29-08-2015 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #4
RE: Premier League 2015/16
My podpisaliśmy kontrakt z De Geą i załatwiliśmy sprawę z pozycją bramkarza, a w tym samym czasie wypadł Courtois. Było trochę śmieszków z Begovicia, że idzie na ławkę do The Blues. Tymczasem Belg przejdzie operację i mówi się nawet o 4 miesiącach przerwy. Poszczęściło się Asmirowi. Z drugiej strony świetny ruch Jose, że po sprzedaży Cecha zdecydował się na zakup Begovicia i przekonał go do przeprowadzki na Stamford Bridge.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
11-09-2015 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #5
RE: Premier League 2015/16
Obejrzałem skrót z Chelsea z Arsenalem i generalnie ciekawi mnie jedno.

Kiedy znajdzie się ktoś, kto, nie bacząc na konsekwencje, porządnie przypierdoli Coście w ryj? Ta końska spierdolina notorycznie daje o sobie znać i skoro sędziowie nie mają jaj, by utemperować dziada (akurat nic dziwnego, że przed nosem akurat Deana ta menda odstawiła ostatnią szopkę), niech ktoś w końcu przystawi go do pionu.
Nie cierpię takich delikwentów, nie potrafię sobie wyobrazić, jak zareagowałbym, gdyby na przykład on został ściągnięty do United.

Gdzie jest Groszek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2015 22:01 przez Kosma.)
20-09-2015 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #6
RE: Premier League 2015/16
Kosma napisał(a):Kiedy znajdzie się ktoś, kto, nie bacząc na konsekwencje, porządnie przypierdoli Coście w ryj?

Dobrze powiedziane, +1. Niedobrze mi się zrobiło, jak patrzyłem na tę sytuację.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
21-09-2015 08:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #7
RE: Premier League 2015/16
Moreno lubi przypadkowo łamać ludziom nogi. Może on? Tylko perspektywa jest dopiero od zimowego okna.
21-09-2015 08:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #8
RE: Premier League 2015/16
(21-09-2015 08:37)allfanmu napisał(a):  Moreno lubi przypadkowo łamać ludziom nogi. Może on? Tylko perspektywa jest dopiero od zimowego okna.

Mistrz Big Grin

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
21-09-2015 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #9
RE: Premier League 2015/16
Ja jestem bardziej ciekawy tego, dlaczego sędziowie pozwalają Coście na tak wiele. Nie oglądam za często meczów Chelsea, ale kiedy już mi się zdarzy, bądź w jakiś skrótach, to widzę jak ten skurwiel robi własnie takie rzeczy. Dlaczego sędziowie mogą być cięci na zawodników, którzy nurkują, jak swego czasu byli cięci na Younga, a nie mogą bardziej uważnie śledzić tego co robi w meczach Costa? Przecież on robi z sędziów debili, którzy łykają te jego chamskie zagrywki jak młode pelikany. Ciekawe ile jeszcze będą pozwalali mu ustawiać mecze takimi zagrywkami.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2015 12:19 przez Silvan.)
21-09-2015 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #10
RE: Premier League 2015/16
Problem w tym, że musiałby do tego być desygnowany specjalny sędzia. Mistrzowie tacy jak Diego Costa zawsze będą robić to co robią kiedy sędzia nie patrzy. Porównanie z nurkami jest o tyle różne, że taki nurek jest w centrum akcji i sędzia ma widok. Z Costą i jemu podobnymi jest trochę inaczej. On zawsze zrobi tak, żeby nikt nie widział (a w zasadzie wszyscy prócz sędziów).
21-09-2015 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #11
RE: Premier League 2015/16
Powtórki wideo? Sędzia mógłby skonsultować się z technicznym, któremu można by pokazać sytuację i na tej podstawie podjąć odpowiednie decyzje (chociaż nie jestem pewien, czy przypadkiem taka możliwość nie istnieje dzisiaj (?)). Nawet na tablecie mógłby to oglądać. Piłka to sport, a nie arena chamstwa, szczególnie Premier League.

A swoją drogą, czy FA wyciąga albo chociaż rozważa wyciągnięcie jakichkolwiek konsekwencji wobec takowych ananasów? Bo sędziów to broni aż do śmieszności, a niekiedy gwiżdżą i pokazują (lub nie gwiżdżą i nie pokazują) takie rzeczy, ze mozg staje z żalu.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
22-09-2015 10:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #12
RE: Premier League 2015/16
Tomassen napisał(a):A swoją drogą, czy FA wyciąga albo chociaż rozważa wyciągnięcie jakichkolwiek konsekwencji wobec takowych ananasów?
Toczy się postępowanie w FA w sprawie Costy i Gabriela w tym meczu.

A powtórki. Cóż powtórki, skoro często trudno orzec, co dany gość rzekł z ruchu ust, choć wiadomo, że łatwiej niż gdy się tego nie widzi. Sęk w tym, że Costa świrował nawet na wprost Deana i ten nie zareagował odpowiednio.

Gdzie jest Groszek?
22-09-2015 10:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #13
RE: Premier League 2015/16
Powiem więcej, Costa już zawieszony na 3 mecze Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
22-09-2015 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #14
RE: Premier League 2015/16
Kosma napisał(a):Costa świrował nawet na wprost Deana i ten nie zareagował odpowiednio.

Dlatego dobrze, że FA weźmie się za niego na podstawie zapisu wideo. Byłoby wskazane, żeby dostał bana na 2-3 spotkania.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
22-09-2015 10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #15
RE: Premier League 2015/16
RedLucas napisał(a):Powiem więcej, Costa już zawieszony na 3 mecze

Uściślając. Zostały mu postawione zarzuty o "violent conduct" co można przetłumaczyć jako brutalne, agresywne zachowanie. Do 18 ma czas, żeby się wytłumaczyć a Chelsea złożyć odwołanie. Jeżeli to nie nastąpi będzie 3 meczowe zawieszenie, ale po apelacji może się zwiększyć lub zmniejszyć.
22-09-2015 11:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości