Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekkoatletyka
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #16
Re: Lekkoatletyka
Ten facet jest z innej bajki, ropierdala mnie ten jego luz. Człowiek torpeda - tylko czy to aby wszystko na "sucho", ciężko mi w to uwierzyć. Choć generalnie biorą wszyscy, a lepszy ten kto lepiej to maskuje i nie daje się złapać. Tak mi się wydaje. Ale Bolt to fenomen wśród sprinterów, on jest jeszcze w stanie spiłować parenaście setnych z tych rekordów.
21-08-2009 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #17
Re: Lekkoatletyka
Raz na jakiś czas rodzą się wybitni sportowcy, był Michael Johnson, który ustalił fenomenalny rekord świata na 200m - 19,32 oraz na 400m - 43,18 (wciąż aktualny), teraz jest era Bolta, który ma w swojej "kolekcji" najlepsze czasy na dystansach 100 oraz 200m.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
21-08-2009 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #18
Re: Lekkoatletyka
Cytat:Anita Włodarczyk w drugiej próbie finałowego konkursu rzutu młotem rozgrywanego w Berlinie ustanowiła rekord świata. Polka rzuciła 77,96 m!
Poprzedni był gorszy o 16 centymetrów i należał do Rosjanki Tatiany Łysenko.

Brawo! Konkurs trwa, jest duża szansa na złoty medal.

Pele good, Maradona better, George Best
22-08-2009 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #19
Re: Lekkoatletyka
http://www.youtube.com/watch?v=LF4RGQ6O ... re=popular

http://www.youtube.com/watch?v=i3DJXbrg ... re=popular

Przeżyjmy to jeszcze raz Big Grin
23-08-2009 09:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #20
Re: Lekkoatletyka
Rekord świata Isinbajevej w skoku o tyczce na mitingu Złotej Ligii w Berlinie. Poprawiła swój rekord z 5 m 05 cm na 5m 06 cm...

Widać mocno zdenerwowana musiała być po MŚ Big Grin

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
29-08-2009 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #21
Re: Lekkoatletyka
Mata napisał(a):Poprawiła swój rekord z 5 m 05 cm na 5m 06 cm...
Oczywiście idzie tym samym sposobem co Siergiej Bubka. Dzięki temu zarabia za każdy kolejny rekord świata. Już ma ich 27, łącznie z halowymi.


Fan United od 1992 roku
29-08-2009 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kuba-chan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #22
Re: Lekkoatletyka
Jelena biję ładna kaskę.. Do tej pory się zastanawiam co zawiodło na MŚ.
29-08-2009 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #23
Re: Lekkoatletyka
Za nami Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Barcelonie, które dla Polaków były bardzo udane. Naszej załodze udało się zdobyć 9 medali:
2 złote- Marcin Lewandowski w biegu na 800 metrów, Piotr Małachowski w rzucie dyskiem,
2 srebrne - Tomasz Majewski w rzucie kulą (przegrał o 1cm :x ), Grzegorz Sudoł w chodzie na 50 km
5 brązowych - Joanna Wiśniewska w rzucie dyskiem, Adam Kszczot w biegu na 800 m, Przemysław Czerwiński w skoku o tyczce, Anita Włodarczyk w rzucie młotem i sztafeta kobiet 4x100 m

Co do niektórych można było być pewnym odnośnie medali ale są też miłe niespodzianki tak jak nasza sztafeta pań, która zdobyła brąz :tuptup:

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
02-08-2010 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdzichu Offline
Member
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #24
Re: Lekkoatletyka
Ale to jest to, ktoś wszedł, narobił chaosu w PZLA i od razu trochę to skoczyło.
Nikt mi nie wmówi, że to co się dzieje w pzpnie nie wpływa na to, co się w polskiej piłce dzieje.
02-08-2010 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PEZDII15 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
Post: #25
Re: Lekkoatletyka
Do Komisji Zawodniczej European Athletics wybrana została ponownie na czteroletnią kadencję (2010-2014) Monika Pyrek
02-08-2010 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #26
Re: Lekkoatletyka
Z tego co pamiętam prezes związku liczył na 7 medali, więc 9 krążków powinno być wynikiem u satysfakcjonującym (?). Fajnie, że znalazł się zastępca Roberta Korzeniowskiego w chodzie. Myślę, że Sudoł jeszcze się rozkręci i na kolejnej dużej imprezie pokaże na co go stać. Małachowski, Majewski i Włodarczyk jeszcze przed ME byli pewniakami do medali, więc wszyscy pozostali polscy lekkoatleci będący na podium są miłą niespodzianką i nadzieją na IO. Może mi ktoś jeszcze tylko wyjaśnić co robiły w tym czasie Rogowska i Pyrek? Brały udział w ME? Bo niby śledziłem wydarzenia w Barcelonie, ale jakoś mi to umknęło... z góry dzięki.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
02-08-2010 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #27
Re: Lekkoatletyka
Pyrek i Rogowska, z tego co wiem to leczą kontuzje



Mój Blog: Pod presją czasu
02-08-2010 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdzichu Offline
Member
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #28
Re: Lekkoatletyka
Usain Bolt przegrał stu metrówkę z Tysonem Gay'em o 0,13 s.
o_O
07-08-2010 00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #29
Re: Lekkoatletyka
Nie wiem czy tak można, ale sposób na wygranie biegu miał dobry :shock:

http://tv.zczuba.pl/zczubatv/1,89849,88 ... .html?bo=1


Fan United od 1992 roku
22-12-2010 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #30
Re: Lekkoatletyka
Cytat:400-metrowiec bez nóg Oscar Pistorius jest w stanie biec nawet 10 sekund szybciej niż teraz - twierdzą badający go trzy lata temu naukowcy. Wtedy byłby bezdyskusyjnie najlepszy na świecie ...

Południowoafrykański lekkoatleta uzyskał niedawno 45,07 s. Tym samym zaliczył minimum międzynarodowej federacji lekkoatletycznej (IAAF) i dostał się do kadry swojego kraju na mistrzostwa w Korei Płd., które zaczynają się 27 sierpnia. Stał się jednym z faworytów biegu na 400 m, podporą sztafety i kandydatem na największą gwiazdę imprezy.

Wspomniany wynik z mityngu we włoskim Lignano dałby mu piąte miejsce w finale igrzysk olimpijskich w Pekinie oraz czwarte miejsce na ostatnich MŚ w Berlinie.

Najszybszy człowiek bez nóg może biegać razem z pełnosprawnymi dzięki decyzji najwyższej instancji w sporcie - Trybunału Arbitrażowego - z 2008 roku. Trybunał uchylił bowiem zakaz dla Pistoriusa, jaki IAAF wydała na podstawie badań prof. Pieta Bruggemanna z instytutu sportu w Kolonii. Wynikało z nich, że bieg pełnosprawnego i bieg niepełnosprawnego z amputowanymi kończynami to zupełnie różne - pod względem mechaniki i fizjologii - sposoby poruszania się człowieka i że w wielu elementach biegu protezy dają Pistoriusowi dużą przewagę, istotnych zaś niekorzyści - w żadnym elemencie.

Prawnicy trybunału uznali, że niemiecki naukowiec nie wziął pod uwagę wszystkich okoliczności biegu niepełnosprawnego i że w związku z tym zakaz IAAF oparty jest na zbyt kruchych podstawach.

Pistorius zabrał do trybunału prawników z potężnej firmy Dewey and LeBeouf (bronili też skutecznie ścigającej się z kobietami, ale podejrzewanej o hermafrodytyzm Caster Semenyi) i wyniki badań, które sam zlecił. Testy przeprowadzono w Houston.

Trybunał w ogóle nie wziął ich pod uwagę, bo do odrzucenia zakazu IAAF wystarczyło mu zakwestionowanie badań prof. Bruggemanna. Powszechnie było wtedy wiadomo, że testy z Houston potwierdziły, że Pistoriusowi protezy nie dają przewagi.

Teraz jednak dwóch z siedmiu naukowców badających Pistoriusa w USA twierdzi coś zupełnie przeciwnego.

Kierownik grupy Peter G. Weyand oraz Matthew W. Bundle uważają, że protezy dają Pistoriusowi olbrzymie możliwości poprawy wyników, czego konsekwencją może być niespotykana w sporcie - a przede wszystkim niesprawiedliwa - przewaga nad rywalami.

W mailu, który wysłali w czwartek do australijskiego dziennika "The Telegraph" (w odpowiedzi na artykuł, który uznali za nierzetelny), naukowcy piszą: "Oceniamy, że różnica między Oscarem Pistoriusem a biegaczami ze zdrowymi kończynami zdolnymi w biegu na 400 m wynosi 10 sekund".

10 sekund na dystansie jednego okrążenia daje około 90 m przewagi.

Weyand pisze także, że w internetowym wydaniu periodyka "Journal of Applied Physiology" z listopada 2009 na stronie: "Dyskusje" pojawia się w jego i Bundle'a wypowiedzi nawet 11,9 s przewagi Pistoriusa. Wtedy nikt na to nie zwrócił uwagi - chyba ze względu na niszowość i hermetyczność naukowego pisma.

"Teraz uważamy, że powinniśmy podejść do sprawy bardziej konserwatywnie. Różnica jest mniejsza niż 12 sekund" - stwierdza Weyand. Choć dwie sekundy różnicy niewiele zmieniają, przewaga Pistoriusa wciąż będzie gigantyczna.

Badania w Houston były wszechstronne, zostały przeprowadzone przez siedmioro naukowców z różnych uniwersytetów amerykańskich (czworo napisało prace odrębną, uznając, że zawodnik nie ma przewagi nad zdrowymi).

- Jestem szczęśliwy, że nie ja podjąłem decyzję o uchyleniu zakazu startów - mówi szef Instytutu Sportu w Warszawie Andrzej Pokrywka. - Dziś miałbym wielkie wątpliwości. Przypadek Pistoriusa pokaże sportowi nową drogę, może bardzo niebezpieczną. Być może dopiero gdy Pistorius będzie biegał 10 sekund szybciej niż inni, prawnicy przywrócą zakaz.

Pistorius nie pojechał na igrzyska do Pekinu, gdyż nie miał czasu się przygotowywać - walczył o uchylenie zakazu IAAF i nie uzyskał wymaganego minimum olimpijskiego.

Od 2008 roku poprawił się o 1,18 s.

Jego sylwetka się zmieniła - wtedy przypominał utłuszczonego amatora, teraz wygląda jak krańcowo wytrenowany wyczynowiec.

Jego pozycja finansowa też się zmieniła - stał się milionerem zatrudnianym np przez. markę Thierry Mugler do reklamy luksusowych kosmetyków.

Jego cele też się zapewne zmieniły - zgodnie z postępem wyników.

W orzeczeniu trybunału było zastrzeżenie: jeśli postęp naukowy pozwoli na przeprowadzenie bardziej rzetelnych badań, IAAF ma prawo je zorganizować. Ale czy światowa federacja będzie chciała wykonać następne testy, i to natychmiast? Pistorius - przynajmniej do końca lekkoatletycznego sezonu - stał się jej największą atrakcją. I unikalną.

sport.pl
[Obrazek: oscar_pistorius_300x300.jpeg]

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
13-08-2011 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości