Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reprezentacja Polski
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #136
Re: Reprezentacja Polski
Kokoszka na lewej? Czemu ten Beenhaker nie da szansy Kowalczykowi z Dynama Moskwa?! W tym składzie zrobiłbym jeszcze dwie zmiany; za Krzynówka wstawiłbym Rybusa, a za Smolarka Robka Lewandowskiego. W sumie to zamiast Żewłakowa na środku może być właśnie Kokoszka. Myślałem, że po to jest ten meczu - aby sprawdzić, jak sobie poradzą ci, którzy na długie lata mają być trzonem nasej reprezentacji. Właściwie Golański i Dudka też mogliby być zmienieni, ale to piłkarze, którzy przez kilka lat dobrych lat, o ile będą mieli formę, jeszcze pograją dla kraju.

Nie okłamujmy się - ani Krzynio, ani Ebi nie są w najlepszej formie. Repra to nie miejsce do budowania formy - to miejsce dla tych, którzy mają formę.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
20-08-2008 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #137
Re: Reprezentacja Polski
Tak gwoli ścisłości to początek transmisji (studio) jest o 17.45 a nie 19.
Kokoszka będzie grał na środku z Dudką i Żewłakowem, więc nie wiem dlaczego chcesz go wstawiać "zamiast".
Smolarek na tak, Krzynio mniej chętnie widziany. Może Jeleń coś pogra w reprezentacji, w końcu jest sprawny, zwarty i gotowy.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
20-08-2008 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #138
Re: Reprezentacja Polski
No cóż ;/ mamy 86' minutę, jest 1-0 w plecy i gramy cieniutko... Jeleń bez błysku, czyli Leło znów postawił na swoim ;/

pan_opticum -- później dopiero ogarnąłem, że Krzynio zagra na lewej obronie; myślałem, że muszeq w złym miejscu postawił myślnik oddzielający obronę od pomocy, nie wierzyłem, że Krzynówek będzie obrońcą ;]

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
20-08-2008 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #139
Re: Reprezentacja Polski
Ja oglądałem do 33 minuty, ale jak na to patrzyłem to zęby mnie bolały i wyłączyłem. Do tej 33 minuty gra Jelenia ograniczała się do bycia łapanym na spalonym. Szkoda, bo zaczęło się ładnie, dobrym dośrodkowaniem Krzynówka(!) i główką Smolarka. Potem jeszcze jeden rajd Krzynia, zatrzymany na skraju pola karnego i nic nic.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
21-08-2008 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #140
Re: Reprezentacja Polski
wp.pl napisał(a):Rzecznik prasowy reprezentacji Polski Marta Alf w przesłanym PAP oświadczeniu poinformowała, że selekcjoner Leo Beenhakker podjął decyzję o zawieszeniu na czas nieokreślony piłkarzy Artura Boruca, Dariusza Dudki i Radosława Majewskiego.

Jak napisała w komunikacie, zawieszenie nastąpiło "w konsekwencji niedopuszczalnego i nieodpowiedzialnego zachowania po meczu towarzyskim Ukraina - Polska we Lwowie". W środę polska drużyna przegrała mecz towarzyski 0:1.

W czwartek pojawiła się informacja o wykluczeniu z drużyny narodowej, z powodu rzekomego udziału w imprezie alkoholowej, trzech piłkarzy. Długo nie potwierdzały jej jednak oficjalnie ani władze związku, ani członkowie sztabu reprezentacji.

O udziale piłkarzy w libacji z udziałem m.in. dziennikarzy i decyzji trenera Leo Beenhakkera o odsunięciu piłkarzy poinformowało kilka portali internetowych, powołując się na słowa rzecznika prasowego związku Zbigniewa Koźmińskiego, który później nie chciał komentować sprawy.

Kilkanaście minut przed ukazaniem się komunikatu rzecznik reprezentacji, prezes PZPN Michał Listkiewicz na antenie TVN24 zaprzeczył, że wspomniana trójka piłkarzy została wykluczona z reprezentacji. Jak tłumaczył, pojawiły się informacje, że trzeba uregulować rachunek za szkody wyrządzone w jednym z pokoi w hotelu, w którym mieszkali Polacy, ale szybko ustalono, że nikt z piłkarzy czy kierownictwa ekipy nie miał z tą sprawą nic wspólnego.

Wypowiedź rzecznika PZPN Zbigniewa Koźmińskiego, który miał potwierdzić fakt wykluczenia zawodników z reprezentacji, Listkiewicz określił jako nieporozumienie. Poinformował, że nie dostał w tej sprawie żadnych informacji od Leo Beenhakkera, dodając, że jeszcze w czwartek wieczorem lub w piątek rano spotka się z selekcjonerem, by wyjaśnić całe zamieszanie.

Później Listkiewicz powiedział PAP: "Gdy udzielałem wywiadu stacji telewizyjnej, nie miałem żadnej informacji o zawieszeniu zawodników. Trener Leo Beenhakker decyzję podjął później. Sprawa zostanie szczegółowo wyjaśniona w przyszłym tygodniu, dzisiaj nie mogę jej oceniać, gdyż nie znam szczegółów"

Ciekawe Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
21-08-2008 18:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #141
Re: Reprezentacja Polski
Jeśli do tego doszło to zawodnicy pewnie dostaną zasłużoną karę. Szkoda, że taki nieopierzony w piórka Majewski już daje o sobie znać. Pewnie dostaną zawieszenie i basta. Pamiętam jak Lozano zawiesił też na początku m.in Ignaczaka i Kadziewicza. Trochę odpokutowali i grają teraz na dobrym poziomie. Chyba teraz czas na Fabiana ;]
21-08-2008 19:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olcia937 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #142
Re: Reprezentacja Polski
Ciekawe... Jak Boruc zawieszenie dostanie to może w końcu da Kuszczakowi pograć Leo...
21-08-2008 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #143
Re: Reprezentacja Polski
Olcia937 napisał(a):Ciekawe... Jak Boruc zawieszenie dostanie to może wkońcu da Kuszczakowi pograć Leo...

Kuszczak co najwyżej może pogrzać cztery litery na ławce i nic więcej. Pewnie w bramce ujrzymy Fabiana Wink
21-08-2008 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #144
Re: Reprezentacja Polski
Raczej masz rację Miko , tylko przecież Fabian zagrał kilka meczy w sparingach Arsenalu albo i nie , a Kuszczak ? Przecież kilka spotkań w LM czy lidze w tamtym se4zonie ale i tak Leo wie lepiej ...

Tak samo jest w przypadku Irka Jelenia, nie dość że strzelał sporo goli dla Auxerre to nadal był pomijany notorycznie z powołaniami do kadry . Jak widać Leoś ma swoich faworytów i nic na to nie da się zrobić .

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
22-08-2008 07:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #145
Re: Reprezentacja Polski
Mata napisał(a):Raczej masz rację Miko , tylko przecież Fabian zagrał kilka meczy w sparingach Arsenalu albo i nie , a Kuszczak ? Przecież kilka spotkań w LM czy lidze w tamtym se4zonie ale i tak Leo wie lepiej ...

Kuszczak i Fabiański obecnie prezentuje ten sam poziom, choć wg mnie Łukasz jest lepszy, ponieważ jest spokojny w bramce, gra bez żadnych jakiś dzikich ruchów tak jak ma to miejsce w przypadku Kuszczaka. Ale mniejsza o to. Kuszczak nie gra w rep. Polski ponieważ nie raz już słyszeliśmy że były sytuacje w których Kuszczak psuł atmosferę w drużynie. Raz była nawet wypowiedź jednego z kadrowiczów, który powiedział że Tomek jest strasznie sztywny. Mówił że jak ktoś sobie z niego zażartuje to się obraża albo odrzuca jakiś ciężki kawał. Moim zdaniem dlatego właśnie Kuszczak czasem nie jest powoływany na zgrupowania a nawet jak jest to zasiada na trybunach.

Mata napisał(a):Tak samo jest w przypadku Irka Jelenia, nie dość że strzelał sporo goli dla Auxerre to nadal był pomijany notorycznie z powołaniami do kadry . Jak widać Leoś ma swoich faworytów i nic na to nie da się zrobić .

Przez większość poprzedniego sezonu Jelenia dręczyła kontuzja pleców, która uniemożliwiała mu grę. Dopiero na koniec sezonu zaczął znów normalnie grać. Wielu twierdzi, że Ireneusz powinien jechać na EURO. Może i powinien tylko nie zapomnijmy że on długo w kadrze nie grał i nie był zgrany z resztą, to moim zdaniem zaważyło i Leo go na ME nie wziął.
Teraz Jeleń jest zdrowy, zaczął strzelać w Auxerre to i znów został powołany do kadry.

Dziwi mnie w brak w kadrze: Pawła Brożka, Roberta Lewandowskiego i Artura Wichniarka, ten ostatni jest najlepszym zawodnikiem swoje drużyny jest jedynym Polskim napastnikiem, który regularnie strzela bramki za granicą i to nie w byle jakiej lidze tylko w Bundeslidzie, jednak mimo to Leo nie widzi dla niego miejsca w kadrze :| Leo woli wziąć słabego Smolarka, który nie ma miejsca w swojej drużynie, no ale przecież to on nam załatwił to że w ogóle pojechaliśmy na EURO - dziwne myślenie, ale tak jest niestety prawda.
Zamiast wyżej wymienionej przeze mnie trójki Leo woli wziąć słabego Smolarka (jak już wspominałem), będącego bez formy ostatnio Tomasza Zahorskiego i jakiegoś Pawlusińskiego (mogę się mylić, chodzi mi o tego z Cracovii), przez co osłabia naszą drużynę. A potem się dziwić że nasi nie potrafią czy to na ME czy na MŚ wyjść z grupy, ba nawet meczu nie potrafią wygrać. No tak ale jak mają wygrywać mecze skoro w kadrze nie ma rasowego napastnika, który mógłby wziąć na siebie odpowiedzialność strzelania bramek. Póki to się nie zmieni to nie widzę, żadnych szans na to aby Polska reprezentacja była w stanie coś osiągnąć, niestety Sad



Mój Blog: Pod presją czasu
22-08-2008 08:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #146
Re: Reprezentacja Polski
Foster26 napisał(a):Może i powinien tylko nie zapomnijmy że on długo w kadrze nie grał i nie był zgrany z resztą, to moim zdaniem zaważyło i Leo go na ME nie wziął.

Trochę wyciągnięte zdanie z kontekstu ale ale powód o brak zgrania zresztą jest dość dziwny a wręcz słaby Bo co powiesz na powołanie Rogera który możliwe że pierwszy raz 3/4 kadry na oczy widział , Wojtka Łobodzińskiego który też nie wiadomo skąd się tam wziął czy Kokoszka, Pazdany czy Zahorskie inne wynalazki . Dlatego też argumentowanie brakiem zgrania w zespole pominąłbym na samym początku.

Foster26 napisał(a):Kuszczak i Fabiański obecnie prezentuje ten sam poziom, choć wg mnie Łukasz jest lepszy

Grzeszysz ... Moim zdaniem załączyłeś mark mode i wiedząc iż Twoim faworytem jest Foster , Kuszczak musi odstawać od niego na każdej linii. Fabiański obecnie nie jest lepszym bramkarzem od Kuszczak to na pewno. Rzadko kiedy w ogóle siedzi na ławce rezerwowych a mowa tu o grze w bramce kanonierów . Ale powiedźmy że masz rację to na chwilę obecną najlepszym bezkonfliktowym bramkarzem w reprezentacji jest 2/3 bramkarz Arsenalu , a dalej nagle pozostaje przepaść ?

Foster26 napisał(a):nie raz już słyszeliśmy że były sytuacje w których Kuszczak psuł atmosferę w drużynie

To tak samo jak ROnaldo robi to w Manchesterze.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
22-08-2008 08:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #147
Re: Reprezentacja Polski
Mata napisał(a):Dlatego też argumentowanie brakiem zgrania w zespole pominąłbym na samym początku.
No ok. Tu akurat masz racje. W takim razie Leo musiał się kierować czymś innym Wink

Mata napisał(a):Grzeszysz ... Moim zdaniem załączyłeś mark mode i wiedząc iż Twoim faworytem jest Foster , Kuszczak musi odstawać od niego na każdej linii.
Tu się drogi kolego mylisz. To że akurat Foster jest moim faworytem w bramce United to w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia. Tak samo ja mogę napisać że Ty jesteś niesubiektywny ponieważ kibicujesz United, którego zawodnikiem jest Kuszczak, a zapewne nie darzysz sympatią Arsenalu, którego zawodnikiem jest Fabiański. To po prostu jest moja ocena.
Przypatrz się dobrze następnemu występowi Kuszczaka i Fabiańskiego a dostrzeżesz tą różnicę, o które ja pisałem w poście wcześniej.

Mata napisał(a):Rzadko kiedy w ogóle siedzi na ławce rezerwowych a mowa tu o grze w bramce kanonierów
Obecnie jest on 2 bramkarzem Kanonierów i rywalizuje z Almunią o miejsce w bramce. W poprzednim sezonie zaliczył sporo występów w drużynie Wengera jako trzeci bramkarz. Bronił w Carling Cup i parę w meczy w FA CUP oraz cztery mecze w Premiership.

Mata napisał(a):To tak samo jak ROnaldo robi to w Manchesterze.
:shock:



Mój Blog: Pod presją czasu
22-08-2008 08:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #148
Re: Reprezentacja Polski
Cytat:- Nic takiego nie miało miejsca. Ktoś chyba chce rozwalić dobrą atmosferę w kadrze. Dajmy z tym spokój - skomentował doniesienia o wykluczeniu z kadry za udział w libacji alkoholowej Artur Boruc. Bramkarz Celticu oraz Dariusz Dudka i Radosław Majewski zostali zawieszeni na czas nieokreślony w prawach reprezentanta.
- Rano na lotnisku we Lwowie piłkarze z młodzieżówki, którzy z nami wracali, podchodzili i mówili: Ale nawywijaliście! Nie bardzo wiedziałem, o co chodzi - twierdzi z kolei Dariusz Dudka.

- Niczego nie chcę komentować - mówi najmłodszy wśród zawieszonego tercetu Radosław Majewski.
Ostateczna decyzja w sprawie okresu zawieszenia Boruca, Dudki i Majewskiego ma zapaść na początku przyszłego tygodnia.

No i sprawa wyjaśniona Smile

Pele good, Maradona better, George Best
22-08-2008 09:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #149
Re: Reprezentacja Polski
A ja powrócę do dyskusji o Kuszczaku i Fabiańskim. Leo od początku ustawił sobię hierarchię bramkarzy. 1.Boruc 2.Fabiański 3.Kuszczak. Wobec tego, że z kadry wywalił Boruca (i słusznie) teraz szanse na zainstnienie ma Fabiański. W żadnym z wywiadów Leo nie zaprzeczył, że ma swoją hierarchię. Bywało przecież na zgrupowaniach, że Kuszczak dostał kopa w dupę od Beenhakera...

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
22-08-2008 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #150
Kadra na Słowenię i San Marino
Cytat:Selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker ogłosił kadrę na zbliżające się mecze eliminacji do mistrzostw świata w 2010 roku ze Słowenią i San Marino. W kadrze zabrakło miejsca dla trzech zawieszonych zawodników.

- W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem piłkarzy po meczu z Ukrainą, postanowiłem, że Artur Boruc, Dariusz Dudka i Radosław Majewski nie zostaną powołani na mecze ze Słowenią i San Marino - powiedział na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker.

- Oprócz nich zabraknie też Pawła Golańskiego i Grzegorza Bronowickiego, którzy mają kontuzję. Powołaliśmy zawodników pod kątem potrzeby wprowadzenia świeżej krwi do reprezentacji, bo tego ona z pewnością potrzebuje - dodał holenderski szkoleniowiec.

Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się w poniedziałek, 1 września we Wronkach. Spotkanie ze Słowenią rozegrane zostanie 6 września o godz. 17:00 na stadionie Śląska Wrocław, natomiast mecz z San Marino 10 września w Serravalle.

Kadra na mecz el. MŚ:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki), Łukasz Załuska (Dundee United)

Obrońcy: Bartosz Bosacki (Lech Poznań), Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków), Mariusz Jop (FK Moskwa), Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus)

Pomocnicy: Tomasz Bandrowski (Lech Poznań), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Roger Guerreiro (Legia Warszawa), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków), Rafał Murawski (Lech Poznań), Piotr Polczak (Cracovia)

Napastnicy: Paweł Brożek (Wisła Kraków), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander)

Lista rezerwowa: Adam Kokoszka (Wisła Kraków/Empoli Calcio), Michał Pazdan (Górnik Zabrze), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze)

Ja tam się cieszę z kadry. Nowe nazwiska może wprowadzą trochę świeżości. Brawo dla Leo za decyzje w sprawie Boruca, Dudki i Majewskiego. W końcu oni nie są ważniejsi od reprezentacji. Takiemu Borucowi może to coś uświadomi, a w jego zastępstwie i tak mamy dobrego Fabiańskiego. Losy Kuszczaka w reprezentacji mnie nie obchodzą. Nie przepadam za Tomkiem i nie będę wygłaszał poirytowania z powodu niepowołania go do kadry.

W obronie zostali Wasilewski, Jop i Żewłakow, a reszta to raczej nowi zawodnicy. Zobaczymy jak się spiszą. Pewnie miejsce według mnie w pierwszej jedenastce mają Żewłakow i Wasilewski. Jop pewnie też. Wczoraj ładnie zagrał Piotr Brożek, więc kto wie czy w przyszłości nie zagości w kadrze, biorąc pod uwagę nasze problemy na lewej stronie obrony.

Pomoc mi się również bardzo podoba. Zostały pewne punkty jak Lewandowski i Błaszczykowski. I do tego zawodnicy w dobrej formie z polskiej ligi. Zastanawia mnie jedynie obecność Krzynówka. Czy po tym, co pokazał na Euro zasługuje na powołanie?

I wreszcie atak. Pewny punkt - Smolarek + dwójka piłkarzy z Ekstraklasy. I za to należą się brawa według mnie. Brożek i Lewandowski pokazali, że zasługują na powołanie i Leo podjął bardzo dobrą decyzję.

Na papierze to dosyć ładnie wygląda. Widać, że Beenhakker chce trochę zrewolucjonizować skład i uważam, że może sobie na to pozwolić. Słowenia i San Marino to nie są wymagający rywale, a nowi piłkarze będą chcieli się pokazać, by na stałe zagościć w kadrze.

A co wy sądzicie o powołanej kadrze? Kto powinien wylecieć, a kogo zabrakło? Zapraszam do wyrażania opinii.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
27-08-2008 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości