Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Michael Owen
garret9 Offline
Member
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #31
Re: Michael Owen
o ile Keano raczej wyrzucić się nie dał, a sam zamieszał z Celtikiem i końcem swojej kariery, o tyle z Becksem było jak mówił Alex: "To wszystko przez nią" baba go zniszczyła, ale obecnie mimo małego wątku z Arsenalem wierzę w jego słowa "wracając do anglii mógłbym grać tylko w manchesterze" więc Owena można traktować raczej jako typowego najemnika, związanego głównie z własną karierą, bez sentymentów, zasad, i to mi nie odpowiada, bo niemal każdy grając w MU deklarował miłość i oddanie klubowi, co niektórzy jak Wayne, Rio, Garry, Hargo chcieliby nawet zostać tu do końca kariery... ale rozumiem, że was nie razi w oczy ten jego "epizodzik" z liverpoolem w którym zabłysnął i zaistniał spoko..

michal85 napisał(a):Oferuje nam piekielną, żeby nie powiedzieć diabelską skuteczność w polu karnym. Nie mieliśmy takiego snajpera od czasu odejścia RvN. Michael to zawodnik, który porusza się raczej w obrębie pola karnego, nie kreuje gry tak jak Rooney, czy Berbatov.

O ile zgodzę się z tym, że nie jest graczem o charakterze Rooneya pracującym na całym boisku, czy berbatowa aktywnego tylko w ofensywie, o tyle porównania z VanTheMannem są nieadekwatne.. Ruuda cechowała umiejętność zastawienia się, instyknt strzelecki, odnajdywanie się w sytuacjach stworzonych do wykańczania akcji czy gra tyłem do bramki, Owen wszystkich tych cech nie posiada, aczkolwiek racja w samym polu karnym jest niezwykle groźny.

No i wracając do tych porównań z Rooneyem, to nie wiem czy czytaliście wywiady z Roo odnośnie jego roli boiskowej, ale twierdzi w nich, że chciałby zostać przesunięty na środek ataku, że wolałby już w pełni zaangażować się w ofensywę, już nie kreując gry jak dotychczas, i zastąpić strzelecko Crynaldo, więc w tym wypadku byłby to konflikt interesów z Owenem stworzonym głównie do zamykania akcji, no chyba, że to kolejny wymysł prasy i NIKT nIKT przenikt tak nie powiedział. NiGDY!

There is no Dark Side of the Moon really.. Matter of fact; it's all dark

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
06-07-2009 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #32
Re: Michael Owen
Cytat:No i wracając do tych porównań z Rooneyem, to nie wiem czy czytaliście wywiady z Roo odnośnie jego roli boiskowej, ale twierdzi w nich, że chciałby zostać przesunięty na środek ataku, że wolałby już w pełni zaangażować się w ofensywę, już nie kreując gry jak dotychczas, i zastąpić strzelecko Crynaldo, więc w tym wypadku byłby to konflikt interesów z Owenem stworzonym głównie do zamykania akcji, no chyba, że to kolejny wymysł prasy i NIKT nIKT przenikt tak nie powiedział. NiGDY!
Nie wiem gdzie czytałeś ten wywiad, ja w każdym razie w oryginale po angielsku. Sens tej wypowiedzi był taki, że Roo nie chce już grać na skrzydle tylko dużo bardziej woli występować w ataku. Konfliktu interesów nie widzę.

Cytat:bez sentymentów, zasad, i to mi nie odpowiada, bo niemal każdy grając w MU deklarował miłość i oddanie klubowi, co niektórzy jak Wayne, Rio, Garry, Hargo chcieliby nawet zostać tu do końca kariery... ale rozumiem, że was nie razi w oczy ten jego "epizodzik" z liverpoolem w którym zabłysnął i zaistniał spoko.
Osobiście już dawno przestałem czytać te farmazony o miłości do klubu, o zasadach zawodnika. Przeważnie piłkarze to prości ludzie, którzy mają jedną prostą zasadę - pobawić się i zarobić. Może dlatego z takim dystansem potrafiłem podchodzić do Teveza, który przekonał kibiców do siebie swoimi gadkami. Oczywiście są tacy zawodnicy, którzy mówią szczerze, ale dopiero czas to pokazuje.
Gdybym miał całą drużynę złożoną z Owenów to bym nie był zadowolony. Jeden Owen mi w ogóle nie wadzi. Wręcz jestem podekscytowany, że wzięliśmy zawodnika, który ma całkiem sporo do udowodnienia za darmo. I cieszy mnie to, że jest Anglikiem, bo już dawno mnie się przejadły te zagraniczne marudy. A że Scouser? Już o tym pisałem.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
06-07-2009 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #33
Re: Michael Owen
Michael Owen będzie na Old Trafford grał z numerem 7!
George Best, Bryan Robson, Eric Cantona, David Beckham, Cristiano Ronaldo- to piłkarze, którzy wcześniej nosili koszulkę z legendarnym numerem. Czy Anglik zasługuje na taki przywilej? Jak sądzicie.


Fan United od 1992 roku
13-07-2009 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #34
Re: Michael Owen
Niesamowicie zaskoczony byłem tą informacją. Nie wiem, czy nie bardziej niż samym transferem. Jak widać SAF wierzy w Michaela powierzając mu tak historyczny numer. CZy nie za duże to wyróżnienie? Ciężko powiedzieć.
Owen zdaje sobie sprawę co oznacza 7 w United, więc będzie baardzo się starać. Mam nadzieję, że zostanie podtrzymana passa znakomitych graczy którzy tą koszulkę nosili wcześniej. Jak Cristiano dostał 7 to też się wszyscy dziwili a jak wyszło wiemy Smile

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
13-07-2009 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #35
Re: Michael Owen
Myślałem, że siódemkę dostanie Valencia, albo Young jeśliby przyszedł, (co teraz jest chyba niemożliwe) a tymczasem SAF mnie zaskoczył. Nie wiem czy Owen zasługuje na taki numer, jeśli swoją grą potwierdzi słuszność wyboru sir Alexa to nie mam nic na przeciwko.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
13-07-2009 20:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #36
Re: Michael Owen
A mnie to tam specjalnie nie przeszkadza Smile Wprawdzie dostaje ją człowiek, którego już od paru lat nie lubię ( nie wiem jak to inaczej określić Tongue ) i nie chodzi tylko o jego liverpoolowską przeszłość, lecz głównie o... No wiecie, każdy chyba ma piłkarza/y za którym/i szczerze nie przepada i w moim przypadku tak właśnie jest z Owenem.

Number seven - wielcy gracze go nosili, i na pewno wielcy jeszcze dostąpią tego zaszczytu. Choć siódemka bardziej pasowałaby do pomocnika, a nie atakującego, ale mniejsza z tym.
13-07-2009 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #37
Re: Michael Owen
Ja tam specjalnie do numeru na koszulce wagi nie przywiązuje. Dostał nr 7 Owen i niech pyka. Być może Ferguson nie dając tej siódemki Valencii chciał odciążyć ekwadorczyka od porównań jakie pewnie by się nasiliły gdyby dostał ten sam numer, który nosił Ronaldo. I tak pewnie nie uniknie takich porównań ale być może presja będzie ciut mniejsza niż gdyby przywdział ten sam nr co portugalczyk.Owenowi życzę conajmniej takich zdobyczy bramkowych co poprzednik z nr 7.
13-07-2009 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pjck Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #38
To moze byc swietny interes
Ostatecznie bowiem - czemu by nie wziac tej klasy gracza na tak korzystnych warunkach? Nawet jesli ma nogi z klockow Lego...
15-07-2009 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #39
Re: Michael Owen
bardzo ciekawa teoria
Cytat:Tony Cascarino, weteran przeszło 600 gier w barwach m.in. Chelsea, Aston Villa czy Milwall uważa, że Michael Owen będzie niewidoczny w ważnych spotkaniach przeciwko Liverpoolowi, Chelsea czy Arsenalowi.

- Sprowadzenie Owena nie jest dla Manchesteru żadnym ryzykiem, to całkiem dobry interes. - powiedział Irlandczyk. - Rozumiem, dlaczego sir Alex go ściągnął, Owen zawsze będzie strzelał bramki, kiedy stworzy mu się okazje, do tego United mają już Rooneya i Berbatowa, więc Michael będzie dla nich zmiennikiem.

- Wątpliwości mam jedynie co do jego wpływu na grę Manchesteru. Owen nie jest drużynowo grającym piłkarzem, to łowca goli. Jest indywidualnością i z pewnością nie pasuje do filozofii futbolu United.

- Mogę sobie wyobrazić jak Michael strzela gole w łatwiejszych spotkaniach, przeciwko drużynom takim jak Burnley, ale wątpie żeby wpłynął na grę zespołu w najważniejszych spotkaniach przeciwko Liverpoolowi, Arsenalowi czy Chelsea. - dodał Cascarino.

- W zaciętych pojedynkach będzie niewidoczny, nie wniesie wiele do gry, co może się okazać kosztowne w skutkach dla United.


Fan United od 1992 roku
22-07-2009 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
CyberMU Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 1
Post: #40
Re: Michael Owen
A mi sie wydaje , ze Cascarino nie ma racji. Po odejsciu Cristiano potrzebujemy takiego indywidualiste i jak to zauwazyl lowce goli. Smile
Moim zdaniem idealnie pasuje Owen do naszej filozofi i nawet przeciwko Chelsea, Liverpoolowi i Arsenalowi bedzie zdobywal wazne gole. :twisted:

http://www.futbolbladihel.blogspot.com

Własne zdanie na różne tematy. Nie tylko piłkarskie. Blush
22-07-2009 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #41
Re: Michael Owen
CyberMU napisał(a):A mi sie wydaje , ze Cascarino nie ma racji. Po odejsciu Cristiano potrzebujemy takiego indywidualiste Smile
Tylko, że nasz nowy "indywidualista" różni się od "indywidualisty", który od nas odszedł. Jeśli mówię w tym kontekście o Owenie, to myślę: goleador, sęp pola karnego, jeśli mówię Ronaldo, wtedy przychodzą mi do głowy wspaniałe dryblingi, cudowne gole i rajdy. Także są różnica w tej kwestii i to spore.

CyberMU napisał(a):Moim zdaniem idealnie pasuje Owen do naszej filozofi
Coś jak van Nisterlooy Wink
23-07-2009 01:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
CyberMU Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 1
Post: #42
Re: Michael Owen
Richard napisał(a):
CyberMU napisał(a):Moim zdaniem idealnie pasuje Owen do naszej filozofi
Coś jak van Nisterlooy Wink


O to mi chodzi tylko nie zawarlem tego w swojej wypowiedzi. Wink

http://www.futbolbladihel.blogspot.com

Własne zdanie na różne tematy. Nie tylko piłkarskie. Blush
23-07-2009 01:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #43
Re: Michael Owen
Byłem bardzo zaskoczony jak dowiedziałem sie, że Owen podpisał kontrakt z United. Jak jeszcze dwa miesiące temu by mi ktoś powiedział, że Owen w przyszłym sezonie będzie grał w United to bym go wyśmiał a tu proszę Fergie nas znów zaskakuje. I przyznam sie szczerze nie byłem zbyt szczęśliwy ale z drugiej strony sprowadziliśmy go za free więc coś z tego może być.

Jak na razie spisuje sie przyzwoicie ale jak będzie w meczach o stawkę? To sie okaże może już w niedziele w meczu z Chelsea(jeżeli oczywiście zagra)
06-08-2009 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #44
Re: Michael Owen
Damian91 napisał(a):ale z drugiej strony sprowadziliśmy go za free więc coś z tego może być.
To, że był za darmochę, nie oznacza, że coś z niego będzie... Niby finansowo za wiele nie ryzykujemy, ale na tym transferze możemy się przejechać.

W każdym razie na razie prezentuje się nieźle. Niby nic nie robi, szwęda się po boisku, a tu nagle trask, prask i bramka. Szkoda tylko, że w ostatnich dwóch spotkaniach mając kilka sytuacji na zdobycie gola, nie udało mu się zdobyć żadnego. Ale sparingi w końcu nie są najważniejsze, także liczę, że w sezonie będzie lepiej.
07-08-2009 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #45
Re: Michael Owen
Richard napisał(a):ale z drugiej strony sprowadziliśmy go za free więc coś z tego może być.


To, że był za darmochę, nie oznacza, że coś z niego będzie...

Troche źle sie wyraziłem. Chodziło mi o to, że nie byłem zachwycony tym transferem ale sprowadziliśmy go za darmo a kto wie może być bardzo przydatny w przyszłym sezonie.
07-08-2009 01:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości