Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Southampton FC 2-3 Manchester United (20.09.2015)
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #12
RE: PL: Southampton FC - Manchester United (20.09.2015, 17:00)
Znowu mam trochę problem z oceną tego meczu. Najważniejsze, są trzy punkty, na trudnym terenie, ale kwintesencją gry United w czasach van Gaala była długa (42 podania!) akcja po której zrobiło się 1:3. Na tym właśnie opiera się cała ta filozofia van Gaala, co zresztą sam potwierdził w jakimś pomeczowym wywiadzie. Klepać do znudzenia, powoli przenosząc piłkę w pobliże bramki rywali, gdzie może coś się wyklaruje. Pewnie marudzę i po wygranym meczu mógłbym sobie darować, ale dużo jest jednak przypadku, geniuszu De Gei i pewnej dozy farta w tym wszystkim. Ten styl musi się poprawiać, bo inaczej daleko na nim nie zajedziemy.

Cholernie szkoda, że Shaw ma właściwie sezon z głowy. Mam wrażenie, że gdyby dzisiaj grał, to skasowałby akcję przy pierwszej, a może i przy drugiej bramce dla Soton :/ Jakoś nie widzi mi się, Rojo na lewej obronie, ale może dojście do optymalnej formy zajmie mu trochę czasu, ja jednak zamieniłbym go z Blindem miejscami, albo dał tam szansę Youngowi i to prędzej niż później.

Poza tym wszystko zostało już napisane i w zasadzie zgadzam się z tym co napisał Red. Chciałbym jeszcze tylko pochwalić Martiala, bo to co ten chłopak gra, to jest jakiś kosmos. Patrzę i nie wierzę, że on ma 19 lat! Emanuje od niego taki spokój i pewność siebie prawie na granicy arogancji. Zagrał w trzech spotkaniach i nie zauważyłem, żeby w którymś momencie trema dała o sobie znać, wiadomo, że nie każda akcja mu wyjdzie, ale na pewno nie dlatego, że podpala się nerwowo. Słowem, gra tak jakby miał 26-28 lat i ogromne doświadczenie gry na najwyższym szczeblu, z którym w parze idzie ogromny talent. Strasznie cieszę się, że trafił do United. Gdyby Rooney nadal miał grać na szpicy to przykro to pisać, ale teraz bylibyśmy w dupie. Jeszcze to wykończenie... jak przy pierwszym golu, piłka nawet do niego nie dotarła, a on już wiedział co z nią zrobi. Obrót i wykonanie wyroku, no cud, miód i orzeszki! Nic w jego grze nie jest przypadkowe, oby tak dalej, to będziemy mieli z niego mnóstwo radości.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
20-09-2015 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: PL: Southampton FC - Manchester United (20.09.2015, 17:00) - Silvan - 20-09-2015 22:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości