Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #60
RE: United w sezonie 2014/2015
michal85 napisał(a):Łatwym celem w obecnej sytuacji wydają się być Young, Valencia, Clev, czy Fletch. Oni już w przeszłości obrywali, od dawna nie prezentują poziomu, który jest wymagany do regularnej gry w pierwszej jedenastce. To zawodnicy drużynowi tzn tacy, którzy będą w najlepszej formie użyteczni jeśli drużynie idzie, ale nie pociągną jej.
Tylko nie uważasz, że jest ich zdecydowanie za dużo w II linii? Pomoc to cholernie ważna formacja, ponieważ ma wpływ zarówno na grę ofensywną jak i defensywną. W chwili obecnej dysponujemy samymi zawodnikami, który można nazwać co najwyżej przeciętnymi. Nie mówię, że cała "11" ma się składać z samych gwiazd, jednak muszą być w niej zawodnicy na poziomie, którzy będą w stanie wspomóc liderów, gdy im trafi się gorszy dzień.

Podzielam zdanie Michała jeśli chodzi o duet Roney - van Persie. Od dwóch lat próbujemy robić wszystko by tak dwójka mogła grać ze sobą razem i ciągle jest z tym ogromny problem. Gołym okiem widać, że między tymi zawodnikami nie ma chemii. W dodatku przeszkadza to o czym pisał Michał, obaj nie należą do wybitnych sprinterów, co w połączeniu z kolejnym nie-sprinterem Matą daje nam zbyt dużo statyczności z przodu.

Oczywiście jeszcze wiele czasu i wiele się może zmienić, jednak od początku byłem przeciwny graniu 352 i w dalszym ciągu jestem. Absolutnie nie mamy do tego możliwości i mam nadzieję, że LVG to dostrzeże. Po transferach których dokonaliśmy w tym okienku (zaliczę już tego grona także Maryję) o wiele łatwiej powinno nam się grać którymkolwiek ustawieniem z 4 obrońcami. Mamy cholernie uzdolnionego Shawa na lewej, dla którego alternatywą mogą być Rojo i James. Mamy będącego w kryzysie, ale ciągle z dużym potencjałem Rafaela, dla którego zmiennikami mogą być Varela, Janko czy nieszczęsny Valencia, a od biedy zawsze Keane,Smalling czy Jones. Mamy w końcu ograniczoną ilość środkowych obrońców, którzy mają problemy zdrowotne. Przy obsadzie Evans, Jones, Smalling, Rojo i Blackett ustawienie na dwóch stoperów powinno wyglądać zdecydowanie lepiej.

W dalszym ciągu mamy problem w II linii, jestem jednak pewny, że powrót do zdrowia Herrery, a także transfer ogarniętego defensywnie usposobionego pomocnika (De Jong/Blind) oraz powrót do zdrowia Carricka pozwolą nam na podniesienie jakości w tym sektorze boiska. A w ofensywie tacy zawodnicy jak Mata, Di Maria, Januzaj, Kagawa i miejmy nadzieję Welbeck oferują niewyczerpane możliwości różnych kombinacji.
Problemem ciągle pozostaje nieszczęsny atak. Niby mamy problem bogactwa, ale nie mamy problemu bogactwa jakościowego. Każdy indywidualnie wydaje się być bardzo dobry, ale w parzę wygląda to co najmniej średnio. W mojej opinii zbyt długo to już trwa i w końcu trzeba jednego z napastników poświęcić dla dobra zespołu. Szczerze jest mi to obojętne kto siądzie na ławce czy odejdzie z zespołu. Może to być RvP może to być Rooney (ze względu na jego zachowania wolałbym jego, jednak patrząc realnie i przyszłościowo, to lepiej posadzić RvP).

DDG
Rafael - Evans - Jones/Rojo - Shaw
De Jong/Blind - Herrera
Januzaj - Mata - Di Maria
Rooney


DDG
Varela/Keane - Smalling - Blackett - James/Rojo
Carrick - Fletcher/Cleverley
Lingard - Powell - Kagawa
Welbeck


Tak naprawdę pozbywając się jednego kluczowego zawodnika, z którego i tak nie mamy za wiele pożytku (przy graniu dwójką napastników) ogromnie ułatwiamy sobie życie.

<ONE CLUB> <MANCHESTER UNITED> <ONE LOVE>


Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2014 12:23 przez Foster.)
25-08-2014 12:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
United w sezonie 2014/2015 - Intel - 19-05-2014, 21:58
RE: United w sezonie 2014/2015 - Foster - 25-08-2014 12:21
RE: United w sezonie 2014/2015 - mgc - 02-09-2014, 11:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości