Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PZPN
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #16
Re: PZPN vs. UEFA
To ja jestem ukochany i nietykalny. A ty masz tylko jakąś gdybologię. Daj linka do tego tekstu z "Rzepy" chociaż to szmatławiec.

A politykom PO mogła zwyczajnie zmięknąć rura. Okazało się że nie są tak mocni jak myśleli, że nie tylko mogą nas zawiesić w MŚ, ale też odebrać Euro. Polska pierwszy raz dostaje taką imprezę i ten rząd byłby odpowiedzialny za stracenie jej. Ponadto strona ukraińska byłaby bardzo niezadowolona, a o stosunki z nimi powinniśmy przecież dbać. Można coś wytłumaczyć bez wymyślania jakiś ludzików kryjących się w cieniu, nie podając żadnych dowodów.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
07-10-2008 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #17
Re: PZPN vs. UEFA
Daruj sobie te swoje ocenki, linka nawet jakbym miał to i tak by Ci nie dał, bo nie czuje takiej potrzeby. Te słowa padły wczoraj w 4-4-2 poszukaj sobie.

Poza tym to co piszę to moja hipoteza.

Pewnie, że PO mogła zmięknąć rura. Tylko, że taka ingerencja w PZPN musiała się skończyć taką a nie inną reakcją FIFY, zanim ta podjęła decyzję to już były przewidywania, że mogą wykluczyć reprezentację i grozić odebraniem EURO2012.

Aby się przed taką decyzją FIFY skutecznie obronić, należało zebrać nie 40 stron dowodów, pewnie marnej jakości, tylko 400 stron porządnej dokumentacji. Łącznie z tą częścią akt prokuratury, które można już bez zagrożenia dla śledztwa upublicznić. Do tego dołożyć z kilkanaście ekspertyz prawników. Zapewnić, że kontrolę nad zmianami w PZPN będzie miał sąd arbitrażowy i sama FIFA jeśli tego będzie chciała. I całą tą paczkę wysłać na biurko szefa FIFA : " masz tu dowody i dokumenty, zobacz jakich przestępców bronisz ( chyba już 17 prawomocnych wyroków ), jak to będzie wyglądało jak staniesz po ich stronie? a ponieważ ludzie, którzy zajmują się organizacją E2012 w Polsce stracili jakiekolwiek zaufanie opinii publicznej, niektórzy mogą niedługo oglądać świat zza kratek ( na to Blatter wpływu nie ma ) to zapraszamy do nas, porozmawiamy jak problem rozwiązać "

A operacja wyglądała na wręcz kretyńsko nieudolną i podjętą w wyjątkowym pośpiechu bez żadnego przygotowania. I tak to się musiało skończyć. Jak kurator dał swój pierwszy lub drugi wywiad typu "zarząd jest odwołany z powodu naruszeń prawa, jednocześnie powierzam mu organizację kolejnych meczy reprezentacji" to już wisiała w powietrzu komedia, która nastąpiła później.

Tłumaczysz wycofanie się PO z walki z PZPN jako "mięknięcie rury" ja bym to określił jako wynik nieudolnego działania spowodowanego złym przygotowaniem całej sprawy. A to moim zdaniem wynika z tego, że nie minister nie miał czasu na przygotowanie się, dostał prikaz i poszło. Przecież ten człowiek jest prawnikiem a cała konstrukcja była tak głupia, że nie mogli dojśc do tego czy kurator może odwołać organy PZPN. Przecież to była podstawa jakichkolwiek działań. To powinien być pierwszy punkt wniosku do sądu "wnosimy o odwołanie organów PZPN i wprowadzenie kuratora".

A żeby nie podkręcać atmosfery można było poczekać choć trzy tygodnie, żeby zakończyła się runda spotkań eliminacyjnych.

A to rodzi pytanie kto i czemu podjął taką decyzję akurat teraz ? Bo ktoś jednak o tym zdecydował a nie wierzę żeby minister Drzewiecki wykazał się aż takim nieprzygotowaniem w tym temacie. Przecież pozwy, wnioski, dowody, organy itp . to jest to na czym on zna się najlepiej. Całe jego działanie było spokojne i metodyczne, a tu nagle łubudu.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
07-10-2008 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #18
Re: PZPN vs. UEFA
Ale ty jesteś, nawet linka mi nie chcesz dać.

Niemniej, podziwiam prężność umysłu. Tak to wszystko genialnie byś rozegrał że wróżę ci wielką karierę.
Jakby co, masz kolejny spisek do kolekcji. Ja to nawet linki daję, taki jestem miły.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
08-10-2008 18:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #19
Re: PZPN vs. UEFA
Widzę, że bez wycieczek osobistych dyskutować nie potrafisz. Generalnie jakby z Twoich postów je wyciąć to gówno by zostało. Jeszcze te trafne porównania. To dopiero Ci zagwarantuje ostry start w dorosłe życie.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
08-10-2008 19:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #20
Re: PZPN
Dziś mogliśmy śledzić dwie debaty, wpierw w TVP, później w Polsat Sport. Debata kandydatów

Co dalej z PZPN-em? Kto wg Was wygra te niby sprawiedliwe wybory? Z tej czwórki nie wybrałbym nikogo. Gdybym był zmuszony postawiłbym na Zibiego. Taki cały Kręcina w ogóle nie powinien kandydować. Jeśli ma dalej być beton to duże szanse ma Lato, tylko czy on spełnia minimalne wymogi bycia na takim stanowisku?! <śpi>
26-10-2008 14:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Maggot1988 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #21
Re: PZPN
Prezesa nam wybrali... Jest Lato... i wakacje w PZPNie bedą trwały dalej... swoją drogą ciekawy zbieg okoliczności, że dostał akurat 57 głosów czyli minimum...

Oglądałem sobie dzisiaj troche tych obrad i bardzo rozbawił mnie jeden pan. Nie pamietam jakieś się nazywał, w każdym bądź razie był to honorowy członek PZPNu czy jakoś tak... Otóż ten pan powiedział o Zbigniewie Bońku bardzo ciekawe zdanie... '"To jest człowiek z lepszego świata i do rządzenia PZPNem się nie nadaje". Ja nie wiem jak by się p. Boniek spisał jako prezes związku, zastanawia mnie tylko jego tok rozumowania. Skoro ktoś jak mniemam jego zdaniem lepszy nie może pomagać naprawiać naszej piłki, to kto? Mamy zostać w tym bagnie? Trzymać sie tego co jest? Tak samo jakby ludziom bogatym zabronić pomagać glodnym itp... bo są z innego świata...

No cóż po co się wysilać... niech będzie jak jest... od kadencji do kadencji...
30-10-2008 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #22
Re: PZPN
Betonu jedna osoba lub 19 osób nie przebije. Niestety nie w Polsce.
30-10-2008 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #23
Re: PZPN
http://redlog.pl/2008/10/30/razem-z-latem-kicha-lekka/ - polecam lekturę na ten temat ;-)

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
30-10-2008 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olle Offline
Member
***

Liczba postów: 159
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #24
Re: PZPN
Lato jak Lato, to było do przewidzenia na długo przed wyborami. To co mnie najbardziej zmroziło to wystąpienia leśnych dziad... ee, działaczy związku. Głęboka komuna, jakby wyrwana prosto z ust tow. Gomułki.

Cytat tygodnia: (Zbigniew Boniek) był wielkim piłkarzem, jego miejsce jest w PZPN, ale to człowiek z innego świata. Lepszego świata, ale nie naszego świata...
31-10-2008 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #25
Re: PZPN
http://sport.onet.pl/0,1248675,1854136,wiadomosc.html

Korupcja nawet przy samych wyborach. I jak tu żyć nadzieją, że w naszej piłce pędzie kiedyś lepiej?

Lato zapowiada, że jeżeli przez najbliższy rok nic nie zmieni na lepsze, to jużmoże oddać stołek. Ten facet nawet jeśli miałby dobre intencje, to nie umiałby ich zrealizować, bo on nie ma do tego głowy. W Mielcu sobie żartują, że przez kadencję w Senacie nie odezwał sięani razu. On nie potrafi sam pracować. Ktoś musi mu wszystko podpowiadać, a on tylko zbiera laury. Jeśli mamy prezesa, który swoje przemówienie odczytuje z kartki to to mówi samo za siebie...

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
31-10-2008 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #26
Re: PZPN
Wg mnie to żaden z kandydatów nie powinien być prezesem PZPN, a tym bardziej już Lato. Ten człowiek się do tego nie nadaje, owszem był świetnym piłkarzem, ale od piłkarza do działacza sportowego jest długo droga...
Z tych czterech kandydatów, jak już bym musiał wybierać, to bym wybrał Bońka, ponieważ on jest z tego "innego świata", zna się na rzeczy, a przede wszystkim nie ma tyle wspólnego z tymi łachudrami. On mógłby coś zmienić, a Lato? On wszystko spieprzy. Sprawi, że odejdzie Leo, ja znam życie to przez tą jego nie wyparzoną mordę i nie tylko przez to, odbiorą nam EURO.

Była źle, a teraz to już po prostu wszystko legnie....



Mój Blog: Pod presją czasu
31-10-2008 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #27
Re: PZPN
Nadchodzi Lato, bo Listki opadły z drzew...

...czyli parafrazując z deszczu pod rynnę Będzie lipa i to wielka. Przecież Lato to on się w ogóle zna na takich rzeczach? Może umiałby przyciskać guziki w Senacie, ale na prezesa związku się nie nadaje. W dodatku już przed wyborami było wiadomo, kto wygra. Nawet pan Listkiewicz to przewidział. I cóż ten Lato zmieni? Chyba tylko krzesło... na nowe :/

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
31-10-2008 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #28
Re: PZPN
Cytat:Od powstania strony KoniecPZPN.pl minęły niecałe 3 miesiące. W tym czasie pracowaliśmy nad tym, aby doprowadzić do zmian w polskiej piłce. Mamy już pierwsze sukcesy- popierany przez kibiców Franciszek Smuda został selekcjonerem, w mediach trwa debata o stanie futbolu nad Wisłą. A już w tą niedzielę może ziścić się nasze motto- jest ogromna szansa, że nastąpi koniec PZPN firmowanego przez Panów Latę, Kręcinę, Piechniczka i spółkę. Aby się to udało, potrzebujemy Twojej pomocy!

Już wielu delegatów na Zjazd PZPN popiera zmiany, opozycja jest silna jak nigdy dotąd, ale o wyniku zadecydują ci nieprzekonani. Swoją obecnością pod Sheratonem chcemy pokazać, że mamy dość tej żenady i pomóc delegatom w podjęciu decyzji.

Masz dość porażek polskiej reprezentacji i klubów na arenie międzynarodowej? Braku systemu szkolenia młodzieży? Korupcji, kolesiostwa, marnowania pieniędzy i kpin z kibiców? Przyłącz się i pokaż, że nie jest Ci obojętny los Polskiej Piłki! Możemy razem zmienić rzeczywistość, mieć realny wpływ na przebieg wydarzeń. Jeśli teraz będziemy obojętni, to przyzwolimy Leśnym Dziadkom zabetonować się na 3 lata, a to oznacza, że zmiany będą możliwe dopiero po EURO2012 - tyle czasu nie możemy zmarnować!

"Jeżeli nie dokonam zmian i nie poprawię wizerunku PZPN w ciągu roku, to odejdę"- dopilnujmy, żeby Grzegorz Lato dotrzymał słowa!

Akcja Pusty Stadion Śląski wywarła ogromne wrażenie na działaczach, teraz może być podobnie! Namów znajomych, poświęćcie parę godzin dla ważnej sprawy! Spotykamy się w niedzielę, 20 grudnia, o godzinie 10 na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, w barwach reprezentacji. Weźcie ze sobą gwizdki, trąbki itp.- niech nas usłyszą!

Stolica, wiecie co z nimi zrobić! :twisted:

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
17-12-2009 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #29
Re: PZPN
http://www.weszlo.com/news/4790

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
08-04-2010 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jakub T Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #30
Re: PZPN
paolo napisał(a):
Cytat:"Jeżeli nie dokonam zmian i nie poprawię wizerunku PZPN w ciągu roku, to odejdę"- dopilnujmy, żeby Grzegorz Lato dotrzymał słowa!
Akurat. Z tego co pamiętam to poprzedni prezes też zapowiadał ustąpienie, i to nieraz.

A życzenia dobre, tylko słowa "dymisji" powinny być wypisane dużymi literami, i pogrubione :mrgreen:
08-04-2010 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości