Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2016/2017
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #16
RE: United w sezonie 2016/2017
Bardzo fajnie, że wreszcie można tu z kimś podyskutować, a nie tylko czatować, co często rozmywa sens i traci się tak naprawdę znamiona sensownej dyskusji, zwłaszcza kiedy wiele osób włącza się do niej w tym samym czasie. Przynajmniej takie moje zdanie.

Obecny sezon podsumowałbym krótko „Ucieczka spod topora”, a rozwinę to nieco niżej. Nie chcę ograniczać się do ocen indywidualnych, bo mam takie samo zdanie jak reszta: Herrera, Valencia, Pogba + Zlatan i na ogólną zachętę Rashford.

Ja ograniczę się trochę do oceny Mourinho, bo to on odpowiada za tą drużynę, jej sukcesy i porażki, a wcześniej parę razy mocno się po nim przejechałem. Miniony sezon był dla niego bardzo trudny. Był też można powiedzieć dziwny i taki przejściowo/rozwojowy. Sam Jose popełnił kilka ważnych błędów już na samym początku, co miało długofalowo negatywne efekty. Najważniejszym błędem była oczywiście dość wąska kadra, w moim odczuciu nasz trener chciał pracować z małą grupą, bo od początku celował tak naprawdę w jedne rozgrywki. Zaryzykuję stwierdzenie, że chodziło o premier league, gdzie chciał po prostu skończyć w top 4, inne rozgrywki, a w tym LE miała być tylko bonusem, który w razie konieczności można było trochę odpuścić na wiosnę, w kluczowym momencie sezonu.

Początek nazwałbym rozczarowującym Jose zupełnie tego nie ogarniał, wydawało się, że to jego zagubienie z fatalnego sezonu w Chelsea przeniosło się częściowo do United. Pamiętajmy, że przez dłuższy czas Mourinho nie miał pojęcia jaka jest jego najsilniejsza jedenastka. Zarzut ten powtarzany był gdzieś do listopada czy grudnia. Dopiero jakoś po nowym roku zaczęło się nam rysować coś powiedzmy konkretnego. Było też oczywiście kilka mniejszych błędów takich jak zbyt duże zaufanie do Smallinga i Jonesa, zbyt późne zredukowanie roli Rooneya w zespole, szukanie pomysłu na najlepszą rolę dla Pogby itp.

Po nowym roku było lepiej, Jose w końcu zrozumiał kim i mniej więcej jak ma grać, problem w tym, że zeszło mu z tym zdecydowanie za długo. To jest jeden z tych większych grzechów, bo inne zespoły też zdążyły się ogarnąć, przez co paradoksalnie w okresie swojej najlepszej gry, United na długie miesiące utknęli na tym przeklętym 6 miejscu. Ostatecznie owa „ucieczka spod topora” jak określam ten sezon miała miejsce, na skutek zmiany priorytetów jakiej dokonał Jose Mourinho. Kontuzje i zagęszczenie terminarza spowodowało, że forma mocno wyhamowała i liga zaczęła nam się wymykać. Pozbycie się dwóch środkowych pomocników i nie zastąpienie ich nikim w połowie sezonu też średnio nam pomogło. Im dalej w las tym bardziej trzeba było liczyć na wejście do LM przez tylne drzwi, czyli LE. Z przykrej powinności LE stała się furtką do ziemi obiecanej, ale trzeba było jeszcze ją wygrać… i tu Mou musiał się nakombinować i nagimnastykować. Sukces ten był bardzo potrzebny, nie tylko ze względu na powrót w poczet europejskiej elity, ale też był to ogromny ładunek pozytywnej energii dla pogrążonego w ponurej recesji klubu i samego Portugalczyka, który miejmy nadzieję, zamkną za sobą chyba najtrudniejszy na razie okres w swojej karierze.

Fakt, sukces od klęski dzieliła wąska linia, ale udało się i mamy powody do radości. Pozycję ligową oczywiście usprawiedliwia tylko triumf na zapleczu Ligi Misiów i nic więcej, ale w moim odczuciu i jednak w tych szczególnych okolicznościach jednak usprawiedliwia. O dwóch innych trofeach nawet nie wspominam, bo dla mnie to tylko fanty, nie warte nawet za bardzo miana nagród pocieszenia, no może dla Liverpoolu Wink Teraz kilka dobrych transferów i w kolejnym sezonie, po (mam nadzieję zakończonym) dotarciu się tak trenera jak i paru ważnych zawodników, włączenie się do walki o misia + przynajmniej 1/8 LM to jak najbardziej realne cele minimum dla tej ekipy, wszystko zależy jednak od jakości jaką wniesie świeża krew, bo na tym co mamy daleko nie zajedziemy. Woodward do dzieła!

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
29-05-2017 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #17
RE: United w sezonie 2016/2017
Zacznijmy od zawodników w kategoriach, które zaproponował Red.

Na duży plus - Bailly, Herrera, Valencia
Na plus - Rojo, Pogba, Zlatan, Rash, DdG
Ni to plus, ni minus - Jones, Blind, Mata, Lingard, Young, Romero, Carrick
Na minus - Martial, Miki, Fellaini, Rooney, Darmian
Na duży minus - Shaw, Smalling

Pogba - nie gra tego, co w Juve, a i tak jest w topie tego zespołu. Gdyby nie patrzenie nań przez pryzmat ceny i wcześniejszych sezonów, można byłoby być zadowolonym, jednak nie po to on przychodził. To jest gość, który musi robić niebagatelną różnicę, świecić na boisku jak to robi taki Hazard, a on jest dobry, ma pomysły i umiejętności na niekonwencjonalną, techniczną grę, ale nie błyszczy. Fakt, że z takim Fellainim sobie nie pogra, fakt, że chyba nie do końca wpasował się w założenia taktyczne Mourinho. W każdym razie, jeśli celujemy w poważne trofea, powinno w następnym sezonie wyglądać to lepiej.
Rashford - jak na drugi sezon tak młodego zawodnika, do tego rzucanego na skrzydło i łapiącego ochłapy po wielkim Zlatanie, działał bardzo fajnie.
De Gea - w dupie ci się, Redziu, poprzewracało od poprzednich sezonów Big Grin David grał tak jak powinien, a że w pojedynkę nie ratował nas przed wielobramkowymi blamażami jak w latach ubiegłych, to już zasługa grajków z pola.
Rojo - tego chłopa bym wywalił z drużyny po tamtym sezonie zaraz po Fellainim, a tu muszę przyznać, że jest to największe zaskoczenie sezonu. Poza tym, że dwukrotnie chciał urwać przeciwnikowi nogę i sędziowie litowali się nad nim jak nad niezrównoważonym psychicznie dzieckiem, pokazał się z mega strony. Co oznacza, że pewnie tak jak Smalling po genialnym sezonie, teraz będzie grał kupę Tongue
Lingard - wara od Jessego debile i ignoranci szukający kozła ofiarnego i wypominający jego 100 tysi. Zapieprzający wychowanek w dodatku świetnie rozumiejący się na placu z Rashfordem. Potrzebny w opór.
Carrick - w kategorii przeciętnych tylko dlatego, że mało grał, a mało grał, bo Józek wolał protestować przeciwko ministrowi Szyszce (pozdro, Red) niż stawiać na Anglika - choćby w pucharowym meczu z Chelsea, gdzie Mourinho poddał mecz po kartce dla Herrery. Ten gość to jest klasa sama w sobie i nie wiem, czy nie bardziej ucieszyła mnie wieść o jego pozostaniu niż zdobycie pucharu dla klubów pokroju Zenitu czy Bragi.
Romero - kolejne po Rojo zaskoczenie, tylko tutaj różnica względem przewidywań polega nie na niesamowitej postawie, lecz na tym, że nie wpuścił babola. Nic więcej niż rezerwowy, a i tak do Kuszczaka mu daleko.
Darmian - to nie jest żadną miarą gracz na miarę United. Drugi do odstrzału. Zróbmy eksperyment myślowy - w którym zespole w EPL miałby miejsce w podstawie, a potem odpowiedzmy sobie, po kij nam on.
Fellaini - Panie Janie, prosimy o głos. Tak jak trzeba było wykopać bez zbędnej zwłoki cały komunistyczny aparat po '89 tak tutaj trzeba wyplenić pozostałości po Moyesie. Fells to jest kwintesencja tego jak gówniane jest United od odejścia Fergusona. O tym, że chłop jest tragiczny, wiedzą wszyscy, co gorsza, menda raz na jakiś czas strzela gole, więc staty jakieś tam nabija, co najgorsza, Mou najwyraźniej nie wyobraża sobie nie korzystać z tego kołka. A że kołek jest do tego jeszcze głąbem sprawę czyni beznadziejną - po meczu z City chłop powinien być spakowany i wysłany do pierwszego klubu, który by się go zgodził wziąć za paczkę fajek (i tu wielka szkoda, że Mojsze odszedł z Sunderlandu).
Martial - słaby sezon, boję się, że to może być jego koniec u nas, a wszystko wydaje się wynikać z braku porozumienia z Józkiem. Powinien ktoś im zorganizować spotkanie 1v1 przy dobrej wódce tak, by w nowy sezon weszli zresetowani i by Francuz mógł nakurwiać.
Mchitarian - kolejny dowód na to, że od samych transferów gra nie wskoczy na wyższy poziom.

Dobra, późno się zrobiło. Część druga, pesymistyczna, jutro.

Gdzie jest Groszek?
29-05-2017 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #18
RE: United w sezonie 2016/2017
Kosma napisał(a):De Gea - w dupie ci się, Redziu, poprzewracało od poprzednich sezonów
Może i tak Big Grin W sumie nie jego wina, że przez większość sezonu był bezrobotny.

Kosma napisał(a):Darmian - to nie jest żadną miarą gracz na miarę United. Drugi do odstrzału.
Ja bym był troszkę spokojniejszy. Zagra na prawej, na lewej, nie marudzi. Przy naszych plagach kontuzji, jak znalazł. Ale na pewno nie pierwszy wybór. Bo gość jest nijaki, jak adminowanie robaka.

Kosma napisał(a):Fellaini - Panie Janie, prosimy o głos. Tak jak trzeba było wykopać bez zbędnej zwłoki cały komunistyczny aparat po '89 tak tutaj trzeba wyplenić pozostałości po Moyesie.
Pomijając to, że Mou na pewno go nie sprzeda, to i ja go delikatnie obronię. Jako opcja, jako numer 6, czy 7 do środka pola (zakładając, że będziemy grać 433), czemu nie? Są mecze, w których jego siła, wzrost się przydają. Jest to kilka meczów w sezonie, ale jeśli on sam nie narzeka, to niech zostaje. Masowy wkurw na Felle imo się bierze z tego, jak dużo grał w tym sezonie. Ale założę się, że gdyby Mou miał więcej opcji to Fella zagrałby przynajmniej 1/4, jak nie połowę mniej, tego co zagrał.

Oczywiście sytuacja takiego Darmiana może się zmienić, jak przyjdzie jakiś lewy obrońca, a może i prawy. Wtedy wyjebać, bo do rotacji to już wolę Younga.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2017 23:02 przez RedLucas.)
29-05-2017 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #19
RE: United w sezonie 2016/2017
Józek miał więcej opcji - chociażby Carrasa sadzanego na ławie, chociażby Schweiniego i Schneiderlina wspomnianych przez ciebie. A jak "nie miał" to na własne życzenie. Coś jak Luj ograniczający sobie kadrę i czerpiący z młodzików, tylko w tym wypadku nie było tych młodzików Big Grin

Co do Darmiana - ja też bym nie marudził i Kuba Wawrzyniak by nie marudził też. To, że gość jest zmiennikiem nie znaczy, że ma sobą reprezentować biedę. Zestaw sobie Mateusza z innym zmiennikiem, ot, sprzed 10u lat. Porównaj Darmiana z O'Shea - tak ma się United dzisiejsze do ówczesnego. Nie da się zrobić zwycięskiej drużyny, grając Mikim, Pogbą i Zlatanem w podstawie i licząc, że sztab medyczny wynajdzie kod na godmode, bo w zastępstwie możemy zabić przeciwników ich własnym śmiechem, posyłając w bój Darmiana.

Gdzie jest Groszek?
29-05-2017 23:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #20
RE: United w sezonie 2016/2017
W sprawie Darmiana sekunduję Krzyśka, bo rola zapchajdziury i wyrobnika to coś, co bez wahania można powierzyć młodym. Jest CBJ, jest Mitchell na lewej obronie; po drugiej stronie jest jeszcze łatwiej, bo można, tak jak to ze Smallingiem i Jonesem robił Fergie, a z Fosu Mourinho, posłać po prostu w bój któregokolwiek prawonożnego obrońcę. Doświadczenie w roli rezerwowych w tyłach zapewniać mogą nam zaś rzeczeni Smalling/Jones oraz Blind (no i Young, w sumie już obrońca, a do tego homegrown).

W sprawie Fellsa wydawać mogłoby się, że powinienem postąpić analogicznie. Uważam jednak, że trzeba mieć kilka wariantów rozegrania z przodu i wariant z odgrywającym powinien być jednym z nich. Zazwyczaj ten duży silny gość to rezerwowy napastnik - czasem jego główną zaletą jest gra głową, czasem świetna technika (Berbatow?), a czasem konszachty w Fangornie. Skoro my z przodu w miejsce Ibry mamy pozyskać raczej (gościa o charakterystyce) Griezmanna, takiego człowieka trzeba szukać gdzie indziej. Fellaini, jako opcja nawet nie numer 7, a może nawet 5 - za Anderem, Pogbą, kimś nowym i może Pereirą, obok wygaszanego powoli Carricka i pukających do składu młodzianów - w tym charakterze powinien nam wystarczyć. Jasne, jeżeli ktoś tylko będzie chciał rzucić za niego te dwadzieścia milionów, albo my kupimy jeszcze Belottiego/Lukaku/jakiegoś wielkiego murzyna (Anichebe od eks-Mojsów? Tongue ) - droga wolna. Jasne, że "laga na Fellsa" była nie tylko w tym sezonie stanowczo nadużywana, a pomimo przyzwoitych statystyk ogólny bilans punktowy obecności Belga na boisku nie jest chyba tak bardzo dodatni. Ale wyrzucać na siłę?

Tak jak też sygnalizowałem wcześniej, pożegnałbym się z kimś z pary Smalling/Jones - sam nie wiem z kim. W jego miejsce chętnie awansowałbym Tuanzebe, Ro-Shauna Williamsa czy innego obiecującego juniora, ale wobec kontuzji Rojo taki transfer wiązałby się pewnie w wyobraźni Mou z koniecznością zakupu nowego partnera dla Bailly'ego. Czy są na rynku odpowiedni ludzie do tej roboty? Jeżeli nie, to może okazać się, że obaj Anglicy dostaną jeszcze jeden sezon.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2017 00:16 przez Intel.)
30-05-2017 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #21
RE: United w sezonie 2016/2017
Ja tylko słów parę o Kudłatym.

RedLucas napisał(a):Jako opcja, jako numer 6, czy 7 do środka pola (zakładając, że będziemy grać 433), czemu nie? Są mecze, w których jego siła, wzrost się przydają. Jest to kilka meczów w sezonie, ale jeśli on sam nie narzeka, to niech zostaje. Masowy wkurw na Felle imo się bierze z tego, jak dużo grał w tym sezonie.

Jako 3cia czy 4ta opcja do rotacji, tudzież jako zadaniowiec tu czy tam Fella może by jakoś obleciał, samo założenie, że lepiej mieć takie szczudło w składzie niż go nie mieć nie jest złe. Niestety zauważcie, że Mikrofon jest zawodnikiem, którego jakimś dziwnym trafem NIE MOŻNA odstawić na bok. ZAWSZE jest jakiś powód, żeby nim tak dużo grać: a to kontuzje, a to rotacja, a to niscy rywale, a to ktoś nie ma formy, a to przyda się siła fizyczna, a bo na wrzutkę dobry, a bo zupa była za słona! Ten typ jak jest w składzie to gra dużo. Jego sprzedaż wyszła nam na dobre, przynajmniej by nie kusiło, żeby pchać go na boisko Big Grin Pogbie można by znaleźć kogoś o nieco większej boiskowej inteligencji, przeglądzie pola i technice. Wszyscy jednak wiemy, że Mou go nie sprzeda, bo lubi takich drwali bez polotu, którzy czasem dostawią głowę czy przywalą komuś z łokcia, więc będziemy go często oglądać i trzeba się do tego przyzwyczaić Sad

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
30-05-2017 11:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #22
RE: United w sezonie 2016/2017
Intel napisał(a):W sprawie Darmiana sekunduję Krzyśka, bo rola zapchajdziury i wyrobnika to coś, co bez wahania można powierzyć młodym.
Też bym tak chciał. Ale w sumie już zatraciłem się w myśleniu Mou i dlatego pewno tak pisałem o Darmianie Big Grin Jesli jego funkcje miałby pełnić młody, to wybór jest oczywisty.

Intel napisał(a):Tak jak też sygnalizowałem wcześniej, pożegnałbym się z kimś z pary Smalling/Jones - sam nie wiem z kim.
Dla mnie mega ciężka sytuacja i sam nie wiem, co bym zrobił, tym bardziej, że IMO Keane jest już klepnięty i niedługo go potwierdzimy. W teorii wówczas mamy 6 stoperów (bo Blind już oczywiście został przyspawany do tej obrony i nikt nie pamięta, że to pomocnik), z czego jednym jest właśnie Blind, drugi jest kontuzjowany, a dwóch jest szklanych (Jones, Smoła). Więc szczerze mówiąc nie zdziwię się, jak do stycznia zostaniemy z tymi ludźmi, a jak wróci Rojo, wówczas jednego z tej dwójki się pozbędziemy.

Chociaż IMO lepiej pożegnać się jednym z nich już teraz, a żeby realną opcją był Tuanzebe. Ale z którym? Czort wie. Dla mnie zawsze większy talent i charakternie bardziej podobał się Jones. Ma gorsze warunki i jest jeszcze bardziej szklany. Ale jest też młodszy i to jego bym zostawił. Ostatni sezon za LVG był dla mnie zaskoczeniem ze strony Smoły. Nagle z dupy wskoczył na level bardzo wysoki. Teraz zaliczył równie szybki zjazd. Jedna wielka niewiadoma, jaki Smoła będzie w następnym sezonie.

Silvan napisał(a):Niestety zauważcie, że Mikrofon jest zawodnikiem, którego jakimś dziwnym trafem NIE MOŻNA odstawić na bok. ZAWSZE jest jakiś powód, żeby nim tak dużo grać: a to kontuzje, a to rotacja, a to niscy rywale, a to ktoś nie ma formy, a to przyda się siła fizyczna, a bo na wrzutkę dobry, a bo zupa była za słona!

A nie przesadzaj Wink Powód był tylko jeden. Za wąska kadra. Na mecze trudne, bardzo fizyczne, grając w trójce w środku może być przydatny. A na grę z ogórkami nie wierzę, że Mou stawiałby na niego mając do dyspozycji grajka dużo lepszego technicznie, z wizją, z przeglądem. On po prostu takiego piłkarza nie miał.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
30-05-2017 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #23
RE: United w sezonie 2016/2017
Miał przecież Blinda, a nie spróbował go ani razu w pomocy. Mou chce mieć w drugiej linii przede wszystkim siłę i wzrost, a technika wydaje się schodzić na drugi plan.

Ja będę naprawdę zaskoczony jeśli w przyszłym sezonie Belg będzie tylko grajkiem do zadań specjalnych.

Sezon oceniam na 6+, głównie dzięki oczywiście zwycięstwu w LE. Uratowaliśmy tym samym sezon, bo mógł być prawdziwy dramat. Jest jednak bardzo, bardzo dużo rzeczy do poprawy.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2017 15:53 przez michal85.)
30-05-2017 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #24
RE: United w sezonie 2016/2017
To ja się tylko poodnoszę, bo łatwiej i szybciej i mniej tuszu...

Silvan napisał(a):Pamiętajmy, że przez dłuższy czas Mourinho nie miał pojęcia jaka jest jego najsilniejsza jedenastka. Zarzut ten powtarzany był gdzieś do listopada czy grudnia. Dopiero jakoś po nowym roku zaczęło się nam rysować coś powiedzmy konkretnego.

6 listopada, mecz wyjazdowy ze Swansea. Pierwszy raz Carrick gra w lidze w podstawowym składzie (wcześniej 90 minut z Fenerbahce). W każdym razie od tego meczu, co potwierdzają następne spotkanie Mourinho już wiedział. Ze słabszymi rywalami miał dalej skłonności do 4231, co zresztą było rozsądnym posunięciem ze względu na brak ofensywnych ósemek w składzie.

Silvan napisał(a):Było też oczywiście kilka mniejszych błędów takich jak zbyt duże zaufanie do Smallinga i Jonesa, zbyt późne zredukowanie roli Rooneya w zespole, szukanie pomysłu na najlepszą rolę dla Pogby itp.

Z uwagi na to, że pozycja Rooneya została zredukowana tak z grubsza o 3 lata za późno, to ja jednak przypisywałbym mu to jako jego zasługę, a nie błąd.

Kosma napisał(a):Martial - słaby sezon, boję się, że to może być jego koniec u nas, a wszystko wydaje się wynikać z braku porozumienia z Józkiem. Powinien ktoś im zorganizować spotkanie 1v1 przy dobrej wódce tak, by w nowy sezon weszli zresetowani i by Francuz mógł nakurwiać.

Wszystko się zaczęło od tej dziewuchy Sad

I na koniec...
RedLucas napisał(a):W teorii wówczas mamy 6 stoperów (bo Blind już oczywiście został przyspawany do tej obrony i nikt nie pamięta, że to pomocnik)
michal85 napisał(a):Miał przecież Blinda, a nie spróbował go ani razu w pomocy.
ConfusedConfusedConfused

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
30-05-2017 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #25
RE: United w sezonie 2016/2017
robaldo napisał(a):I na koniec...
RedLucas napisał(a):
W teorii wówczas mamy 6 stoperów (bo Blind już oczywiście został przyspawany do tej obrony i nikt nie pamięta, że to pomocnik)
michal85 napisał(a):
Miał przecież Blinda, a nie spróbował go ani razu w pomocy.

Tak robak, ja wiem. Blind ten pierdyliard lat temu, kiedy zagrał u nas kilkadziesiąt minut w pomocy niczym się nie wyróżnił, więc nie jest pomocnikiem.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
30-05-2017 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #26
RE: United w sezonie 2016/2017
Blind na starcie grał u Luja w pomocy.

Poza tym to żaden argument - czym poza badziewiactwem wyróżnił się męczony przeze mnie Darmian w obronie? Niczym, a jednakowoż uznajemy go za obrońcę Smile

Inna sprawa, że Daley nie przekonuje mnie jako docelowy zawodnik United.

Gdzie jest Groszek?
30-05-2017 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #27
RE: United w sezonie 2016/2017
Obrońca to mniej szlachetny zawód od pomocnika. Tongue Reasumując Blinda. Żeby dać komuś odpocząć, to mógł sobie tam grać w tej pomocy, ale żeby miał tam wnieść jakąś wielką wartość dodaną, to śmiem wątpić.

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
31-05-2017 05:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #28
RE: United w sezonie 2016/2017
RedLucas napisał(a):A nie przesadzaj Powód był tylko jeden. Za wąska kadra. Na mecze trudne, bardzo fizyczne, grając w trójce w środku może być przydatny. A na grę z ogórkami nie wierzę, że Mou stawiałby na niego mając do dyspozycji grajka dużo lepszego technicznie, z wizją, z przeglądem.

Przecież Mou mając Carricka i Blinda nie raz wolał stawiać na Fellainiego. Zobaczymy czy kupimy kogoś konkretnego do środka, ale skoro Carras zostaje na kolejny sezon, a Blindem w środku Mou nie gra "bo nie", to tak jak Michał sądzę, że będziemy jednak dość często oglądać Kudłatego w następnym sezonie.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
31-05-2017 07:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #29
RE: United w sezonie 2016/2017
Na początku sezonu, gdy Mou miał jakąś awersje do Carrasa to fakt, tak było. Ale potem, gdy już Carras był kluczowym ogniwem to chyba nie zdarzało się, aby Fells grał kosztem Anglika.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
31-05-2017 08:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #30
RE: United w sezonie 2016/2017
Oczywiście, że się zdarzało. Najpierw Carrick w ogóle nie grał, potem nagle okazało się, że to jest ten brakujący element układanki, a teraz w końcowych etapach sezonu Carrick nie raz siedział na ławce, a my musielismy oglądać słonia.

Co do Blinda to jest to bardzo fajny grajek, wszechstronny, który oczywiście może, i jest bardzo przydatny. Natomiast nie powinniśmy go traktować jako jakiś podstawowy wybór do pomocy czy środka obrony. Jedynie poważnie brałbym go pod uwagę przy obsadzaniu lewej strony defensywy, bo tam mamy biede niemiłosierną.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
31-05-2017 09:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości