Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serie A
ryba Offline
Member
***

Liczba postów: 203
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #61
Re: Serie A
A może Bayern ma taki jad, że jak raz ukąsi przeciwnika to ten długo nie może się podnieść Smile Odpowiedź dostaniemy już w śr. koło godziny 23 Smile

---
06-04-2010 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #62
Re: Serie A
Jutro hit, trza będzie oglądać. Inter - Juventus.

Ja powiem tak: nie ma co skreślać gości. Byli skreślani podczas jesiennego meczu w Turynie, w tamtym okresie także prezentowali się bardzo słabo, nie inaczej jest dziś. A derby to derby. Juventus ma/miał 4 dni wolnego, czego nie można powiedzieć o Interze, ten grał przecież we wtorek pucharowy mecz z Fiorentiną.

Roma goniła, goniła i wreszcie dogoniła mediolańczyków, także gospodarze nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów.

W przypadku mistrzostwa rzymian jaja jak berety. Ranieri zagrałby na nosie Mourinho, pamiętamy przecież, jakie Portugalczyk prawił teksty Włochowi, na starcie swojej przygody z Interem.
15-04-2010 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #63
Re: Serie A
Derby że się tak wyrażę po chuju.

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
15-04-2010 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #64
Re: Serie A
Nie wiem, nie znam się. Wiadomo, że nie jest to walka o miasto, tak jak w derbach Londynu, Manchesteru. Wiadomo, że nie jest to walka o region, jak ma to miejsce np. na Sycylii. Ale mówi się o tym spotkaniu derby Włoch. W końcu obie drużyny zdobyły najwięcej mistrzostw. A chuj, Milan ma tyle samo. Nie wiem, od dawna tak się zwią te mecze. Szczegółów nie znam i nie chce mi się szukać.
15-04-2010 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #65
Re: Serie A
Imo Kwas dobrze mówi z tymi derbami. Derby Hiszpanii - Real vs Barcelona, derby Francji - Lyon vs Marsylia, derby Portugalii Porto vs Benfica czy chociażby derby Polski - Wisła vs Legia. Mianem derbów danego kraju nazywa się spotkanie najbardziej utytułowanych klubów w ostatnich latach. Jak najbardziej zgadzam się ze stwierdzeniem "derby Włoch".

Co do samego meczu, to w zwycięstwo Juve nie wierzę. Dużym sukcesem dla nich byłby remis, ale patrząc na ich ostatnią formę i z tym może być ciężko.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
15-04-2010 19:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #66
Re: Serie A
Inter - Juventus to były od zawsze derby Włoch, ponieważ są to jedyne dwa kluby, które nigdy nie spadły z Serie A (nie licząc oczywiście pozasportowej degradacji Juve).

Czary napisał(a):derby Francji - Lyon vs Marsylia
Mimo tych spotkań, za najbardziej gorące derby na Sekwaną uznaje się mecz Olympique Lyon - AS St Etienne.


Fan United od 1992 roku
15-04-2010 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #67
Re: Serie A
sebos_krk napisał(a):Mimo tych spotkań, za najbardziej gorące derby na Sekwaną uznaje się mecz Olympique Lyon - AS St Etienne.

Uznawano, gdyż:
(a) St.Et. znajduje się w odległosci ok.60 kilosów od Lyonu, więc są to derby regionu
(b)St.Et. to klub z sukcesami przeszłości, Lyon teraźniejszości.

Bezsprzecznie, derby Francji obecnie to Marsylia-Lyon, mniej więcej od czasu gdy Marsylczycy zdobywali Puchar Europy, Lyon zaś ligę.

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
16-04-2010 01:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #68
Re: Serie A
Żeby Marsylia - Lyon uznawać za derby Francji to żem się pierwszy raz spotkał :?
To tak jakby napisać, że najważniejsze derby w Londynie to te Chelsea vs Arsenal...


Fan United od 1992 roku
16-04-2010 07:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #69
Re: Serie A
A mnie osobiście śmieszą wszelkie idee typu El Clasico, czy Derby Włoch.
Dla mnie derby to derby. Miasto, region i tyle. Reszta to medialna podnieta.

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
16-04-2010 12:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #70
Re: Serie A
Dokładnie, myślę tak samo jak Dominik. A już najbardziej mnie śmieszy nazywanie meczy Barca - Real derbami Europy. Niby z jakiej racji? Ani to 2 najbardziej utytułowane zespoły w historii (wtedy by trzeba tak nazywać mecze Real - Milan) ani najlepsze w obecnej chwili ani nic w ten deseń.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
16-04-2010 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #71
Re: Serie A
To są Derby Wszechświata, bo Real jest galaktyczny.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
16-04-2010 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #72
Re: Serie A
sebos_krk napisał(a):Żeby Marsylia - Lyon uznawać za derby Francji to żem się pierwszy raz spotkał :?

Mea culpa. Podałem to tylko na szybko jako przykład. Nie sprawdzałem nigdzie, ale potrzebowałem przykładów, żeby objaśnić moją wypowiedź. Wink

fidain napisał(a):A już najbardziej mnie śmieszy nazywanie meczy Barca - Real derbami Europy.

Jak najbardziej się zgadzam. Derby Hiszpanii, owszem, Europy - już nie za bardzo.

Tak samo jak gdzieś się natknąłem na: "Derby Wielkiej Brytanii - Celtic vs Rangers". Nie trzeba chyba mówić, że w Wielkiej Brytanii jest z 10 silniejszych zespołów. <świr>

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
16-04-2010 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #73
Re: Serie A
Pamiętajmy jednak, że w derbach nie chodzi o siłę jaką zespoły prezentują w danym momencie. Tu przede wszystkim ważne jest podłoże historyczne, region, nienawiść kibiców.


Fan United od 1992 roku
16-04-2010 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #74
Re: Serie A
fidain napisał(a):A już najbardziej mnie śmieszy nazywanie meczy Barca - Real derbami Europy.
Ale to tylko w Polsce się tak ten mecz nazywa. Panowie, nie oczekujmy od naszych dziennikarzyn sportowych zbyt wiele. Skoro nie wiedzą, że nie istnieją takie kluby jak Chelsea Londyn, Arsenal Londyn czy Glasgow Rangers, to i Derby Europy nie dziwią.

El Clásico (English: The Classic), also known as El derbi español, El derbi, [1] or El clàssic (Catalan language)[2] is a football match between rivals Real Madrid and FC Barcelona.

By angielska wiki.

El derbi español, más conocido como El Clásico, es el partido de fútbol que disputan el Real Madrid y el FC Barcelona y es la rivalidad más importante del fútbol español.

By hiszpańska wiki.

Nie widzę słowa Europa.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
16-04-2010 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #75
Re: Serie A
[flash=450,350]http://www.youtube.com/v/Y_tHRE9cS3A&hl=pl_PL&fs=1&[/flash]
Brutalny, chamski faul Tottiego na Ballotellim z wczorajszego finałowego meczu o Puchar Włoch. Niektórzy nie umieją przegrywać...

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
06-05-2010 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości