Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dimitar Berbatov
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #151
Re: Dimitar Berbatov
To oczywiste, że w mocnym zespole gra nie opiera się na jednym zawodniku...
Chodziło mi bardziej o to, że zawodnicy nie umieją w pełni wykorzystać Berbatova, jego umiejętności...



Mój Blog: Pod presją czasu
15-05-2009 13:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
berba fan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #152
Re: Dimitar Berbatov
sebos_krk napisał(a):Bo w Spurs był Dimitar i reszta. Tak samo jak w Arsenalu pod sam koniec był Henry i 10 koszulek.
Nie do końca było tak z Berbatowem w Tottenhamie, tzn faktem jest, że był ich najlepszym piłkarzem, ale nie można mówić, że cały zespół był ustawiony pod niego.
Jestem w pełni przekonany, że ma jeszcze sporo do zaoferowania United, a czy uda mu się "błysnąć' w pełni, mogę tylko mieć nadzieję.
Przyznaję, że mnie czasami po prosto krew zalewa jak patrze już tyle razy, że stoi niepilnowany w polu karnym (i po prosto wiem, że gdyby tylko dostał piłkę byłaby bramka na 99%), lecz jego kolegów w 9 z 10 okazji woleliby strzelić z 16 albo i z dalej niż do niego zagrać... cóż, wielkie gwiazdy-wielka konkurencja.
Nie podoba mi się fakt, że sam decyduje się na strzał z dystansu raz na 10 meczów (a potrafi nie gorzej od Rooney'a albo Teveza).
15-05-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #153
Re: Dimitar Berbatov
Spokojnie to dopiero jego pierwszy sezon. Skoro jest teraz, dosyć dobrze to jest szansa że będzie lepiej.

Odrzuciłbym bym teorie, że nie podają do niego bo jest konkurencja w drużynie. Są jedną drużyną, i najważniejsze są wyniki drużyny a nie statystyki indywidualne.[ zakładam że taki panuje duch w drużynie ]
16-05-2009 08:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #154
Re: Dimitar Berbatov
To już jakieś herezja. Berbatov być może nie dostaje często w polu karnym, ale to dlatego...że często go tam po prostu nie ma. Prócz Ronaldo, który i takw tym sezonie gra dużo bardziej zespołowo i czasami Teveza, nie ma u nas zawodników, którzy mają straszne parcie do zdobywania goli. Powiedziałbym nawet, że niekiedy nawet przeginamy jeśli chodzi o szukanie partnerów.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
16-05-2009 09:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
berba fan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #155
Re: Dimitar Berbatov
michal85 napisał(a):Berbatov być może nie dostaje często w polu karnym, ale to dlatego...że często go tam po prostu nie ma.
Ale Ja nie mówię o tym jak często jest w polu karnym... chodziło mi o to co widziałem w tym sezonie chyba z kilkanaście razy. Nie chodzi mi także o to, że podczas meczu zazwyczaj ma przed sobą dwóch jeżeli nie więcej kolegów.
Tak czy inaczej, nie chcę wyglądać jakbym szukał usprawiedliwienia-bynajmniej-nie ma powodu, bo sezon miał całkiem dobry, teraz czekamy na następny. Co prawda, na początku sezonu myślałem, że strzeli przynajmniej 20 bramek, ale Ferguson widocznie miał inne pomysły co do niego i jego rolę na boisku. Zresztą, można spotkać opinię, że niby Ferguson go sprowadził aby ładował bramki, lecz szybko zorientował się, że Berbatow się do tego nie nadaje, dlatego kazał mu się brać za rozgrywanie, chcąc wyjść z niezręcznej sytuacji... jednym słowem - żal.
michal85 napisał(a):Powiedziałbym nawet, że niekiedy nawet przeginamy jeśli chodzi o szukanie partnerów.
Jeżeli mówisz o Berbatowie, to popieram w 100% (czasami wręcz zachowuje się jak kot w koszarach). Co do Ronaldo, Rooney albo Tevez - mogę polemizować, bo odnoszę inne wrażenie. Ale chyba trudno być inaczej jak się ma tyle zawodników którzy potrafią strzelać bramki, poza tym każdy gracz United nie waha się strzelać jeżeli czuje, że jest w stanie pokonać bramkarza w konkretnej sytuacji (przepuszczam, że sam Ferguson ich do tego zachęca) co, ogólnie jest bardzo dobrze dla zespołu.

Wahadło, wahać się, wehikuł etc. pisze się przez samo 'h'. Wink //paolo
17-05-2009 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #156
Re: Dimitar Berbatov
Trudno mnie się rozmawia z fanem jednego zawodnika, a nie z fanem United. W mojej głowie nie mieści się bowiem to, że ktoś może polemizować z faktem, że Rooney to gracz aż do przesady zespołowy i wcale nie tak bardzo łasy na zdobywanie bramek.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
17-05-2009 09:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
berba fan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #157
Re: Dimitar Berbatov
Twoja wola Smile
Ale to z fanem jednego zawodnika jest bardziej niż śmieszne, trochę się zagalopowałeś (jakbym powiedział, że wcale nie jesteś fanem United z powodu nick'a).
A ja wcale nie polemizuję, lecz wiem co widzę... i nie mówię, że Rooney nie gra zespołowo (choć jeżeli porównam ich obu,to chyba ustępuje akurat pod tym względem Berbatowowi). Powtórzę raz jeszcze - ani się użalam, ani szukam przyczyn, że nie strzelił dotąd więcej (jeżeli tak to zabrzmiało - naprawdę nie o to mi chodzi). Mówiłem o konkretnych sytuacjach co -przynajmniej ja- widziałem... jeżeli ty tego nie dostrzegasz, nie oznacza już, że czegoś takiego nie istnieje (nie będę przecież Cię przekonywał i szukał sposobu aby Ci to udowodnić).
17-05-2009 09:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
berba fan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #158
Re: Dimitar Berbatov
Ciekawe zestawienie przedstawia Setanta. Osobicie nie jestem zwolennikiem porównywania ich obu, ale chyba jest to nieuniknione, jeżeli przyjmuje się, że Tevez stracił miejsce na rzecz Berbatowa.
http://www.setanta.com//uk/Articles/Foo ... nid-53066/
19-05-2009 08:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
CMAXHAT Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #159
Berbatov czwarty w Top 100 Premier League 2008/2009
Top 100 ranking

Dimitar Berbatov to (w tej chwili) najbardziej zasłużony piłkarz dla Manchester United w sezonie 2008/2009 według oficjalnej statystyki Premier League, publikowana na stronie PL.
Do statystyki efektywności piłkarzy jest wykorzystywany Actim Index. W tej chwili Berbatov zajmuje prestiżową czwartą pozycję wśród 100 najbardziej wartościowych piłkarzy w Premiership.
Berbatov to najwyżej oceniony gracz czempiona Anglii Manchester United, z aktywem 586 punktów (stan z 19.05). Gwiazda "czerwonych diabli" Cristiano Ronaldo ma miejsce 11. z 517 punktami, а najlepszy piłkarz w sezonie Vidic jest na miejscu 9. z 540 p.
Ranking prowadzi napastnik Chelsea Nicolas Anelka (720 p.), na drugim miejscu jest inny gracz "niebieskich" Frank Lampard (653 p.), a na trzecim - Dirk Kuyt z Liverpoolu (630 p.).
Pozostali z MU w tym rankingu:
14. Edwin Van der Sar - 481 p.
32. Wayne Rooney - 423 p.
61. Patrice Evra - 369 p.
71. Michael Carrick - 357 p.
74. John O'Shea - 356 p.
82. Rio Ferdinand - 343 p.
84. Ryan Giggs - 342 p.
95. Darren Fletcher - 327 p.

Szczegóły nt. Actim Index i rankingu Top 100:
http://www.premierleague.com/page/ActimIndex

Bardzo proszę o fachowe komentarze.
20-05-2009 01:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #160
Re: Dimitar Berbatov
CMAXHAT napisał(a):Bardzo proszę o fachowe komentarze.

Ja komentuje tylko amatorsko, ale za jakiś czas kto to wie

Nie wiem skąd się biorą te punkty , nawet nie chcę do tego dochodzić . Taki trochę z dupy wyjęty ten ranking. Bramki ,asysty , minuty spędzone na boisku , cóż tu można liczyć .

Takie coś na podobieństwo IFFHS i tyle Wink

E: punkty z Fantasy PL -,-

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
20-05-2009 08:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #161
Re: Dimitar Berbatov
Mata napisał(a):E: punkty z Fantasy PL -,-

Przeczytałbyś zanim skomentujesz Wink / spiepszaj dziadu :x mata

Cytat:Complex mathematical formulae were devised to calculate the value of each player's contribution, match by match. In simple terms, the Actim Index comprises six calculations:

# Calculation 1 - Assesses a player's contribution to a winning team, based on points won by the team when he appeared
# Calculation 2 - Assesses a player's performance in each game, by allocating points for actions that positively contribute to a winning performance such as shots, tackles, clearances and saves. It also takes points away from players for negative actions such as yellow/red cards and shots off target
# Calculation 3 - Allocates points based on time on the pitch
# Calculation 4 - Allocates points for goal scorers
# Calculation 5 - Allocates points for assists
# Calculation 6 - Allocates points for clean sheets

Co nie zmienia faktu, że ranking 'trochę dziwny'. A niektórych i tak żadne statystyki nie przekonają. Wink

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
20-05-2009 11:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
The Special One Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #162
Re: Dimitar Berbatov
Cytat:Według hiszpańskich gazet Manchester United chce zaoferować 18 milionów funtów oraz Dymitara Berbatowa w zamian za gwiazdę Atletico Madryt Sergio Aguero.

Co wy na to? Czyżby Dymitar opuszczał Old Trafford na rzecz młodego Kuna Aguero?
Oczywiście zauważcie że to są "Hiszpańskie Gazety" więc to może być jedna wielka plotka.
10-07-2009 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #163
Re: Dimitar Berbatov
The Special One napisał(a):Oczywiście zauważcie że to są "Hiszpańskie Gazety" więc to może być jedna wielka plotka.

Bo to jest jedna wielka plotka. Gazety muszą o czymś pisać, a w przerwie między sezonami plotki transferowe to jedyne "sensacyjne" sprawy. Chociaż pośmiać się można. No ale "w każdej plotce jest ziarenko prawdy". :lol:

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
10-07-2009 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #164
Re: Dimitar Berbatov
Ja bym nie pogardził taką wymianą. Jednak sama sprawa jest mało realna.
11-07-2009 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #165
Re: Dimitar Berbatov
A ja mówię nie! Kolejna argentyńska gwiazdka za faceta ogranego w PL? Weźcie się ogarnijcie zamiast onanizować się przed youtubowskimi kompilacjami...

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
11-07-2009 12:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości