Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
tomalq Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 6
Post: #91
RE: United w sezonie 2014/2015
michal85 napisał(a):Grają zdecydowanie więcej piłką, stawiają na piłkarzy technicznych.
Ale co z tego, jeżeli nie ma to przełożenia na sukcesy w piłce "seniorskiej". Chyba raczej jest problem bo kraje, które mają o wiele słabsze ligii mają silne reprezentacje a w nich młodych bardzo perspektywicznych zawodników.

michal85 napisał(a):Prosa odpowiedź - taki sam jak ten, który zacząłem wielbić. Nic więcej. Zawsze nas było stać na duże transfery, ale zawsze stawialiśmy na drużynę. To ona była najważniejsza.
I będzie ale może problem jest głębszy, może ludzie którzy zajmują się młodzieżą są wypaleni, może skauci bardziej patrzą jak można zarobić niż szukać młodych gniewnych. Kupujemy 12-15 latków, niby przyszłe gwiazdy a później gdzieś giną.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2014 20:54 przez tomalq.)
02-09-2014 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #92
RE: United w sezonie 2014/2015
Cytat:Ale co z tego, jeżeli nie ma to przełożenia na sukcesy w piłce "seniorskiej".
Pokolenie, które w ostatnich latach odnosiło sukcesy na arenie międzynarodowej swój szczyt kariery osiągnie za kilka lat. Tyle tylko, że już kilku z tych chłopaków przez politykę swoich klubów popadło w przeciętność - idealnym przykładem jest Josh McEachran.

Cytat:I będzie ale może problem jest głębszy, może ludzie którzy zajmują się młodzieżą są wypaleni, może skauci bardziej patrzą jak można zarobić niż szukać młodych gniewnych. Kupujmy 12-15 latków, niby przyszłe gwiazdy a później gdzieś giną.
Jaki głębszy problem? Nikt inny w Anglii nie wyprodukował tylu piłkarzy grających na poważnym poziomie. Powtórzę się - sukcesem akademii jest produkowanie co roku chociażby jednego wychowanka o skali talentu Welbza.

W ogóle wydaje mnie się, że średnio jesteś w temacie jeśli chodzi o futbol młodzieżowy i patrzysz na wszystko przez pryzmat wyników seniorów. I tutaj się nic nie zmieni, jeśli w Anglii nadal topowe kluby będą stosowały taką, a nie inną politykę - nie oznacza to jednak, że brakuje u nich klasowych talentów.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
02-09-2014 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
tomalq Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 6
Post: #93
RE: United w sezonie 2014/2015
No znawco zaintrygowałeś mnie tym: "Nikt inny w Anglii nie wyprodukował tylu piłkarzy grających na poważnym poziomie" bo chyba żyjesz historią a ja mówię o teraźniejszości. Pod lupę wziąłem U-21 Mistrzostwa Europy i tak zespoły oraz ilu mieli rezprezentantów:

2011
Chelsea 6
MU 4
Tottenham 4
MC 3
Aston V 3
Arsenal 3
Blackburn 2
Middlesbrough 2
Everton 2
WHU 2
Bolton 1
Reading 1
Watford 1
Liverpool 1
Sunderland 1
Barnsley 1
Southampton 1
Leeds 1
Birmingham 1
Burnley 1
Ipswich 1

2009
MC 4
Middlesbrough 4
MU 2
West Ham U 2
Arsenal 2
Wolver 2
Tottenham 2
Aston V 2
Everton 1
Newcastle 1
Heart of M 1
Watford 1
Chelsea 1
Portsmouth 1
Bolton 1
Peterborogh 1

2007
Aston V 3
MC 2
Blackburn 2
West Ham U 2
Newcastle 2
Arsenal 2
Tottenham 2
Wigan 1
Fulham 1
Middlesbrough 1
Crystal Palace 1
MU 1
Watford 1
Birmingham 1
Preston 1
Reading 1
Liverpool 1
Sunderland 1
Derby 1

2004 i 2006 nie zakwalifikowali się
Czołówka to (w sumie):
MC 9
Aston V 8
Tottenham 8
Asenal 7
Chelsea 7
Middlesbrgouh 7
MU 7

Coś słabiutko, patrząc na to, że wyprzedza nas słabiutka Aston V i Middlesbrough.
Historię wspominajmy ale żyjmy teraźniejszością a myślmy o przyszłości.
02-09-2014 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #94
RE: United w sezonie 2014/2015
Cytat:Jaki głębszy problem? Nikt inny w Anglii nie wyprodukował tylu piłkarzy grających na poważnym poziomie. Powtórzę się - sukcesem akademii jest produkowanie co roku chociażby jednego wychowanka o skali talentu Welbza.
Który wychowanek United z ostatnich 5 lat poza Welbzem gra w jakimś poważnym angielskim klubie, a ilu w Hull, Burnley i Leicester?

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
02-09-2014 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #95
RE: United w sezonie 2014/2015
Najwyzszy poziom to PL i Championship nie mlodziezowe druzyny.

@Under a teraz patrz na inne kluby z topu i znajdz mi ich wychowanków.
02-09-2014 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
tomalq Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 6
Post: #96
RE: United w sezonie 2014/2015
To ja odwrócę Twoje pytanie:
Którego z naszych cudownych wychowanków chciałabym jakakolwiek drużyna z top7 PL do podstawowej jedenstki?
oczywiście czysto hipotetycznie ale zdroworozsądkowo Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2014 22:22 przez tomalq.)
02-09-2014 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #97
RE: United w sezonie 2014/2015
Akurat Welbza by chcieli wszyscy poza City i Chelsea Wink
02-09-2014 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #98
RE: United w sezonie 2014/2015
Liverpool i Everton chciały Welbecka?

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
03-09-2014 01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #99
RE: United w sezonie 2014/2015
Gdyby potrzebowały napastnika to by pewnie chciały. Oba zespołu z Liverpoolu mają już jednak ustawiony atak. Chciał go jednak Arsenal i Tottenham, czyli drużyny nie gorsze od tych dwóch.

Krytykujecie akademie United mimo, że co roku ilość zawodników w Premier League wychowanych w United wzrasta. Co więcej, co parę lat do pierwszego składu United wchodzi zawodnik, który jakąś mniejszą bądź większą rolę odgrywa. W zeszłym roku wszedł Januzaj - chłopak z potencjałem na gwiazdę. Teraz wchodzi Wilson - wydaje się napastnik kompletny, a także Balckett. W kolejce już stoją kolejni: Pereira, Pearson, Rothwell czy Thrope.

Ciężko by co dwa, trzy lata produkować gwiazdę światowego formatu. Który z czołowy zespołów w Premier League może się pochwalić takimi zawodnikami? Który wyprodukował więcej zawodników na poziomie Premier League? Żaden. Jeśli to Waszym zdaniem nie jest dobre szkolenie, to boję się zapytać jak określicie szkolenie innych zespołów.

E: ME U-21 to żaden wyznacznik, bo wpływ na to kto gra, a kto nie ma wiele czynników tj. upodobania trenera, kontuzje, obniżka formy itp. Dopiero gra na poziomie Premier League ukazuje poziom umiejętności tych młodych zawodników



Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2014 07:22 przez Foster.)
03-09-2014 07:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #100
RE: United w sezonie 2014/2015
Niestety, ale tak wyglądają te dyskusje. Obalisz argument A, to ktoś wyskakuje z Z i tak możemy się bawić w kółko. Fakty są takie, że Welbz - a to być może boli jego hejterów wróżących mu Sunderland i podobne wynalazki - trafił do czołowego angielskiego zespołu. Do zespołu obecnie lepszego niż my.

Cieszy mnie to tomalqu, że poświęciłeś czas na te wyliczanki (proponuję jednak oglądać mecze młodzików i samemu wyciągać wnioski). Szkoda tylko, że mają się one tak do naszej dyskusji jak pięść do nosa. Czemu? Część powiedział Foster. Nie można również zapomnieć, że w u21(nawiasem mówiąc czemu tylko u21?) grają zawodnicy, którzy niekoniecznie są wychowankami danego klubu (od nas chociażby Smalling, czy Jones). Na u21 często nie jadą zawodnicy, którzy coś w swoim klubie znaczą. I koniec końców akademie nie są po to, żeby produkować zawodników do drużyn młodzieżowych, a po to, żeby przygotować chłopaków do dorosłej piłki, na możliwe jak najwyższym poziomie. I my to robimy najlepiej w Anglii. Takie są fakty.

Konkludując - jeśli ktoś mówi, że akademia jest dobra wtedy kiedy raz po raz produkuje zawodników topowych nie wie o czym mówi. A na pewno nie w warunkach angielskich, które doprowadziły do tego, że kluby nie mają wystarczająco cierpliwości dla młodych grajków. I najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ci sami ludzie potrafią krytykować nabór z akademii, a jednocześnie chwalą politykę klubów, która skutecznie utrudnia juniorom przedarcie się do pierwszej drużyny. Dziękuję Smile

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2014 08:27 przez michal85.)
03-09-2014 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
BPLlove Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #101
RE: United w sezonie 2014/2015
ciekaw jestem, jak pójdzie Anglii, bo patrząc na ich gre podczas mś, nie powiedzialbym ze maja jakas duza szanse. zwlaszcza jak odszedl teraz lamps, gerrard to tak dziwnie, nie ta anglia ktora znam. rooney mi jakos nie pasuje na kapitana, chociaz jakby spojrzec na to co gada, np. tu: http://sporteuro.pl/sport/publicystyka/3...otowy.html to moze i cos by z tego bylo. ale tak to mowi kazdy szkoda, lubie ta druzyne :P
03-09-2014 08:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #102
RE: United w sezonie 2014/2015
Welbeck jest ok ale nazywaniem sunderlandu wynalazkiem okazujesz brak szacunku do klubów premier league?nie ma jak to jechać mnie gdy mowię ze clev jest przeciętny kiedy to prawda a samemu wyrażać sie z pogarda o klubach.uwazasz sie za madrzejszego a nie jesteś .welbz trafił do arsenalu ale jeśli wenger bedzie stawiał sancheza jako napastnika to danny bedzie na ławce i tam. Aston villa gra jednym napastnikiem a także mają lepszego
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2014 08:58 przez samcro.)
03-09-2014 08:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #103
RE: United w sezonie 2014/2015
W którym miejscu Michał nazwał Sunderlandem wynalazkiem? ;o A czy ktoś uważa, że Cleverley jest wybitny zawodnikiem? Nie, już od dłuższego czasu Anglika mianowaliśmy przeciętnym, solidnym zawodnikiem, który miał stanowić alternatywę. I nie, nie mówiłeś że jest przeciętny, tylko atakowałeś go przy każdej możliwości.
Co do Welbecka, to ostatnie mecze pokazały jak dobrze Sanchez spisuje się na pozycji napastnika. To jest skrzydłowy i z całą pewnością w normalnej sytuacji - czyt. gdy Wenger będzie posiadał dobrego napastnika - nie będzie tam występował.



Mój Blog: Pod presją czasu
03-09-2014 09:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #104
RE: United w sezonie 2014/2015
Sanchez akurat gra dobrze. A dwa. Sunderland i podobne wynalazki. Przeczytaj to sie dowiesz,
Sam na clewa mówiłem ze jest słaby nic więcej ale jak czytałeś post Michała i nie zroUmiales jego pogardy na sunderland to nie zrozumiałeś także moich postów .ale to nie ma znaczenia wszystko . Forum ani piłki sie nie bierze na poważnie.to tylko zabawa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2014 09:35 przez samcro.)
03-09-2014 09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #105
RE: United w sezonie 2014/2015
Jako napastnik Sanchez gra słabo, zresztą nie bez przyczyny w meczu z Evertonem zszedł w przerwie, a w jego miejsce wszedł Giroud. A co do Sunderlandu, to Michał pisząc podobne wynalazki nie określał tak klubu tylko inne sprawy związane z Welbeckiem, których mu źle życzono.

I tak uwaga, to jest niesamowite, że potrafisz się czepiać kogoś o brak szacunku dla innych zespołów (w tym przypadku akurat niesłusznie bo nie ma powodu) a sam nie masz za grosz szacunku do wychowanków zespołu, którego rzekomo jesteś kibicem.



Mój Blog: Pod presją czasu
03-09-2014 09:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości