Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kółko wzajemnej adoracji
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #1441
Re: Kółko wzajemnej adoracji
no to śpimy, bo żem się zasiedział strasznie Big Grin


Fan United od 1992 roku
19-12-2008 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #1442
Re: Kółko wzajemnej adoracji
Ehh kurwa, zaś te święta. Zaś ta Wigilia, zaś te same oklepane życzenia, jak co roku, zaś te badziewne kolędy.

Jedyny plus to taki, że wolne jest. Jest ktoś jeszcze kto nie przepada za świętami? Może 20 lat temu to by mnie to jarało, choinka, wyżerka, spotkania rodzinne, łamanie się opłatkiem. A teraz, wszystko sztuczne. Najeść się mogę kiedy chce, choinki wszędzie świecą od listopada, więc juz mi zbrzydły te migające lampki, a do rodziny jak będę chciał to se zajadę gdy tylko najdzie mnie taka ochota(czyli nigdy).

I ogólnie ta tradycja, no wymiękam. Siano pod obrusem, wolne krzesło, 12 potraw, karp, łamanie się opłatkiem. Serio to was rajcuje?

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
24-12-2008 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #1443
Re: Kółko wzajemnej adoracji
Też mnie większość z tych rzeczy denerwuje. Już to nudne się robi. Wielkie święta, tak jakby to były pierwsze i ostatnie w świecie.

A do tego jeszcze te smsy z wierszykami. A cała nasza-klasa zakatowana życzeniami. To też jest wkurwiające.

Kolacja - tak. Łamanie się opłatkiem, życzenia - nie. Nie jestem jakimś debilem, który aby szuka okazji żeby się nażreć. Jest taki dzień - OK. Niech rodzina się spotka pogada, zje, wypije. Ale te tradycje typu łamanie się opłatkiem są na prawdę wkurwiające. A jak jeszcze dołożyć do tego te świąteczne porządki to szlag człowieka możę trafic.

Kiedyś to uwielbiałem. Jak byłem mały. Na wielkie zakupy z całą rodziną. Prezenty i ogólnie jakoś miło wspominam. Fajna atmosfera. Teraz to po prostu kolejne święta, które nic w życiu nie zmieniają.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
24-12-2008 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #1444
Re: Kółko wzajemnej adoracji
Do mnie się rodzinka wjebała z psiakiem , co prawda to tylko jajnik czyt. jamnik ale lata wszędzie jak jakiś powalony :roll: I tak będą siedzieć sobie do późnej nocy wpieprzając ryby na przemian z pierogami , atrakcje zaczną się wraz z trunkami :lol: I tak dwa dni kurwa ^^

Święta , święta i po świętach. Jak to moja stara mówi :kiedyś to można było odczuć tą atmosferę ,a teraz ? Niemożliwe!

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
24-12-2008 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kisia92 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 577
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #1445
Re: Kółko wzajemnej adoracji
same grinche się dobrały...
jak słucham od wujaszków i cioteczek co święta : o boże jak ty wyrosłaś, to mnie ściska...^^

jakie to wszystko jest sztuczne!! Te całuski w policzki, eeeh szkoda słów...
dodajmy do tego matkę, która szaleje przed całymi świętami to po prostu zasnąć i obudzić się po tym wszystkim^^

sms i nk z życzeniami? kasuję wszystko jak leci, oprócz szczerego i zwykłego "najlepszego" a te wszystkie wierszyki to kolejny komercyjny chłam^

jedyny plus, orzechowiec mojej ciotki... na co dzień się jej tego robić niestety nie chce^^^^^^

If I'd observed
all the rules
I'd never have got

Anywhere

Marilyn Monroe
24-12-2008 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #1446
Re: Kółko wzajemnej adoracji
Kisia92 napisał(a):a te wszystkie wierszyki to kolejny komercyjny chłam^
Bardziej lans. Kto wyśle ładniejsze, dłuższe, zabawniejsze życzenia. Ludzie namiętnie przeszukują strony z życzeniami, żeby wybrać coś oryginalnego, bo kurwa samo 'Wesołych świąt' brzmi głupio i niczym się nie wyróżnia.

muszeq napisał(a):Ale te tradycje typu łamanie się opłatkiem są na prawdę wkurwiające.
Dokładnie. 'Zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, dobrych ocen w szkole/dobrej pracy'. Tak wygląda 95% życzeń. Z jedną regułką zaliczasz wszystkich członków rodziny. A życzenia składasz tylko przez grzeczność, bo tak naprawdę to pierdoli Cię czy wujek X spełni swoje marzenia, czy go lubią w pracy i czy ma wystarczająco dużo kasy. Bezsens totalny. No i do tego ten opłatek. Rozumie, ze to symbolizuje Jezusa czy coś takiego, ale przecież i tak większość nie wie po co on jest, a jak wie to ma to gdzieś, po prostu łamie się nim bo tak się utarło.

Przed chwilą oglądałem na TVN24 o tym jak się obchodzi Wigilię w UK. Oni po prostu 24 grudnia idą sobie do pubu na piwko. Jak kiedyś założę rodzinę, to tez wprowadzę taki zwyczaj. Z przyjaciółmi do baru, kulturalnie napić się piwka, przekąsić coś smacznego, porozmawiać, pożartować. I co najważniejsze, idziesz z ludźmi którzy ci odpowiadają, a nie że musisz siedzieć z przymusu z osobami, których nie lubisz, którzy cię nie bawią, z którymi nie masz wspólnego tematu, a to tylko dlatego, że łączy was ta sama krew.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
25-12-2008 00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #1447
Re: Kółko wzajemnej adoracji
Zgadzam się z Wami. Jeszcze aniołek na drzwiach, sianko pod obrusem i jemioła na żyrandolu. Na cholerę to komu? Mi w zupełności wystarczy jak ustroję choinkę i puszczę sobie parę razy kolędy. I wolę siedzieć sam lub z tymi naj najbliższymi, niż iść gdzieś i słuchać tych pierdoł. Najgorsze są znajome mohery: "Aleś Ty urósł!" i gadają tak, mimo że widzą mnie przynajmniej raz na tydzień. "Ale elegant", gdy normalnie ubiorę moje czarne sztruksy i czarną kurtkę. "Ale Ty jesteś podobny do Taty!" No kurwa nie dziwota, jakbym był podobny do Mamy, to chyba za wesoło by nie było... Chociaż, mój Ojciec nie żyje, więc porównanie też rewelacyjne nie jest.

Święta to niestety komercja. Życzenia też. Ja się nie bawię w kopiowanie, tylko albo piszę zwykłe "Wesołych...", albo wysyłam wiersz który sam wymyślam. A reszta się cieszy, bo wyśle "Nie połykaj z karpia ości..." - dostałem do już z dziesięć razy. Także te opisy na gg są irytujące. Albo mają choinki powstawiane, albo życzenia. Wszechogarniająca magia świąt, nie? A jak zapytasz takiego, czy lubi święta, to odpowie "mam je w..." No.

Jutro zbierze się ekipa, popijemy, powspominamy i tyle. To mi się podoba.

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
25-12-2008 01:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1448
Re: Kółko wzajemnej adoracji
To ja powiem: Mam wstawioną choinkę w opisie na GG bo uwielbiam święta Wink

PS: Szymcia opis miażdży xD
PS2: Po raz kolejny po pasterce Big Grin
25-12-2008 02:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kisia92 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 577
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #1449
Re: Kółko wzajemnej adoracji
Cytat:Jak kiedyś założę rodzinę, to tez wprowadzę taki zwyczaj. Z przyjaciółmi do baru, kulturalnie napić się piwka
W Polsce bar otwarty na czas świąt zostałby zlinczowany przez mochery^^

Co do życzeń, sram już tymi klasykami więc wczoraj składałam i paplałam co mi ślina na język przyniesie^^ Więc przynajmniej "ta normalna część rodziny" się pośmiała...

If I'd observed
all the rules
I'd never have got

Anywhere

Marilyn Monroe
25-12-2008 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mlody_unw Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 323
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #1450
Re: Kółko wzajemnej adoracji
Miko napisał(a):Mam wstawioną choinkę w opisie na GG bo uwielbiam święta Wink

Miko, każdy wie, że Święta są do bani
25-12-2008 11:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1451
Re: Kółko wzajemnej adoracji
mlody_unw napisał(a):Miko, każdy wie, że Święta są do bani

Jeśli tak mówisz, to szczerze współczuje.

Jednak rozumiem, że nie każdy musi lubić święta, bo na nie składa się wiele powodów. Dlatego też, nie mam nic przeciwko takim pomysłom, o jakich pisał to matys.
25-12-2008 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kisia92 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 577
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #1452
Re: Kółko wzajemnej adoracji
No to miko chyba jesteś w mniejszości. Oby twego współczucia wystarczyło dla wszystkich grinch'ów

If I'd observed
all the rules
I'd never have got

Anywhere

Marilyn Monroe
25-12-2008 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1453
Re: Kółko wzajemnej adoracji
Kisia92 napisał(a):No to miko chyba jesteś w mniejszości. Oby twego współczucia wystarczyło dla wszystkich grinch'ów

W mniejszości forumowej chyba? ;>
25-12-2008 12:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kisia92 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 577
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #1454
Re: Kółko wzajemnej adoracji
mądry i domyślny chłopiec.

If I'd observed
all the rules
I'd never have got

Anywhere

Marilyn Monroe
25-12-2008 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #1455
Re: Kółko wzajemnej adoracji
Eee ja tam lubie święta Tongue jestem wierzący i zawsze podoba mi się atmosfera w kościele. W domu różnie - święta generalnie spędzamy w jednolitym utartym gronie, w którym nie ma osób niepożądanych lub drażniących itp. :] A życzenia może i owszem są trochę już nudne... Chociaż wczoraj dostałem fantastyczne życzenia. Jestem na świętach na Słowacji, mój wujek jest księdzem, toteż Wigilia była w gronie "rodziny zakonnej" - wiadomo, nasza rodzinka i księża. Śmiechu więcej niż w niejednym domu, momentami płakałem ze śmiechu. Ale do sedna. Otóż przed wieczerzą szukałem koszuli, którą ktoś mi przełożył i przeze mnie musieli czekać. Na życzeniach ksiądz znajomy powiedział mi: "Słuchaj, nie szukaj koszul. Nie musisz być ładnym, najważniejsze jest serce". Spontan i o to chodzi Wink Peace and love

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
25-12-2008 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości