Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dimitar Berbatov
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #1
Dimitar Berbatov
[Obrazek: Dimitar-Berbatov-Manchester-United-Profile_2655225.jpg]

9. DIMITAR BERBATOV

Data urodzenia: 30 Styczeń 1981
Miejsce urodzenia: Błagojewgrad, Bułgaria
Narodowość: Bułgar
Pozycja: Napastnik
Wzrost: 189 cm

Poprzedni klub: Tottenham Hotspur
Debiut w MU: 13 Wrzesień 2008 v Liverpool (A)


Fan United od 1992 roku
02-09-2008 08:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #2
Re: Dimitar Berbatov
Ja zaczne nie typowo. Do twarzy mu w tej koszulce Tongue A na poważnie, to po tym jak SAF wydał na niego tyle kasy, nasze oczekiwania są ogromne. Ja z początku wolałem, aby przyszedł do nas Hunter. Ale jak już przyszedł Bułgar, to życzę mu jak najlepiej i wierzę, że pomoże naszej drużynie.

PS. Kwota transferu to chyba 31 mln.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
02-09-2008 08:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #3
Re: Dimitar Berbatow
Kwota transferu to 30,75mln + Fraizer Campbell (wypożyczenie ofc. zapomniałem dodać) Tongue
Zgadza się, oczekiwania co do jego osoby są ogromne, kwota nie mała, ale chyba każdy wierzy w to, że Bułgar sobie poradzi i będzie wzmocnieniem naszego klubu.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
02-09-2008 08:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
bartolo1196 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Dimitar Berbatow
Mam nadzieje że Berbatov pomoże United wygrywać mecze bo cena mówi sama za siebie Big Grin oczekiwania są duże ale myśle że Berbatov okaże się udanym transferem i Manchester zacznie wygrywać kolejne mecze Big Grin Chociaż szkoda Campbella bo tez mógł się przydać ale cóż jeżeli Berbatov będzie strzelał a Manchester wygrywał to damy se rade a Campbell mam nadzieje wróci za rok Big Grin
02-09-2008 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Olle Offline
Member
***

Liczba postów: 159
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Dimitar Berbatow
Coś czuję, że Berbatov może być nowym Yorke'iem. Obu kupiliśmy za ciężkie pieniądze, w tym samym wieku, z wyrobioną marką w Premier League i w życiowej formie (gdyby jeszcze Berba miał ten uśmiech od ucha do ucha to byłoby perfekcyjnie).
Nie spodziewam się po nim natychmiastowych fajerwerków, bo najbliższe trzy mecze gramy z druzynami z najwyższej półki, ale gdy wróci Ronaldo... ehh, czuję że w tym roku kilka drużyn czeka pogrom Smile
02-09-2008 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #6
Re: Dimitar Berbatow
Co mi przychodzi do głowy, jak czytam tego newsa? Ferguson nigdy nie odpuszcza. Nigdy. Już mówiło się o przespanym oknie transferowym, o sprzedanych talentach, o starczej demencji Alexa, który sam nie wie co mówi, a tu proszę ! Berbatov jest już Czerwonym Diabłem !

Bardzo chciałem, by ten transfer doszedł do skutku. Lubię Dymitara nie od dziś i sądzę, że może się okazać wspaniałym wzmocnieniem. Zwłaszcza teraz, gdy Wayne Rooney prezentuje bardzo słabą dyspozycję. Liczyłem na jego transfer, ale przyznaję, że w nocy, straciłem nadzieję. Byłem pewny, że Ferguson, mimo całego swojego lisiego sprytu, nie da rady wydrzeć Bułgara z Tottenhamu. Poszedłem spać, będąc pewny, że tego lata, nikt nie zasili klubu z Old Trafford. Wstałem rano, sprawdziłem telegazetę, ale tam nie było ani słowa o ewentualnych przenosinach Berbatova. Poszedłem zatem do szkoły, już absolutnie przekonany, że Dymitar pozostaje w Tottenhamie, lub co gorsza, został sprzedany do Manchesteru City. Gdy wróciłem, brat łaskawie mnie poinformował o przenosinach Robinho, do City. Następnie stwierdził, że, "Berbatov też jest w Manchesterze". Ja na to odparłem, że właśnie w City. A on, że nie ! Że w United ! No to ja w te pędy uruchomiłem peceta i oto piszę ów komentarz wink.gif

Ferguson wie co robi. Zawsze to powtarzałem, gdy antagoniści Berbatova, twierdzili, iż ów transfer będzie pewnym niewypałem. Jako alternatywę dla byłego napastnika klubu z White Hart Lane, podawano Klaasa Jana Huntelaara. Ale Alex dobrze wiedział co robi. Nie wyrażał zainteresowania Holendrem, mimo, iż wielu ludzi woli i wolałoby oglądać go, w koszulce z Diabełkiem na piersi, zamiast bohatera tego newsa. Ale pozwolę sobie na powtórzenie - Ferguson wie co robi ! Nie chciał w składzie typowego rezydenta pola karnego, który nie lubi go opuszczać. Nie chciał piłkarza czekającego na podania kolegów, samodzielnie nie wypracowującego sobie okazji strzeleckich. Wiedział, że drużyna nie grała zbyt efektywnie, gdy całe ustawienie, polegało na wrzucaniu piłki w kierunku wysokiego, środkowego napastnika i czekaniu, co też on zrobi. Nie. Ferguson woli graczy bardziej uniwersalnych, umiejących zrobić coś z niczego.

Dlaczego zostali kupieni tacy gracze, jak Nani, Anderson, Rooney, Tevez czy Cristiano Ronaldo? Bo atakują bramkę rywala w sposób niekonwencjonalny ! Nie grają schematami, typowym angielskim 'kick and run''. Nie, oni potrafią grać na wielu pozycjach, dryblować, strzelać, "klepać" piłkę itp. Do tego samego typu piłkarzy, można zaliczyć Dymitara Berbatova. Bułgar lubi się nieco cofnąć, pograć piłką, przytrzymać ją dłużej przy sobie. Umie zdobywać gole i z prawej i z lewej nogi i głową. To świetny napastnik, taki, który pasuje do układanki Sir Alexa Fergusona. Zresztą, nie bez kozery Szkot, tak długo starał się ściągnąć Berbatova na Old Trafford i uczynił to w ostatnich minutach okienka transferowego. Trzeba ufać Fergusonowi; skoro stwierdził, że Berba mu się przyda i że jest tym, kogo poszukuje, to trzeba mu zaufać. Ja ufam Alexowi, a tym samym ufam umiejętnościom Dymitara i wierzę w to, że okaże się on prawdziwym transferowym strzałem w dziesiątkę.

Prawdopodobnie nie przekonam przeciwników transferu Berbatova na Old Trafford, do zmiany zdania. Mówi się, że za wiele kasy zostało przelane z konta MU, na konto Tottenhamu. Ale to nie jest nasza forsa, nie my nią rządzimy i my nie mamy nic do gadania. Jak wspominałem - ufam Fergusonowi - i nawet jeśli dał za nasz nowy nabytek jakieś 30 miliony funtów, to nie wydaje mi się to wyrzucaniem pieniędzy w błoto. To jest ryzyko. Tak, jak ryzykiem były transfery za ogromne sumy Andersona, czy Naniego. Czy mieliśmy gwarancję na to, że przyzwyczają się tak szybko do angielskiej piłki i że będą tak kluczowymi wzmocnieniami? Nie. Ale zaufaliśmy Fergusonowi i czy teraz tego żałujemy? Odpowiedzcie sobie sami. Faktem pozostaje, że Berbatov ma 27 lat, zatem młodzieniaszkiem nie jest. Ale też nie jest jakimś starociem, skamieliną, która jeszcze gra w piłkę. Nie. On jest po prostu doświadczony, ograny w Premier League, znający zasady, jakie rządzą się angielskim futbolem.

Ryzyk-fizyk, jak to się czasem mawia w tego typu sytuacjach. Ale na tym polega piękno piłki nożnej. Prawdziwej piłki nożnej. Bo to przecież nie jest Fifa, w której wystarczy, że zawodnik ma bardzo wysoki poziom umiejętności i błyskawicznie aklimatyzuje się w nowym klubie. Transfer Dymitara Berbatova, też jest swego rodzaju ryzykiem. Nie wiemy, czy Bułgar sprawdzi się na Old Trafford, nie wiemy, czy za rok będziemy mówili: "To był wspaniały transfer", czy "Trzeba go sprzedać, póki jest jeszcze coś warty". Nie wiemy. Nie nasze przemyślenia zweryfikują jego umiejętności, ale to, co pokaże na boisku. Ja mam głęboką nadzieję, na to, że okaże się kimś, bez kogo już niedługo, nie będziemy mogli sobie wyobrazić Manchesteru United.

Witaj, Dymitar !



Fantastyczna wypowiedź. Witamy na forum Smile- //sebos

EDIT:
Ano, witam, jestem tu nowy, zarejestrowałem się dopiero wczoraj. Od razu na wstępie pragnę poinformować wszystkich, że często swoich komentarzy dodawać nie będę, ale jeśli już to uczynię, to postaram się, by były podobnej długości (i jakości Big Grin ) jak powyższy. Pozdrawiam.

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
02-09-2008 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #7
Re: Dimitar Berbatow
Kurcze i jak tu teraz coś interesującego napisać po tym poście Szymcia :roll: Wink

Cieszę się ogromnie, że Berbatov wreszcie zawitał na Old Trafford. Wierzyłem, że SAF dopnie swego i sprowadzi Bułgara. Nie wierzyłem za to w to, że Dimitar wybierze MC- bo tam oprócz kasy nic nie mogli mu zaproponować, a piłkarz niejednokrotnie oświadczał że chciałby powalczyć w wielkim klubie w LM.

Trzeba też przyznać, że Spursi ładnie sobie podreperowali budżet : 31 mln (nie często się zdarza, żeby za 27 letniego napastnika tyle płacić- ale wcale się tym nie przejmuję bo najwidoczniej jest wart takich pieniędzy) + wypożyczenie na rok Fraizera Campbella (to chyba wyjdzie na dobre młodemu Anglikowi, bo przy takim napadzie jakim teraz dysponujemy to w Londynie będzie dostawał prawdopodobnie więcej szans niż w United)
Ale nie ma co się martwić, jak napisał Szymcio to nie nasza sprawa ile MU wydaje na transfery- ważne aby były one trafione i musimy po prostu ufać SAFowi.

Bułgar zdaje sobie sprawę, że oczekiwania wobec niego są ogromne, ale wierzę że im sprosta i uda mu się szybko wkomponować w zespół. Takiego zawodnika właśnie nam brakowało- doskonale wykańcza akcje, strzał prawie z każdej pozycji no i przede wszystkim gra głową. Jego obecność i konkurencja w pierwszej 11 wymusi też niewątpliwie na Rooneyu lepszą grę.

Szymcio napisał(a):Ja mam głęboką nadzieję, na to, że okaże się kimś, bez kogo już niedługo, nie będziemy mogli sobie wyobrazić Manchesteru United.
Ja również Smile
Witamy w piekle Dimitar :twisted:

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
02-09-2008 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #8
Re: Dimitar Berbatow
[flash=425,355]http://www.youtube.com/watch/v/IRtx1ZZUkAU[/flash]
Aż miło go widzieć w naszej koszulce ;D

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
02-09-2008 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marrta25 Offline
Member
***

Liczba postów: 57
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Dimitar Berbatow
Powyższe komentarze są na tyle obszerne i dobre jakościowo, że nie ma za bardzo czego dopowiadać. Zatem chciałabym powiedzieć że jestem niezmiernie zadowolona z trensferu Berbatova, mimo iż na początku również skłaniałam się bardziej ku Hunterowi (jak RedLucas). Zgadzam się też z tym że do twarzy mu w naszej diabelskiej czerwieni. Na razie wszyscy są zachwyceni pozyskaniem Bułgara, ale od tej pory musi ciężko pracować na dobrą opinie. Wszystko zależy od niego, nam pozostaje czekać i życzyć Dimitarowi wszystkiego najlepszego i dużo, dużo...zdrowia xD (czyt. goli)

Manchester is not ordinary club..
This is belief...
This is hope...
This is love...
THIS IS MY HOME...
THIS IS MY LIFE...
THIS IS MY WORLD...

------
Only one say... Only one thing... FOOTBALL - THIS IS MY LIFE
03-09-2008 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
wojtek2320 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 13
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Dimitar Berbatow
Cóż ja co prawda pewnie nic nowego nie dodam do tej dyskusji, ponieważ po takich postach jak tam wyżej ciężko by było coś takiego zrobić- swoją drogą miło przeczytać wypowiedzi na forum, które oprócz długości mają także sens, a powiedziałbym, że dość rzadko się takie zdarzają- jednak swoje zdanie wypowiem. Naturalnie ciesze się, że do nas Berbatov jednak przyszedł, gra nie dość, że skutecznie to jeszcze potrafi to robić także całkiem efektownie. Uważam, że sprowadzenie jego, a nie innego napastnika jest całkiem dobrym posunięciem. Gra On bowiem już od wielu lat w lidze, więc będzie musiał się tylko przyzwyczaić do stylu grania naszej drużyny- co też będzie ułatwione z racji tego, że grał przeciwko Man-u już wielokrotnie. 27 lat to co prawda mało już nie jest, ale mimo wszystko jak na napastnika to też nie jest jakiś zaawansowany wiek. Jak dla mnie to mimo zdobycia w zeszłym sezonie tylu tytułów, to w Manchesterze brakowało jednak tego jeszcze jednego napastnika, który grał by na bardzo wysokim poziomie. Naturalnie nie ujmuje młodym piłkarzom takim jak Fraizer talentu, jednak brak doświadczenia może się okazać w niektórych momentach decydujące.
Także jak dla mnie jest to genialny transfer (podobnie jak wykupienie Teveza z tej agencji, więc teraz nie jestemy na ich łasce), zresztą najlepszą rekomendacją jest nawet to, że SAF bardzo dążył do tego trasferu, a poza kilkoma błędami w przeszłości (takimi jak Veron) pokazał On nam wielokrotnie, że nosa do sprowadzania wartościowych zawodników to On ma.
Pozdrawiam :-)
05-09-2008 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Dimitar Berbatow
Cytat:Gwiazdor Manchester United, Dimitar Berbatow, został obrzucony jajkami i rolkami papieru toaletowego przez wściekłych kibiców reprezentacji Bułgarii.
Kibice wybaczyli swojemu pupilowi bezbramkowy remis z z Włochami w eliminacjach MŚ. Natomiast taki sam wynik w wyjazdowym meczu z Gruzją wywołał prawdziwą wściekłość bułgarskich kibiców.

Pele good, Maradona better, George Best
17-10-2008 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Carlito Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Dimitar Berbatow
LOL.

Po za Barbatovem w drużynie jest przecież 10 innych facetów, którzy w jakikolwiek sposób mogą zdobyć bramki. Miłych ma fanów Big Grin .
17-10-2008 13:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #13
Re: Dimitar Berbatow
Bułgar często na boisku wygląda tak jakby mu się nie bardzo chciało grać i biegać. Więc w sytuacji, gdy drużynie nie idzie to można ten jego sposób bycia różnie odbierać. A że jest największą gwiazdą w kadrze to również oczekiwania wobec niego są ogromne.


Fan United od 1992 roku
17-10-2008 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #14
Re: Dimitar Berbatow
Ciekawostką jest, że przebiegł... 2 km. srednio zawodnicy przebiegają około 8 i wzwyż, a 2 to już jest przesada. Zresztą widać to w meczach United, gdzie cały czas człapie, a rusza się tylko, gdy bierze udział w akcji. Taka postawa nie przystoi kapitanowi, bo z niego powinni brać przykład inni zawodnicy. Więc co, niech wszyscy przebiegną w trakcie meczu 2 km? Wink

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
17-10-2008 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Dimitar Berbatow
Carlito napisał(a):Po za Barbatovem w drużynie jest przecież 10 innych facetów, którzy w jakikolwiek sposób mogą zdobyć bramki

Taki sam los spotkał Martina Petrova z City i Stilijana Petrova z AV, więc nie był sam Wink

Pele good, Maradona better, George Best
17-10-2008 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości