Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 4-0 Everton FC (17.09.2017)
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #4
RE: PL: Manchester United 4-0 Everton FC (17.09.2017)
Dość sporo osób (tutaj również wypomina) że wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, że zespół zagrał raczej przeciętnie, że tylko mocna końcówka itd. Trzeba jednak spojrzeć na to, że Everton był zagrał mocno defensywnie, ustawiali się praktycznie całym zespołem głęboko na swojej połowie, praktycznie wszyscy przed linią piłki, a Rooney jak to Rooney, nawet grając na szpicy biegał na własnej połowie jak pies gończy. Fakt, że Niebiescy z Evertonu są dziwnie zorganizowani i popełniali dość sporo błędów indywidualnych, ale nie grało się przeciw nim łatwo. Inna sprawa, że coś nie możemy trafić dobrze z zawodnikiem na lewą stronę, tak Martial jak i Rashford jakby lepiej czuli się wchodząc z ławki na podmęczonego przeciwnika, jak grają od początku to jednak tak nie błyszczą. Nie wiem też, czy do końca sprawdza się opcja z Matą łamiącym do środka i Valencią ogarniającym prawą flankę. Antek huknął co prawda bramkę stadiony świata, ale w kontekście rozmontowywania szyków obronnych rywali jednak chyba to nie jest do końca to co być powinno. Mata ma trochę pecha, powinien mieć asystę, kiedy Lukaku zmaścił doskonałą okazję w pierwszej połowie, w drugiej połowie trafił z wolnego w słupek.

[Obrazek: formacja.jpg]

Tak wyglądała formacja United kiedy mieliśmy piłkę. Coś jak 2-4-2-2 i wydaje mi się, że mniej więcej tak to wyglądało wcześniej w tym sezonie, więc klaruje się nam jakiś styl gry i charakter tego zespołu. Formacja ofensywna jest dość kreatywna i Lukaku, który faktycznie jest dość zwinny jak na takiego dryblasa mając plecy w postaci Mikiego, Maty czy Rasha na pewno będzie miał tworzone okazje, na razie jak zmarnuje 1-2 idealne sytuacje, to i tak zazwyczaj pojawiają się kolejne, ale kiedyś może się to nam odbić czkawką. Podoba mi się gra Fellainiego, mam nadzieję, że to ogólne ogarnięcie się, a nie tylko gra na nowy kontrakt. Robi to co do niego należy, fajnie asekuruje, nabija przechwyty, jak wtedy kiedy bramkę strzelił Miki, wszystko zaczęło się od niego. Nie kombinuje, nie robi kółeczek, nie sprzedaje niepotrzebnie łokci, oddaje piłkę do zawodników kreatywnych, którzy mają być odpowiedzialni za poczynania ofensywne. W jego grze jest duży spokój i sprawdza się nawet w grze nieco dalej od bramki, bo ma tylko ubezpieczać i pomagać Maticiowi, który jest tak zajebisty, że nawet Mikrofon wygląda przy nim jak kawał grajka Smile Patrząc na Pogbę często to jego kombinatorstwo mnie w mocno irytuje, ta ekipa potrzebuje więcej szybkich prostych, ale skutecznych rozwiązań w stylu Scholesa, niż gwiazdorzenia Pogby, na razie Felek ładnie ogarnia, choć wirtuozem przecież nie jest. To daje do myślenia.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2017 08:33 przez Silvan.)
19-09-2017 08:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PL: Manchester United 4-0 Everton FC (17.09.2017) - Silvan - 19-09-2017 08:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości