Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #155
RE: United w sezonie 2014/2015
Noi co z tym United?... Po świetnej serii i wykorzystaniu limitu farta, na przełomie / początku roku przyszła słaba seria i notoryczne gubienie punktów mimo powrotu rekonwalescentów, a może właśnie dlatego?... Przyznam, że to planowanie zmian przed meczem, zaczyna mnie u van Gaala mega irytować. Załatwia to od dupy strony, zamiast wystawić zawodników gotowych do gry na 90 min i ewentualnie po 50-60 min. wprowadzać rekonwalescentów to on zaczyna zawodnikami, zakładając, że ściągnie ich mniej więcej po takim czasie i pal licho co będzie się działo i jaki będzie wynik... Myślę, że Ferguson łapie się za głowę kiedy na to patrzy. Kolejna rzecz, to owo parszywe 3-5-2 względnie 5-3-2. Jeszcze kiedy na bokach hasali sobie Young z Valencią to nie było totalnej tragedii. Nie wiem, czy ktoś rozumie dlaczego LvG tak uparcie trzyma się swojej ulubionej formacji... chyba on sam bardziej czuje upór, niż racjonalne argumenty. Życzyłbym sobie powrotu diamentu, ale z wykorzystaniem Maty, który chyba jako jedyny poza Valencią daje coś drużynie w ofensywie. Hiszpan popracował też nad swoją grą obronną, kiedy wraca można śmiało od niego zaczynać szybkie akcje. Popuściłem trochę wodze wyobraźni i obecnie widziałbym to tak:

[Obrazek: Form_123.jpg]

Wariant 1 - Przesunięcie Rooneya wyżej bo ze środka wiele drużynie i tak nie daje, poza zabezpieczaniem środka. Mata na szczycie diamentu i Herrera pomagający Carrickowi w obronie w razie potrzeby, poza tym uporządkowana gra defensywnej czwórki powinna odciążyć trochę środek.

Wariant 2 - Prawie to samo, z tym że zamieniamy miejscami Matę i Rooneya, którego cofamy bliżej środka, jakby do wewnątrz diamentu, zagęszczamy środek, co powinno zabezpieczyć zespół przed przejęciem tego obszaru przez przeciwnika. Żeby nie zrobił się za duży tartak bo bokach Rooneya kreatywni Di Maria i Herrera. Niestety wtedy częściej niż przez Matę, trzeba grać przez Rooneya i zaakceptować konsekwencje takiego rozwiązania.

W każdym razie koniec z tym 3-5-2 / 5-3-2... im szybciej van Gaal to zrozumie tym lepiej.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2015 10:23 przez Silvan.)
13-01-2015 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
United w sezonie 2014/2015 - Intel - 19-05-2014, 21:58
RE: United w sezonie 2014/2015 - mgc - 02-09-2014, 11:16
RE: United w sezonie 2014/2015 - Silvan - 13-01-2015 10:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości