Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reprezentacja Polski
Matti888 Offline
Member
***

Liczba postów: 191
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #616
Re: Reprezentacja Polski
Dobry mecz naszej reprezentacji. Według mnie nieźle zagrał Glik, będzie z niego niezły defensor. Oczywiście świetna gra Kuby i bardzo dobra Lewandowskiego. Ciekawe, co pokarzemy w starciach z przeciwnikami pokroju Niemców, czy Hiszpanii?

Co do tych nowych koszulek to dramat. Niby ma to być 3 strój (tak przynajmniej mówił Engel), więc dlaczego graliśmy w nim na własnym boisku?
Najbardziej dziwi mnie ta flaga Monako!
05-03-2010 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #617
Re: Reprezentacja Polski
Po zdobytych bramkach i po tym jak piłkarze podnoszą ręce do góry w geście irytacji, czy też z powodu pokazania partnerowi, że można do nich zagrać, barwy na rękawach nawet przypominają flagę Polski. :lol:

Dobry mecz w wykonaniu kadry. Fajne ustawienie, dobra gra pomocników. Glik też pokazał, że można w nim upatrywać partnera dla Żewłakowa w kontekście Euro. Dobry mecz Dudki na lewej obronie co mnie trochę zdziwiło. Do tego ładne bramki. Występ kadry jak najbardziej na plus.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
05-03-2010 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #618
Re: Reprezentacja Polski
Franek Smuda powołał kadrę na mecz z Kamerunem, który odbędzie się 11 sierpnia w Szczecinie:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade)

Obrońcy: Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Michał Żewłakow (Ankaragucu), Kamil Glik (Palermo), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Marcin Kowalczyk (Dinamo Moskwa), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa)

pomocnicy: Sławomir Peszko (Lech Poznań), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Ludovic Obraniak (Lille OSC), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)

Napastnicy: Paweł Brożek (Wisła Kraków), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Ruch Chorzów).

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
26-07-2010 16:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #619
Re: Reprezentacja Polski
rimas napisał(a):Masz jakieś kontakty w Fiorentinie? To jeszcze mi powiedz czy Gilardino i Jovetić odejdą, bo jestem bardzo ciekawy, a widzę, że ty wszystko wiesz...

EOT.

Nie mam kontaktów w Violi i chyba nie trzeba mieć, żeby dojść do podobnych wniosków jak ja. Chyba nikt nie wierzy w wygryzienie Freya przez Polaka. Sam gdzieś czytałem, że Artur został tam sprowadzony, żeby być rezerwowym. Po sezonie będziemy mogli porozmawiać na ten temat, jak zobaczymy ile spotkań tam rozegra, a będzie ich mało.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
01-08-2010 10:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #620
Re: Reprezentacja Polski
Śliwa napisał(a):Polak potrafi! Mogę się nawet z Tobą założyć o to, że w ciągu tego sezonu Artur zaliczy więcej występów w podstawowej jedenastce od Frey'a. Nie wierzę, że Boruc tego nie wykorzysta, bo dostaje szansę na odrodzenie się, odbudowanie wielkiej formy w porządnym klubie. Głęboko wierzę w to, że znów będzie zadziwiał wszystkich w Europie, tak jak robił to w spotkaniach LM z Barceloną, Manchesterem i chociażby na Euro 2008. Czy zapomnieliście już o wielkim Borucu i teraz patrzycie na jego grę tylko przez pryzmat kiksa z Irlandią? Facet ma charakter i dopnie swego, jeśli mu na tym zależy, a na pewno zależy.

To o co się zakładamy?

Śliwa napisał(a):Joe Hart lepszym bramkarzem od Szczęsnego i Fabiańskiego? Okej, zgadzam się. Fabiański prawie w ogóle nie gra (a jak gra to z wiadomym skutkiem), a dobra postawa Szczęsnego w klubie II ligi to trochę za mało jak na przebicie Harta (choć i tak uważam, że bardzo dobrze zaczyna). Ale lepszy od Kuszczaka?

Joe jest lepszym bramkarzem od Tomka i tu nie chodzi wcale o to kto ile gra. Można gdybać co by było gdyby grali we dwóch w jednym klubie itp, ale chodzi mi tu o to, że jeśli Tomek byłby taki świetny, to nikt nie modliłby się o przedłużaniu umowy o kolejne lata z Edwinem, tylko od razu postawił na niego.

Śliwa napisał(a):Sądzę, że Tomek grając w takim Birmingham City w poprzednim sezonie, wygryzłby Joe'go ze składu w trymiga.

Na jakiej podstawie?

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
01-08-2010 12:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #621
Re: Reprezentacja Polski
Cytat:A ja słyszałem zgoła odmienne wypowiedzi. Trener Violi przyznaje w wywiadach, że obydwaj golkiperzy mają równe szanse na zostanie numerem 1. i wszystko zależy od tego, jak wypadną w przedsezonowych przygotowaniach. To gdzie leży prawda?

Ja bym nie wierzył za bardzo w to co mówi trener. On musi tak mówić, bo co ma powiedzieć: "tak, kupiliśmy Boruca na ławkę, grać będzie Frey"? To takie typowe dyplomatyczne "bla, bla, bla" tak jak zapewnienia wszystkich zawodników, że zamierzają wypełnić kontrakt do końca, a co będzie dalej pokaże przyszłość.. Albo "szanujemy rywala, ale się go nie boimy". Wink
01-08-2010 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #622
Re: Reprezentacja Polski
Śliwa napisał(a):Ano na takiej, że według mnie jest lepszym bramkarzem i tyle. Nie potrafię tego bardziej rozwinąć, uważam też że ta dyskusja nie jest do końca sensowna. Porównujemy 2. bramkarza jednego z najlepszych klubów świata do numeru jeden w bramce przeciętnego Birmingham. Poza tym, przypomnę, że Kuszczak gra w MANCHESTERZE UNITED, a ten klub nie sprowadza byle kogo i skoro zainteresował się Tomkiem, to chyba miał w tym jakiś interes.

W którym okazji do bronienia ma 2 razy tyle co w Manchesterze, a i tak spisywał się świetnie (wybrany bramkarzem sezonu w EPL o czym wspominał już Michał bodajże). Gdyby Hart nie grał w City to nie zdziwiłbym się, gdybyśmy go kupili.

Śliwa napisał(a):O czekoladę. :twisted:

No okej, chociaż liczyłem na coś innego, ale jakby co to lubię z orzechami.

E: ok.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
01-08-2010 13:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #623
Re: Reprezentacja Polski
Śliwa napisał(a):Poza tym, przypomnę, że Kuszczak gra w MANCHESTERZE UNITED, a ten klub nie sprowadza byle kogo i skoro zainteresował się Tomkiem, to chyba miał w tym jakiś interes.
Taibi czy Carroll też grali w tym klubie. Ja nie mam nic do Kuszczaka, ale on jeszcze musi pokazać swoją wartość i udowodnić, że jest w stanie być numerem jeden. Być rezerwowym, a grać co tydzień to inna bajka. Miej w pamięci ilu bramkarzom się nie udało po odejściu Petera.


Fan United od 1992 roku
01-08-2010 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #624
Re: Reprezentacja Polski
Wczoraj mieliśmy okazję przeżyć kolejny wielki dzień polskiego futbolu. Po kompromitacji polskich drużyn w europejskich pucharach nadszedł czas na reprezentacje.

Polska 0-3 Kamerun
Kontynuujemy "fantastyczną serię" 388 minut bez strzelonego gola. Tym razem dostaliśmy lekcję od rozbitego Kamerunu, który po katastrofalnym występie na MŚ rozstał się z trenerem. Pozostali jeszcze jacyś optymiści względem dobrego występu Polski na Euro 2012? Smuda na razie ma wytłumaczenie, że jest dopiero na etapie budowy kadry, niestety postępów absolutnie nie widać, a ME coraz bliżej.

U-23: Irlandia Północna 2-0 Polska
Amatorzy z Irlandii Północnej klepią zawodników naszej ekstraklasy wspomaganych przez Kokoszkę, Majewskiego czy Janczyka. Pozostaje pytanie kto tu w takim razie jest amatorami - tymi chłopcami do bicia. Aha U-23 to chyba tylko z nazwy - w naszej reprezentacji wystąpili Ćwielong, Oziębała, Kuklis (wszyscy 86 rocznik). Ktoś mi powie jaki jest sens trzymania takiej drużyny, poza zagwarantowaniem pensyjki dla Stefana Majewskiego?

Na pocieszenie można dodać, że Polska utrzymała 56. pozycję w wczoraj opublikowanym rankingu FIFA.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
12-08-2010 11:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #625
Re: Reprezentacja Polski
Adis napisał(a):Na pocieszenie można dodać, że Polska utrzymała 56. pozycję w wczoraj opublikowanym rankingu FIFA.

Co można uznać za sukces Wink

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
12-08-2010 11:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #626
Re: Reprezentacja Polski
Ja do Franza pretensji nie mam. Wszyscy dobrze wiemy, że trzeba by zrobić porządek w PZPNie i zmienić cały system szkolenia. Piłkarze też są jacy są, ale Smuda ma rację mówiąc, że póki co jest w fazie testów. Na razie on przegląda ewentualnych kadrowiczów, bodajże w 2011 ma wybrać iluś tam piłkarzy, którzy będą się ze sobą zgrywać i wtedy dopiero będziemy oglądać pierwszy skład naszej reprezentacji.

Jak na razie ani razu nie widzieliśmy podstawowej jedenastki, bo a to ktoś jest kontuzjowany, a to Franz znów czegoś próbuje, trzeba czekać i dać mu czas. Jeśli PZPN wywali Smudę to będą skończonymi kretynami (o ile już nie są), gdyż kiedy się już daje komuś kredyt zaufania, to się go nie wypierdala przy pierwszej lepszej okazji. Jednak polski naród oczywiście od razu chciałby, abyśmy wygrywali - niezgranym, drugim składem - z Hiszpanami, Serbami, czy Bóg wie kim jeszcze. Frustracja jest zrozumiała, bo obecnie polska piłka się kompromituje, wstyd mi za naszych kopaczy, lecz ja ciągle w pełni ufam Smudzie.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
12-08-2010 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #627
Re: Reprezentacja Polski
Problem w tym, że we wczorajszym meczu wystąpił praktycznie nasz najmocniejszy skład, a nie żaden drugi garnitur. Spójrz na pomoc i atak: Lewandowski, Błaszczykowski, Murawski, Obraniak, Dudka, Brożek. Oczywiście za Brożka powinien wskoczyć Jeleń, tylko trochę trudno na tego drugiego liczyć... Zawsze gdy zbliża się mecz kadry doznaje urazu. Obrońców wiele lepszych od tych, którzy się zaprezentowali wczoraj też nie znajdziemy.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
12-08-2010 11:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #628
Re: Reprezentacja Polski
No właśnie wg mnie, to nie był pierwszy garnitur, szczególnie środek pola, który jest decydujący, wyglądał słabo. O Brożku wspominałeś, Dudka? Dla mnie to jest jakaś pomyłka, ale coś Franz go często wystawia, boję się, żeby nie był on naszym podstawowym grajkiem. Ale w przyszłości (jeśli już nie jest) lepszy będzie choćby Matuszczyk, poza tym w chwili obecnej na pewno w lepszej formie, niż Obraniak, jest Mierzejewski. Nawiasem mówiąc, chłopak mi zaimponował w swoim pierwszym meczu w kadrze, chyba z Finlandią, zajebiście prowadził naszą grę, naprawdę ciekawy grajek. I już mamy dwóch zawodników z środka pola, którzy powinni usiąść na ławce. A co wczoraj przegraliśmy? Przede wszystkim środek pola.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
12-08-2010 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #629
Re: Reprezentacja Polski
A więc niezrozumiałe decyzje - skoro teraz jest czas na przeglądanie i selekcję zawodników, to po co we wczorajszym meczu Dudka, Obraniak, Murawski? Przecież Franz dobrze zna umiejętności tych piłkarzy i wie na co ich stać, dlaczego nie zagrał wspomniany Mierzejewski, który rzeczywiście jest w niezłej formie. Dlaczego nie zagrał Jędrzejczyk, o którym Smuda bodajże w rozmowie z Kołtoniem mówił, że na pewno zagra? Daleki jestem od zwalniania Smudy, ale niektórych jego decyzji po prostu nie pojmuję.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
12-08-2010 12:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #630
Re: Reprezentacja Polski
Murawski i Obraniak dawno w kadrze nie grali, więc chciał ich sprawdzić, a Dudka :?

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
12-08-2010 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości