Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premier League 2008/09
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #286
Re: Premier League 2008/09
1. Man Utd 24 41-10 56pkt
2. Liverpool 25 42-17 54pkt
3. Aston Villa 25 40-24 51pkt
4. Chelsea 25 44-15 49pkt
5. Arsenal 25 38-25 44pkt

Przy zwycięstwie z Fulham w zaległym meczu, nasza przewaga na Poolem wzrośnie do 5pkt, nad Villa do 8, nad Chelsea do 10 i nad Kanonierami do 13. Arsenal już bez szans na mistrza, Chelsea chyba powoli też może o tryumfie zapomnieć. Villa Liverpool no i my. Ta trójka będzie walczyła o mistrza. Villa gra bardzo solidnie i wierzę, że są w stanie przeskoczyć Liverpool, który na pewno jeszcze nie raz punkty straci. 5 pkt (przy zwycięstwie z Fulham) przewagi i mecz z Poolem na OT, nie wyobrażam sobie byśmy w tym sezonie nie obronili tytułu mistrza Anglii Wink



Mój Blog: Pod presją czasu
08-02-2009 19:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #287
Re: Premier League 2008/09
Z Villą jeszcze nie wiadomo, mogą równie dobrze być 5-6, choć tez myślę że w pierwszej 4 zostaną. Ale zaczyna na nich ciążyć presja coraz większa i pytanie jak sobie z tym poradzą? Plus wiele zależy od kontuzji. Za tydzień grają u siebie z Chelsea - jak wygrają to stawiam, że się utrzymają w czołowej trójce nawet(nie sądze by przeskoczyli Liverpool). W przypadku remisu lub przegranej jeszcze nic nie wiadomo. Wciąż jest dopiero luty, a takie zespoły niespodzianki potrafią stracić wiele w kilku meczach. Niemniej kibicuje Villi by była jak najwyżej. Ważne, że mają dobrą obronę i nie tracą bramek. Jak będą też strzelać, to mogą byc spokojni.
Chelsea się posypała, ale nigdy nie nalezy ich skreślać. Co do Arsenalu się zgadzam - oni już nie walcza o mistrza, co najwyzej o awans do LM.
Ogólnie układ sił w tabeli mi sie podoba 8-)

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
08-02-2009 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #288
Re: Premier League 2008/09
Rozkładówka Aston Villi na najbliższe 7 kolejek:

-Chelsea(dom)
-Stoke(dom)
-City(wyjazd)
-Tottenham(dom)
-Liverpool(wyjazd)
-MU(wyjazd)
-Everton(dom)

No to teraz zobaczymy, na co stać ekipę O'Neilla. Zobaczymy czy wytrzymają taki maraton, z tak wymagającymi rywalami. Jeśli po tych 7 spotkaniach nie zlecą poniżej 4 miejsca, to pewnie się zakwalifikują do el. LM.

Jeszcze parę słów o tej kolejce PL.

Nie wiem jak Tottenham mógł nie wygrać tego derbowego spotkania. Grając przez godzinę w przewadze, mając ze 2-3 doskonałe okazje na strzelenie gola, to aż wstyd tego nie wykorzystać. Lepszej okazji na pokonanie Kanonierów w lidze, mogą nie mieć przez długi czas.

Chelsea w coraz trudniejszej sytuacji. Aż wierzyć się nie chce, że walczą w chwili obecnej o podium, a kto wie czy nie będą musieli bić się z Arsenalem o 4 miejsce. Rozjebał w wielkim stylu tą ekipę Scolari. Przyznaję tutaj racje muszqowi, który już przed sezonem twierdził, że Brazylijczyk nie da rady.

A co do Liverpoolu, nie chciało mi się wczoraj pisać, ale jakoś mnie nie wzruszyła wczoraj ich wygrana. Frajerskie bramki po obu stronach. Długo ten Pool z jednym napastnikiem nie pociągnie, prędzej czy później gdzieś się wyłożą.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
08-02-2009 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #289
Re: Premier League 2008/09
matys napisał(a):A co do Liverpoolu, nie chciało mi się wczoraj pisać, ale jakoś mnie nie wzruszyła wczoraj ich wygrana. Frajerskie bramki po obu stronach. Długo ten Pool z jednym napastnikiem nie pociągnie, prędzej czy później gdzieś się wyłożą.

Na przykład z nami czy z Villą, której gola łatwo nie jest strzelić Wink
Ale kurcze, ciężki terminarz dla tej Villi trzeba przyznać naprawdę!

Co do Scolariego, to przed sezonem się go bałam i kłóciłam z bratem, który mówił że on rozwali tę drużynę. Ja twierdziłam, że Chelsea będzie największym rywalem dla nas. Brat miał rację(i z tego co czytam tu na forum muszeq też). W sumie moje pomyłki w takich kwestiach mnie bardzo cieszą - a niech sobie Chelsea będzie i ostatnia w tabeli 8-)

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
08-02-2009 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
chazy Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #290
Re: Premier League 2008/09
mam pytanie, bo sam się już w tym wszystkim gubie, a info nigdzie nie mogę znaleźć.
czy VDS w dzisiejszym meczu pobił rekord świata bez straty gola i teraz będzie śrubował własny rekord?
08-02-2009 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #291
Re: Premier League 2008/09
Nie.
Rekord świata to fenomenalne 1816minut (link: http://tinyurl.com/c9zlg8 ), VdS po dzisiejszym spotkaniu ma dopiero 1212min i do rekordu Europy jeszcze trochę brakuje, nie mówiąc o światowym wyniku.

Cytat:Vaaaannnn deeeer Sar, Sar, Sar
He's much better than Joe Harte,
Van der Sar, Sar, Sar,
He's a fucking superstar,
To the left, to the right,
Stopping shots all day and night,
He hits the deck,
May break his neck,
And he shits on Petr Cech.
Big Grin

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
08-02-2009 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #292
Re: Premier League 2008/09
Z obecną formą naszej obrony i VDS rekord może paśćBig Grin i tego życzę oczywiście naszemu zaspołowi Smile

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
08-02-2009 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #293
Re: Premier League 2008/09
Przyznam sie szczerze że nigdy przed tym sezonem bym nie powiedział że Chelsea tak słabo będzie sie spisywała a Villa tak dobrze. Większość osób w tym ja typował Chelsea na głównego rywala United w walce o tytuł a tu luty i Chelsea bije sie z Villą o 3 miejsce a Liverpool którego na początku od razu skreśliłem walczy z nami o lidera. Bardzo ciekawie sie zapowiada końcówka sezonu. Chciałbym żeby Villa załapała sie do LM a nie Arsenal. Dla nas bardzo ważny będzie zaległy mecz z Fulham bo jak zgarniemy komplet punktów to oddalimy sie od reszty. No a jak pokonamy na OT Liverpool to myślę że bardzo trudno komukolwiek będzie odebrać nam mistrza.

Co do Villi to rzeczywiście czeka ich trudny okres w którym muszą zagrać na maksa jeżeli chcą walczyć o LM. Ale myślę że sobie poradzą. Jedynie z nami na Ot mogliby przegrać Smile

Ciekawe co Romek zrobi ze Scolarim po sezonie. Ciekawe czy poleci.
08-02-2009 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wakaru Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #294
Re: Premier League 2008/09
Wolałbym, żeby z LM odpadła Chelsea niż Arsenal. Lubię koncepcję Wengera, robi prawie jak Busby, tylko on mimo wszystko większość zawodników kupuje. Poza tym szkoda by było, żeby tak utytułowany klub i tak świetny rywal, jak londyńczycy nie wystąpił nawet w LM. A jeśli Chelsea nie załapie się do LM i przychody klubu drastycznie się zmniejszą, to obnaży się jego słabość i może się zrobić naprawdę bardzo ciekawie.

Villa to dla mnie ciekawy przypadek i najlepszy dowód na to, jak bardzo wyrównała się liga. Mam nadzieję, że wyhodują kilka naprawdę dużych gwiazd i będą walczyć o najwyższe laury. Miło by było, jakby się coś pozmieniało w tej lidze (poza tym, że United znajduje się na szczycie).

Co do Scolariego. Akurat Romek ma tu mało do powiedzenia. Ważne, co zdecyduje zarząd. On przecież chciał, żeby Grant dalej trenował CFC, tylko zarząd się uparł i go zwolnił.

A mecz z L'poolem będzie przełomowy. Jak wygramy - droga do mistrza będzie prosta i szeroka. Jak przegramy albo zremisujemy - walka do końca.
08-02-2009 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #295
Re: Premier League 2008/09
Cierpliwość działaczy z Fratton Park się skończyła. Wywalili Adamsa. Po takiej wtopie jak ta z Poolem i po serii 9 meczów bez zwycięstwa nie było innego wyjścia. Ciekawe kogo zatrudnią? Sytuację mają bardzo nieciekawą, zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową i przed sobą kilka spotkań o 6 punktów. Tyle dobrze, że mają teraz 2 tygodnie przerwy od grania, więc może nowemu menedżerowi uda się coś zrobić z tą drużną. Kadra po odejściu Defoe i Diarry nie powala, ale i tak z tymi graczami, których mają w lidze powinni się utrzymać.

Patrząc na wyniki drużyn prowadzonych przez byłych graczy, to szału nie ma. Zwolniono już Ince'a, odszedł Keano, teraz Adams, Southgate też może polecieć za niedługo, Hughes ostatnio podskoczył z City w tabeli, ale śmiem wątpić, że zostanie tam na kolejne lata. Najlepiej idzie ostatnio Zoli, którym ponoć zaczyna się mocno interesować Chelsea.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
09-02-2009 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Carlito Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #296
Re: Premier League 2008/09
Cytat:Kilkanaście minut temu serwisy sportowe, jak i oficjalny serwis Chelsea podały informacje, iż trener The Blues Luiz Felipe Scolari został zwolniony i nie będzie już dłużej pracował w Chelsea Football Club. W oświadczeniu Chelsea możemy przeczytać, że cały zarząd chce podziękować Scolariemu za jego wkład w wynikach Chelsea i tymczasowo na stanowisku trenera zasiądzie asysten Luiza Felipe Scolariego Ray Wilkins. Chelsea oświadcza, iż poszukiwania nowego trenera zostały już wdrożone.


Czekałem na to już od jakiegoś czasu. Scolari nie radził sobie jako trener Chelsea i już. Trudno się przestawić z prowadzenia reprezentacji na klub, ale to nie miało najmniejszego sensu robić z Chelsea reprezentację Portugalii. Widziałem, że w SB już trwa dyskusja nt. następcy LFS Big Grin Kogo typujecie?
09-02-2009 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #297
Re: Premier League 2008/09
TO jednak zaskoczenie, że już teraz...No to Chelsea już nic w tym roku nie wywalczy moim zdaniem. Chyba, że cos w LM jak złapią trenera co ich ustawi i umotywuje. No ale zobaczymy... Nie mam pojęcia kogo oni mogą teraz zciągnąć. Powinni sie postarać o kogoś kto dobrze radzi sobie z trenowaniem druzyn angielskich, kogos alla O'Neill. Jak mu dużo kasy zaproponują... Choć mam nadzieję, że zostanie w Villi i wywalczy z nimi miejsce czołowej 4.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
09-02-2009 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #298
Re: Premier League 2008/09
Cytat:W oświadczeniu Chelsea możemy przeczytać, że cały zarząd chce podziękować Scolariemu za jego wkład w wynikach
Patrzcie jacy ironiczniWink.
Ale się zmieniają ci trenerzy. Jak śpiewało T.Love:

"Karuzela, karuzela
Świat się kręci i umiera
Słońce świeci, słońce gaśnie
Będzie ciemniej albo jaśniej"

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
09-02-2009 18:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Olle Offline
Member
***

Liczba postów: 159
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #299
Re: Premier League 2008/09
branka napisał(a):Powinni sie postarać o kogoś kto dobrze radzi sobie z trenowaniem druzyn angielskich, kogos alla O'Neill.
Powinni, ale tego nie zrobią, bo wolą ściągnąć kolejnego najemnika ze znanym nazwiskiem. Czyli padnie zapewne na Hiddinka lub Rijkaarda. Mimo wszystko sezon ligowy dla Chelsea jest już stracony, za to w Lidze Mistrzów wciąż będą groźni - tam nie potrzeba motywacji co 3 dni, bo stawka z każdym meczem rośnie.

Trzymam kciuki za Arsenal - mam nadzieję, że jakimś cudem wypchną The Blues z czołowej czwórki (może w końcu krytycy PL przestaną pie*****ć głupoty)
09-02-2009 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pawlak92 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #300
Re: Premier League 2008/09
Dla mnie to Abramowicz za dużo oczekuje od swoich trenerów, bo przecież to już kolejny wyrzucony w krótkim czasie. Aby zespół zaczął dobrze grać to potrzeba czasu, a nie tylko pieniędzy i zmian co sezon.
09-02-2009 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości