Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #31
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Za nami mecz, który był przyjemny dla oka, ale jak się zastanowić to pokazał, że są rzeczy, które wciąż trzeba poprawić, a mianowicie defensywę. Jak dla mnie można było uniknąć straty obu bramek. Przy pierwszej zaspali dwaj defensorzy, no i Kuszczak nie był jakoś bez szans. Druga to już nieudolna pułapka ofsajdowa, żaden obrońca chyba nie widział tego Czarnogórca, dopiero gdy było za późno Wink

Ale zwycięstwo 3-2 i tak cieszy, przynajmniej wygrana, nie to co na przykład taki Liverpool Wink

Wszystkie bramki poprzedziły piękne podania, można zachwycać się bramkami, ale mi szczególnie przypadła do gustu idealna wrzutka Gibsona na głowę Berbatova. Wink
24-07-2009 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #32
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Warto też podkreślić dobrą dyspozycje napastników. Roo, Owen i Kiko mają po dwa gole na koncie, Berba jednego. Na 8 dotychczasowych goli, 7 padło łupem kopaczy z pierwszej linii. Wreszcie. Mam nadzieje, że tak to będzie wyglądać również w trakcie sezonu, a nie jak rok temu, że Berba był od rozgrywania, Tevez od gonienia jak pies, a Roo od łatania lewego skrzydła i trzeba było liczyć na Ronaldo.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
24-07-2009 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #33
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
W spotkaniu z Green Town FC padło aż 10 bramek, z czego United zdobyło 8, czyli nie jest źle Wink Mecz przyjemny dla oka, rywal niewymagający (ze środka tabeli chińskiej najwyższej klasy rozgrywkowej), więc fakt, że padło tyle goli raczej nie zaskakuje.

Na pochwały zasłużyli Owen (2 gole), Nani (1 gol), Berbatov (też jedna bramka), Giggs (3 Big Grin ). Szczególnie to co robili Portugalczyk z Bułgarem w pierwszej połowie to majstersztyk. Wink Rywal pod koniec zaczął dość często atakować, czego wynikiem są 2 bramki, choć drugie trafienie to poniekąd prezent od naszych defensorów, ale na szczęście to tylko mecz przedsezonowy.

Napastnicy w meczach sparingowych prezentują się powyżej moich oczekiwań, aż miło patrzeć na ich poczynania. Gorzej ma się sprawa obrony, bo nawet jak na mecze na luzie tracimy trochę bramek, choć rywali jak na razie wielce wymagających nie mieliśmy. Miejmy nadzieje, że na turnieju w Niemczech defensywa będzie sprawowała się lepiej Wink

Warto też dodać, że miano partacza meczu dałbym Evrze. Wink Najpierw dwa groźne strzały zza 16, a potem słupek do pustej bramki z 5 metrów Tongue
26-07-2009 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #34
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Berbatov dzisiaj zajebisty :shock: Powoli się do niego przekonuje Wink

Pele good, Maradona better, George Best
26-07-2009 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #35
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Tomek91 napisał(a):Gorzej ma się sprawa obrony, bo nawet jak na mecze na luzie tracimy trochę bramek, choć rywali jak na razie wielce wymagających nie mieliśmy.

Niestety ale takich mamy rezerwowych bramkarzy. Trzeba zauważyć, że jedynie 1 z tych 6 bramek puścił VdS (co prawda też szmatę Wink ). I dla mnie tylko 1 była z gatunku tych "nie do wyciągnięcia", ta pierwsza z Seulem. I to też nie do końca bo widziałem już obronę takich strzałów (ale to raczej kwestia farta). Bardzo trudna była też pierwsza bramka z Greentown ale zwróćcie uwagę w jakiej odległości od Bena przeszła piłka. Gdyby miał minimalnie lepszy refleks to imho byłby to wyciągnął (choć nie przeczę, że sytuacja raczej z gatunku tych gdzie nie obwinia się bramkarza). Druga z Greentown to był strzał spoza pola karnego, niezbyt mocny i do tego gdzieś w połowie odległości między słupkiem a środkiem bramki. Owszem, między nogami Evansa ale imho jeśli ktoś aspiruje do miana pierwszego goalkeepera najlepszego klubu na świecie to takie strzały powinien wyciągać (Edwin wyciągał Tongue ). Natomiast Foster nawet się nie ruszył mimo, że stał prawie przy tym słupku Tongue Drugą bramkę z Seulem i drugą z Malezją może przemilczę bo nie chcę pogrążać naszych bramkarzy jeszcze bardziej ;P

Oj boje się emerytury van der Sara, boje.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
26-07-2009 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #36
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Tja...

Oprócz pierwszego meczu, gdzie zawalili VdS oraz Foster nie ma co się czepiać bramkarzy. Obrona nie była zbyt pewna, co specjalnie nie dziwi, gdyż często była zmieniana.

To dopiero pierwsze mecze sezonu, więc daleko idących wniosków wyciągać nie można. Cieszy postawa napastników, cieszy dalszy rozwój Gibsona. Więcej będziemy wiedzieć po wizycie w Monachium.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
26-07-2009 19:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #37
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Cytat:Klub z Old Trafford wybiera się teraz do Niemiec na Audi Cup, gdzie pierwszym przeciwnikiem w środę będzie argentyńskie Boca Juniors. Do kadry United na ten mini-turniej dołączą Craig Cathcart, Nemanja Vidić i Antonio Valencia.
Mam nadzieje, że Cathcart otrzyma szansę od SAF-a na zaprezentowanie swoich umiejętności... Szczerze mówiąc, to wyczekuje już debiutu Valenci. Widziałem go w akcji ledwie kilka razy, więc jest to dla mnie jednak zawodnik anonimowy.



Mój Blog: Pod presją czasu
26-07-2009 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #38
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
No i Diabełki spisały się całkiem nieźle. 8-2 to mimo wszystko bardzo dobry wynik, nawet ze średniakiem chińskiej 1. ligi. Najbardziej zapadnie mi w pamięć klasyczny hat-trick Giggsa, ten człowiek jest fenomenalny! Podobała mi się gra Berbatova i Naniego, oby tylko tak dalej, a przestaniemy się martwić o zastępcę Ronaldo i kolejne mistrzostwo stanie się faktem. Ładne trafienia w wykonaniu obydwu panów. Oczywiście pozostali również całkiem przyzwoicie. Owen zdobył 2 gole, z czego drugi gol oraz asysta Berby na wysokim poziomie. Tosic braki w umiejętnościach także nadrobił niezłą bramką. W defensywie kilka błędów w środku, ale poza tym w porządku. Foster raczej nie miał dużo do gadania przy dwóch wpuszczonych bramkach, choć przy drugim strzale mógł chociaż spróbować. Ale to i tak nic nie zmieni. Brawo za wysokie zwycięstwo, kolejna udana wyprawa do Azji zakończona. Teraz oczekiwania, na to co pokażą Red Devils w Niemczech na Audi Cup.

UNITED!

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
26-07-2009 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #39
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
paolo napisał(a):Najbardziej zapadnie mi w pamięć klasyczny hat-trick Giggsa, ten człowiek jest fenomenalny!

Że jest fenomenalny to "oczywista oczywistość" ale hat-trick nie był klasyczny, ponieważ bramki Ryana były przedzielone golem gracza chińskiego zespołu. Wink

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
26-07-2009 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #40
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Hmm, zawsze myślałem, że klasyczny hat-trick jest wtedy, gdy zawodnik zdobędzie 3 gole w jednej połowie, bywa ^^

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
26-07-2009 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #41
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
michal85 napisał(a):Oprócz pierwszego meczu, gdzie zawalili VdS oraz Foster nie ma co się czepiać bramkarzy. Obrona nie była zbyt pewna, co specjalnie nie dziwi, gdyż często była zmieniana.

Twoim zdaniem druga bramka wczorajszego meczu była z typu tych nie do wyciągnięcia? Piłka przeleciała tuż obok Fostera, wystarczyło wyciągnąć rękę.

A tak oceniając to nasze Asia Tour, to jestem przede wszystkim zadowolony, że większą część bramek strzelają napastnicy. Szczególnie jestem pod wrażeniem gry Owena, facet gra jak typowy snajper. Nie widać go w grze, a chwilę potem pojawia się i strzela, póki co jest do bólu skuteczny. Drugim pozytywem jest Nani, na którego w nadchodzącym sezonie bardzo liczę, chłopak jest naprawdę świetny, tylko w meczach o stawkę nie może się tak spinać. Berbatow sparingi miał przeciętne, jednak wczoraj pokazał jak fenomenalnie jest wyszkolony technicznie i jak fantastyczny ma przegląd pola. No a to co robił Giggs, to chyba każdy widział Wink

O grę obrony raczej bym się nie martwił. Pierwsze primo, to nie ma Vidicia, a drugie to obrońca potrzebuje parę spotkań, aby poczuć się pewnie.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
27-07-2009 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #42
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Cytat:Twoim zdaniem druga bramka wczorajszego meczu była z typu tych nie do wyciągnięcia? Piłka przeleciała tuż obok Fostera, wystarczyło wyciągnąć rękę.
Po pierwsze - nie wiem co to dla Ciebie znaczy tuż obok. Dla jednych 2 metry to też tuż obok...

Po drugie - strzał był piekielnie silny, z okolic 16m., a do tego Foster był zasłonięty.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
27-07-2009 10:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #43
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Przecież ta piłka nie była uderzona nawet w okolicach słupka, tak jak pisałem - wystarczyło wyciągnąć rękę. No tylko, że Fosterowi chyba nieco brakuje refleksu.

Z drugiej strony, rozwodzenie się na temat naszych rezerwowych bramkarzy chyba nie ma większego sensu, kariery to oni na Old Trafford nie zrobią.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
27-07-2009 11:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #44
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Aż sobie oglądnąłem powtórkę gola klatka po klatce, tutaj link do paru wyciętych klatek: link może to pomoże w rozstrzygnięciu. Foster był zasłonięty, przygotowany do rzucenia się w swój prawy róg, nie mógł przewidzieć, że piłka przeleci między nogami Evansa. Gdyby jego ręka miała tak 2m długości, to może i by wystarczyło ją wyciągnąć, by obronić ten strzał. Wink

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
27-07-2009 11:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #45
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
RedLucas napisał(a):Przecież ta piłka nie była uderzona nawet w okolicach słupka, tak jak pisałem - wystarczyło wyciągnąć rękę.
Nie wiedziałem, że masz takie długie ręce...

Strasznie denerwuje mnie takie coś, ludzie nie mają pojęcia, jak to jest stać na bramce, a się wymądrzają...



Mój Blog: Pod presją czasu
27-07-2009 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości