Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reprezentacja Polski
AershiS Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #466
Re: Reprezentacja Polski
Witam. Jestem nowy na tej stronie, jednak chciałem poruszyć jeden bardzo ważny temat Reprezentacji.

Mianowicie chodzi mi tu o powoływanie "emerytów", którzy w klubach siedzą na trybunach.

Dlaczego nie można by powołać Grosickiego, Rybusa? Co z tego, że młodzi. Przecież taki Ronaldo grał w Reprezentacji w wieku 17 lat. Atak Grosicki - Lewandowski wspaniale by się uzupełniał. Do tego dochodzą skrzydła Rybus - Błaszczykowski/Peszko. Czemu powołania na kadre nie dostaje Majewski, co z tego, że gra teraz w słabym angielskim klubie, skoro jest młody, utalentowany i co najważniejsze gra, w dodatku gra dobrze. Długo raczej nie posiedzi w Nottingham. Myślę, że kluby pokorju Burlney, Birmingham mogą się nim zainteresować. Drugim środkowym pomocnikiem mógłby być Murawski, o ile zacznie grać w klubie. Na lewej obronie obecnie nikt inny jak Gancarczyk nie powinien grać, bo zwyczaejnie nikt nie gra na tyle dobrze. Na prawej zaś widział bym Wojtkowiaka - z tym, że teraz leczy kontuzje - bo w Lechu świetnie sobie radził(nie wspominam o Wasylu bo wszyscy wiedzą jak z nim się ma sytuacja). Środek obrony to miejsce dla Żewłakowa i... Jodłowca. No i na bramce narazie zostaje Boruc. Wiadome, że ta reprezentacja musiała by się zgrać od nowa, itp. Ale czy ktoś wierzy, że dostaniemy się jeszcze do MŚ? Nawet będąc na drugim miejscu rozjadą nas później Rosjanie, czy inne potęgi. Tak więc warto było by przetestować taki skład.

Jeżeli zaś chodzi o Trenera to tylko Smuda ewnetulanie Majewski.

Czy zgadzacie się ze mną?
13-09-2009 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #467
Re: Reprezentacja Polski
Ja się dziwię że Kokoszka nie dostaje powołań. Beenhakker poniekąd go "odkrył" dla kadry, a potem już nie korzystał z jego usług za bardzo. A podobno gra w tym swoim zespole w Serie B i gra dobrze. Przynajmniej tak było jak ostatnio o nim słyszałem, zmieniło się coś u niego?

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
13-09-2009 11:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #468
Re: Reprezentacja Polski
Naród chce Smude. Jeśli padnie na kogoś innego, to będzie wielkie, wielkieeee rozczarowanie Wink

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
13-09-2009 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #469
Re: Reprezentacja Polski
pan_opticum napisał(a):Przynajmniej tak było jak ostatnio o nim słyszałem, zmieniło się coś u niego?

Obecnie, uwaga zdziwienie... ogrzewa siedzenia na ławce.

Ja na ławce chciałbym ujrzeć "Gówniane Lato", "Entliczka", "Kręci(na)całego" oraz "FM nowa wersja: Engel 2.0".
13-09-2009 14:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #470
Re: Reprezentacja Polski
AershiS napisał(a):Środek obrony to miejsce dla Żewłakowa

Żewłakowa? Sorry, ale Żewłakow ma 33 lata i wypadało by przetestować kogoś innego mimo, że jest naszym najlepszym środkowym obrońcą. pan_opticum wspomniał o Kokoszce, a ja mam inną propozycję - Błażej Augustyn! Trzeci obrońca w Catanii, młody i ma za sobą dwuletni staż w Anglii, co może premiować pewną przewagą nad innymi kandydatami do gry w reprezentacji. Poza tym polskie obywatelstwo ma dostać Perquis, który radzi sobie w Sochaux. I tak swoją drogą - a gdzie będzie grał Dudka? Gdzie będzie grał Obraniak?

Ale trzeba zrobić rewolucję. Wywalmy emerytów z polskiej reprezentacji!

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
13-09-2009 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #471
Re: Reprezentacja Polski
Żewłakow gra w Olympiakosie na PRAWEJ OBRONIE co automatycznie powinno go dyskwalifikować z gry na środku w reprze.
Dudka grzeje ławę we Francji. Jak nic się nie zmieni, to za rok wraca do Polski :lol:

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
13-09-2009 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #472
Re: Reprezentacja Polski
Mata napisał(a):Dudka grzeje ławę we Francji. Jak nic się nie zmieni, to za rok wraca do Polski :lol:
Najpierw jest Cypr, czasem wcześniej Grecja (choć w jego wypadku to za wysokie progi) i dopiero na końcu Poland


Fan United od 1992 roku
13-09-2009 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AershiS Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #473
Re: Reprezentacja Polski
Intel napisał(a):a ja mam inną propozycję - Błażej Augustyn!
Wybacz zapomniałem o nim Wink ale jak najbardziej popieram.

Intel napisał(a):I tak swoją drogą - a gdzie będzie grał Dudka? Gdzie będzie grał Obraniak?
Dudka? Koleś grzeje ławe w dość przeciętnym klubie. Obraniak? Mógłby grać na zmiane z Rybusem, ew. Majewskim. Ale w sumie po co nam piłkarze, którzy chcą grać w Polsce bo są za słabi na Francje. Sądze, że Rybus ma większy talent niż wymieniony przez Ciebie zawodnik.
13-09-2009 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #474
Re: Reprezentacja Polski
Obraniak mówił że gra dla Polski, to jego marzenie które wpoił mu jego dziadek. Czy za słaby na Francje ? Teraz tak, choć podejrzewam że niedługo byłby odpowiednio dobry.
13-09-2009 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #475
Re: Reprezentacja Polski
AershiS napisał(a):Sądze, że Rybus ma większy talent niż wymieniony przez Ciebie zawodnik.
Sądzisz na podstawie czego?

Po drugie, talent to nie wszystko, nawet jak ma go Rybus 5 razy więcej od Obraniaka, to szczerze wątpię, że chociaż w 1/4 będzie miał kiedyś taką pozycje w silniejszej lidze jak właśnie Obraniak. Na podstawie czego tak sądzę? Tego, co obserwujemy ostatnimi laty.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
13-09-2009 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #476
Re: Reprezentacja Polski
Miko napisał(a):
pan_opticum napisał(a):Przynajmniej tak było jak ostatnio o nim słyszałem, zmieniło się coś u niego?

Obecnie, uwaga zdziwienie... ogrzewa siedzenia na ławce.

Tydzień temu w spotkaniu przeciwko Crotone zagrał pełne 90 minut, choć w tym sezonie zdarzyło mu się już siedzieć na ławie, ogólnie to chyba nadal jest podstawowym obrońcą Empoli, jak w zeszłym sezonie.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
13-09-2009 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #477
Re: Reprezentacja Polski
Jak my mamy reprezentacje U-23 to jakaś paranoja jest Sad

Obraniak > Rybus to chyba normalka, jeśli nie wyjedzie Polak na zachód i nie wywalczy sobie miejsca w jakimś klubie to nigdy nie dorównana naturalizowanemu Ludwikowi. Ma na to dwa, góra trzy lata, inaczej kolejny talent pójdzie w zapomnienie.

Jedynym rozsądnym kierunkiem emigracji powinna być bundesliga. Przecież nie tylko WIchniarek może tam gole strzelać!

Chcesz być wielki? Wyjedź na zachód! Grając w ekstraklasie, będziesz znaczył, tyle co nic - na świecie.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
14-09-2009 07:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #478
Re: Reprezentacja Polski
W Europie są aż trzy reprezentacje U-23: Irlandia, Walia oraz nasza. Tylko, że w tych dwóch pierwszych grają amatorzy...

Cytat:Stefan Majewski poprowadzi kadrę w meczach z Czechami i Słowacją (10 i 14 października). Później PZPN wybierze szkoleniowca docelowego.
Jeśli PZPN daje sobie czas na znalezienie uznanego, zagranicznego selekcjonera, to byłaby to pierwsza od dawien dawna dobra decyzja tej instytucji. Mundial i tak przepadł, z Beenhakkerem się pożegnali, a za niedługo eliminacje się kończą i jest szansa, że jakiś ciekawy trener do wzięcia się pojawi się na horyzoncie, tym bardziej że Polska - współgospodarz Euro jest na pewno ciekawą propozycją. Wypłata też nie powinna być wielkim problemem - pojawiały się głosy jeśli dobrze pamiętam o sumie nawet 2mln euro rocznie, które mogłyby zostać wypłacone dobremu fachowcowi, na najlepszych nie starczy, ale na solidnych czemu nie?
Gorzej jeśli "selekcjoner docelowy" jest już znany (taki Janas :roll: ).

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
17-09-2009 19:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #479
Re: Reprezentacja Polski
Smuda na selekcjonera! Każdy inny wybór (jeśli chodzi o Polaka) będzie nieporozumieniem Wink

Janas, Skorża, Piechniczek( :lol: ) > Majewski
smutne ale prawdziwe :/

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
17-09-2009 19:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #480
Re: Reprezentacja Polski
Smuda ma tylko jedną wadę. Ja on i Lato się dobiorą razem i zaczną nawijać na konferencjach prasowych swoją polszczyzną to tragedia będzie Smile
Podobno właśnie Franek ma być następcą Majewskiego. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
nmz napisał(a):Jeśli PZPN daje sobie czas na znalezienie uznanego, zagranicznego selekcjonera, to byłaby to pierwsza od dawien dawna dobra decyzja tej instytucji.
Mnie tam się nie spieszy do trenera z zagranicy. Właśnie zwolniono kandydata, który idealnie do twojego opisu pasuje. Spróbować Kasperczaka czy Smudę. Ci ludzie są warci, żeby w swoim życiu choć raz mieli okazję poprowadzić reprezentację narodową. Nie dla Majewskiego, Janasa i Engela!


Fan United od 1992 roku
17-09-2009 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości