Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #4388
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Abstrahując od rzetelności dzisiejszych doniesień w sprawie oferty Chelsea za Rooneya, moim zdanie powinniśmy zrobić wszystko żeby wyciągnąć Mate ze Stamford Bridge. Nie potrafię uwierzyć w to, że Jose chce się pozbyć swojego najlepszego piłkarza. Nie pojmuję tego.

Przechodząc już do samego zawodnika. Gdy Mata odchodził z Valencii był łączony również z United. Wtedy jednak zupełnie nie byłem przekonany do umiejętności Hiszpana i nie chciałem by do nas przychodził. Dziś wiem, że Juan jest światowej klasy zawodnikiem i jego przyjście na Old Trafford dodałoby nam jakości.
Mata tak naprawdę może grać na każdej pozycji w ofensywie, poza napastnikiem rzecz jasna. Juan świetnie spisuje się zarówno w środku jak i na skrzydle. Jego transfer rozwiązałby kilka problemów. Po odejściu Rooneya mielibyśmy dwóch odpowiednich ludzi do gry na pozycji ofensywnego pomocnika, także w razie kontuzji jednego grałby drugi. A także sytuacjach na skrzydłach wyglądałaby zdecydowanie lepiej. Tym bardziej, że wiele wskazuje na to iż Nani pozostanie na Old Trafford.
Kolejnym plusem jest fakt, że zarówno Mata jak i Kagawa są zawodnikami bardzo ruchliwymi i nie trzymają się kurczowo swojej pozycji. Ich elastyczność i kreatywność sprawiałaby wiele problemów naszym przeciwnikom.

Trójka Mata - Kagawa - Nani wygląda bardzo dobrze. A jeśli Nani dalej nie odnalazłby formy to w obwodzie jest Zaha, Young, Valencia i Janzuaj, który grając razem z Hiszpanem i Kagawa dawałby nieograniczoną ilość rotacji pozycji w czasie spotkania.

To tyle jeśli chodzi o kwestie Maty. Jeśli rzeczywiście Jose chce się go pozbyć, w co jakość nie potrafię uwierzyć, a oferta Mata + $$ = Rooney nie jest wymysłem prasy to powinniśmy jak najszybciej dobić targu. Oczywiście sprzedaż Rooneya do Chelsea wiążę się z ryzykiem. Bo choć stracił mój szacunek to umiejętności odmówić mu nie można.

<ONE CLUB> <MANCHESTER UNITED> <ONE LOVE>


Mój Blog: Pod presją czasu
17-07-2013 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 17-07-2013 12:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości