Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #266
RE: United w sezonie 2014/2015
To jeszcze ja coś dorzucę.
Dla mnie sezon zaczął się w momencie porażki z Arsenalem. Wszystko co było wcześniej powinno być tylko przestrogą jak nie grać i jak nie ustawiać tej drużyny. Jedyną rzeczą wartą pochwały jest to, że potrafiliśmy zdobywać punkty grając tak, a nie inaczej.
Nie chcę rozsądzać, czy ten zespół narodził się z przypadku, czy głębszego zamysłu van Gaala, ale patrząc z boku wydaje się, że kontuzje bardzo mu w tym pomogły. Skoro jesteśmy przy van Gaalu to chciałbym go pochwalić za jedną rzecz, a mianowicie osobę Fellainiego. Uruchomił go dla United w stopniu bodaj maksymalnym, wydobył z niego absolutnie wszystkie najlepsze cechy jakie drzemały w tym chłopaku i za to Holendrowi chwała. Mam jednak nadzieję, że był to tylko doraźny środek do osiągnięcia tegorocznych celów, a nie długofalowa strategia na budowę zespołu. Fellaini jako superrezerwowy do zadań specjalnych - jak najbardziej tak, Fellaini jako podstawowy zawodnik - niestety nie.
Cała reszta poczynań van Gaala budzi we mnie mieszane odczucia. Z jednej strony musiał się mierzyć z wagonem kontuzji, z drugiej forsował tragikomiczną grę na trzech napastników i choć w końcówce sezonu wrócił na jeden mecz do niemal równie smutnego ustawienia (dwóch napastników + Fellaini), to wydaje się jednak, iż zrozumiał, że nie tędy droga. Inną sprawą jest kolei to, że być może to nie system tylko zawodnicy zawodzą, no ale tego nie roztrzygniemy.
Indywidualne wyróżnienia to po pierwsze Carrick. W zasadzie nie wymaga komentarza, wystarczy spojrzeć na procent zwycięstw z nim i bez niego. Po drugie David Sad Był, jest i będzie geniuszem w swoim fachu. Uwielbam piłkarzy ponadprzeciętnych, a jeśli jest ona wykuwana na miejscu w Manchesterze, to jeszcze po stokroć bardziej. Poza tym to był zawsze cichy, skromny, świetny facet. No i po trzecie Young.
Dodatkowo wyróżnienie specjalne dla trójkąta Mata-Herrera-Valencia. Razem stanowią idealny tercet ofensywny. Połączenie techniki i ruchliwości Hiszpanów z szybkością i mocą Antosia daje kapitalne efekty.

Podsumowując, był to sezon gorszy niż moje przewidywania w sierpniu, ale za to lepszy od lutowych przewidywań. Ostatecznie trzeba więc być umiarkowanie zadowolonym. W przyszłym sezonie oczekuję jednak dużo, dużo więcej.

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
18-05-2015 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
United w sezonie 2014/2015 - Intel - 19-05-2014, 21:58
RE: United w sezonie 2014/2015 - mgc - 02-09-2014, 11:16
RE: United w sezonie 2014/2015 - robaldo - 18-05-2015 10:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości