Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transfery
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #31
 
Cytat:Reprezentant Polski, Ireneusz Jeleń przechodzi do francuskiego AJ Auxerre. Napastnik grający dotychczas w płockiej Wiśle ma jutro podpisać kontrakt z drużyną z Ligue 1.

Wczoraj do tego samego klubu przeszedł inny, polski napastnik - 18-letni Kamil Oziemczuk.

W minionym sezonie francuska drużyna zajęła szóstą pozycję w lidze, zdobywając 59. punktów.

Najgroźniejszymi rywalami Polaków w walce o miejsce w pierwszym składzie, będą:

- Peguy Luyindula, który trzykrotnie zdobył mistrzostwo kraju w barwach Lyonu i czterokrotnie wystąpił w reprezentacji narodowej. W 2004 przeszedł do AJA. W ubiegłym sezonie wpisał się dziesięciokrotnie na listę strzelców

- Luigi Pieroni, w minionym sezonie rozegrał 33. spotkania, z czego w wyjściowej jedenastce wstępował 21. razy i zdobył 12. bramek.

Większe szanse na regularne występy w pierwszym zespole AJA ma Jeleń. Ten 25-letni piłkarz, przyzwyczajony jest do gry w środku ataku, ale również dobrze prezentuje się na prawym skrzydle, o czym przekonaliśmy się na nieudanym dla reprezentacji Polski, mundialu.

O miejsce w ataku może być trudniej, ponieważ Auxerre gra z jednym wysuniętym napastnikiem.

Moim zdaniem dobry ruch, tego zdolnego polskiego gracza. Na mundialu pokazał sie z bardzo dobrej strony. Gdybysmy mieli wiecej Jeleni w ataku (ale to brzmi:lol: ) to bysmy wiecej nastrzelali.
A nowej druzynie jesli dostanie kredyt zaufania to odda go z duzym procentem. Moim zdaniem ma szanse nawet na srodek ataku...
Co Wy o tym sadzicie??

amor patriae nostra lex
28-06-2006 19:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #32
 
Przepraszam, ze 2 pod rzad, ale informacja warta napisania i szybkiego przeczytania...
Wiec:

Cytat:Pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski Tomasz Cywka podpisał trzyletni kontrakt z 10. zespołem angielskiej ekstraklasy piłkarskiej - Wigan Athletic, poinformowała oficjalna strona klubu. Polak stał się najmłodszym obcokrajowcem w historii Wigan.

Dotychczas 18-latek bronił barw Gwarka Zabrze. Zawodnik popisał umowę i natychmiast wrócił do Polski. Znalazł się bowiem w kadrze na mistrzostwa Europy do lat 19, które odbędą się na boiskach Wielkopolski.

W Wigan był na testach już w marcu i wtedy trener Paul Jewell oferował mu kontrakt. Rodzice piłkarza uznali jednak, że najpierw musi on ukończyć edukację w kraju.

"Jestem zachwycony, że Tomasz Cywka został naszym zawodnikiem. Ma olbrzymią szansę już w najbliższym sezonie zostać ważnym zawodnikiem pierwszej drużyny. Ma zdolności by zostać bardzo dobrym graczem - przegląd pola, szybkość, kontrolę nad piłką. Będzie jedynie potrzebował trochę czasu by przyzwyczaić się do gry w Anglii" - ocenia Jewell.

"Paul Jewell i władze klubu bardzo starały się o mnie. Bardzo spodobało mi się, jak zostałem potraktowany przez klub podczas marcowych testów. Mimo, że jestem młody i nikt mnie nie znał, wszyscy starali się, bym dobrze się czuł. Na pierwszy rzut oka widać było, że w drużynie panuje doskonała atmosfera" - mówi cytowany przez klubową stronę Cywka, którym interesował się również Bayern Monachium.

"Nie wiem jak szybko zdołam się przebić do pierwszej drużyny, ale w Anglii zamierzam się uczyć i poprawiać swoją grę. Dam z siebie wszystko - to mogę obiecać" - dodał młody pomocnik.

Kierownictwo klubu nie kryje zadowolenia z transferu. Podkreślają, że zawodnik urodził się w Gliwicach w tym samym szpitalu co as reprezentacji Niemiec Lukas Podolski.

Pierwszym zawodnikiem, który trafił do Wigan po objęciu funkcji trenera przez Jewella był w 2001 roku inny Polak - Dariusz Adamczuk. Nie grał on jednak w tej drużynie zbyt długo.

Szczerze mowiac nie wiem nic o tym zawodniku, moze w przyszlym sezonie sie o nim dowiemy cos...
A wiec następny Polak w "naszej lidze" moze druzyna nie jest potega, ale dowodzi to ze włodarze klubow z Wysp dostrzegaja Nas, Polaków Smile

Inna informacja:
Morientes z Liverpoolu do Valencii. Do niego Premmier League nie pasuje. Hiszpanski styl lepszy dla niego.

amor patriae nostra lex
05-07-2006 19:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat:Zamieszany w afere korupcyjną zespół z Serie A - Juventus Turyn pozyskał na nowy sezon już kolejnego zawodnika - jest nim Abdullah Konko

Pewnie wiekszosc z was nie słyszała o tym gosciu.
A ja mam przyjemnosc go znac Smile nawet kilka razy podał mi ręke 8) Kiedys byłem we Włoszech i pracowałem na stadionie Crotone gdzie grał do tej pory Konko. Własnie bardzo lubilem goscia,zawsze na treningach puszczał do mnie oczko :wink:
Zazwyczaj pełnił role prawego skrzydłowego. Co moge o nim powiedziec? Ma dobrą szybkosc i niezły drybling
06-07-2006 05:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #34
 
Skull napisał(a):
Cytat:Zamieszany w afere korupcyjną zespół z Serie A - Juventus Turyn pozyskał na nowy sezon już kolejnego zawodnika - jest nim Abdullah Konko

Pewnie wiekszosc z was nie słyszała o tym gosciu.
A ja mam przyjemnosc go znac Smile nawet kilka razy podał mi ręke 8) Kiedys byłem we Włoszech i pracowałem na stadionie Crotone gdzie grał do tej pory Konko. Własnie bardzo lubilem goscia,zawsze na treningach puszczał do mnie oczko :wink:
Zazwyczaj pełnił role prawego skrzydłowego. Co moge o nim powiedziec? Ma dobrą szybkosc i niezły drybling

Zupelnie o nim nie slyszalem. Czyzby Juve wiedzialo, ze spadnie i szukaly graczy ktorzy beda chcieli tam grac nawet po degradacji? Bardzo mozliwe. Jak spadną to my se chlapniemy trocheBig Grin

amor patriae nostra lex
06-07-2006 09:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Zuberbuehler -> WBA
Cannavaro -> Real Madryt
Meite -> Bolton Wanderers

Jak widać WBA już znalazło następce Kuszczaka, który jest niemal jedną nogą u nas. Pascal to doświadczony bramkarz reprezentacji Szwajcarii i w sumie może wnieść jeszcze więcej do zespołu niż nasz Tomek. O drugim transferze wiele nie trzeba mówić - Real zgarnął sprzed nosa czołowym klubom obecnie najlepszego obrońcę świata, bo chyba wszyscy widzieli, co Fabio wyprawiał na mundialu. Meite to raczej taka "zapchajdziura", choć na pewno będzie jakimś tam wzmocnieniem w defensywie Kłusaków (gra w końcu kadrze WKS).

capo di tutti capi

MUSC PL
17-07-2006 10:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Na pewno dobrego zastępcę (?) wybrali sobie WBA. Zubel dobrze prezentował się na Mistrzostwach Świata, jego drużyna przegrała w karnych, a w meczach bronił bez zastrzeżeń. Działacze tego klubu pomyśleli na przyszłość, co oznacza, że Kuszczak dołączy do naszego teamu Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
17-07-2006 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #37
 
No nie wiem czy dołaczy. Działacze WBA chca kase + 2 zawodnikow za Polaka. Czy nie chca zbyt duzo? Bez przesady on nie jest az taki dobry.

amor patriae nostra lex
17-07-2006 19:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Hmmmm... właśnie mnie ta wiadomość troszkę zdziwiła. Rozumiem, Kuszczak jest dobrym bramkarzem, ale żeby go aż tak wyceniać. Podobno chcą od nas Rossi'ego i Steele'a. Ten drugi w sumie mołby pójść, ale Włoch nigdy w życiu. Możliwe też, że to wszystko zwykłe plotki, musimy być cierpliwi.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
17-07-2006 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Roy_v_beck Offline
Member
***

Liczba postów: 110
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
No jak kolejny klub nie wypuści polskiego bramkarza, to chyba zeje*** ich jak psa. . .
Absolutnie Rossi i Stele nie nie mogą iść za Kuszczaka. Obydwaj mają wielką przyszłość. Niech WBA bierze 4 mln i spada, a nie taki spadkowicz i jeszcze się pluje.

[Obrazek: batmansignatureey2.jpg]
17-07-2006 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
redbox Offline
Member
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Roy_v_beck napisał(a):No jak kolejny klub nie wypuści polskiego bramkarza, to chyba zeje*** ich jak psa. . .
Absolutnie Rossi i Stele nie nie mogą iść za Kuszczaka. Obydwaj mają wielką przyszłość. Niech WBA bierze 4 mln i spada, a nie taki spadkowicz i jeszcze się pluje.

Według mnie 4 miliony to i tak stanowczo za dużo.Nie jest on jeszcze przecież na tyle dobry, by za taką kasę go sprzedawać.A pomysł z Rossim to już wogóle przesada.Chętnie bym widział Kuszczaka za jakieś góra 2 mln.
17-07-2006 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Małe sporostowanie. WBA chce kase (3-4 mln, nie wiadomo dokładnie) plus tych dwóch zawodników na roczne wypożyczenie. To stawia sprawę w zupełnie innym świetle. Moim zdaniem, Steele tak, ale Rossi kategorycznie nie.
17-07-2006 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Gianluca Zambrotta, Lilian Thuram - Juventus -> Barcelona
Patrick Vieira - Juventus -> Inter
Francisco Rufete - Valencia -> Espanol Barcelona
Jens Nowotny - Bayer -> Dynamo Zagrzeb
Damiano Tommasi - Roma -> Levante
Arnold Bruggink - Herenveen -> Hannover 96
Najciekawsze z ostatnich transferów. Barcelona będzie nie do pobicia, masakrycznie wzmocnili najsłabszą formację. Może nie jest to długofalowa taktyka transferowa, ale to im póki co wystarcza.
Inter również wojuje, ale wiadomo - mniej, niż 8 transferów w okienku, to okienko przespane w przypadku Mediolańczków Tongue Dziwi mnie decyzja Nowotnego - odszedł do europejskiej szarzyzny. Mimo wieku, spokojnie znalazłby miejsce w lepszej drużynie.
21-07-2006 18:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
KanT Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 867
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Noo Barca sie stara w tym oknie, Ruskie tez ... nawet zdegradowane Juve kupuje :O a my nic.

[Obrazek: 2rxh5ad.jpg]
21-07-2006 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Roy_v_beck Offline
Member
***

Liczba postów: 110
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Del Horno przeszedł z Chelsea do Valencii.
Sam nie wiem co o tym myślec. w londyńskim klubie grał regularnie i to całkiem dobrze, no ale wporządku, przynajmniej teraz gra w jakimś normalnym klubie.

[Obrazek: batmansignatureey2.jpg]
21-07-2006 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Roy_v_beck napisał(a):Del Horno przeszedł z Chelsea do Valencii.
Sam nie wiem co o tym myślec. w londyńskim klubie grał regularnie i to całkiem dobrze, no ale wporządku, przynajmniej teraz gra w jakimś normalnym klubie.

Czy ja wiem, czy tak dobrze grał :?: Bardzo często na lewej obronie grał Gallas, Del Horno również występował, ale liga angielska nie była jego mocną stroną. Teraz wraca do rodzimej ligi, tam spisywał się najlepiej, w Valencii powinien przebić się bardzo szybko do pierwszej jedenastki, ponieważ jest tam pustka na lewej obronie.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
22-07-2006 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości