Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moto GP/Superbike/Formuła 1
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #271
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Cytat:Były kierowca F1, który w 2001 r. stracił w wyniku wypadku na torze obie nogi, zdobył w środę złoto w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Włoch w latach 90-tych jeździł dla Jordana, Minardi, Lotusa i Williamsa.

Na igrzyskach niektóre konkurencje podzielone są na kilka wersji, odpowiadającym stopniu niepełnosprawności sportowców. W tej konkurencji rozdano cztery komplety medali, a oprócz Włocha mistrzem olimpijskim został m.in. Polak Rafał Wilk, który też ma za sobą starty w sportach motorowych - jest byłym żużlowcem. Zanardi wygrał wyścig na specjalnie przygotowanym rowerze napędzanym siłą rąk. Triumfował na 16-kilometrowej trasie na Brands Hatch, czyli torze na który kiedyś rozgrywano brytyjskie Grand Prix w F1. - To duże osiągnięcie i jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu. Ciężko pracowałem, by być w tym miejscu. To wspaniałe przeżyć to w wieku 45 lat - powiedział.

Włochowi, który jeżdził w F1 w latach 1991-94 i w 1999 r., amputowano obie nogi po wypadku w czasie wyścigu z serii Champ Car na niemieckim torze Lausitz. Na jednym z ostatnich okrążeń prowadził, ąle stracił panowanie nad pojazdem i z prędkością 350 km/h wjechał w niego Kanadyjczyk Alex Tagliani.

Zanardi świetnie zna tor Brands Hatch, bo w czasach gdy jeździł w Formule 3000 był rekordzistą tego obiektu. Ale po wyścigu przyznał, że z tego co pamięta tor nie był tak "górzysty" w czasach gdy jeździł bolidem. - Z silnikiem, który pchał mnie do przodu nie zdawałem sobie sprawy z tego ile tu wzniesień i zjazdów. Dzisiejszy wyścig był bardzo trudny, ale gdybym sam projektował trasę, wyglądałaby właśnie tak jak tu. Jest piękna, trudna... pasuje do mnie.

Tak naprawdę to przy okazji tej informacji chciałbym podziękować wszystkim polskim sportowcom, bo codziennie dla kraju zdobywają kolejne medale, pokazują niesamowitą wolę walki i wielu pełnosprawnych "turystów" z igrzysk w Londynie mogłoby się od nich uczyć.

Mógłbym też napisać o tvp i kilkuminutowej kronice z paraolimpiady, ale szkoda klawiatury.

Co do Alexa Zanardiego, pamiętam go z F1, ścigał się również w innych seriach, na pewno postać znana w światku motosportu. Do końca życia też będę pamiętał o niezwykłym zbiegu okoliczności. Oglądałem tylko jeden wyścig serii Champ Car, gdzieś na satelicie, nic innego nie było w tym czasie do obejrzenia. Widzę, że prowadzi kierowca, którego znam, to zobaczę do końca. I to akurat wtedy doszło do wypadku, akurat wtedy...


Fan United od 1992 roku
06-09-2012 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #272
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Teraz tylko czekać na pierwszy wywiad Kubicy. Półtorej roku milczenia Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
07-09-2012 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #273
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Cytat: - Po wielu miesiącach spędzonych w szpitalach i na fizjoterapii chciałem wreszcie zobaczyć pierwszy zakręt - powiedział Robert Kubica na starcie odbywającego się w sobotę i w niedzielę Ronde Gomitolo di Lana, którym Polak wraca do ścigania po ponad 1,5 roku przerwy. Zdaniem włoskich dziennikarzy, w przyszłym roku wystąpi w WRC.

- Czasami w życiu trzeba się pogodzić z tym, co los przyniósł, choć nie jest to to, czego by sobie człowiek życzył. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj - mówił na starcie włoskiego rajdu Kubica.

- Jestem tutaj, bo chciałem poczuć adrenalinę wyścigu. W kolejnych miesiącach zobaczymy, co będę robić dalej - dodał.

- Teraz robię ten rajd, potem jadę do San Martino di Castrozza [rajd odbędzie się za tydzień] - powiedział Kubica, który zdradził, że chciałby wrócić w 2014 r. do F1, ale wie, że będzie to długi proces i musi działać krok po kroku.

- Po wielu miesiącach spędzonych w szpitalach i na fizjoterapii chciałem wreszcie zobaczyć pierwszy zakręt.

No w końcu coś wiemy, a najważniejsze, że pochodzi to ze źródła najpewniejszego z możliwych. Poza tym Robert ponoć jest wkurzony na wielu dziennikarzy, którzy wypisywali bzdury na jego temat przez te półtorej roku.

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
08-09-2012 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #274
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Pole-position dla Hamiltona! W pierwszej linii, koło niego wystartuje Button. Dla Lewisa może być ciężko, szczególnie, że pierwszy zakręt jest oczywiście w prawo, więc po wewnętrznej wejdzie pewnie Button. Hamilton musi zaliczyć świetny start.
Cieszy 3. miejsce Massy - oby został na jak najdłużej w Ferrari i kto wie, może zaczął w najbliższym czasie odzyskiwać formę?

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
08-09-2012 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #275
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
http://www.tvn24.pl/sport,4/jedziemy-ma ... 75692.html

Wywiad z Robertem :-D I jak się okazuje, nawet poprzednie informacje były z lekka przekłamane :roll:

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
08-09-2012 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #276
RE: Moto GP/Superbike/Formuła 1
TEGOROCZNY SEZON PORSCHE SUPERCUP ZAKOŃCZONY!

Oglądałem dzisiejszy wyścig na Monzie, zresztą bardzo dobry. Sędziowie powinni zająć się sprawą Siedler'a i Edwards'a, bo ewidentnie ten drugi zawinił(puknięcie w tyłek Austriaka). Na plus oczywiście aż 4 miejsce Giermaziaka, na koniec sezonu zajmie 7 miejsce.
Szkoda, że żaden z zawodników drugiego polskiego zespołu - szczególnie Lisowski - nie
dojechał do końca...
Aaaa, no i jeszcze jedno, Rast znowu mistrzem, to już się nudne powoli robi Big Grin

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2012 17:05 przez KARTONick.)
09-09-2012 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #277
RE: Moto GP/Superbike/Formuła 1
[Obrazek: 785e76047abd121d2fe499311243d5c2.jpg?1347126309]

Smile
09-09-2012 17:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #278
RE: Moto GP/Superbike/Formuła 1
No, no, Kubica pierwszy rajd od wypadku i od razu zwycięstwo!
Ja jakoś jednak nie wierze w jego powrót do F1 - pewnie pojeździ w WRC, ew. w czymś pokroju WTCC Wink

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
09-09-2012 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #279
RE: Moto GP/Superbike/Formuła 1
[Obrazek: 9earup6]

Łezka się w oku kręci. Oby kiedyś mógł stanąć z szampanem i pucharem, ale po wyścigu formuły 1Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
09-09-2012 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #280
RE: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Pewnie już wiecie, ale warto odnotować...
Cytat:Lewis Hamilton podpisał umowę z Mercedesem!
Kierowca McLarena od przyszłego sezonu będzie jeździł w barwach Mercedesa. Jego zastępcą w ekipie z Woking został Sergio Perez.

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
03-10-2012 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #281
RE: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Z Mercedesem żegna się Schumi, to chyba też warto odnotować.
Inna legenda - Sebastian Loeb ogłosił, że w przyszłym sezonie już nie zamierza rywalizować o tytuł mistrza świata, występując tylko w wybranych przez siebie rajdach.


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2012 14:10 przez sebos_krk.)
03-10-2012 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #282
RE: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Tymczasem Sebastian Loeb po raz dziewiąty z rzędu mistrzem świata. Drapię się po głowie, bo nie śledzę wrc tak dobrze i nie wiem co o tym myśleć. Chyba już można go wymieniać wśród największych sportowców w historii.


Fan United od 1992 roku
07-10-2012 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #283
RE: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Na dzisiaj Adam Małysz wraz z pilotem zajmują 9. pozycję w Rajdzie Dakar mimo tego, że mieli dziś sporo nieciekawych przygód na trasie.

Dla mnie jest niepojęte jak ten gość będąc absolutnym mistrzem w jednym sporcie siadł za kierownicę i znów jest wśród najlepszych - nie w żadnym freak show czy kategorii celebrytów / vipów, ale w piekielnie trudnym wyścigu dla elity. Wielkie ukłony i wyrazy szacunku dla pana Adama!

Gdzie jest Groszek?
15-01-2014 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #284
RE: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Krix napisał(a):ale w piekielnie trudnym wyścigu dla elity

Rajdzie! Nie wyścigu! To nie synonimy Smile

Pozdrawiam
16-01-2014 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #285
RE: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Kufa! Właśnie się pilnowałem, żeby tego głupstwa nie zrobić :|

Gdzie jest Groszek?
16-01-2014 01:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości