Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jose Mourinho i sztab szkoleniowy
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #3
RE: Jose Mourinho i sztab szkoleniowy
Pora zebrać do kupy wszystko, co sądzę o Mou, a nie rzucać półsłówkami na SB. Myślę, że warto, aby inni też się włączyli Wink

Na początku muszę przyznać, że tak, jak przez ostatnie miesiące to zamieszanie z Mou nie wywoływało u mnie właściwie żadnych emocji, tak dziś poczułem sporą ekscytację nadchodzącym okresem w United, bo na pewno będzie to okres niesamowicie ciekawy.

Na wstępie dodam również, że po rozmowie ze znajomym (wieloletnim kibicem Realu) moja opinia na temat Mou nieco uległa zmianie. Nie jest to już ostatni menago, któremu dałbym pracę na OT, ale nie jest to ofc nadal mój jakiś faworyt.

Zacznę od minusów. Czyli stylu gry zespołów Mou. Naprawdę nie mam siły kolejne lata męczyć się, oglądaj nudną, zachowawczą piłkę United. Aczkolwiek w tym aspekcie pojawił się w sumie promyk nadziei u mnie. Kolega uświadomił mi, że tak naprawdę, jak już piłkarze Realu ogarnęli taksę Mou, to ze słabszymi grali bardzo ładną ofensywną piłkę, zamykali się tylko na te najważniejsze, najtrudniejsze mecze. Trzeba to jednak przepuścić przez sito. Inna charakterystyka jest piłki hiszpańskiej. Sporo latynosów, sami Hiszpanie też mają duży pociąg do swobody, gry ofensywnej. A na dodatek połowa drużyn w La Liga to jednak straszne ogórki. W Anglii jest nieco inaczej, liga na pewno jest równiejsza i na pewno dużo bardziej zdyscyplinowana taktycznie. Już Chelsea np nie była jakąś mega ofensywną drużyną za Mou, ale faktem jest jednak też to, że mecze z np. Norwich nie wyglądały, jak mecze połówki LM.

Dalej, ten słynny argument o młodzieży. Do mnie akurat on nigdy do końca nie przemawiał. Ciężko dojść do tego, czym kieruje się Mou w doborze młodzieży, ale raz tej młodzieży szanse daje, a raz nie. Faktem jest również to, że Varane z Mou grał sezon życia, a i Morata wypłynął na szerokie wody za jego kadencji. Także tu może być różnie, to dla mnie nigdy nie był jednoznaczny minus przy osobie Mou.

Dalej, ostatni sezon w Chelsea. Na pewno to zasiewa kolejne ziarnko niepewności w przypadku Jose, także u mnie, ale osobiście też nie jest to jakaś tragedia. Różne okoliczności o tym zdecydowały, nie wyłącznie zmysł taktyczny Mou. Być może o czymś zapomniałem, ale ostatnim minusem, jaki przychodzi mi jeszcze do głowy, to na pewno osobowość Mou, ale nie ta medialna (bo ta jest IMO świetna, o tym potem). Mianowicie fakt, że jak ktoś wejdzie z nim w utarczki słowne, to właściwie może się pakować. To może być minus, jak i plus (Rooney Big Grin ). Niemniej jednak zaliczam to do wad.

Teraz ta przyjemniejsza dla Jose część (jakby to jednak czytał ^^). Na pewno wielka osobowość do nas przyszłą, za którą idą tłumy. Podobna gadka była przy LVG, ale Jose to nie 60parę letni chłop, który już trochę werwy stracił. Dla mnie jego postać medialna to jest majstersztyk. Nigdy w życiu nie uwierzę, że Jose prywatnie jest taki, jak w mediach. To mega inteligentny gość, który po prostu tak siebie kreuje, co IMO jest wielkim plusem dla zespołu, który masę presji ma z siebie ściągnięte i może w pełni skupiać się na grze, bo non stop na świeczniku będzie raczej Jose Wink O tym, ile wygrał nie będę wspominać, bo nie ma sensu. Dodam tylko jeszcze, że na pewno Jose czuje w sobie sportową złość i jest zmotywowany, jak nigdy udowodnić światu, kto jest najlepszym menago na świecie.

Moje oczekiwania względem przyszłego sezonu. Absolutne minimum to ofc top 4. A takim optymalnym celem dla niego w mojej opinii jest realna walka o mistrzostwo Anglii. Tak naprawdę może rzucić wszystkie siły na ligę, więc liczę, że naprawdę będziemy się liczyć w walce o misia.

Welcome Jose!

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
27-05-2016 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jose Mourinho i sztab szkoleniowy - RedLucas - 27-05-2016 14:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości