Ankieta: Kto był najlepszym graczem w meczu z Boltonem?
Ankieta jest zamknięta.
Edwin van der Sar 0% 0 0%
Gary Neville 0% 0 0%
Jonny Evans 0% 0 0%
Rio Ferdinand 17.65% 3 17.65%
Patrice Evra 0% 0 0%
Antonio Valencia 23.53% 4 23.53%
Anderson 0% 0 0%
Michael Carrick 0% 0 0%
Ryan Giggs 29.41% 5 29.41%
Michael Owen 0% 0 0%
Dimitar Berbatov 29.41% 5 29.41%
Danny Welbeck 0% 0 0%
John O'Shea 0% 0 0%
Paul Scholes 0% 0 0%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 2-1 Bolton FC (17.10.2009)
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #44
Re: PL: Manchester United 2-0 Bolton FC (17.10.2009)
Znowu wielkie, zupełnie niepotrzebne nerwy! Już pół biedy z tym, że powinniśmy ich pojechać jakieś 4:0 już w pierwszej połowie, ale śmieszne było to, że po trafieniu Taylora wszyscy się rzucili do tyłu, nie atakując zupełnie, nie wystawiając żadnego zawodnika na kontry. Żałosne, naprawdę. Zamiast zaatakować, bo przecie Bolton całą zgrają stał pod naszą bramką, to... Jedna błyskawiczna akcja i byłoby po meczu. Gdzie tam, lepiej klepać między obrońcami. Wkurwia mnie takie coś, a gdybyśmy zremisowali, to chyba trafiłby mnie szlag.

Na plus... Zdecydowanie niemal cały mecz. Gnietliśmy ich od początku, jechaliśmy po bandzie, na początku Kłusaki nie wiedziały jak się nazywają. Dwa gole były jak najbardziej zasłużone, ale powinniśmy wpakować jeszcze kilka razy piłkę do siatki. Kuriozalna sytuacja Evansa, nożyce Berbatowa, przewrotka Berbatowa, sam na sam Owena, akcje Valencii, niby podanie niby strzał Carricka... Sporo tego było. Dlatego tym bardziej jestem zirytowany naszą postawą, bo nie powinno być żadnego stresu a było obgryzanie pazurów i trzęsawica. No, ale i tak było lepiej niż ostatnio. Niektóre akcje miażdżyły swoją płynnością, szybkością. To, co wyprawiał Dimitar to była poezja, kilka podań to absolutna klasa światowa.

Giggsy też niekiedy robił cuda niewidy. Zwłaszcza w pierwszej połowie, najbardziej podobała mi się akcja przy linii końcowej, gdy jakimś cudem sprawił, że Ricketts wypieprzył się o swoje nogi a Walijczyk puścił sobie piłkę na obieg. Faktem jest jednak to, że czasami przesadzał z dryblingami i warto wspomnieć o tym, że to po jego stracie Bolton zdobył gola.
Dzielnie asystował mu po lewej stronie Evra; czasami wyglądało to tak, jakby obaj czytali sobie w myślach - współpraca na sto procent. Inteligencja i pomysły Ryana + szybkość i żelazne płuca Pata = miazga na lewicy. Faktem jest jednak, że Francuz zgasł po brzydkim faulu na nim a później spieprzył przy bramce i zszedł z boiska. Mam nadzieję, że nie było to następstwem ataku Daviesa na nim.

Także prawa strona grała lepiej niż przewidywałem. Neville kilka razy ciekawie podłączył się do akcji ofensywnej, choć w końcówce nie dawał już rady i też troszkę zawalił przy straconej przez Diabły bramce zbyt krótko wybijając piłkę. Mimo to, warto wspomnieć o paru ładnych podaniach no i pięknej asyście!
Valencia robił dziś niezłe zamieszanie, walczył, starał się i zdobył fajnego gola po ładnej akcji w której od początku grał pierwsze skrzypce. Widać, że warto na niego stawiać od początku do końca, bo ma chłop i technikę i szybkość i umie wykończyć to co sobie wypracuje. Parę razy przedobrzył, ale chciał się pokazać - to mu się na pewno udało.

Środek pomocy zagrał tak sobie... Michael kilka razy ładnie regulował tempo, rozrzucał piłki na prawo i lewo, ale był też często pomagał w defensywie. Moim zdaniem zagrał lepiej od Andersona, który znowu usiłował zrobić więcej niż umie. Wiadomo, Brazylijczyk nadal ma wielki potencjał, ale nie powinien wciąż próbować naśladować Scholesa. Kilka jego dalekich podań było wybitnie słabych, tak jakby miał rozregulowany celownik. Ale i tak mogło być gorzej, jednak ja czekam na powrót Fletchera.

Van der Sar był bardzo pewny i za tym właśnie tęskniłem. Owszem, zdarzyło mu się jedno złe wybicie, ale ogólnie było dobrze. Co mógł złapać to złapał. Cała linia defensywna zagrała spokojniej. Klasą dla siebie był Ferdinand zwłaszcza w pierwszej połowie gdzie parę razy zasłużył sobie na gromkie "Rio! Rio! Rio!" na trybunach. Bardzo dobry mecz Anglika. Podobnie zagrał Evans, lepiej jednak w drugiej połowie, w pierwszej nie wychodził z cienia Ferdinanda. Tak patrzyłem na to i miałem wrażenie, że Rio gra gorzej z Vidicem niż bez niego. Tak, jakby obok Jonny'ego mógł bardziej rozwinąć skrzydła, raz bezbłędnie czyszcząc, innym razem podając na dalszą odległość z niezłą dokładnością.

Owen z Berbatowem współpracowali nieźle, Michael częściej wychodził na pozycje, Dimitar posyłał mu znakomite podania, których Anglik jednak nie potrafił wykorzystać. W ogóle dzisiaj patrząc na Owena i Berbę miałem wrażenie, że 7 przy 9 to drewniak który nie potrafi zginać kolan. Momentami naprawdę tak to wyglądało. Dziś bardziej przydałby się Rooney, który mógłby przepchnąć obrońcę podczas wychodzenia do prostopadłych Bułgara.

Moje oceny:
Van der Sar - 7 - Pewny punkt obrony.
Neville - 7 - Lepiej, niż się spodziewałem.
Ferdinand - 8,5 - Klasa. Dla mnie najlepszy na boisku.
Evans - 7,5 - Niedługo będziemy go mogli wymieniać obok Carraghera, Terry'ego, Carvalho, Vidica i Ferdinanda jako najlepszego stopera w Premiership.
Evra - 7,5 - Jak zwykle aktywny, szybki i zbyt błyskotliwy, by mniej zdolne jednostki potrafiły go powstrzymać bez faulu.
Valencia - 8 - Bardzo udanie.
Carrick - 7 - Z zacięciem.
Anderson - 6,5 - Nie najgorzej.
Giggs - 7,5 - Doświadczenie przydało się w końcówce a skills na wyjebanym poziomie podczas rozmaitych kombinacji.
Berbatow - 8 - Mnóstwo dowodów na to, że jest wart sumy jaką Ferguson za niego wyłożył.
Owen - 7 - Mogło być trochę lepiej, ale nie narzekajmy.

Rezerwowi - bez oceny -

Mamy lidera, United mamy lidera, maaaaamy lideeeeera, United maaamy lideeeera <jupi>
MUFC OUR RELIGION!

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
17-10-2009 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: PL: Manchester United 2-0 Bolton FC (17.10.2009) - Szymcio - 17-10-2009 17:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości