Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry komputerowe
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #1
Gry komputerowe
Temat jakze przez nas znany :lol: PRoponuje dyskusje o kazdej grze, chociaz raczej o wielkich, wspanialych produkacjach lub tych co ciekawe Smile

Na poczatek Fifa07. Mam ja od wczoraj piatku (sciagalem 3 godziny). Niestety ang wersja, wiec wszystkiego nie rozumiem, ale znam na tyle aby spokojnie grac Smile

Pierwsze co sie rzuca w oczy to wyglad - jest lepszy niz w 06 - nadal na miliony kilometrow przewagi nad PES`em.
Druga fajna rzecza, bardzo poprawianą sa strzaly. Teraz wygladaja one naturalnie. Teraz kazdy strzal jest obliczany, a nie jak w 06 ze komputer wybieral skrypt najblizszy danej sytuacji. KOmputer teraz oblicza polozenie pilki, moc strzalu, odleglosc od bramki, czy noga jest prawa czy lewa, ktora noga lepsza, umiejetnosci zawodnika i takie tam.
trzecia rzecz to to ze bramkarze kiksuja Smile Np. dzisiaj grajac sezon (United oczywiscie - druzyn nie trzeba odblokowywac aby grac nimi kariery) strzelilem i tym samym zalozylem siate bramkarzowi 8) Ladnie to wyglada Smile

Wiecej moich doznan o Fifie07 poźniej Smile

amor patriae nostra lex
01-10-2006 20:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Sory Zashi, nie obraź się, ale widac że o graniu i grach to niewiele jeszcze wiesz. Może nie jestem hardcoreowym graczem, ale pamiętam jescze ISS PRO EVOLUTION 1 i 2, kiedy Fifa 2002 to był przy tym chłam na maxa.

Po pierwsze, jeśli sugerujesz się grafiką, to naprawdę nie masz pojecia o grach i twoja fascynacja "wyglądem" Fify przypomina mi reace dziecka które z Amigi przesiadło się na PC.

Po drugie, to te sprawy które poruszyłeś na + nowej Fify w PES-ie były już od ISS PRO 98 na Playstation. Obliczanie itp, kiksy bramkarzy itp. To nic nowego!!!! A jeśli graficznie tylko ma odstawiac Fifa PEsa to aż śmiech na sali to jest. PES ma lepsza animację, grywalnmość, nieprzeidywalność i co najważniejsze żywotność!

Powiedz mi czy nowa Fifa bierze pod uwage przy piąstkowaniu bramkarza piłki która ręka bramkarza jest tą wiodącą (mocniejszą)? Bo PES 2 brał to pod uwagę już w 2003 roku! Powiedz mi, ile "Skillsów" jest wyposzczególnionych u każdego zawodnika w Fifie? 20? 30? W PES-ie chociażby tym pierwszym jaki wyszedł na Playstation2 było ich blisko 40! w tym 15 specjalnych! (gwiazdki).

Moim zdaniem to fifa była 500 lat za murzynami w stosunku do PES-a i na nadal jest. Nie chciałem cię urazić, tylko wygłosiłem swoja opinię opartą na 12 latach gry od commodore c64 po PS2 slim i PC.
01-10-2006 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #3
 
Oczywiscie w wiekszym stopniu nie sugeruje sie grafika, ale lepiej sie gra kiedy zawodnicy dobrze wygladaja niz sa to tylko kilka pixeli sklejonych ze soba.

Ja napisalem roznice w stosunku do Fify06. Wiem ze PES jest z przodu i to daleko i ze EA moze sie od nich uczyc. Jednak nie gralem nigdy w PESA Smile Jak mnie namawiasz to sciagne z DC Smile

amor patriae nostra lex
05-10-2006 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maryc Offline
Member
***

Liczba postów: 176
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja posiadam Fifę od soboty i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony tym, co pokazali autorzy tej gry. W porównaniu do serii z ubiegłego roku system menu różni się minimalnie, ale jest poprawiony, to fakt. Co do samej grywalności to bardzo poprawiła się realistyczność, nieprzewidywalność, etc. Jestem bardzo zadowolony z tej gry, choć nie ukrywam, ubolewam nad dostępem do wszystkich drużyn już na początku kariery, bo to moim zdaniem zniechęcania do gry w karierze. Kumpel (maniak) praktycznie przeszedł wszystkie wyzwania i zakupił prawie wszystko, co dostępne w sklepie.

I nie chce tutaj rozpoczynać tematu, co lepsze, Pro Evo czy Fifa, bo nie na tym imho rzecz polega. Grałem tylko w PESa 5 i muszę powiedzieć, że mi się nie podoba, rozegrałem około 5 sezonów, grając tylko/aż na 3 poziomie (na 5 dostępnych od początku gry) i jakoś bardziej wolałem porgać w Fife. To tyle ode mnie. Smile
05-10-2006 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja grałem w PESy od początku i naprawde KONAMI zawsze okazywało się lepszymi pomysłami niż EA. W PES-ie w trybie kariery za każdy sezon odkrywa ci się zawodnik (najczęściej ielka sława która zakonczyła karierę) i możesz ją "sprowadzić na zasadzie transferu" do swojej ekipy. Najlepsza zabawa zawsze polagała na tym, że przeciwne drużyny miały prawo do tego samego i często ja ze swoim MU stawałem naprzeciwko Newcastle gdzie skład wyglądał tak: Lev Yashin, Beckenbauer, F. De Boer, Lebeuf, Blanc, Savicevic, Koeman, Rijkard, Platini, Pele, Maradona.

Nie musz echba wspominac że jeśli gra się na 5 poziomie (dodatkowo jeśli zaczynasz karierę MU, to wszyscy zawodnicy MU którzy grają na codzień w MU zostaja automatycznie usunięci z drużyny i wystawieni na listę transferową, a ty musisz skompletowac skład zaczynając drużyną amatorów.
06-10-2006 07:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #6
 
Poniewaz tematem sa gry komputerowe, wiec moze teraz troche o innym rodzaju gier.

Seria Need for Speed!

Dzisiaj dorwalem najnowsza czesc Carbon. Grafike i model jazdy zaduzo sie nie zmienil, bo do takiego rodzaju gry jest dobry. Jest kilka fajnych rzeczy. Np. pomocnik na trasie. Sa 3 rodzaje takich ludzi:
1. blokuje inne auta abysmy mogli uciekac
2. wybija sie do przodu i szuka skrotow
3. nie pamietam :lol:
Fajne sa auta z serii "Muscle" czyli np. Camaro - ktorym jezdze (jak narazie oczywiscie).

Wiecej informacji poźniej Smile

amor patriae nostra lex
08-11-2006 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ja może zarzucem Screenem z gry która poprostu uwielbiam. Operation Flashpoint!

Polecam gorąco! Więcej info na rzuczenie!

http://i54.photobucket.com/albums/g106/S...7/OPFP.jpg
16-12-2006 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #8
 
Zamowilem gra Medieval II : Total War. Duzo myslalem nad ta inwestycja i doszedlem do wniosku, ze to beda dobrze wydanie pieniadze. Medieval II to sequel Medievala (ale trudno sie domyslic). W serii Total War wydano takze Shoguna (pis.) oraz Rome. Pewnie kazdy z was wie jak wyglada mechanizm gry. Mozna powiedziec, ze Total War to strategie doskonale.

amor patriae nostra lex
16-12-2006 23:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ScofferME Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
FIFA '07 to po prostu chłam. Jeżeli po tygodniu grania można jechać Górnikiem Zabrze Barcelonę na najwyższym poziomie trudności, to coś jest naprawdę nie tak. Z serii FIFA, imo najlepsza była 2000. Jak na tamte czasy po prostu cudna grafika i genialna grywalność. Poza tym wtedy jeszcze nie było tego wspaniałego PES'a Tongue
Poza tym kocham strategie. Close Combat, Heroesy (zwłaszcza II i III), tudzież bardzo mało znane Original War (opanowane zupełnie przez polaków).

A grywa ktoś w MMORPG'i? Jeżeli tak to polecam dofusa (<!-- w -->http://www.dofus.com<!-- w -->). Sam grałem w niego ponad półtora roku (od wersji beta) i dopiero teraz mi się znudził.
17-12-2006 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Medieval Total War to naprawde klasowa produkcjia i spędziłem przy niej wiele godzin. Szczególnie bawi kombinowanie i ścieranie się sił zbrojnych podczas walk w pełnym 3d. Piękna produkcja.

Fify nigdy mnie nie rajcowały, dlatego nie dziwi mnie to, że prócz grafiki i kilku drobnych usprawnień nie rzuca nowa odsłona na kolana...

No to może by ożywić dyskusję, porozmawiamy o... GTA (Serii) Ja zaczynałem od gta2 (w 2d) potem czekałem i wraz z zakupem PS2 kupiłem GTAIII które było kosmosem całkowitym Big Grin
Bejzbol, kobiety, spluwy i szybkie samochody + pościgi z policją to poprostu musiało zaowocować milionami sprzedanych egzemplarzy :twisted:

Ja zawsze lubiłem uciekać przed policją 8)
17-12-2006 12:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ScofferME Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ja zaczynałem od pierwszej części. Najbardzej mi się jednak San Andreas spodobało. Grafika może nie powala, ale ogromne możliwości interakcji z otoczeniem to jest to! Skakanie przez płoty, latanie samolotami, skakanie ze spadochronu, pływanie, wszystko!
Najfajniejsza rozrywka w GTAConfusedA to wziąść sobie Hydrę (samolot wojskowy) i przelecieć nad bazą wojskową, tak żeby cię samoloty zaczęły ścigać Big Grin
17-12-2006 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
A mi się najbardziej podobało GTA2 Smile Kolejne wersje już mnie nie interesowały, według mnie są o wiele gorsze pod względem grywalności. Takie jest moje zdanie, choć wiem, że większość uważa odwrotnie.
17-12-2006 13:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Seki Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 661
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Pejter napisał(a):A mi się najbardziej podobało GTA2 Smile Kolejne wersje już mnie nie interesowały, według mnie są o wiele gorsze pod względem grywalności. Takie jest moje zdanie, choć wiem, że większość uważa odwrotnie.

Hehe ja również GTA 2 uważam za jedną z najlepszych gier jakie grałem ogólnie seria GTA wymiata ale dla mnie najlepsze było GTA III ahhh ile czasu w to pykałem Tongue

"zobaczyc UNITED bezcenne"

Praga, 2x Mediolan, Budapeszt, 2x Amsterdam, Kopenhaga, Lens, Kijow, Manchester, Rzym, Londyn

RED ARMY
17-12-2006 14:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Osobiście bardzo mi się ścieżki dźwiękowe podobały w GTAIII. Oczywiście fajnie było wywołać zamieszki trzaskając się z 8 ludźmi naraz Big Grin (prawie jak w polsze )Wydaje mi się że jeśli miałbym wybierac spośród wszystkich części w które grałem (niestety nie grałem jeszcze w San Andreas) to wybrałbym GTAIII.
17-12-2006 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
GTA i GTA2... rzeczywiście gierki superaśnie, zawsze pykałem w to godzinami, pomimo tego, że grafiką tam nie szalało, ale czegóż można było wymagać w tamtych czasach Tongue Gdybym mógł chętnie bym sobie pograł w gierki na Pegazusa :lol: Pamięta to ktoś jeszcze ? Super Mario, Galaxian itp. Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
17-12-2006 20:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości