Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki, lektury, gazety, nasza tw&#24
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
Ha ! Też w latach beztroskiego dzieciństwa kupuowałem ten shit.Na moich półkach też często gościł Mega Sport.Niestety znam ludzi,którzy w wieku 18 lat nadal kupują takie gazety.

Teraz jak mam czas to czytam piłkę nożną.Nic specjalnego,ale zawsze lepsze niż te wyżej.

Bardzo polecam także tygodnik forum.Jest to zbiór najciekwaszych artykółow w światowej prasie.Naprawde bardzo ciekawa gazeta,bo czasami można pozcytać jak w innych krajach nas postyrzegają.

[Obrazek: sorryvk6.gif]
16-01-2008 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #77
 
Takze kupowałem BravoSport :wink:


WoLaK napisał(a):Teraz jak mam czas to czytam piłkę nożną.

Piłka Nożna - może być, ale uważam, że Futbol jest lepszy. Ba! Jest aktualnie najlepszą gazetą o piłce na polskim rynku.

28.01 wychodzi Harry Potter, czesc 7. Znowu kasa do wydania :wink:

amor patriae nostra lex
17-01-2008 16:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
woyteq Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 320
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
kto nie kupi książki Janka Tomka jest antysemitą.

Nie spróbujesz tego to sie o tym nie przekonasz.Prawda le¿y na ulicy nie w sieci na jakich¶ forach,leszcze dostaj± kurwicy szczekaj± zamkniêci w domach.
Do odbiorców prawdziwych na stadionach dozoba
17-01-2008 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #79
 
Niesamowita nienawiść do Polaków przez tego człowieka przemawia... Chętnie by rozpalił piece znów i Polaków tam powsadzał... Niesamowity człowiek, nawet miałem ochote przeczytać "Strach", ale już raczej tego nie zrobie bo nie chce Wink Nie chce czytać tak nieobiektywnych i przepełnionych jakąś fobią książki
17-01-2008 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
Maciek napisał(a):Niesamowita nienawiść do Polaków przez tego człowieka przemawia... Chętnie by rozpalił piece znów i Polaków tam powsadzał... Niesamowity człowiek, nawet miałem ochote przeczytać "Strach", ale już raczej tego nie zrobie bo nie chce Nie chce czytać tak nieobiektywnych i przepełnionych jakąś fobią książki
Zawsze się ktoś znajdzie, kto będzie chciał podsycać stare rany i nienawiść do jakiejś nacji.

Ja ostatnio całkiem przypadkiem (czekałem w bibliotece) sięgnąłem po dialogi Platona. A konkretniej jego dzieło pt "Państwo" i musze powiedzieć, że juak na prawie 3000 lat to naprawdę świetne dzieło. Platon rozważa z innymi czym jest sprawiedliwość i jak powinno wyglądać państwo sprawiedliwe. Bradzo ciekawa pozycja i żałuję, że miałem tak mało czasu na czytanie jej. Napewno sobie skseruję owy cykl Platona. Polecam, jak ktoś miałby do tego dostęp.

[Obrazek: Ole201.jpg]
19-01-2008 12:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #81
 
Jeszcze napisz, że z poglądami Platona tam zawartymi się zgadzasz i już wszyscy zaczną się ciebie bać w najgorszym tego słowa znaczeniu Tongue Może to i jest ciekawe, ale tak abstrakcyjne, dziwne, chore, brutalne, że nawet najwięksi psychopaci czy maniacy nie zgodzą się z jego poglądami


Stojkovic napisał(a):Zawsze się ktoś znajdzie, kto będzie chciał podsycać stare rany i nienawiść do jakiejś nacji.
Niby tak, ale jemu zależy na tym widać szczególnie. To w jaki sposób interpretuje fakty, jak jednostronnie i wybiórczo je przedstawia świadczy o jego jak najgorszych intencjach. Sporo jest w tej książce prawdy, ale ogólnie jest niesamowicia zakłamana, a jej przekaz jednoznaczny
19-01-2008 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
Maciek napisał(a):Jeszcze napisz, że z poglądami Platona tam zawartymi się zgadzasz i już wszyscy zaczną się ciebie bać w najgorszym tego słowa znaczeniu Może to i jest ciekawe, ale tak abstrakcyjne, dziwne, chore, brutalne, że nawet najwięksi psychopaci czy maniacy nie zgodzą się z jego poglądami
Zapytam cię wprost, czytałeś JAKIEKOLWIEK dzieło Platona? Zgadzam się z nbiektórymi poglądami Platona min. że Przywódcy i rządzący nie powinni dostawać z tego tytułu pieniędzy, bo władza sama w sobie jest nagroda za pracę, że mogą podejmować decyzję za wszystkich. Za korupcję udowodnioną powinno się karać dożywociem lub conajmniej 25 latnimi wyrokami. Ja jednak skupiam się na rozważaniach Plutona czym jest sprawiedliwość, a to jest bardzo ciekawe. Dysponuję kserówką wiec mogę cytować. A teraz zapytam cię jeszcze o jedno, jakie wg. ciebie poglądy platona są jak napisałeś: brutalne, chore czy dziwne. Poprosze o konkrety :wink:

[Obrazek: Ole201.jpg]
21-01-2008 20:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
Stojkovic napisał(a):Zgadzam się z nbiektórymi poglądami Platona min. że Przywódcy i rządzący nie powinni dostawać z tego tytułu pieniędzy, bo władza sama w sobie jest nagroda za pracę, że mogą podejmować decyzję za wszystkich.

Tu akurat bym polemizował. Obecnie to na pewno nie jest do zrobienia. Z czego mają żyć? Mają znaleźć sobie inną pracę? Wtedy będą zaniedbywali swoje obowiązki. Albo np. pojawi się konflikt interesów.
21-01-2008 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
Pejter napisał(a):Tu akurat bym polemizował. Obecnie to na pewno nie jest do zrobienia.
Oczywiście że można polemizować, bo Platon miał na myśli ustrój w którym przedewszystkim ludzie sa inaczej wychowywani i mają inną mentalnośc niż u nas w Polsce (jeśli mówisz o naszym kraju). Chodzi o to, że sprawiedliwie jest dawać tyle samo wszystkim, ale to trudne ponieważ każdy z nas czego innego potrzebuje. I tutaj Platon mówi tak: Jeśli ktoś chce zarabiać pieniądze, to niech pracuje. Jeśli ktoś chce władzy (żądzić innymi pracującymi) to musi wyrzec się pobierania za to pieniędzy, bo jest to wystarczający profit z tego czerpany. Dlatego ludzie powinni się kłócić o to by nie żądzić, niż tak jak jest teraz by żądzić. Oczywiście odsyłam do lektury ponieważ nie jestem w stanie tak dokładnie tego wyjaśnic i jest to w wielkim skrócie tutaj zrobione.
Cytat:Z czego mają żyć? Mają znaleźć sobie inną pracę? Wtedy będą zaniedbywali swoje obowiązki. Albo np. pojawi się konflikt interesów.
No właśnie i tutaj rodzi się pytanie, czy chcesz rządzic, czy wzbogacać się? Oczywiście władcy nie otrzymywaliby niczego prócz jedzenia.

[Obrazek: Ole201.jpg]
21-01-2008 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #85
 
Stojko, ja doskonale rozumiem. To w założeniach jest bardzo fajne. Może i nawet było do zrealizowania w czasach Platona. Ale teraz na pewno nie przejdzie - nie ma szans po prostu. Nie da się zrobić tak, żeby nie dostawać pieniędzy. Nie chodzi o wzbogacanie się, tylko po prostu o to, żeby mieć pieniądze na utrzymanie. Bo jedzenie to nie wszystko.
21-01-2008 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
Pejter napisał(a):Stojko, ja doskonale rozumiem. To w założeniach jest bardzo fajne. Może i nawet było do zrealizowania w czasach Platona. Ale teraz na pewno nie przejdzie - nie ma szans po prostu. Nie da się zrobić tak, żeby nie dostawać pieniędzy. Nie chodzi o wzbogacanie się, tylko po prostu o to, żeby mieć pieniądze na utrzymanie. Bo jedzenie to nie wszystko.
No ja to też doskonale wiem. No ale najwyrażniej musze być psychopatą i maniakiem czy kimś tam jeszcze skoro uważam że to całkiem ciekawe poglądy.

[Obrazek: Ole201.jpg]
22-01-2008 00:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #87
 
Cytat:Chodzi o to, że sprawiedliwie jest dawać tyle samo wszystkim

to akurat już przerabialiśmy i nic dobrego z tego nie wyszło Wink
Cytat:Jeśli ktoś chce zarabiać pieniądze, to niech pracuje. Jeśli ktoś chce władzy (żądzić innymi pracującymi) to musi wyrzec się pobierania za to pieniędzy, bo jest to wystarczający profit z tego czerpany

nie do konca to jest tak jak przedstawiasz, teoria państwa paltońskiego była skierowana tylko do państw o ustrojach autorytarnych, w demokracji by nie przeszło Smile u Platona ważny był podział na klasy, gdzie państwem-miastem mieliby rządzić filozofowie którzy już z racji swojej pozycji byli uprzywilejowani więc praca jako taka potrzebna im nie była Smile

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
22-01-2008 11:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
Morgan napisał(a):nie do konca to jest tak jak przedstawiasz, teoria państwa paltońskiego była skierowana tylko do państw o ustrojach autorytarnych, w demokracji by nie przeszło
Dlatego właśnie zgadzam sie z Pejterem, że coś takiego raczej nie ma szans na zaistnienie w państwach demokratycznych tu konkretnie chyba chodziło o Polskę.
Morgan napisał(a):to akurat już przerabialiśmy i nic dobrego z tego nie wyszło
No pojęcie sprawiedliwości dla kazdego znaczy co innego w zasadzie i cieżko znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

[Obrazek: Ole201.jpg]
22-01-2008 12:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #89
 
Znów pan "kultura starogrecka" szarżuje więc najpierw pod nosem się uśmiechnę (bo nie wie co czyni), a teraz odpowiem Smile Te jego ataki i jakąś manię, że nikt nic nie może wiedzieć o czymkolwiek związanym ze starożytną Grecją odbieram już jako bardziej kabaret, nawet profesorowie, którzy wiedzą praktycznie wszystko o tamtych czasach i jej myślicielach, nie są tak agresywni Smile


Stojkovic napisał(a):Zapytam cię wprost, czytałeś JAKIEKOLWIEK dzieło Platona?
Odpowiem ci wprost - uspokój się człowieczku Smile


Stojkovic napisał(a):Zgadzam się z nbiektórymi poglądami Platona min. że Przywódcy i rządzący nie powinni dostawać z tego tytułu pieniędzy
ZASTANOWIŁEŚ się kiedykolwiek dlaczego? Czy oprócz atakowania innych na forum nie masz na nic innego czasu i dlatego tego nie zrobileś?
Ten pan o którym wiesz wszystko a ja zupełnie nic, był bardzo bogaty, na dodatek uważał, że filozofowie powinni rządzić (być u władzy) bo są ludźmi "ze złota" itd., więc co w tym dziwnego, że Arystokles wygłaszał tego typu poglądy, skoro budował je pod siebie?

Stojkovic napisał(a):wg.
mhm

Stojkovic napisał(a):Za korupcję udowodnioną powinno się karać dożywociem lub conajmniej 25 latnimi wyrokami.
Heh, no prawo nigdy nie przewidywało kar za coś, o czym władza nie miała pojęcia że miało miejsce :lol: Wykrywalność korupcji zawsze wynosi 100%, więc nie dzieli się na udowodnioną i nieudowodnioną, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem


Stojkovic napisał(a):a to jest bardzo ciekawe
Maciek napisał(a):Może to i jest ciekawe
Stojkovic napisał(a):No ale najwyrażniej musze być psychopatą i maniakiem czy kimś tam jeszcze skoro uważam że to całkiem ciekawe poglądy.
Znów chcesz z rzeczywistością dyskutować i się sprzeczać?
Pejter napisał(a):Stojko, ja doskonale rozumiem. To w założeniach jest bardzo fajne. Może i nawet było do zrealizowania w czasach Platona
Nie było Smile Nie będę cię atakowal jak Stojko wszystkich lecz spokojnie mogę ci powiedzieć, że Platon dostał swoją szansę jeszcze za życia, i gdyby nie to, że był bardzo dobrze zbudowany i szybko biegał, to niewiele by z niego zostało Smile Krótko mówiąc dogadał się z władcą i miał w pewnym miejscu utworzyć to swoje "państwo", "g" z tego wyszło, dlatego napisałem, ze jego poglądy są abstrakcyjne, a powody dla których gówno z tego wyszło są wynikiem jego chorych założeń Platona (Stojkovicu czytasz?)

Proponuję najpierw coś przeczytać (widze, że dwa dni odczekaleś zanim odpisaleś), zanim zarzuci się mnie, że czegoś nie czytałem (tak, nie zarzucileś wprost, wiemy, ale każdy potrafi interpretować więc aluzja oczywista)


Poglądy Platona są chore, zawsze były i będą, oczywiście, można sobie powyciągać jakieś bzdety (w gruncie rzeczy nieistotne w skali całego jego światopoglądu) i dowodzić, że jest inaczej, a krytyk Platona zupełnie pier*oli bez sensu (a nic nie przeczytał), ale prawdy się nie zakrzyczy Smile
To o czym pisał Platon i to co uważał za słuszne, to się nawet dziecku Hitlera i Stalina by nie przyśniło, dlatego uważam, to za psychopatyczne poglądy, a tobie życzę, żebyś wynalazł wehikuł czasu, cofnął się do czasów Platona i zamieszkał w jego państwie... No dobra, aż tak źle ci nie życzę, po prostu cofnij się tam i przejmij szkołę od mistrza, to doznanie może ci przypaść do gustu
22-01-2008 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
Maciek napisał(a):Znów pan "kultura starogrecka" szarżuje więc najpierw pod nosem się uśmiechnę (bo nie wie co czyni), a teraz odpowiem Te jego ataki i jakąś manię, że nikt nic nie może wiedzieć o czymkolwiek związanym ze starożytną Grecją odbieram już jako bardziej kabaret, nawet profesorowie, którzy wiedzą praktycznie wszystko o tamtych czasach i jej myślicielach, nie są tak agresywni
Jakie ataki? Kogo zaatakowałem? Jedyny kabaret ty odstawiasz i nie wiem czy widzisz, ale z wszystkimi normalnie dyskutuję Pejter, Morgan a nagle ty się wtrącasz i piszesz o jakichś atakach? Albo ja czegoś nie wiem, albo może niech mi Pejter wyjaśni (ty się do tego nie nadajesz) kiedy i gdzie w tym watku go zaatakowałem?


Maciek napisał(a):Odpowiem ci wprost - uspokój się człowieczku
Ja zwykle nie odpowiedziałeś wprost, tylko wymijając się z prawdą. To skoro piszesz że czytałeś, to jakie dzieła? To chyba nie jest trudne?


Maciek napisał(a):ZASTANOWIŁEŚ się kiedykolwiek dlaczego? Czy oprócz atakowania innych na forum nie masz na nic innego czasu i dlatego tego nie zrobileś?
Po pierwsze to do czego ty pijesz? Po drugie, to chyba wyżej ci napisałem conieco o tym.


Maciek napisał(a):Ten pan o którym wiesz wszystko a ja zupełnie nic, był bardzo bogaty, na dodatek uważał, że filozofowie powinni rządzić (być u władzy) bo są ludźmi "ze złota" itd.,
Po pierwsze to nie napisałem ze wiem o nim wszystko, bo nikt o nim nie wie wszystkiego (znowu pajacujesz?) Po drugie to powinieneś wiedziec, jeśli już się powołujesz na tego typu fakty, że to rodzice Platona byli bogaci, on sam poświęcił się filozofii a nie zdobywania bogactwa, za co ojciec chciał zresztą go wydziedziczyć.


Maciek napisał(a):na dodatek uważał, że filozofowie powinni rządzić (być u władzy) bo są ludźmi "ze złota" itd.,
Ty wogóle wiesz, co znaczy pojęcie "filozofia"? W założeniach Platona chodziło o to, że filozofowie mieli najlepszy pogląd o tym co dobre, a co złe itp.


Maciek napisał(a):Znów chcesz z rzeczywistością dyskutować i się sprzeczać?
Ten tekścik twój pominę milczeniem...


Maciek napisał(a):Nie będę cię atakowal jak Stojko wszystkich lecz spokojnie mogę ci powiedzieć
Znowu jakies głupie aluzje, zachowujesz się jak idiota, gdzie atakuje kogokolwiek!!?? Piszesz takie bzdury bez uzasadnienia po9 raz kolejny.
Maciek napisał(a):Proponuję najpierw coś przeczytać (widze, że dwa dni odczekaleś zanim odpisaleś), zanim zarzuci się mnie, że czegoś nie czytałem (tak, nie zarzucileś wprost, wiemy, ale każdy potrafi interpretować więc aluzja oczywista)
Wywnioskowałem to z twojej wcześniejszej wypowiedzi i nadal mnie w tym utwierdzasz, bo tyle co ty napisałeś, to w streszczeniu można przeczytać.
Maciek napisał(a):Poglądy Platona są chore, zawsze były i będą, oczywiście, można sobie powyciągać jakieś bzdety
Mnie najbardziej interesujące rzeczy nie są bzdetami, a Platona poglądy nie były i nie są chore, inne wtedy były wytyczne i wyznaczniki męstwa i prawa, więc tutaj nie przemawiają do mnie twoje stwierdzenia.
Maciek napisał(a):To o czym pisał Platon i to co uważał za słuszne, to się nawet dziecku Hitlera i Stalina by nie przyśniło, dlatego uważam, to za psychopatyczne poglądy
Napiszesz co konkretnie? Bo narazie nie podałeś żadnych przykładów!
Maciek napisał(a):przejmij szkołę od mistrza, to doznanie może ci przypaść do gustu
No nieźle fantazjujesz...

[Obrazek: Ole201.jpg]
22-01-2008 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości