Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Fulham 3-0 Manchester United (19.12.2009)
ryszard Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #37
Re: PL: Fulham 3-0 Manchester United (19.12.2009)
Cytat:Jest masa innych, gorzej zorganizowanych drużyn w PL niż Fulham. Wystarczy spojrzeć ile goli stracili w poprzednim i obecnym sezonie.
Skoro Bolton jest w stanie wpakować im piłkę do siatki, to nie rozumiem powodu, dla którego MISTRZ LIGI ANGIELSKIEJ nie jest w stanie tego zrobić. powtarzam raz jeszcze: mówimy o średniaku ligi. Stoke City przed tą kolejką straciło jedynie o 2 gole więcej od Fulham, a jednak potrafiliśmy na wyjeździe wbić im 2 gole i odbyło się to w sytuacji, kiedy Stoke było nastawione jedynie na grę w defensywnie, bez chęci strzelenia bramki. Tutaj sytuacja była odmienna: londyńczycy nie myśleli jedynie o tym, aby nie przegrać, więc teoretycznie powinno się nam grać lepiej: a tak nie było.

Cytat:Wynik zaciemnił najwidoczniej styl w jakim wygraliśmy w Niemczech. Każdy się cieszył, bo grało kilku młodych zawodników, ale ogólnie było w defensywie więcej zamieszania niż dzisiaj. Wyszły nam 3,4 akcje i Owen wcisnął. WOlfsburg jednak w tym sezonie grał słabiuteńko.
Zgadzam się co do stylu gry, jednak doskonale pamiętam ten mecz i wrażenie było zdecydowanie inne od tego, które mam po dzisiejszym meczu. Nie mówię już nawet o tym, że potrafiliśmy wtedy stworzyć jakieś sytuacje bramkowe, których dzisiaj praktycznie nie było (bo chyba nie zaliczymy do nich prób zmasakrowania twarzy kibiców tymi strzałami na vivat). i jakby Wolfsburg nie grał, to jednak jest to drużyna, która walczyła do końca w Lidze Mistrzów, więc nie jestem pewien czy Fulham to przeciwnik tej samej, lub nawet zbliżonej klasy.

Cytat:Od Scholesa i ANdersona też oczekuję więcej. Gibsonowi natomiast nie mam nic do zarzucenia.
Nie mówię o ocenie ich postawy indywidualnie - patrzę na nich, jak na kolektyw: środek pola. dzisiaj po prostu go nie było. Od Gibsona faktycznie wiele nie można oczekiwać - a już na pewno nie tyle, ile od dwóch jego dzisiejszych partnerów.

Cytat:Bo taktyka 352 wymaga tego, żeby po bokach byli ludzie zapieprzający od bramki do bramki, mający znacznie więcej zadań w destrukcji niż w 442. Odpadł w przedbiegach więc Obertan, a Tosić i Park są po prostu za słabi.
Ale punktem wyjścia jest właśnie dobór taktyki: nie rozumiem tego, dlaczego wychodzimy 3-5-2 z Evrą na boku, skoro z powodzeniem Evra mógłby zagrać na obronie a np. Park (swoją drogą byłem przekonany, że dziś wybiegnie na boisko, po tym jak odpoczywał w meczu z Wilkami) na skrzydle. Dzisiaj skrzydła nie działały z jednego, prostego powodu: było 3 obrońców, więc żaden z nich nie mógł się włączyć do ataku, bez narażania drużyny na szybką stratę bramki. Dopiero jak wszedł Fabio, coś zaczęło się dziać na prawej stronie.

Cytat:Nie powiedziałbym, że w teorii przeciwnik mógł zagrozić nam grą skrzydłami. Nie widziałem również wielu akcji oskrzydlających. Grali często długą piłą, z którą wiadomo było, że sobie nie poradzimy. 352 jak mówiłem nie było moim zdaniem dobrą decyzją,
Nie widzieliśmy wielu akcji uskrzydlających, bo szybko strzelili bramkę. druga bramka padła po dośrodkowaniu, nie mówiąc już o pierwszej, gdzie nawet komentator zauważył fakt, iż Carrick zawahał się co do wyjścia, bo wiedział, że jest jedynym stoperem: zupełnie inaczej mogłoby to wyglądać, gdyby miał partnera.

Jeśli pominąć słabą grę całej drużyny, to jako przyczynę nr 1 porażki wskazałbym właśnie taktykę. później można się zastanawiać nad doborem składu czy np. nie lepiej byłoby przesunąć Fletchera do środka (wielu wydawał się konieczny na tej pozycji w takim meczu - chyba mieli rację) a na prawą stronę posłać Parka, jeśli Fabio był świeżo po kontuzji.
Nie wiem, jestem jeszcze pełen emocji, więc wiele rzeczy do mnie jeszcze nie dotarło, nie mówiąc o chłodnej analizie tego co się dziś stało. Chciałbym móc zwalić wszystko na plagę kontuzji, ale naprawę, styl w jakim dziś przegraliśmy mi na to nie pozwala. Przynajmniej na tę chwilę.

Wypowiedź rozpoczyna się wielką litera. Po kropce również stawia się wielka literę, takich rzeczy uczą w podstawówce... // Foster
19-12-2009 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: PL: Fulham 3-0 Manchester United (19.12.2009) - ryszard - 19-12-2009 21:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości