Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dimitar Berbatov
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #121
Re: Dimitar Berbatov
Koniec tej jakże ciekawej dyskusji!



Mój Blog: Pod presją czasu
08-04-2009 06:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #122
Re: Dimitar Berbatov
Tak odchodząć od dyskusji o literkach - ile pauzować bedzie Berba(ha, i problem pisowni z głowy)?? Są jakieś newsy co z nim? Na rewanz w Porto nie ma szans by wrócił?

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
08-04-2009 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #123
Re: Dimitar Berbatov
matys napisał(a):Też mnie to wkurza, tak samo jak spolszczanie zagranicznych nazw klubów. W każdym razie poprawiłem nazwę tematu.

Dimitar Berbatov to niepoprawna forma w Polsce.

pan_opticum napisał(a):Pamiętajcie: Arshavin, NIE Arszawin. Tak jest bardziej poprawniej.

Pod jakim względem?

Polecam encyklopedie językowe. Przyszła mi kiedyś fajna z Wyborczej, poruszająca m.in. tę sprawę.

Czy jest jakiś większy autorytet językowy od prof. Miodka w tym kraju? Przynajmniej w moim odczuciu nie, a jeśli znajdziecie lepszego kandydata, dajcie znać. Choć nie ma wątpliwości, że on bzdur publicznie nie wypisuje. Na ten temat odpowiadał już niegdyś wyczerpująco i szczegółowo. I tym samym jesteście w błędzie.

Felieton.

Tu chodzi tylko i wyłącznie o transkrypcję cyrylicy w różnych językach... Ja tam postuluję o zmianę nazwy tematu, bo jest błędna. [Obrazek: 4tp4grf41j5hegyafar.gif]

branka napisał(a):Tak odchodząć od dyskusji o literkach - ile pauzować bedzie Berba(ha, i problem pisowni z głowy)?? Są jakieś newsy co z nim? Na rewanz w Porto nie ma szans by wrócił?

Szanse są nikłe. Na 99% nie będzie zdolny do gry z Porto, gdyż uraz wyłączy go z gry na jeszcze ponad tydzień.
08-04-2009 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #124
Re: Dimitar Berbatov
McLaren napisał(a):Pod jakim względem?
No jaja sobie robiłem. A z wybitnych językoznawców jest jeszcze profesor Bralczyk.
branka napisał(a):Tak odchodząć od dyskusji o literkach - ile pauzować bedzie Berba
Do 19 kwietnia. Wiadomo, to nie matematyka i może wrócić wcześniej. Albo, jak to zwykle bywa, później.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
08-04-2009 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #125
Re: Dimitar Berbatov
Dostało się ostatnio Berbatowowi za ostatnie kilka spotkań, a ten karny sprawił chyba, że pompowany od jakiegoś czasu balonik pod tytułem "przydatność Berbatowa ostatnimi czasy" pękł Wink

Cytat:- Berbatow był kompletną katastrofą - powiedział "The Doc" dla BBC. - Gdyby to zależało ode mnie, wyrzuciłbym go kilka miesięcy temu.

- Ten gość mógłby doznać kontuzji na samą myśl o sporcie! Jest niesamowicie oschły i nie wydaje się być zainteresowany w ogóle futbolem.

- Powinien przyjrzeć się Tevezowi i podziwiać, jak ten za każdym razem walczy by odzyskać piłkę - kontynuował Docherty. - Jestem pewien, że ktoś chciałby go kupić w lecie, a United powinni przyjąć z otwartymi rękoma każdego, kto złożyłby ofertę w granicach £30 milionów.

Docherty stwierdził, że nowa sensacja Manchesteru United Federico Macheda już jest lepszy od Berbatowa.

- Chłopak ma zaledwie 17 lat, lecz już wydaje się być z 10 razy lepszym piłkarzem od Berbatowa - zakończył menadżer Czerwonych Diabłów z lat 1972-77.


MEN o ostanim spotkaniu:
Cytat:Dymitar Berbatow (za Machedę 91’) – Dobrym rozwiązaniem było oszczędzanie go na dogrywkę. Kilka mądrych zagrań nie odmieniło jednak gry. Żenujący rzut karny. Ocena: 5.

No cóż, ostatnimi czasy Bułgar faktycznie nie zachwyca. Albo kontuzja, albo słaba gra, ale krytyka ze strony Docherty'ego moim zdaniem jest przesadzona.
20-04-2009 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #126
Re: Dimitar Berbatov
Docherty trochę się ośmiesza. Jego wypowiedź przypomina mi wypowiedź jakiegoś debila, dla którego fakt, że Tevez biega więcej oznacza, że jest lepszy od Berbatova.

Ja po pół roku spędzonego w United przez Bułgara, bez wahania stwierdzam, że transfer jest przepłacony. Piłkarz za 30 mln powinien robić ogromną różnicę, dawać choćby 50% tego co Ronaldo. Niestety gra Bułgara pozostawia wiele do życzenia. Niby uciułał te 13 bramek, ale większość w meczach ze słabeuszami. Do tego ta postawa podczas spotkań... A wczorajszy rzut karny - chyba w życiu nie widziałem gorzej uderzonego. Nie neguję umiejętności Bułgara. Jest to na pewno piłkarz dobry, ale nie oszukujmy się - 30 mln to on na pewno nie jest wart. Liczę na jakiś zryw, bo jeśli ma tak grać do końca sezonu, to najchętniej pożegnałbym się z nim w lecie.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
20-04-2009 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #127
Re: Dimitar Berbatov
Gra Berbatova czasami rzeczywiście nie zawsze się podoba, ale taki ma styl: nie biega zawsze i wszędzie za piłką i nie walczy do upadłego, ma takie przestoje w grze i nie jest typem zawodnika który potrafi poderwać zespół do walki, ale nadrabia to niesamowitą techniką i inteligencją na boisku.
Bułgar jak na razie faktycznie nie jest jeszcze takim graczem na jakiego liczyliśmy sprowadzając go ze Spurs, ale stwierdzenie żeby go pożegnać w lecie jest wg mnie przesadą.To jest dopiero jego pierwszy sezon i ja traktowałbym go jaki taki trochę ulgowy.
Czasami się Berba nie stara wystarczająco, ale wierzę, że SAF na pewno w razie czego z nim pogada i powie na co musi zwrócić większą uwagę.
Jestem przekonany że w następnym sezonie pokaże pełnię swoich możliwości.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
20-04-2009 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #128
Re: Dimitar Berbatov
Tak: "niesamowita technika i inteligencja na boisku". Dla mnie to jest głupi stereotyp, bo naprawdę rzadko to widuję. Dużo się o tym mówi, a tak naprawdę te genialne podania można policzyć na palcach jednej ręki.

Nie chcę, żeby stał się drugim dzikusem - Tevezem, ale odrobina waleczności jest wymagana u każdego! No to jest irytujące jak on stąpa po tym boisku. Mam w dupie to, że ma inne zadania czy coś. To nie znaczy, że ma odpuszczać, bo ma od tego innych ludzi.

I powtórzę: uważam go za dobrego piłkarza, ale 30 mln to jest zdecydowanie zbyt duża suma jak za piłkarza, który nic nam nie daje. Na dzień dzisiejszy nie jest on wart 20 mln.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
20-04-2009 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #129
Re: Dimitar Berbatov
Cytat:Tak: "niesamowita technika i inteligencja na boisku". Dla mnie to jest głupi stereotyp, bo naprawdę rzadko to widuję. Dużo się o tym mówi, a tak naprawdę te genialne podania można policzyć na palcach jednej ręki
Stereotyp? Wystarczy zobaczyć mecz. Wystarczy zobaczyć przyjęcie piłki Bułgara, jak kontroluje piłkę, jak świetnie potrafi zagrać na jeden kontakt. Nie spodziewałem się, że w tym sezonie będzie gwiazdą. Więcej obiecuję sobie po następnym, ale wierzę, że w tym sezonie pokaże się jeszcze niejeden raz ze świetnej strony.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
20-04-2009 17:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #130
Re: Dimitar Berbatov
No dobra. Ja wiem, że on to potrafi. Tylko czy coś nam to daje? Samo przyjęcie piłki może pokazać technikę gracza, ale chodzi o korzyści. Już dawno nie widziałem, żeby Berbatow uraczył nas jakimś świetnym zagraniem. On nie robi wielkiej różnicy na boisku. Czy to jest piłkarz wart 30 mln? Na pewno nie. Jak na razie ma znikomy wpływ na nasze wyniki. Czekam na ten zryw. Jak nam nie idzie potrafi pociągnąć Ronaldo, Rooney, Giggs, potrafił to zrobić w tamtym sezonie Tevez. Można mówić, że to pierwszy sezon, trzeba mu dać czas. Ale on ma już 28 lat. W przypadku Rooneya czy Ronaldo czekanie było zrozumiałe (choć i tak mało konieczne Wink ). Oczekiwałem zawodnika, który potrafi zrobić różnicę. Dostałem kolesia, który strzela ze słabeuszami i raz na ileś uraczy nas jakimś świetnym zagraniem. Technika, przyjęcie, kontrola, panowanie nad piłką. Ja zdaję sobie sprawę, że Bułgar to potrafi. Czekam jednak na jakieś skutki. W dodatku ta nonszalancja jest również bardzo denerwująca.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
20-04-2009 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #131
Re: Dimitar Berbatov
Sprzedać go do City najlepiej.
20-04-2009 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #132
Re: Dimitar Berbatov
No i zgadzam się z muszqiem. Ja od początku byłem przeciwny temu transferowi, to nie ten kapelusz. Jakoś od początku Bułgar mi nie pasował do 'Red Devils' no i jego gra w tym sezonie to potwierdza. Mogliśmy mieć Huntelaara, nie dość że tanszy, to widać co gra w Realu, poza tym myślę, że w United też by się sprawdził.

Obecnie, gdy tylko widzę jakieś jego gorsze zagranie Bułgara (poprzedzone wcześniejszymi) od razu mi przychodzi na myśl: "Jak mogliśmy na niego wydać 30 mln?!" No i powiedz mi teraz Foster, że ten transfer nie był przepłacony...

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
21-04-2009 06:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #133
Re: Dimitar Berbatov
O tym przekonamy się w przeciągu kilku najbliższych lat. Jakby na to nie patrzeć to statystyki ma całkiem niezłe, a nie zapominajmy jakie miał problemy na początku sezonu. Spokojnie, dajmy mu czas. To jest piłkarz nietuzinkowy, dziwią mnie porównaniu do zwykłego rzemieślnika jakim jest Huntelaar. Jak widać Fergie woli mieć piłkarza bardziej uniwersalnego niż Holender i ja się temu nie dziwię.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
21-04-2009 07:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #134
Re: Dimitar Berbatov
A ja bym wolał mieć Huntelaara, człowieka który potrafiłby się znaleźć w polu karnym i wpakować piłkę do bramki. Niby takim człowiekiem miał być Berbatow, a wokół niego mieli 'biegać' Rooney lub Tevez. W efekcie mamy taką niedorobioną wersję wspomnianych wyżej panów. Bo Berba cofa się do gry, ale nie biega tyle co oni. Więc w sumie nie mamy, ani takiego człowieka od wykańczania akcji, ani gracza w stylu Roo lub Carlosa.

A Bułgar na Old Trafford chyba był sprowadzany jako taki sęp, który miał kończyć te wszystkie akcje. Może trochę przesadzam, no ale nie przepadam za nim i już.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
21-04-2009 07:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #135
Re: Dimitar Berbatov
Jako sęp to on został wykreowany przez kibiców. W Tottenhamie również nie grał jako typowy as pola karnego więc nie sądzę, że jeśli Fergie chciałby sępa to sięgnąłby po niego.Już raczej właśnie po Huntelaara.

Moim zdaniem Bulgarowi należy dać jeszcze czas. Bo po pierwsze nie gra źle - wręcz powiedziałbym, że całkiem nieźle jak na pierwszy sezon. Fakt, że nie strzelił 50 bramek czego wielu chyba od niego oczekiwało ale nie takie zadania stawia przed nim Fergie. Myślę, że nawet jakby był w topowej formie (a nie jest, nie przeczę) to by tyle nie strzelał bo on ma całkowicie inną rolę. Po drugie Ronaldo po pierwszym sezonie też wielu chciało wyrzucać Wink

Zupełnie nie zgodzę się ze zdaniem powyżej, że mamy "taką niedorobioną wersję" Carlosa i Roo. Ok, zgodzę się że do Ronneya Bułgarowi jeszcze brakuje (ale myślę, że w przyszłości ma szansę grać na jego poziomie) natomiast Tevez jest moim zdaniem znacznie gorszym graczem w tym sezonie. Co z tego, że więcej biega skoro nic z tego nie wynika. To Berba, nie Tevez jest drugim w lidze pod względem asyst (ex aequo z 2 piłkarzami) zawodnikiem, ze stratą jednej asysty do liderującego Robina van Persie. Dodatkowo moim zdaniem Berba w środku pola stwarza więcej zagrożenia a i pod bramką pokazuje lepszą skuteczność (chociaż nie taką jak niektórzy od niego oczekiwali).

Żeby nie było niedomówień: nie jestem fanem Bułgara. Nie jest i raczej szybko się nie stanie moim ulubionym piłkarzem. Po prostu wiem co widzę. A widzę, że Berbatov w ofensywie radzi sobie naprawdę dobrze jak na pierwszy sezon i całkowicie nie rozumiem czemu niektórzy chcą go wyrzucać z zespołu. A to, że nie jest takim typem zawodnika jakim chcieli go widzieć niektórzy to chyba nie jego wina?

Jeszcze dodam, że nie wiem czemu tyle osób tak bardzo chciałoby w drużynie typowego sępa. Z powodów widocznych w podpisie również chętnie zobaczyłbym Huntelaara w Manchesterze ale nie chcę go bo on kompletnie nie pasuje do tego zespołu. Pod takiego zawodnika trzeba by taktycznie przebudować cały zespół. A kto mi wytłumaczy jaki jest sens przebudowania osiągającego sukcesu zespołu? Przecież my już przynajmniej drugi sezon a może i trzeci nie gramy jednym czy dwoma nominalnymi napastnikami. Zaryzykowałbym bardziej stwierdzenie, że gramy 4 ofensywnymi pomocnikami, którzy przechodzą w napastników. Dodatkowo każdy z tych graczy może zarówno rozgrywać akcje, prowadzić rajdy skrzydłem jak i strzelać bramki. I w zależności od sytuacji na boisku Ci zawodnicy się tymi zadaniami wymieniają co dezorientuje obronę przeciwnika. To jest właśnie piękne a nie tępe wrzucanie na jednego zawodnika. W dodatku w Manchesterze (i nie tylko bo podobnie gra przecież w tym sezonie Barca) jak widać po wynikach znacznie skuteczniejsze.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
21-04-2009 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości