Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #61
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
Mam pytanie do znawców. Otóż zupełnym przypadkiem odkryłem dziś w czasie sprzątania dawno zgubiony szalik United ( myślałem, że zgubił się w czasie przeprowadzki ). Ma on minimum 20 lat, stąd moje pytanie czy może ktoś z Was wie :

- czy szalik jest oryginalny?
- ile może mieć lat, w którym roku MU mogło produkować takie szaliki ?

[Obrazek: pic.php?mode=small&pic_id=115] [Obrazek: pic.php?mode=small&pic_id=114] [Obrazek: pic.php?mode=small&pic_id=113]

Szalik jest wysokiej jakości, praktycznie brak śladów zużycia. I nie wygląda mi na podróbkę. Nawet jeśli jest podrabiany to nie mógł być raczej robiony w PRL ale kto wie. Jeśli trzeba to wrzucę więcej zdjęć.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
07-08-2008 17:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #62
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
A jakaś metka jest? Bo jak bez, to raczej oryginał to to nie jest.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
07-08-2008 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #63
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
Wrzuce te fotki na forum MUSC, tam sporo osób zbiera takie rzeczy, więc może coś powiedzą.

Są te metki na tym czy nie??


Fan United od 1992 roku
07-08-2008 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #64
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
Nie ma metek, tylko jest ślad po nich, ten szalik przechodził długą drogę zanim znalazł się u mnie, wcześniej miał go mój Ojciec a skąd on go wziął tego nie wiem, bo sam zanim dostał ten szalik nigdy za granicą nie był. Tak się zacząłem zastanawiać, że równie dobrze to ten szalik może pamiętać czasy Best'a ( zgadzało by się z wiekiem mojego Ojca ). To wszystko co wiem ale może dowiem się więcej bo mnie to zaintrygowało Big Grin W każdym bądź razie ostatnie 10 lat spędził w szafie między damskimi torbami.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
07-08-2008 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #65
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
Mój nowy nabytek, dostałem od ciotki, nie wiem skąd ją dorwała ale jestem zadowolony Big Grin
Jest taka w 4fanatic ale wątpię żeby tam zamawiała

[Obrazek: 460_1.jpg]

Pele good, Maradona better, George Best
22-08-2008 09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #66
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
http://allegro.pl/item496484644_patrice ... nited.html
http://allegro.pl/item496487019_teddy_s ... nglia.html
http://allegro.pl/item496486168_philipp ... caria.html

Nowe nabytki. W swojej skromnej kolekcji posiadam również autografy: Mauro Cantoro, Michał Żewłakow, Marko Babic, Gerald Asamoah, Juan, Marcelinho, Willy Sagnol, Oliver Neuville (pogromca Polski Big Grin), Kevin Kuranyi, Tomasz Kos, Tomasz Bobel, Jerzy Dudek, Andrzej Juskowiak, Owen Hargreaves, nadruk Giggsa (sam wywołałem) oraz... Ivan Komarenko. Smile Niedługo postaram się napisać do Edwina van der Sara i Marka Saganowskiego.

Jeśli chodzi o pamiątki z MU:
- ręcznik
- bransoletka
- szalik
- plakaty i zdjęcia
- wycinki
- koszulka Beckhama
- getry z herbem United czarno-czerwone
- koszulka domowa z bodajże 2003 (vodafone)
- koszulka bramkarska czarna też vodafone UMBRO
- magazyn "Wielkie Kluby Europy" poświęcony United

Inne:
- parę biletów z meczu koszykówki Górnika Wałbrzych (ekstraliga)
- czapka zimowa Górnika Wałbrzych
- 2 bilety z meczu Zagłębie Lubin - Wisła Płock (finał PP 2005)
- gazetka klubowa "Legia vs. Widzew" (wbiłem wtedy bez biletu, oczywiście zapłaciłem za wejscie)
- zdjęcia z paroma znanymi maratończykami
- mam też trochę odzieży z innych klubów (ze swojego też ^^), myślę, że warto wymienić Roberto Carlos (Brazil), Zinedine Zidane (Real) i Iker Cassilas (Real).

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
04-12-2008 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #67
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
Ja natomiast w swojej skromnej kolekcji posiadam autografy kolejno: Donga (przysłany w komplecie ), Vidicia, Ołszeja, Evansa, Rio, Pique, Carricka, Fletchera, Sahy, Silvestre'a, Brown, Foster, VdS, Kuszczaka, Heatona (kolejny przysłany w komplecie), Gibsona, Andersona, Naniego, Bardsleya, Lee Martina, Solskjaera, Eaglesa, Teveza, Parka. Hargreavesa, Ronaldo, Queiroza, Giggsa, Fergusona, Neville'a, Rooneya, Campbella, Evry i Scholesa. Wszyscy z MU. Niestety wszystkie nadrukowane, a szkoda.

Jeśli chodzi o pamiątki to:
- piłka United (o, taka)
- zdjęcie klubowe z zeszłego sezonu (United, oczywiście)
- oryginalna koszulka reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn (co prawda to nie piłkarskie, ale zawsze fajna pamiątka)
- worek na obuwie z finału CL w Moskwie
- szalik reprezentacji Polski tkany

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
04-12-2008 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #68
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
Pamiętam jak byłam bardzo mała i miałam sukienke z Beckhamem i wstydziłam sie ja nosić, bo była obcisła Ale mam ją wciąż, teraz bym ją założyła ale za mała jest :twisted:
Mam też bilet z autografem Fletcha(tylko coraz bledszy się robi jakoś...). Fletch był na zakupach w sklepie z ciuchami za 5 funtów w Altrincham i kupił jakieś spodnie z kosza z najtańszymi rzeczami(autentycznie) więc pewnie Ronaldo nim gardzi, hehe.
Podobno mój ojciec miał kiedyś autogral Fergiego ale zgubił program z nim
Mam pełno koszulek i szalików, portfel, ołowki, dłupopisy, plakaty, różne bluzy i bluzki(haha nawet brokatową z logo MU :lol: ), pościel, kubki z chińskej melaniny z MU(i matka mi teraz zabrania z nich pić!).
I przede wszytkim mam dwa pluszaki - osiołka Teddy'ego i żyrawkę Giggsy, które oglądały ze mną finał LM w 99 i wierzę, że dzięki nim wygraliśmy mecz. Oglądały też zeszłoroczny finał, podczas którego nasz pies(Runi) odgryzł osiołkowi głowę, bo sie denerwował naszymi wrzaskami.
Niemniej zabawki będą oglądać kolejny final(jeśli się nadarzy), także jak będziemy w finale to nie bójcie się o wynik :lol:

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
17-12-2008 01:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mlody_unw Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 323
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #69
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
omg :|
17-12-2008 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #70
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
ŁadnieSmile. Ja jakoś nigdy nie miałem żyłki kolekcjonerskiej, z ciuchów to nosiłem tylko koszulkę Borussi Dortmund. Nie zgadniecie z nazwiskiem jakiego zawodnika na plecach. Oliver Kahn :lol: . To był dopiero unikat.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
17-12-2008 18:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #71
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
Mój brat miał kiedyś koszulkę MU z Henrym (a najlepsze jest to, że za czasów gry w Arsenalu)

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
24-12-2008 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #72
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
http://pawel.fotopic.net/

Nabijajcie odwiedziny! Smile

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
21-01-2009 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #73
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
Więcej uśmiechu xD
21-01-2009 18:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M.T. Offline
Member
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #74
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
Ja mam takie pytanie do znawców tematu... co myślicie o wysyłce np. koszulki do podpisu? Bo widziałem na którejś ze stron które był podane w tym poradniku na redlogu (chyba na tej z adresami) że ktoś wysłał do CR koszulkę jego i otrzymał ją z powrotem podpisaną. Jednak trochę ryzyko jest, ale chciałem was zapytać o zdanie Smile


Do tematu to mam z United:
- Piłkę (granatowa MUFC dla upamiętnienia finału Pucharu Europy z 68)
- 4 koszulki: Becks (chyba 2001 vodafone) Yorke'a z Sharpem, (nie bardzo oryginalne bo kupione za gówniarza jeszcze bez większej miłości do United xD dopiero się zaczynało Tongue)
Bez nazwiska z sezonu 06/07 i z finału Ligi Mistrzów 2008 CR7.
- Flagę
- no i zdjęcia które dostałem w liście od United.
21-01-2009 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #75
Re: Pamiątki piłkarskie, kolekcjonerstwo
M.T. napisał(a):Ja mam takie pytanie do znawców tematu... co myślicie o wysyłce np. koszulki do podpisu? Bo widziałem na którejś ze stron które był podane w tym poradniku na redlogu (chyba na tej z adresami) że ktoś wysłał do CR koszulkę jego i otrzymał ją z powrotem podpisaną. Jednak trochę ryzyko jest, ale chciałem was zapytać o zdanie Smile

Polecam zobaczyć ten Filmik od minuty 1:39.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
22-01-2009 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości