Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EURO 2008
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #346
 
Maciek napisał(a):Zmieniając temat, ciekawy jestem, czy jakby to jakaś inna (w domyśle niech każdy sobie wpisze w głowie tutaj nazwę kraju) reprezentacja miała takie problemy kadrowe a nie Turcja, to czy UEFA byłaby taka stanowcza z tym zakazem dowoływania zawodników? Podejrzewam, że nie, ale to takie moje gdybania Wink
Jasna sprawa, że gdyby to nasi zachodni sąsiedzi lub inna potęga reprezentacyjne zgłosiła się z taką prośbą to odpowiedź była by zupełnie inna niż w przypadku Turcji.

HAYDI TURKIYE !

[Obrazek: sorryvk6.gif]
25-06-2008 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #347
 
Maciek napisał(a):a może po prostu wiedziałeś,

Wiedziałem :wink:


Maciek napisał(a):oni dziś potomkom grabieżców i gwałcicieli kibicować nie będą, szczególnie że są w Europie nacje, które albo lubią Niemców, albo bardziej nie lubią Turków, albo walczyli po stronie III rzeszy kiedyś tam i może dalej czują się zobowiązani (przynajmniej na eurowizji cały czas wysoko punktują Niemców) Laughing

Może przesadziłem pisząc że cała Europa będzie za Turkami,jednak wydaje mi się że większość tak.Po za tym oprócz powodów historycznych są także powody czysto piłkarskie,podopieczni Fatiha Terima są skazywani na pożarcie w starciu z Niemcami,ich sytuacja kadrowa wygląda dramatycznie a sposób w jaki doszli do półfinału chyba wszystkich wprawił w podziw dlatego też wielu neutralnych kibiców będzie za Turkami.


Maciek napisał(a):I nie napisałem, że zawsze mieliśmy z nimi stosunki dobre, tylko, że mieliśmy z nimi stosunkowo najmniej problemów

Poniekąd o to mi chodziło tylko że złych słów użyłem :wink:


Maciek napisał(a):a większość dzisiejszej sympatii między naszymi narodami zawdzięczamy historii najnowszej Wink (teraz wikipedia może nie pomóc w znalezieniu tego o czym mówie :* Wink

Muszę przyznać że nie za bardzo wiem o co ci chodzi :roll: może o to że wbrew zachodowi popieramy kandydaturę Turcji do Unii Europejskiej?albo może o to że w Niemczech jest dużo zarówno Polaków jak i Turków i pewna więź się tworzy?(choć w Niemczech jest straszna mozaika narodowa i tam z wielu krajów jest pełno emigrantów).Jeśli już to raczej to pierwsze lub też coś zupełnie innego o czym nie mam zielonego pojęcia :wink:


Maciek napisał(a):Zmieniając temat, ciekawy jestem, czy jakby to jakaś inna (w domyśle niech każdy sobie wpisze w głowie tutaj nazwę kraju) reprezentacja miała takie problemy kadrowe a nie Turcja, to czy UEFA byłaby taka stanowcza z tym zakazem dowoływania zawodników? Podejrzewam, że nie, ale to takie moje gdybania Wink

Chciałbym się mylić ale pytanie wydaje się retoryczne a twoja odpowiedź prawidłowa :wink: chyba że wpisałeś sobie w głowie:"Polska" :lol:

CONCILIO ET LABORE
25-06-2008 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
woyteq Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 320
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #348
 
Dla Turcji szacunek - to fakt pewny, niech nasi kopacze biora garsciami z ich charakteru, woli walki, zacietosci itp...


...ALE koniec koncow ufffffffff

Niech Euro wygra EUROpejska druzyna (niekoniecznie Niemcy)

Nie spróbujesz tego to sie o tym nie przekonasz.Prawda le¿y na ulicy nie w sieci na jakich¶ forach,leszcze dostaj± kurwicy szczekaj± zamkniêci w domach.
Do odbiorców prawdziwych na stadionach dozoba
25-06-2008 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #349
 
Gloria Victis !

[Obrazek: sorryvk6.gif]
25-06-2008 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marek Offline
Member
***

Liczba postów: 116
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #350
 
W piłkę grają wszyscy, a mecze i wygrywają Niemcy... Wielka szkoda Turków, bo grali naprawdę fajną piłkę... Jutro jest mi obojętne, byleby zwycięzca jutrzejszego półfinału wygrał 29.06 w Wiedniu!

Just like the Busby days or days gone by,
we'll keep the red flags flying high!
25-06-2008 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #351
 
Szkoda Turcji, bo pomimo tak okrojonego składu potrafiła się postawić Niemcom, szkoda, że nie zdołali dotrwać do dogrywki, tam mogłyby się dziać ciekawe rzeczy Wink Niestety, tak jak pisałem wcześniej, realnie patrząc Niemcy byli w finale i tego też dokonali, jeśli wczoraj Turcji nie wyszło, to niech w finale ktoś w końcu z nimi wygra 8)

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
26-06-2008 01:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #352
 
Tak jak juz pisaliscie, Turcy jak na swoja sytuacje zagrali bardzo dobrze, lecz w koncu wyczerpal im sie limit szczescia w tym turnieju.

Teraz troche z innej beczki. Chcialbym tu przytoczyc sprawe braci Altintop'ow. Urodzili sie i wychowali w Niemczech, a jednak potrafili wybrac reprezentacje Turcji, chociaz niemiecka federacja o nich zabiegala. Szacunek dla nich z mojej strony za to. Tlumaczenie Klosego, ze Polska mu nic nie dala jest bezsensowne, bo im Turcja naprawde nic nie dala, bo sie tam nawet nie urodzili ( Klose chyba wyjechal do Niemiec w wieku 5 lat) a jednak graja dla swojej ojczyzny. To taka mala refleksja Tongue

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
26-06-2008 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #353
 
Grzeho, jest kilka takich przypadków, daleko nie trzeba szukać - Basturk, niegdyś gracz Bayeru Leverkusen także urodził się Niemczech, jednak jak wiemy grał w reprezentacji Turcji. Ten sam przykład z Kazimem, urodził się w Londynie i gra dla Turcji.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
26-06-2008 12:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #354
 
Kuba_^^ napisał(a):Grzeho, jest kilka takich przypadków, daleko nie trzeba szukać - Basturk, niegdyś gracz Bayeru Leverkusen także urodził się Niemczech, jednak jak wiemy grał w reprezentacji Turcji. Ten sam przykład z Kazimem, urodził się w Londynie i gra dla Turcji.


Wiem wiem Smile Altintop to byl tylko przyklad :wink:

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
26-06-2008 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #355
 
Jak to powiedział Gary Lineker"mecz trwa 90 minut a na koniec i tak zawsze wygrywają Niemcy"choć ta maksyma w tym turnieju równie dobrze pasowała do Turków,którzy wczoraj paradoksalnie rozegrali swój najlepszy mecz na Euro 2008,niestety również ostatni.Mimo to wielkie brawa dla Fatima Therima i jego podopiecznych,dzięki którym przeżyliśmy wielkie emocje podczas tych mistrzostw a za wczorajsze spotkanie należy im się szczególny szacunek.A Niemcy z taką grą w finale będą mieli małe szanse na pokonanie Hiszpanii bądź Rosji.


Grzeho napisał(a):Teraz troche z innej beczki. Chcialbym tu przytoczyc sprawe braci Altintop'ow. Urodzili sie i wychowali w Niemczech, a jednak potrafili wybrac reprezentacje Turcji, chociaz niemiecka federacja o nich zabiegala. Szacunek dla nich z mojej strony za to. Tlumaczenie Klosego, ze Polska mu nic nie dala jest bezsensowne, bo im Turcja naprawde nic nie dala, bo sie tam nawet nie urodzili ( Klose chyba wyjechal do Niemiec w wieku 5 lat) a jednak graja dla swojej ojczyzny.

Czasem się zastanawiam ile tak naprawdę jest winy PZPN w tym że Lukas Podolski czy Miroslav Klose wybrali grę dla reprezentacji Niemiec i zwykle dochodzę do wniosku że owszem piłkarskie władze w naszym kraju powinny wykazać większe zainteresowanie obecnie piłkarzami Bayernu Monachium ale prawda jest też taka że gdyby Poldi i Klose naprawdę chcieli grać z orzełkiem na piersi to na Euro byli by w kadrze prowadzonej przez Leo Benhakkera a nie Joachima Loewa.

CONCILIO ET LABORE
26-06-2008 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
woyteq Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 320
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #356
 
Od kilku dni obserwuje ze w trakcie meczu nie ma niikogo na forum. Moj gestapowski nos podpowiada mi jedno...Nikt z was nie ma komputera i telewizora w jednym pokoju 8)

Nie spróbujesz tego to sie o tym nie przekonasz.Prawda le¿y na ulicy nie w sieci na jakich¶ forach,leszcze dostaj± kurwicy szczekaj± zamkniêci w domach.
Do odbiorców prawdziwych na stadionach dozoba
26-06-2008 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #357
 
woyteq napisał(a):Nikt z was nie ma komputera i telewizora w jednym pokoju

No to się mylisz, jednak ja wolę oglądać mecze u staruszków na większym ekranie Tongue

Hiszpania pewnie zwyciężyła Rosję, dzisiejsze spotkanie nieco przypominało to z fazy grupowej, kiedy Hiszpania gładko zwyciężyła z Rosją 4:1. Drużyna Hiddinka jakby dzisiaj nie była sobą, nie zagrali nic szczególnego, nie tworzyli takich ładnych akcji jak chociażby z Holandią, po prostu siedli i nic nie zdołali zrobić. Nie wiem co było tego przyczyną, może za dużo szum wokół tej drużyny, może za szybko zrobiono z nich finalistów? Hiszpania zagrała swoje i zmierzy się w finale z Niemcami, oczywiście całym sercem za tym, aby nasi sąsiedzi przegrali 8)

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
26-06-2008 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
woyteq Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 320
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #358
 
Konkluzja nadal jest ta sama - w czasie meczu nie ma nikogo z was w pokoju z komputerem. Przed nami jeszcze final. Powiadomie znajomych hake......eeee jak sie tutaj edytuje posty ? :lol:

Nie spróbujesz tego to sie o tym nie przekonasz.Prawda le¿y na ulicy nie w sieci na jakich¶ forach,leszcze dostaj± kurwicy szczekaj± zamkniêci w domach.
Do odbiorców prawdziwych na stadionach dozoba
26-06-2008 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bela Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 267
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #359
 
Ja oglądam w barze .. Najciekawej Big Grin

Szkoda Rosji , juz widziałem jak skopali tyłki Niemcom w finale
26-06-2008 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #360
 
Rosjanie dotrzymywali kroku Hiszpana w 1 polowie, jednak w drugiej wyszly trudy 2 ciezkich spotkan ze Szwecja i z Holandia. Podopieczni Hiddinka oddali calkowicie inicjatywe Hiszpana, co zaowocowalo 3 bramkami.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
26-06-2008 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości