Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakiej muzyki słuchacie?
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #106
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
No widzę dobrą muzykę, z tym że znam ich tylko ze słyszenia. Generalnie słucham polskich rodzynków Big Grin Smile

Cytat:#Arctic Monkeys
(...)
#Franz Ferdinand

Zaraz wpadnie Anirin... Big Grin

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
22-10-2008 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #107
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Ja zacząłem dopiero w wakacje tak "nałogowo" słuchać muzyki - przedtem zaledwie dwie, trzy godziny miesięcznie. Do moich ulubionych zespoło muzycznych należą:

- Led Zeppelin
- AC/DC
- Pink Floyd
- Metallica

i parę innych zespołów, ale nagrały one dwa, trzy utwory, które znalazły uznanie w moich oczach, a konkretniej:

- The Beatles
- Red Hot Chili Peppers
- Alice In Chains
- Dream Theater
- Tool
- Bruce Dickinson
- Iron Maiden
- John Petrucci
- Duman
- ja (nagrałem parę takich płyt, ot tak, żeby śmiać się później z siebie)


Ogólnie lubuję w brzmieniach rockowych, i ciężkich, choć nie zawsze...

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
22-10-2008 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pablo Offline
Member
***

Liczba postów: 76
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #108
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Intel napisał(a):i parę innych zespołów, ale nagrały one dwa, trzy utwory, które znalazły uznanie w moich oczach, a konkretniej:

- The Beatles
A że tak pozwolę sobie zapytać:
1. Jakie to piosenki? (Zapewne Help, She Loves you lub Yesterday)
2. Ile piosenek Beatli słyszałeś w swoim życiu? Tongue

Edit: Sorki sprawdziłem, że masz 11 lat, więc do Beatlesów masz jeszcze dużo czasu Wink

If you're going to San Francisco be sure to wear some flowers in your hair ...
22-10-2008 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #109
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
1. Yellow Submarine, Yesterday, Love (czy jakoś tak to się nazywało, nie chce mi się sprawdzać)

2. Kilkanaście by się zebrało (głównie te znane)

Brat mi podsunął Led Zeppelin i zacząłem się interesować historią rocka - więc Beatlesów sprawdziłem, sporządzając moją "toplistę", w końcu to klasyka.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
22-10-2008 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #110
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Intel napisał(a):dwie, trzy godziny miesięcznie

To moje dzienne minimum... :shock:

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
24-10-2008 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Maggot1988 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #111
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Ja jestem uzależniony od:
- Vavamuffin
- Habakuk
- East West Rockers
- Akurat
- Slipknot
- Metallica
- Stone Sour
- KoRn
Więcej szczegółów:
http://www.lastfm.pl/user/Zielu1988
29-10-2008 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rane Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #112
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Ja słucham muzyki prawie cały czas, w domu, w szkole, w drodze do szkoły.
A czego słucham ?
Najprościej wymienić mi kilku wykonawców:
-Muse
-Radiohead
-She Wants Revenge
-Sigur Rós
-Massive Attack
-Myslovitz
-Planet Funk
-Placebo
-Jeff Buckley
29-10-2008 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #113
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Ooo, mam z kolegą wyżej, dużo wspólnego, jeśli chodzi o muzykę. Muse, Radiohead, Placebo, Sigur, Myslovitz... Kiedyś się tego słuchało, albo nadal się słucha. Posłucha sobie Interpola, powinno ci się spodobać.

A jak już pisze, to ostatnimi czasy, zasłuchuję się w dyskografii Marilyna Mansona. Jak na razie, jestem po dużym wrażeniem. Polecam płytę Mechanical Animals.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
29-10-2008 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #114
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Maggot1988 napisał(a):- Vavamuffin
- Habakuk
- Akurat

Ubóstwiam. Oprócz EWR, bo jakoś mi nie przypadli do gustu Tongue

7.11 ukażą się nowe albumy Izraela - Dża Ludzie - i akurat - Optymistyka :] 10.11 Coma - Hipertrofia Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
30-10-2008 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pablo Offline
Member
***

Liczba postów: 76
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #115
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Tomassen napisał(a):Habakuk
Ostatnio u mnie grali koncert w mieście więc jako fan reggae się przeszedłem z ciekawością ;D i muszę przyznać, ze znając zaledwie kilka piosenek z ich repertuaru to pozytywnie mnie zaskoczyli Wink

If you're going to San Francisco be sure to wear some flowers in your hair ...
31-10-2008 00:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #116
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Ja mam coś takiego, że muzyka musi mi wciąż towarzyszyć. Jak siedzę przy kompie, to stale coś tam brząka. Jak czytam, jem, piję - to samo. Radio to mam włączone niemal na okrągło, ale zaledwie kilka piosenek, które jest w nim granych naprawdę wpada w ucho... Bardziej chyba chodzi mi o to, by coś w tle mruczało, już mniejsza z tym co ;- )
W zależności od humoru, słucham różnych rodzajów muzyki...
Paktofonika (wspaniały, legendarny zespół), Kaliber 44 ("psychodeliczny styl"), Fokus ("niewiarygodnie szybki Smok"), czasem Peja i Abradab.
Dżem, Dżem, Dżem!!! Wspaniałe piosenki. Rysiek - nieśmiertelny...
Metallica, Nightwish, Perfekt, Lady Pank, Indios Bravos i inne.

Uwielbiam utwory, przy których można podumać...
Moje ulubione:
Dżem (Sen o Victorii, Wehikuł czasu, Paw, Mała aleja róż, List do M., Jak malowany ptak).
Metallica (Unforgiven, Nothing Else Matters).
Indios Bravos (Ganja sensibila Wink, Małpa, Nierytmiczny me how).
Nightwish (Ever Dream, Phantom of The Opera).
Paktofonika (Jestem bogiem...)
Perfekt (Autobiografia, Niepokonani, Żegnam Was).
Lady Pank (Mała wojna...!)
+ Requiem for a dream, Mein Herz Brennt (Rammstein), Ave Satani...

Zależy od dnia, od humoru i od ochoty Wink

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
30-11-2008 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
poli1 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #117
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Jeśli o mnie chodzi to na tronie siedzi QUEEN, po prawej stronie Led Zeppelin, a po lewej Guns N'Roses. Następnie The Beatles, Coldplay, Myslovitz, Metallica, Pink Floyd.
01-12-2008 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aenain Offline
Member
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #118
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Gdy siedzę w domu a wieczorem latarnie bezwiednie mruczą szalone modlitwy to Tylko Coma Smile leci w mych głośnikach Smile

Take Me Home United Road...

Maradona - good, Pele - better… GEORGE (the) BEST

Pele i Maradona mają szczęscie, że tyle chlałem, bo inaczej nikt by o nich nie słyszał" - Georg Best [*]
01-12-2008 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allez Offline
Member
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #119
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
A generalnie to jak u Was z kapelami z Manchesteru? Ja mam na tym punkcie małą, nieszkodliwą obsesję, jeśli znajdę coś ze Stolicy Północy albo ktoś mi to zarekomenduje, muszę sprawdzić.

Z manchesterskich zespołów osobiście najbardziej lubię The Smiths, są (a właściwie byli) absolutnie niesamowici. Wszystkim słuchającym współczesnych indie i w ogóle rockowych bandów polecam, naprawdę inaczej zaczyna się patrzeć na muzykę. A Morrissey to kibic United - kiedyś napisał nawet piosenkę o Roy'u, a na koncertach grał kawałek o Cantonie.
Inny niesamowicie zasłużony dla historii rocka zespół to Joy Division. Wydaje mi się, że w Polsce są dość popularni. Jeśli ktoś nie zna - to bardzo, bardzo, bardzo depresyjna muzyka. Tych, u których słuchane płyty znacznie wpływają na nastrój, ostrzegam - strasznie dobija. Ale jest w tych dźwiękach coś niesamowitego, co powoduje, że wciąż do nich wracam i przed oczami mam jakiś ciemny, ciasny zaułek Manchesteru, dym z fabrycznych kominów i inne takie ponure obrazki. Dodam tylko, że lider, Ian Curtis, który popełnił samobójstwo, był fanem City, ale niech Was to nie zniechęca, bowiem reszta zespołu to nasi ;>. Po śmierci Curtisa założyli grupę
New Order. I choć ich pierwsza płyta była w pewnym sensie kontynuacją linii dawnego Joy Division, to później znacząco zmienili kierunek. Na pewno każdy z Was zna Blue Monday, może w remiksach, może nawet nie wie, że to NO. Dla tych lubiących nowofalową elektronikę z lat 80. gorąco polecam.
Oasis i braci G. na pewno wszyscy znają, również z ich miłości do ManCity i złośliwych komentarzy, także nie będę się na ten temat rozpisywała. Powiem tylko, że były członek zespołu, Paul Arthurs, był fanem Red Devils (czy to dlatego musiał odejść? ;D), a na okładce Definitely Maybe jest portret George'a Besta (stoi oparty o kominek, widzicie?) - zdjęcie było robione właśnie w domu 'Bonehead'a'.
Fanem United jest Ian Brown, który w przeszłości tworzył z zespołem The Stone Roses. Tego pana możecie już znać z filmiku z premiery Ryan Giggs: True Red. Kamienne Róże z czystym sumieniem polecam (a przynajmniej debiutancką płytę), solowej twórczości Browna jeszcze nie znam.
Członkowie Happy Mondays w komplecie są fanatykami Man Utd. Zespół ten to jeden z głównych przedstawicieli nurtu zwanego Madchester, kwitnącego pod koniec lat 80., skupionego wokół słynnego klubu Haçienda. Taka taneczna, gitarowa muzyka.
Także klasycy elektroniki, zespół The Chemical Brothers, to fani MU. Również liderzy The Charlatans i The Verve są po diabelskiej stronie mocy, wielkim kibicem naszego klubu jest David Gray.

Z kolei ze 'złą' stroną piłkarskiego Manchesteru sympatyzują The Fall czy Doves, ale nie zrażajcie się tym, bo warto te zespoły poznać. Nie zidentyfikowałam jeszcze klubowej przynależności I Am Kloot, Buzzcocks, Lamb, James, Elbow... Ale pracuję nad tym ;D

Jak widać, muzycznie Manchester z pewnością daje radę. Choć może bardziej adekwatny byłby czas przeszły, bo współcześnie tamtejsza scena nie jest już tak bogata, z nowych grup wartych posłuchania wyłowiłam tylko The Courteeners (też ich znajdziecie w filmiku).
Wracając do fanów United - sunderlandzki zespół The Futureheads to zadeklarowani kibice naszego klubu. Napisali nawet piosenkę o katastrofie w Monachium, bardzo dobrą zresztą. Polecam, to tytułowy kawałek z albumu News and Tributes.

Jeśli o czymś zapomniałam albo ktoś mógłby coś o zespołach z Manchesteru dodać - zachęcam. To, co napisałam powyżej, to efekt poszukiwań, grzebania w tak zwanych 'starociach', no i oczywiście mojej muzycznej pasji poszerzania horyzontów muzycznych ; ).

Manchester, so much to answer for.

last.fm
01-12-2008 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #120
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Nie jestem jakimś tam zaawansowanym słuchaczem. W głośnikach/słuchawkach najczęściej leci rap.

Eminem, Peja, Trzeci Wymiar (moje ziomy z Wałbrzycha Big Grin), Petey Pablo, Coolio, Sean Paul, The Chemical Brothers, Pono, Haze, Green Day, Black Eyed Peace, Myslovitz, Youngbloodz, Outlandish, 2pac, 50 Cent, Flo Rida, O.S.T.R, The Game, The Roots, Scooter, Alchemist Project, East Clubbers, Kalwi & Remi, Akon, Chamillionaire, Dj Blackskin, Tede, Groove Coverage, Manchester. Zależy od nastroju.

Trochę się tego nazbierało Tongue

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
02-12-2008 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości