Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: Szachtar Donieck 1-1 Manchester United (2.10.2013)
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #26
RE: CL: Szachtar Donieck 1-1 Manchester United (2.10.2013)
Wynik ostatecznie sprawiedliwy, chociaż był to mecz raczej dla koneserów niż pasjonatów. W wyjściowym ustawieniu chciałem zagęszczenia środka pola trójką Fellaini-Cleverley-Carrick i byłem zadowolony, że Moyes zdecydował się na takie zestawienie. Nie spodziewałem się jednak, że United zagrają aż tak głęboko i ostrożnie. Generalnie rozumiem defensywne ustawienie drużyny, co na europejskich wyjazdach praktykował z powodzeniem Ferguson. Zresztą jeśli zespół miał powrócić na drogę zwycięstw to niech by chociaż wygrał w paskudnym stylu, ale wygrał, niestety nie udało się... Szkoda tej fatalnej w skutkach interwencji Vidica, bo poza tym zagrał naprawdę dobry mecz, już Smalling był bardziej chwiejny i zaliczał niepewne interwencje, a Ukraińcy nie mieli czystych okazji, wydawało się, że biją głową w mur i uda się zachować czyste konto. Po fatalnych występach Ferdinanda w ostatnim czasie, zespół bardzo potrzebował profesury Vidicia, a tu taki klops Sad Co do ustawienia zdziwiło mnie, że to Fellaini operował wysoko na połowie rywala, a Cleverley osłaniał tyły. W moim odczuciu od początku był to błąd, szczególnie że Belg zaliczył bardzo słaby mecz. Miał sporo strat, nie potrafił utrzymać się przy piłce i ogólnie zawiódł, ale żeby w jego miejsce wprowadzać Giggsa?!... Zmiana taka trochę Fergusonowska, „za zasługi”, akurat w tym meczu Jones z jego powerem i szybkością mógł zdziałać więcej w kontekście bronienia wyniku. Ktoś (Phil?!) powinien wytłumaczyć Moyesowi, że można robić więcej niż jedną zmianę aby spróbować odmienić losy meczu i niekoniecznie w +90 min… Podobnie jak za Fergusona drużyna nie potrafiła przestawić się z obrony prowadzenia na przyciśnięcie rywala i grali głęboko właściwie do końca bo Ukraińcy nabrali ochoty na zadanie decydującego ciosu. Ostatecznie wynik jest sporym rozczarowaniem, Moyes nadal nie będzie mógł odetchnąć i w spokoju przygotowywać się do kolejnego meczu, ale jego udział w takim stanie rzeczy jest dość znaczący.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2013 07:18 przez Silvan.)
02-10-2013 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: CL: Szachtar Donieck 1-1 Manchester United (2.10.2013) - Silvan - 02-10-2013 22:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości