Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Newsy piłkarskie
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #46
Re: Newsy piłkarskie
Cytat: Były reprezentant Polski Adam Ledwoń nie żyje. 34-letni obrońca, występujący w ostatnim sezonie w Austrii Kaernten popełnił samobójstwo we własnym domu w Klagenfurcie.
Informację o śmierci Ledwonia potwierdził Mateusz Borek na antenie Polsatu, którego Ledwoń był ekspertem przy okazji Euro 2008. Zawodnik od dawna miał problemy rodzinne. Czasami mieszkał z żoną i dwoma synami, czasami sam. Uchodził za osobę o impulsywnym charakterze, podejmującą decyzje po wpływem emocji. Dzień przed samobójczą śmiercią zadzwonił do kolegi i powiedział: Mariola odeszła, idę się wieszać... Nikt jednak nie brał tych słów poważnie.

Adam Ledwoń rozegrał w reprezentacji Polski 18 spotkań i strzelił jednego gola. był wychowankiem klubu Małapanew Ozimek. W polskiej lidze największe sukcesy odnosił z GKS Katowice. W 1998 roku trafił do czołowego klubu ligi niemieckiej - Bayeru Leverkusen. Nie wywalczył tam miejsca w podstawowym składzie i po dwóch latach przeniósł się do drugoligowej wówczas Fortuny Kolonia.

W 2000 roku przeszedł do ligi austriackiej, w której grał do końca poprzedniego sezonu. Występował w Austrii Wiedeń, Admirze Wacker Modling, Sturmie Graz i ostatnio w Austrii Kaernten. W sumie na austriackich boiskach rozegrał 176 spotkań i strzelił 11 goli.


Fan United od 1992 roku
12-06-2008 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #47
Re: Newsy piłkarskie
Niech spoczywa w spokoju... wielka tragedia dla nas wszystkich
12-06-2008 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #48
Re: Newsy piłkarskie
Totalny szok, jeszcze kilka dni temu oglądałem z nim wywiad a tu nagle taka tragedia ;/

Pele good, Maradona better, George Best
12-06-2008 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #49
Re: Newsy piłkarskie
Cytat:Od 2016 roku mistrzostwa Europy będą miały 24 uczestników. Do tej pory na Euro występowało 16 drużyn, lecz wszystkie krajowe federacje zrzeszone w UEFA zgodziły się na powiększenie tej liczby.

Pozwolę sobie zacytować komentarze ze strony piłki nożnej.

"Wychodzi na to,że co druga reprezentacja będzie grała na Euro, bo mamy 53 federacje piłkarskie w europie. Niespodzianki typu "nie ma Anglii na mistrzostwach będą się zdarzały co 50 lat. Niespodzianką będzie brak udziału w euro drużyn typu: Słowacja, teraz jej udział byłby niespodzianką. Nie zapominajmy,że wcześnie mistrzostwa liczyły 8 drużyn,były niezwykle prestiżowe. Komercja zaczyna rządzić piłką."

"jestem przeciw, to spowoduje spadek dramaturgii i rywalizacji podczas eliminacji"


Fan United od 1992 roku
28-06-2008 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #50
Re: Newsy piłkarskie
Powiem krótko. To głupota. Już teraz poziom niektórych spotkań jest żałosny, a jak będą mecze typu Słowacja - Serbia to fajerwerków nie będzie. Jeśli argumentowali się tym, że na MŚ grają 32 drużyny to nie ma co porównywać, bo grają tam ekipy z Ameryki, Afryki czy Azji.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
28-06-2008 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BartiMU Offline
Member
***

Liczba postów: 118
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #51
Re: Newsy piłkarskie
A jak myślicie czyj to pomysł? Tak tak... Michael Platini. To jest tak samo powiedzmy sobie szczerze "głupie" jak wycofanie Manchester United czy Realu z Ligi Mistrzów za problemy finansowe...

Euro to zupełnie inna impreza niż MŚ tak jak napisaliście tam grają drużyny ze wszystkich kontynentów (prawie Wink) . Mam nadzieję że UEFA nie zatwierdzi tego chodź biorąc pod uwagę to że większość członków się zgodziła to może być... lipnie.

sebos_krk napisał(a):Niespodzianki typu "nie ma Anglii na mistrzostwach będą się zdarzały co 50 lat.

I to jest właśnie najgorsze brak wielkich emocji podczas samych eliminacji...

Manchester United
28-06-2008 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #52
Re: Newsy piłkarskie
Jak wiemy Platini chce pomagać słabszym klubom czy krajom. Ja jestem za w tym pomyśle.

BartiMU napisał(a):I to jest właśnie najgorsze brak wielkich emocji podczas samych eliminacji...

W ilu grupach do ME 2008 toczyła się zajadła walka do ostatniej kolejki? No chyba tam gdzie była Rosja, Chorwacja i Anglia. Ja się cieszę, Polska teraz co 4 lata na ME Big Grin

"Proszę państwa, dziś na boiskach * debiut w tej imprezie zaliczą rep. Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu...itd - fajnie Wink" * - kraj, który będzie organizował to EURO.
28-06-2008 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carlito Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #53
Re: Newsy piłkarskie
Miko napisał(a):Polska teraz co 4 lata na ME Big Grin


To samo miałem napisać Wink Już nie będzie takich emocji, że Polska wywalczyłą historyczny awans, bo jak na Euro mają grać takie reprezentacje jak, np. Belgia, to czemu nie Polska co 4 lata w każdych rozgrywkach Euro ?


sebos_krk napisał(a):Od 2016 roku mistrzostwa Europy będą miały 24 uczestników.

IDIOTYZM!
28-06-2008 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #54
Re: Newsy piłkarskie
muszeq napisał(a):Jeśli argumentowali się tym, że na MŚ grają 32 drużyny to nie ma co porównywać, bo grają tam ekipy z Ameryki, Afryki czy Azji.
A więc powiadasz, że się argumentowali :lol: . O kase chodzi, nie ma co na siłę szukać innych powodów takiej zmiany. Ich interesuje tylko zysk, a że kibice będą oglądać mecze podpierając jedną ręką głowę, a drugą grzebiąc tu i tam, to już nie ich zmartwienie.

Jak to powiedział Tomaszewski(wiem, ze pierdoli od rzeczy, ale raz mu sie udało coś z sensem powiedzieć), że do EURO dodać Brazylię, Argentynę i mamy MŚ. Bo Afrykańczyki, Australijczyki, Azjanie czy Amerykanie Północni w tych mistrzostwach nie ugrają nic w RPA, nie ugrają w Brazylii, i pewnie potem tak samo jeszcze na 5 kolejnych MŚ.

I o ile poziom EURO przy tych 16 ekipach jest w miare, to przy 24 zrobi sie takie gówno jak na WC, gdzie dochodzi do pojedynków T&T - Paragwaj czy Arabia Saudyjska - Ukraina. No sorry, ale kogo te mecze tak naprawdę interesują. Na MŚ powinno być 24 ekipy, na EURO 16 i starczy, bo poziom Orange Ekstraklasy w wydaniu reprezentacyjnym mnie nie interesi.

Miko napisał(a):Jak wiemy Platini chce pomagać słabszym klubom czy krajom.
To niech pomaga w inny sposób, a nie że z prestiżowego EURO zrobią turniej dla każdego.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
28-06-2008 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #55
Re: Newsy piłkarskie
Carlitoss napisał(a):
Miko napisał(a):Polska teraz co 4 lata na ME Big Grin


To samo miałem napisać Wink Już nie będzie takich emocji, że Polska wywalczyła historyczny awans, bo jak na Euro mają grać takie reprezentacje jak, np. Belgia, to czemu nie Polska co 4 lata w każdych rozgrywkach Euro ?


sebos_krk napisał(a):Od 2016 roku mistrzostwa Europy będą miały 24 uczestników.

IDIOTYZM!
facet, zdecyduj się Tongue albo jesteś za tym, żeby były 24 drużyny i Polska grała regularnie na EURO, albo jesteś za 16-toma drużynami i udziałem Polski w EURO raz na 48 lat ;]

Moje zdanie jest takie (chyba nikogo nie zaskoczę):
Platini dał dupy z tym pomysłem. Właśnie po to są eliminacje, żeby na EURO zagrały najlepsze drużyny. Skoro Anglia się nie zakwalifikowała, to świadczy o tym, że nie zasłużyła na grę w EURO, a boisko wszystko potwierdziło. Czy Anglia doszłaby do 1/2? Chyba na PS...
Jeśli jeszcze się okaże, że w grupach eliminacyjnych będą grały razem takie drużyny jak Włochy i Azerbejdżan to będzie cholerna kompromitacja. Platini chce pomagać słabszym krajom to niech w el. w grupach grają ze sobą razem drużyny tzw "lepsze i tzw "gorsze", czyli Portugalia z Włochami, Holandią itd, a Azerbejdżan z Armenią, Gruzją San Marino itp...

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
29-06-2008 09:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carlito Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #56
Re: Newsy piłkarskie
maju-


Oczywiście jak każdy fan polskiej reprezentacji, chcę, aby grała ona na Mistrzostwach Europy jak najczęściej, ale co to mają być za emocje jeśli, tak jak napisał sebos - co druga reprezentacja będzie grała na Euro.

Obecnie była euforia, jak Polsce udało się wywalczyć awans do Euro. A jak wejdzie w życie pomysł Platiniego, to któż będzie tak przeżywał, że Polska znów awansowała.


Podsumowując: Chcę, aby Polska grała jak najczęściej na Euro, ale jak jest rywalizacja Wink
29-06-2008 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #57
Re: Newsy piłkarskie
Poza tym Carlitoss w wypowiedzi:
Carlitoss napisał(a):To samo miałem napisać Wink Już nie będzie takich emocji, że Polska wywalczyłą historyczny awans, bo jak na Euro mają grać takie reprezentacje jak, np. Belgia, to czemu nie Polska co 4 lata w każdych rozgrywkach Euro ?
nigdzie nie napisał, że go to cieszy, tylko stwierdził fakt. Więc się maju nie czepiaj, bo powiadają, że od czepiania to jestem ja :? *

mateksa napisał(a):Azjanie

Azjaci panie

* co widać poniżej gwiazdki Big Grin

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
29-06-2008 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #58
Re: Newsy piłkarskie
Tomassen napisał(a):Azjaci panie

:arrow:
mateksa napisał(a):Afrykańczyki, Australijczyki, Azjanie czy Amerykanie Północni

A mi się wydaje, że to specjalnie tak napisałem Wink

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
29-06-2008 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #59
Re: Newsy piłkarskie
Te, racja Tongue Moje niedopatrzenie

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
29-06-2008 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #60
Re: Newsy piłkarskie
onet napisał(a):Michel Platini wpadł na kolejny kontrowersyjny pomysł. Szef UEFA wezwał ministrów Unii Europejskiej, aby zmienili prawo międzynarodowe. Francuz chce wprowadzić nowe przepisy - limit płac w klubach oraz zakaz transferów zawodników poniżej 18. roku życia - donosi "Przegląd Sportowy".
Limit płac ma polegać na tym, że kluby nie będą mogły wydawać na pensje i premie dla swoich zawodników więcej niż 55-65 procent swoich dochodów.

Zakaz transferów zawodników poniżej 18. roku życia wzbudza o wiele więcej kontrowersji. Gdyby ten postulat stał się wiążącym przepisem, mielibyśmy do czynienia z największą rewolucją w piłce od czasów wprowadzenia prawa Bosmana.

Platini jesteć wielki :lol: . Robin Hood XXI wieku, ojebać bogatych, dać biednym. Jakby to miało funkcjonować? Tak jak teraz wygraliśmy podwójną koronę, to przychody wysokie, za rok powinie się nam noga, dochody spadają i co wtedy trzeba ciąć pensje, żeby nie przekroczyć tych 65%? Nie, no ja serio tego nie kumam.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
16-07-2008 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości