Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Swansea City 2-1 Manchester United (30.08.2015)
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #6
RE: PL: Swansea City - Manchester United (30.08.2015)
Może trochę mniej o meczu, a bardziej o ogólnej sytuacji, bo i tak mamy przerwę reprezentacyjną i blisko 2 tygodnie do kolejnego spotykania ligowego. Ochłonąłem po porażce i przemyślałem parę rzeczy. Jestem jak na razie zażenowany postawą tego zespołu. Strasznie brakuje mi tu ducha drużyny i ambicji, sportowej złości po straconym golu i przyspieszenia gry, pomysłu na grę ofensywną, różnych wariantów gry ofensywnej, NAPASTNIKA! Wielu rzeczy mi brakuje... Jestem zdegustowany tym co do tej pory nawojował van Gaal, nie widzę odpowiedniego kierunku, nie widzę rozwoju. Chyba potwierdza się coś, o co miałem obawy od samego początku, tzn. to, że van Gaal z miejsca dostał zbyt dużą władzę. Jeśli spojrzeć na jego karierę to od czasów Ajaxu miał nad sobą cisnącego go dyrektora sportowego. Była jakaś przeciwwaga dla jego ambicji, przerośniętego ego, zbytniej fantazji, a nierzadko nawet ignorancji. W Bayernie często były zgrzyty na linii van Gaal - zarząd, co w końcu doprowadziło do tego, że wyleciał z hukiem, zresztą w Barcelonie było podobnie. W United, po czasach Fergusona, trenerzy mają wolną rękę i Woodwarda, jako narzędzie do realizacji zidentyfikowanych przez nich celów transferowych, to nie jest dobra rzecz. Klub zerwał całkowicie z filozofią (zaczynam nienawidzić tego słowa...) prowadzenia klubu jaką kierował się sir Alex. Wskoczyliśmy do wyścigu szczurów o najdroższych zawodników świata, więc powinniśmy również zmienić model zarządzania drużyną i ukrócić trenerom, celowo użyłem liczby mnogiej, bo zaczynam tracić wiarę w to, że van Gaal to wszystko ładnie poukłada, a zresztą i tak był to plan na max 3 lata.

Rozumiem, że sezon jest w fazie początkowej, a Diabły zazwyczaj stopniowo się rozpędzają, ale straciliśmy już frajersko parę punktów, a po przerwie reprezentacyjnej czeka nas jak zwykle trudny mecz z Liverpoolem, którego nie bardzo mamy teraz czym straszyć. Zostały nam godziny do końca okienka transferowego, a w drużynie brak napastnika, (Rooney nie wygląda jakby miał udźwignąć odpowiedzialność egzekutora), bramkarza i w moim odczuciu środkowego obrońcy, po wypchnięciu Evansa, wypożyczeniu Blacketta i wobec eksperymentowania z Blindem (tutaj JESZCZE wstrzymuję się z ostateczną oceną, ale dupy mi ten pomysł nie urywa...) Patrząc długofalowo wydaje się, że stoimy w miejscu i ciągle mamy te same problemy, lub ewentualnie zamieniamy jedne na drugie. To już drugi sezon wietrzenia szatni, rekordowych sum transferowych do klubu i sprzedawania za frytki, zmieniania zawodnikom pozycji, zatrzęsienia spotkań, których przez marną grę nie da się oglądać, faworyzowania pewnych zawodników kosztem innych i wolnej, przewidywalnej gry ofensywnej. Zwłaszcza to ostatnie staje się powoli znakiem rozpoznawczym ery van Gaala w United. Z nielicznymi wyjątkami TAK SAMO wyglądało to rok temu z van Persiem, Di Marią, Falcao i Youngiem, jak wygląda to teraz z Rooneyem, Depayem, Matą, Januzajem/Anderem. Wolna, czytelna gra ofensywna, brak pomysłów jak rozbić poukładane szyki obronne rywali, przewaga w posiadaniu piłki, która w ogóle nie przekłada się na kreowanie sytuacji i zdobywanie bramek. Jeszcze o zgrozo jedyny pomysł van Gaala, żeby coś zmienić to od roku wprowadzanie Fellainiego, szkoda że w większości przypadków, zmiana ta polega na grze na dzidę do Belga... trochę to słabe, jak na trenera o renomie van Gaala. Nie widzę też, by ta sytuacja miała się jakoś szybko zmienić. Może Woodward rzutem na taśmę, da Lujowi jakieś ciekawe opcje?

Taryfa ulgowa już się skończyła i jeżeli ta drużyna nadal będzie grać nieefektownie i nieefektywnie, to nie widzę powodu, dla którego kibice, ale przede wszystkim zarząd klubu nie mieliby oceniać van Gaala krytycznie.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
31-08-2015 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: PL: Swansea City - Manchester United (30.08.2015) - Silvan - 31-08-2015 10:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości