Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #22
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Co tu tak cicho?

Dwa sparingi za nami. Dwukrotne zwycięstwo z Malezją 3-2 i 2-0.

Pierwszego meczu nie oglądałem, w drugim natomiast umknęło mi z 10 minut pierwszej połowy.

Co mogę powiedzieć o grze? Jak na razie leniwie, ale nie ma się co dziwić. Brak rytmu meczowego powoduje dużą niedokładność w grze. W dodatku stan murawy też nie pomagał.

Ciężko mi ocenić grę po jednym spotkaniu, bo każdemu może zdarzyć się przeciętny. W oczy rzuciła mi się przeciętna gra Tosicia. Niby miał udział przy bramce i słupku Owena (którego tak btw. nie widziałem), ale ogólnie mecz bardzo słaby. Większość dośrodkowań niecelnych, a dodatku całkowity brak szybkości. Jeśli nie radził sobie z amatorami z Malezji to nie wyobrażam sobie, żeby woził obrońców na angielskich boiskach.

Druga sprawa to pozycja Browna. Według mnie nie nadaje się na środek obrony. Popełnił kilka błędów, często faulował i ogólnie nie grał zbyt pewnie, a jak wiadomo jest to bardzo odpowiedzialna pozycja. Ale po to są sparingi, żeby testować piłkarzy na poszczególnych pozycjach. Myślę, że Ferguson raczej będzie go wystawiał na boku obrony, bo i tak to Evans będzie pierwszym rezerwowym, więc nie sądzę, by Brown dostawał szanse na środku.

Poza tym, że chłopakom średnio się chciało grać na pochwałę zasługuje Fletcher oraz rezerwowi Rooney i Nani. Również Berbatow na tle niektórych spisał się nieźle. Przede wszystkim widać było kreatywność w grze, zarówno Rooneya, jak i Bułgara. Czuję, że Roo będzie miażdżył w tym sezonie. Nani natomiast zaczął grać z głową, bez zbędnych sztuczek, pierdołów, stara się grać efektywnie. To dobry prognostyk, ale nie ma co się pozytywnie nastawiać, bo to dopiero dwa mecze ze słabą ekipą.

Cieszy to, że Owen strzelił w obu sparingach. Doda mu to pewności siebie. Bramki typowo dobijane, ale przynajmniej wie, jak się ustawić. Poza golami raczej średnia gra, choć dało się zauważyć powroty do drugiej linii i próby rozgrywania. Choćby jego gol, którego w jakichś 30% sam sobie wypracował świetnym podaniem do Tosicia.

Czekam na Parka i przede wszystkim Valencię, bo na Tosicia zupełnie nie liczę. Fletcher, którego nominalną pozycją jest środek pomocy grał od niego dwa razy lepiej. Nie ukrywam, że liczę na Valencię, bo te skrzydła nie wyglądają zbyt optymistycznie. Mam również nadzieję, że Park utrzyma formę z tamtego sezonu, choć przydałby się progres po odejściu Ronaldo.

To raczej tyle takich moich przemyśleń. Czekamy na kolejne spotkania i z każdym meczem będziemy coraz mądrzejsi Wink

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
20-07-2009 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10 - mucha - 20-07-2009 17:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości