Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezerwy i młodzież
BeBaD Offline
Member
***

Liczba postów: 191
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #526
RE: Rezerwy i młodzież
Za 5 lat dostaną 5 min w pucharze ligi i pójdą na wypożyczenia.
23-09-2012 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #527
RE: Rezerwy i młodzież
Uwierz mi na słowo że to pokolenie jak i następne które przyjdą nie. Kocham takie teksty...
23-09-2012 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #528
RE: Rezerwy i młodzież
A co jest złego w tym, że młodzi zawodnicy po otrzymaniu szansy w pucharze ligi zostają wysłani na wypożyczenie? Evansowi, Cleverleyowi, czy Welbeckowi wyszło to na dobre. Jeśli te nowe pokolenie dam nam takich trzech świetnych zawodników to będę wniebowzięty Smile

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
24-09-2012 12:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #529
RE: Rezerwy i młodzież
To że za 5 lat będą w wieku Cleva i Welbza i dopiero dostaną 5 minut w pucharze ligi Smile
24-09-2012 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #530
RE: Rezerwy i młodzież
[Obrazek: ib1JnvN78zpdB4.gif]

Kolejny świetny gol Demetre Mitchella (w lecie zdobył pamiętnego gola z Bayrnem, a był jednym z najmłodszych w naszej kadrze) z wczorajszego meczu z Irlandią Płn. W tym samym spotkaniu zagrał również Marcus Rashford, który ponoć był również świetny i ludzie porównują jego styl gry do Ravela Morrisona.


http://beautifullyred.co.uk/2012/09/28/g...land-u16s/ - tutaj więcej

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2012 14:58 przez michal85.)
28-09-2012 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #531
RE: Rezerwy i młodzież
Poniżej jego bramka w meczu z Bayernem na AEGON Cup, o której wspomniał Michał, może ktoś jeszcze nie widział:

http://www.youtube.com/watch?v=M3FZCg7NJ...r_embedded

P.S. Na jakiej pozycji gra Demetre Mitchell? Na lewym skrzydle?

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
28-09-2012 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #532
RE: Rezerwy i młodzież
Tym chłopakom z tych roczników gdy mówimy o graczach ofensywnych trudno przypisać pozycje, ich uczy się wszechstronności. Podejrzewam że Mitchell bez kompleksów gra na obu skrzydłach i pewnie za plecami napastnika też, nie było okazji do oglądania go on obecnie gra w drużynie U-16 ze względu na przesyt jakości pomocy i ataku w Akademii.


Taki Wilson, wbija na skrzydło wymiata, wbija do pomocy wymiata, wbija na 10 wymiata, wbija do ataku strzela 5 bramek Smile Oczywiście mają pozycje na których czują się najlepiej ale uczeni są nowoczesnego footballu i wszechstronności.



BTW o tym Rashfordzie było słychać już dużo wcześniej to jest też podobno materiał na niebyle jakiego piłkarza, jeśli się nie mylę (mogę) ma już jakąś tam umowę sponsorską podpisaną bo firmy chciały sobie zaklepać ten talent.

[Obrazek: Ap-wxHxCQAI-d-u.jpg]

To ten "przedszkolak" z lewej. Smile
28-09-2012 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #533
RE: Rezerwy i młodzież



Pierwsza bramke Angelo Heniriqueza Smile

Man Utd U-21 4:2 Newcastle United U-21
Bramki: (Macheda 14, 53, Petrucci 33, Henriquez 90)

Manchester United: Johnstone, Cole (Henriquez 68), Thorpe, Fornasier, Blackett (Veseli 46); Brady, Tunnicliffe, Petrucci, Lingard, King (McGinty 92); Macheda
Subs not used: Gollini, James.



Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2012 22:12 przez Foster.)
28-09-2012 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #534
RE: Rezerwy i młodzież
Pytanie do ludzi będących w temacie, jak w obecnym sezonie wygląda Petrucci? Niestety póki co nie mam czasu by oglądać spotkania rezerw i młodych zawodników (ledwo United daje radę obejrzeć), a jestem ciekaw jak tam Davide wygląda. Pod koniec zeszłego sezonu wyglądał naprawdę bardzo dobrze i po cichu liczyłem, że może COC będzie szansą dla niego by pokazać swoje umiejętności, jednak Włoch nie znalazł się nawet na ławce.
Szkoda chłopaka by siedział w rezerwach, on ma już 21 lat i czas najwyższy by zacząć grać na poziomie. Może jakieś wypożyczenie do Championship?



Mój Blog: Pod presją czasu
29-09-2012 10:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #535
RE: Rezerwy i młodzież
Najbardziej się wyróżniał siniakiem pod okiem nabitym prawdopodobnie przez pewnego nie docenianego geniusza z naszego klubu. Wypożyczenie albo konkretna szansa dla tego chłopaka, inaczej się zmarnuje.

Edit

Trochę to zabrzmiało jakby się tylko okiem wyróżniał, wczoraj był najlepszy na boisku. Niszczył.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2012 13:27 przez Cepilek.)
29-09-2012 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BeBaD Offline
Member
***

Liczba postów: 191
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #536
RE: Rezerwy i młodzież
Cepilek napisał(a):Uwierz mi na słowo że to pokolenie jak i następne które przyjdą nie. Kocham takie teksty...

Dlaczego mam uwierzyć że akurat to pokolenia ? bo tak piszesz ? chyba mi nie powiesz zaraz że oglądasz mecze akademii ? Big GrinBig Grin

Z tego co pamiętam to już nie jedne roczniki miałybyć wielkimi gwiadzami...teraz tak z marszu: Richardson, Eagles, Spector, Bradley itp ... odpowiednio kreowano ich na następce Giggsa, Becksa (choć do dzisiaj nie wiem dlaczego), Stama/Blanca, G.Neville'a i co się z nimi stało ? szczerze wątpie aby więcej niż jeden dzieciak ze szkółki w przyszłości nawet tej odległej decydował o naszej sile. Nie licz Cleverleya i Welbecka bo ci już grają.

Ostatnimi piłkarzami którzy się przebili i można/ możnabyło w pełni na nich liczyć są Evans i Fletcher. Cleverley i Welbeck mają jeszcze sporo do udowodnienia chociaż Danny jest tego co raz bliżej.

Macheda miał być większym talentem od Rossiego, wielu wróżyło że młodszy Włoch zrobi większą karierę i będzie grał obok Roo w napadzie. Póki co to zmarnował 2 sezony na wypożyczeniach i żadnego progresu u niego nie widać. To byłoby na tyle z mojej strony, od pewnego czasu jesteśmy co raz lepsi w marnowaniu naszych talentów ze szkółek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2012 17:53 przez BeBaD.)
03-10-2012 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #537
RE: Rezerwy i młodzież
BeBaD napisał(a):chyba mi nie powiesz zaraz że oglądasz mecze akademii ?

Confused

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
03-10-2012 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #538
RE: Rezerwy i młodzież
Cytat:Dlaczego mam uwierzyć że akurat to pokolenia ? bo tak piszesz ? chyba mi nie powiesz zaraz że oglądasz mecze akademii ? Big GrinBig Grin

Oglądam, generalnie wolę obejrzeć mecz Akademii niż spotkanie PL w którym nie gra MU.

Cytat:Z tego co pamiętam to już nie jedne roczniki miałybyć wielkimi gwiadzami...teraz tak z marszu: Richardson, Eagles, Spector, Bradley itp ... odpowiednio kreowano ich na następce Giggsa, Becksa (choć do dzisiaj nie wiem dlaczego), Stama/Blanca, G.Neville'a i co się z nimi stało

Nie oglądałem ich ale w śród osób które oglądały w tym czasie akademie twierdzą tak ludzie którzy wtedy nie oglądali akademii. Zresztą byli to gracze słabsi od tych co teraz posiadamy w Akademii w dalszej części wytłumaczę dlaczego

Cytat:Szczerze wątpie aby więcej niż jeden dzieciak ze szkółki w przyszłości nawet tej odległej decydował o naszej sile. Nie licz Cleverleya i Welbecka bo ci już grają.

Dlaczego bo wcześniej wielu chłopaków kariery nie zrobiło? Musi tak być bo tak było? Typowo Polskie myślenie.


Klub widział że po pokoleniu Giggsów, Nevów, Becksów czy innych Rudzielców nikt konkretny do pierwszego składu nie weszedł. To jest wielka firma musi się rozwijać, więc uznano że szkolenie piłkarzy pójdzie w techniczną stronę z typowo angielskiej gdzie by wychować gracza trzeba było liczyć że ta jednostka jest wybitna. Więc na początku XXI wieku zatrudniono pewnego Holendra który obecnie siedzi przy ramieniu Fergusona. Zreformował on cały system szkolenia wyrzucając wszelkie ćwiczenia siłowe na rzecz tych z piłką. Efekty nie mogły być widoczne na tych Eagelsach którzy wtedy mieli nie wiem po 16 lat, bo tu chodzi o szkolenie gracza już od tego wieku 6 lat bo wtedy da się wykształć najwięcej.

Pewne efekty tej polityki widać już w Clevie i Welbzie ale to tak naprawdę ci gracze którzy obecnie są w U-18 całą karierę przeszli pod skrzydłem Rene. Są po prostu lepsi, inteligentniejsi nie schematowi grający piłkę przemyślaną i techniczną a nie taką szybką chaotyczną jak to pokolenie Eagelsów.

W dodatku liczę na sukces tych chłopaków że znacznie Anglicy zwiększyli im czas treningów w ciągu roku gdy teraz mają go prawie 3 razy więcej.

Nie mówię że Deahli, Januzaj, Wilson, Barmby, Harrop, Mitchel, Rashford, Rothwell, Perreira Ioannou, Pearson, Goss i inni bardzo interesujący gracze zrobią wszyscy karierę na raz u nas bo się nie da. Jednak gdybyś oglądał Akademie regularnie wiedziałbyś co te nazwiska sobą prezentują i że każdy z nich ma możliwość gry na najwyższym poziomie, klub też to widzi inaczej te wszystkie zmiany byłyby nie wprowadzane. Mogę na większość z tych chłopaków postawić jak ojciec Tunnera na syna Smile

Ostatni mecz Anglii U 16 gdzie nasi gracze wyglądali z relacji jakby byli wyjęci z innych systemów na tle piłkarzy Chelsea, Liverpoolu itp. Podporządkowywali sobie całą reprezentacje.

Dla mnie to o czym wspomniałem świadczy że wszystko idzie w dobrym kierunku, klub rozwija się u podstaw.


Skazywanie czegoś na porażkę bez większej wiedzy na ten temat jest żałosne.

Cytat:Macheda miał być większym talentem od Rossiego, wielu wróżyło że młodszy Włoch zrobi większą karierę i będzie grał obok Roo w napadzie.

Tak mówili ci którzy oceniali go na podstawie dwóch akcji w 2009 roku. W Akademii potem w rezerwach prezentował się gorzej od Welbza i widać kto teraz robi wielką karierę.

Cytat:To byłoby na tyle z mojej strony, od pewnego czasu jesteśmy co raz lepsi w marnowaniu naszych talentów ze szkółek.

Wyjaśniłem, tak może mówić ktoś kto nie ma większej wiedzy na ten temat, widocznie te talenty nie były tak dobre jak się mówiło. To obecnie wchodzą pokolenia które nie będą się marnować. Efekty za 3-5 lat będą widoczne.


Jak są jakieś nieścisłości mówić Smile
04-10-2012 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BeBaD Offline
Member
***

Liczba postów: 191
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #539
RE: Rezerwy i młodzież
Tego nie wiedziałem że Rene wprowadził tak mocne zmiany. Gdzie oglądasz mecz akademii bo niestety do MUTV nie mam dostępu a chyba tylko tam są one pokazywane.
I drugie pytanie: kto jest teraz trenerem młodzieży bo Meulensteen prowadzi chyba pierwszą drużynę i czy ten jego zastępca dalej trzyma się tego co wprowadził holender ? chyba ciężko to stwierdzić bo skoro teraz to nowy jest odpowiedzialny za młodych to chyba ma swoją wizję.
04-10-2012 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #540
RE: Rezerwy i młodzież
Mecze akademii są dostępne w internecie, nie wiem czy każdy, bo ostatnio nie mam na to czasu, ale jeszcze 2-3 lata temu bez problemu można było zobaczyć naszych chłopaków w akcji. Spotkania są przeważnie rano, ok 11-12 czasu polskiego.

Trenerem u-18 jest od kilku ładnych lat syn legendarnego Wilfa McGuinessa - Paul i spisuje się na tym stanowisku świetnie. Widać, że wpaja swoim chłopakom grę piłką, wyniki czasami schodzą na dalszy plan choć i tak nie ma co narzekać, bo przecież 2 lata temu zgarneliśmy Youth Cup, a w zeszłym roku mając młodziutką drużynę zaszliśmy do półfinału.

Tutaj jednak nie chodzi o to kto stoi na czele drużyn młodzieżowych. Chodzi o filozofię szkolenia juniorów, którą to zmodyfikował Rene.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
05-10-2012 08:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości