Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #247
RE: United w sezonie 2014/2015
W gruncie rzeczy można już zacząć podsumowywać sezon. Było ok, powiedziałbym, że cel minimum został osiągnięty. Po cichu liczyłem na więcej, ale był taki okres, że autentycznie już niemal pogodziłem się z myślą, że czeka nas kolejny mizerny sezon. Tymczasem potrafiliśmy momentami grać naprawdę fajną piłkę. Szczególnie dzięki Carrickowi, Herrerze i Macie. Na wyróżnienie w moim mniemaniu zasługuje szczególnie ta dwójka Hiszpanów i liczę, że w przyszłym sezonie już od początku oprzemy właśnie na tym duecie drużynę. Do tego dojdzie Depay, który da nam różne opcje i może być naprawdę ciekawie.

Oczywiście nie można zapominać o DDG. Przez większą część sezonu był absolutnie fenomenalny i śmiało można mu przyznać tytułu najlepszego naszego zawodnika sezonu. Szczególnie, że konkurencji za bardzo nie ma, bo nie było zawodnika potrafiącego przez cały sezon utrzymać dobrego poziomu.

Dlatego wyróżnić można tych, po których już mało kto się czegoś dobrego spodziewał, a momentami byli ważnymi zawodnikami. Na początku Young. Brawa za wolę walki, za determinację i za to jak potrafił przekonać do siebie kibiców, którzy już go skreślili. Fajnie patrzy się na takiego zawodnika, który się autentycznie cieszy z bycia w tym klubie. Który potrafi pojechać na wyjazd w roli kibica i siąść nie na vipowskim miejscu, a na trybunie gości. Lubię to!

Plus stawiam również przy nazwisku Fellsa. Wciąż mam wątpliwości co do jego przydatności jako podstawowego zawodnika takiego klubu jak United, ale słowa uznania za kilka świetnych występów i kilka bardzo ważnych bramek.

Brawa również dla Antka, który wprawdzie zaliczył kilka słabszych występów, ale miał też długie fragmenty gdzie prezentował się naprawdę dobrze i bardzo dobrze. Na pierwszy skład drużyny walczącej o najwyższe laury to za mało, ale w lidze nie ma wcale dużo naturalnych prawych obrońców, o których mogłoby się powiedzieć "On jest na pewno lepszy od Ekwadorczyka".

Słowa pochwały również w kierunku Smallinga, który zaliczył spory progres i jest na dobrej drodze do wdarcia się do topu środkowych obrońców w Anglii. A z całą pewnością jest jednym z najlepiej rokujących stoperów w PL.

Rundę pochwał kończę na Blindzie. Fakt, na pozycji nr 6 bywał często bezbarwny, ale kilka waznych bramek jednak strzelił, a do tego na lewej obronie ogarniał aż miło. Już teraz jest wartościowym zawodnikiem pierwszego zespołu, a jest jeszcze na tyle młody, że można liczyć na progres.

Kto zawiódł? Napastnicy, a przede wszystkim Falcao. RvP nie był również w najlepszej dyspozycji, ale wydaje mi się, że jakby on grał sam na szpicy, to moglibyśmy zobaczyć znacznie więcej. Niestety, ale koszmarnie prezentował się Jonny Evans i niestety trzeba będzie się z nim pożegnać. Niestety, bo wydaje mi się, że umiejętności mu nie brakuje, ale głowa już nie pozwala na odbicie się po kiepskim czasie. Stracił pewność i wygląda jak cień zawodnika sprzed kilku lat.

Spodziewałem się oczywiście znacznie więcej po Januzaju, ale z młodymi nierzadko tak bywa, że po po dobrym wejściu do drużyny, nastaje kryzys. Ważne, żeby chłopak się podniósł i nie stracił pewności siebie.

Liczyłem również na więcej szans dla Wilsona. Oby zdrowie chłopakowi dopisało w przyszłym sezonie i trafił do klubu, gdzie manager nie będzie się bał na niego stawiać. Mocno wierzę w tego chłopaka.

Kończąc: Sezon na 6+/10. Trenejro czasami się gubił, czasami podejmował dziwaczne decyzje, ale na pewno nie można mu zarzucić, że nie próbował. Graliśmy kilkoma ustawieniami, szukaliśmy cały czas optymalnej formacji. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze i potwierdzenie tego będzie w przyszłym sezonie.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2015 14:09 przez michal85.)
11-05-2015 12:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
United w sezonie 2014/2015 - Intel - 19-05-2014, 21:58
RE: United w sezonie 2014/2015 - mgc - 02-09-2014, 11:16
RE: United w sezonie 2014/2015 - michal85 - 11-05-2015 12:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości