Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy i porady komputerowe
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #436
RE: Problemy i porady komputerowe
Dziękuje Wam bardzo za cenne informacje.

Jeśli chodzi o windows to będę robił wszystko żeby zostać przy 7. I stąd moje pytanie, jeśli model którym jestem zainteresowany, czyli Lenovo Essential G580 i3-3110 8GB 1000GB GT610 W8 ma w ofercie "8" to czy da radę jakoś przy zamówieniu w sklepie zrobić tak by "7"? Podejrzewam, że nie, czyli wtedy bym musiał ręcznie wgrać "7" co wiąże się z dodatkowym kosztem...
W wyżej wymienionym modelu jest i3, który mam na swoim obecnym laptopie. Na i5 raczej już się nie załapię w tym pułapie cenowym.



Mój Blog: Pod presją czasu
13-02-2013 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #437
RE: Problemy i porady komputerowe
Jeszcze ja słówko dorzucę.
Od ponad 1,5 roku mam Lenovo G570. Wprawdzie ma gorsze parametry niż ten co zamierzasz kupić ( i3-2310M CPU 2.10 GHz 3GB RAM i 750GB W7) ale mi jak najbardziej wystarcza i spisuje się znakomicie. Nie miałem żadnych problemów. Komputer pracuje cicho, nie przegrzewa się, wprawdzie ramu troszkę jest za mało, więc nie żałuj stówki by mieć 8GB RAM, ponadto jakość wykonania jest naprawdę zadowalająca, wizualnie też prezentuje się bardzo w porządku. Także generalnie polecam, powinieneś być zadowolony z zakupu Smile

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2013 17:58 przez Lukas.)
14-02-2013 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #438
RE: Problemy i porady komputerowe
Do czego wam te 8GB ramu?

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
14-02-2013 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #439
RE: Problemy i porady komputerowe
Zazwyczaj szukam tu technicznego wsparcia, tym razem też choć tym razem sprawa rozbija się o coś innego. Znacie się na środowisku Wordpress'a? Modyfikowanie szablonów, dogrywanie i konfiguracja wtyczek? Chce rozbudować nieco swojego bloga, mam wybrany szablon, sam cośtam pogmyrałem w nim, ale jeszcze troche roboty jest. Jakby ktoś coś to dawajcie cynk, będziemy się dogadaywać.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
25-02-2013 00:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #440
RE: Problemy i porady komputerowe
(14-02-2013 18:25)Ruuuuuuuuuud napisał(a):  Do czego wam te 8GB ramu?
Tak dla przykładu Arma 3 łyknie te 8GB, obliże się i poprosi o jeszcze (przy symulacji większych bitew, no ale tam masz mapę 20km^2 plus nieograniczone praktycznie ilości jednostek) ale fakt - większość gier raczej już przy 4 pójdzie z maksymalnymi ustawieniami.

Foster napisał(a):Jeśli chodzi o windows to będę robił wszystko żeby zostać przy 7.
Z tym, że po co, skoro 8 to tak szczerze połatana 7 po operacji plastycznej?* Ponadto Microsoft wyciągnął wnioski z "zbyt długo aktualnego" XP i jego DirectX 9,0c - więc już teraz zapowiadają, że następny DirectX będzie tylko dla 8. Ósemka jest teraz tak wciskana, że 8 jest teraz tańszy niż 7. To wszystko, plus nowa generacja konsol, może mocno ukrócić "grową" żywotność 7.

*tak, też uważam, że nieudanej Wink

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2013 14:00 przez Breakthru.)
04-03-2013 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #441
RE: Problemy i porady komputerowe
Kurde, dawno nie zaglądałem do tego tematu, a Wyście się tak tutaj rozpisali. Dzięki za wszelkie informacje, ostatnecznie to rodzice kupili sobie tego laptopa, ja zostałem przy swoim.



Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2013 23:45 przez Foster.)
09-03-2013 20:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #442
RE: Problemy i porady komputerowe
Mam pytanie dotyczące podłączania laptopa przez HDMI do telewizora LCD.

Generalnie wszystko działa, ale chciałbym aby z laptopa przesyłany był TYLKO obraz, ale by dźwięk pozostał na laptopie do którego łatwiej mi podłączyć lepsze nagłośnienie. Na lapku mam Win 7, jakieś sugestie?

Dodam, że w normalnych warunkach po podłączeniu dźwięk leci TYLKO na TV.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2013 10:54 przez Silvan.)
26-03-2013 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #443
RE: Problemy i porady komputerowe
W panelu sterowania powinieneś mieć skrót do programu zarządzającego zaawansowanymi ustawieniami karty dźwiękowej (np panel sterowania audio IDT w lapkach Dell).
Tam można sobie ustawić, który głośnik ma działać po podłączeniu tv-pc (HDMI Output).


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2013 11:44 przez sebos_krk.)
26-03-2013 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #444
RE: Problemy i porady komputerowe
Faktycznie znalazłem to.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
26-03-2013 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #445
RE: Problemy i porady komputerowe
Pomocy!

Mam na lapku win xp i korzystam z routera od vectry. I jest problem, bo w Azureusie (teraz Vuze :| ) cały czas mam żółtą buźkę - problem z natem. Mógłby ktoś wytłumaczyć tak łopatologicznie co muszę zrobić, żeby to działało?

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
15-04-2013 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #446
RE: Problemy i porady komputerowe
Mam problem z pendrive'em: był zawirusowany i zrobiłem skan, najwidoczniej musiały zostać usunięte jakieś sterowniki, bo teraz nie mogę wejść w jego zawartość, bo wyskakuje mi okno, że brak jakiegoś pliku. Czy mogę go jakoś uratować, czy raczej już wyrzucić?
16-04-2013 07:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #447
RE: Problemy i porady komputerowe
Nie znam się na tym dokładnie, ale najpierw bym:
-sformatował pendrive'a - jeśli nie masz na nim nic ważnego
-spróbował wejść w tryb awaryjny windows i wtedy sprawdzić czy da się otworzyć pena
-poszukał na necie jak wygląda sytuacja z brakiem sterowników do usb. Może programy typu driver max je znajdą


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2013 09:03 przez sebos_krk.)
16-04-2013 08:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #448
RE: Problemy i porady komputerowe
Jeśli chcesz odzyskać dane lub sformatować, jest dość prosty sposób: użyć linuxa.
Jeśli pendrak nie jest mechanicznie uszkodzony, powinno go otworzyć (przynajmniej ja się nie spotkałem z takim, którego by nie otworzył).
Drugi plus to taki, że jeśli pen jest rzeczywiście zasyfiony, to otworzenie go z linuxa nie zainfekuje Ci kompa.

Nie musisz go instalować. Wystarczy odpalić system z płyty/pena.
To nie jest wcale trudne. Ludzie z reguły jak słyszą linux to dostają reakcji alergicznej. Wystarczy postępować wg następujących punktów. Wygląda groźnie ale trwa mniej niż 15 minut (pomijam ściąganie 700Mb bo to zależy od Twojego łącza)

1. Ściągasz linuxa, przy znośnym łączu to kilka chwil. Polecam xubuntu, bo ma graficzny interfejs podobny do windy i rusza nawet na zabytkowych kompach:
Kod:
http://xubuntu.org/getxubuntu/

2. Jeśli już ściągnąłeś iso. To musisz je wypalić na płytce lub utworzyć "bootowalny" pendrive.

2a.Nagrywanie obrazu jest proste, w "wypalarkowych" programach jest opcja nagraj obraz płyty.

2.b
- Do nagrania na penie potrzebujesz czysty pendrive o pojemności 1Gb. NIE INSTALUJ NA PENIE, KTÓRY RATUJESZ. Instalka obrazu = format pena, potem możesz bez kłopotu go sformatować z powrotem na czysty pod winda.
- ciągasz to:
Kod:
http://www.pendrivelinux.com/downloads/Universal-USB-Installer/Universal-USB-Installer-1.9.3.1.exe
- Otwierasz exe. Wybierasz z menu dystrybucję linuxa, którą ściągnąłeś (w tym przypadku Xubuntu12.10 Desktop)
I potem uważnie wybierasz literę dysku pod którym masz włożony czysty pendrive. NIE INSTALUJESZ GO NA USZKODZONYM

Bum, pen z linuxem gotowy.

3. Teraz restartujesz kompa, w BIOS ustawiasz na pierwszym miejscu bootowania USB/DVD zależnie od tego na co nagrałeś obraz. Exit & Save changes.

4. Komp się restartuje, (ładuje system z zewnętrznego nośnika więc ładowanie chwilę potrwa). Jak pojawi się pulpit, wkładasz zasyfiony pen i jego ikona powinna pojawić się na pulpicie.

5. Otwierasz, ratujesz swoje pliki kopiując na dysk twardy/wysyłając na mail/zgrywając na pen. Pamiętaj, że "pulpit" nic nie zachowa, to tylko obraz.

---

Ratowałem w ten sposób dane z uszkodzonych dysków, rozwalonych windowsów i właśnie z penów. Więc powinno zadziałać. Odkąd parę lat temu straciłem w cholerę zdjęć i tekstów bo "windows nie odczytał dysku", a nie wiedziałem, że mogę je uratować, zawsze mam w obwodzie pendraka z linuxem.

---
P.S.
Można tam też pen sformatować:
klikasz ikonę z gryzoniem, z menu wybierasz menedżer ustawień
znajdujesz kategorie system i tam gparted
w prawym górnym rogu masz wybór partycji
wybierasz pen do formatu (nie pomyl)
odmontowujesz go
potem zaznaczasz, prawy klik, format
wybierasz system plików - dla windy to FAT32 lub NTFS i gotowe.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2013 02:17 przez Breakthru.)
17-04-2013 01:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #449
RE: Problemy i porady komputerowe
Help pleaaaaseeeee...
Instaluje kamere w firmie i mam ja podlaczona do rejestratora i chce wrzucic live streama do neta, zeby z domu ogladac. Problem w tym, ze mam neostrade i zmienne IP. Wie ktos jak temu najlepiej zaradzic?
02-05-2013 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #450
RE: Problemy i porady komputerowe
(02-05-2013 22:53)Minh napisał(a):  Help pleaaaaseeeee...
Instaluje kamere w firmie i mam ja podlaczona do rejestratora i chce wrzucic live streama do neta, zeby z domu ogladac. Problem w tym, ze mam neostrade i zmienne IP. Wie ktos jak temu najlepiej zaradzic?

Zakładam, że obraz idzie na jakiś komp w firmie.
http://www.teamviewer.com/pl/download/windows.aspx
[Obrazek: 2ni1w91.jpg]

Program jest bezpłatny do użytku niekomercyjnego więc przydałoby się poczytać warunki licencji jeśli używasz go w firmie.

Chyba w pełni free jest pulpit zdalny Chrome. Tyle, że zamykając przeglądarkę zamkniesz połączenie.
https://chrome.google.com/webstore/detai...pp/related

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2013 12:15 przez Breakthru.)
03-05-2013 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości