Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #2278
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Tak sobie myślałem, co tu napisać w tym dziale. Bo z jednej strony transfery, z drugiej słowo "najbardziej", które nakreśla, iż nie mamy wypisywać swoich fantazji sportowych, tylko realnie i obiektywnie przejrzeć kadrę, zerknąć, czego nam brakuje i kto może nam takie "coś" zagwarantować. Patrząc na transfery Chelsea( w kadrze Sturridge, Drogba, Anelka i przychodzi Torres), czy tym bardziej City ( o ilości ich napastników nie wspominam) stwierdzam, iż przydałby się nam zawodnik ofensywny, napastnik schodzący ze skrzydła, dobrze zbudowany i szybki. Przykład kontuzji Valencii pokazuje, iż mam silny deficyt na tej pozycji ( sorry Park). Gra skrzydłami od kilku sezonów była naszym głównym atutem i napędzała siłę ofensywną. Zaraz podniosą się głosy, że po co napastnik skoro mamy Chichi, Owena, Berbę, Roo, a w obwodzie Danny'ego. Otóż żaden z nich:
a) nie potrafi grać na pozycji ofensywnego pomocnika, cofniętego napastnika, ewentualnie DOBREGO(! sorry Roo) skrzydłowego
b) nie cofa się zbyt często
c) nie wykonuje dobrze rzutów wolnych
d) nie jest zbyt szybki ( poza Chicharo)

Mam dwie kandydatury: Payet z St. Etienne i Hulk z Porto. Francuz przebojem wdarł się na europejskie salony na początku sezonu, teraz nieco spuścił z tonu, ale i tak jest dla mnie jednym z najbardziej widowiskowych i efektywnych młodych graczy. Ma przyspieszenie, dobrze drybluje, idealny do gry z kontrataku czy systemu 4-5-1/ (4-3-3) , którym gramy w wyjazdowych lub wyjątkowo trudnych spotkaniach. Hulk jest trochę bardziej napastnikowaty niż Payet, posiada genialnie ułożoną lewą nogę ( w Europie poza nim i Bastosem nie widzę kandydata). Jest masywny, ale jednocześnie szybki, ponadto ma za sobą kilka lat gry na europejskiej scenie ( m. in. w pojedynku z nami w ćwierćfinale LM w sezonie 08/09 - na OT był ewidentny karny na nim, lecz na szczęście sędzie nie zauważył przewinienia Teveza). Myślę, że Ci zawodnicy są do wyciągnięcia za 15 mln funtów, a transfer takiego gracza jest nam potrzebny, bo ostatnie udane okienko transferowe mieliśmy w sezonie 07/08 - Nani, Anderson, Tevez, Hargreaves - gdyby nie pech Anglika wszyscy okazaliby się doskonałymi transferami ( nie bacząc na obecny status Apacza). No i to mój wywód, pewnie nic z tego się nie sprawdzi, przed sezonem kupimy świetnego zawodnika, który przyjdzie za ogromnie duże pieniądze odwrotnie proporcjonalne do tego co wniósł do naszej drużyny ( Bebe, Diouf, Obertan).

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
01-02-2011 06:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - truered - 01-02-2011 06:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości