Ankieta: Gracz meczu?
Ankieta jest zamknięta.
Sztark 64.29% 9 64.29%
Szols 35.71% 5 35.71%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: Manchester United 1-0 Galatasaray S.K (19.09.2012)
ozinho Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #16
RE: CL: Manchester United - Galatasaray S.K (19.09.2012; 20.45)
Nie zgadzam się z tym, że turecka piłka odstaje od rosyjskiej czy ukraińskiej. Śledzę turecką ligę już od ponad roku (mój przyjaciel jest zapalonym fanem Galaty, więc dzisiaj tym bardziej święto Wink ) i naprawdę poziom jest wyśmienity, nie wspominając o takich zawodnikach jak Elmander, Altintop, Muslera, Eboue, Meireles, Cris, Kuyt czy Sow. Wielka trójka z Stambułu znacznie przewyższa resztę ligi przez to większość ludzi inaczej wyobraża sobie tamtejszą ligę. GS ma za sobą świetny sezon zwieńczony zdobyciem mistrzostwa Turcji na obiekcie największego rywala. Niezwykle silna jest przednia formacja z Elmanderem jako wolnym elektronem, często zmieniającym strony i rozgrywającym piłkę. Zwykle partneruje mu Umut Bulut ściągnięty z Tuluzy, a na ławce usiądzie Burak Yilmaz, zdobywca 33 bramek w 30 występach w zeszłym sezonie, po którym zwrócił uwagę m.in. BVB czy Fulham. W środku Felipe Melo odrodził się po fatalnym sezonie 09/10 w którym został uznany najgorszym piłkarzem Serie A i własnoręcznie wyrzucił Brazylię z MŚ. Selcuk Inan świetnie rozgrywa piłkę i potrafi doskonale rozgrywać stałe fragmenty gry - w zeszłym sezonie większość bramek zdobył z rzutów wolnych. Po bokach partnerować im będą Amrabat - szybki skrzydłowy z Maroka, na którego zamachy prawą nogą trzeba szczególnie uważać. Z drugiej strony wystąpi Emre Colak lub Aydin Yilmaz, gdzie ten pierwszy pełni rolę fałszywego skrzydłowego i częściej schodzi do środka i wspiera Inana. Obrona, czyli według mnie najsłabsza formacja Turków składa się z znanego z Arsenalu Eboue, ściągniętego niedawno z Lyonu Crisa oraz Semiha Kayi i Hakana Balty / Sabriego Sarioglu. Kaya nie zgrał się do końca z Crisem, gdyż występują razem od niedawna, ponadto nie potrafi grać przesadnie dobrze w powietrzu z uwagi na swój wzrost.
Przeczuwam ciężki mecz, ale jeśli Fergie wystawi najsilniejszy skład tak jak obiecał to powinniśmy wygrać.

Moja 11:
DDG - Rafael, Vidic, Rio, Evra - Cleverley, Carrick, Young, Valencia, Kagawa - van Persie

Jak na moje przede wszystkim musimy rozgrywać piłkę skrzydłami, szczególnie Valencii , gdyż jego kryciem zajmie się ktoś z dwójki Balta/Sarioglu i przeciwko którym mamy spore szanse na okazje bramkowe. Robin powinien też szukać pojedynków z Kaya, gdyż ma większe szanse na wygrany pojedynek główkowy. Jeśli chodzi o pomoc to zabezpieczenie tyłów w postaci Cleverleya i Carricka to nie jestem przekonany, że to wystarczy, ale nie znajduję innej opcji. Ta dwójka musi zagrać dzisiaj na wysokim poziomie i ubezpieczać defensywną 4. Jeśli chodzi o obronę to jedyny problemem pozostaje forma Evry, ale nie sądzę, iż wskazanym rozwiązaniem byłoby wstawienie Buttnera z uwagi na brak doświadczenia zarówno w Europie jak i w barwach United. Dajmy mu się ograć przeciwko Cluj.

Mój typ: 2:1 po ciężkim spotkaniu, niewykluczone (odpukać!) że ktoś nam wyleci przed meczem z LFC...
19-09-2012 10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: CL: Manchester United - Galatasaray S.K (19.09.2012; 20.45) - ozinho - 19-09-2012 10:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości