Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #211
Re: Filmy
Pewnie trochę nieskromnie, ale zalinkuję do tego, co napisałem o "Paranormal Activity". Kiepski film, z głupimi bohaterami, tępą Złą Siłą i bez ciekawego rozwoju akcji. Tylko stanie nad łóżkiem było trochę przerażające, ale ja się boję lunatyków i ludzi, którzy nie panują nad sobą.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
05-12-2009 01:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #212
Re: Filmy
Mam te same odczucia. [SPOILERY]Nie dość, że film trwa 86 minut, to tak naprawdę dziać zaczyna się coś koło 50 minuty. Bo wcześniej to najstraszniejszy moment był taki, że się drzwi poruszyły. Uuuu, groza. Nuda, że zasnąć można. W ogóle bez sensu było to, że wiadomo było, że coś się zaraz stanie. Jedyny moment zaskoczenia, to jak nim wyjebała w tą kamerę.

Chyba każdy kolejny nowy horror się reklamuje, jako najstarszniejszy film w historii kina.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
05-12-2009 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #213
Re: Filmy
Ale ludzie dali się nawet złapać na ten trik z przestraszoną widownią w trailerach. To było już w "Rec" i nastroiło mnie raczej negatywnie, bo hiszpański hicior też dupy nie rozerwał. Nie był zły, na pewno lepszy od "Paranormal", ale że lansowany na objawienie roku 2008 był, to oceniam surowo. Swoją drogą, kiedyś były lepsze chwyty reklamowe. Bodajże Stephen King w "Danse Macabre" pisał o tym, że przed jakimś filmem trzeba było podpisać oświadczenie, że dyrekcja kina nie ponosi winy za atak serca.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
05-12-2009 13:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #214
Re: Filmy
Obejrzałem sobie wczoraj Gran Torino. Długo czekałem, żeby w końcu zobaczyć ten film i na pewno nie żałuję. Ale też nie podzielam optymizmu co niektórych, że ten film to arcydzieło, i tak dalej. Jakoś ta fabuła wydawała mi się momentami zbyt papierowa, cukierkowa. Przez niemal całe życie Kowalski jest zapalonym rasistą, nienawidzi żółtych, a na końcu jest ich najlepszym przyjacielem? Dziwne. Rozumiem, Walt stał na straży sprawiedliwości, był prawdziwym facetem i nie godził się na takie akcje jak gwałcenie, czy katowanie niewinnych, ale to było solidnie przesadzone.
Jak napisał przedtem Kula, Eastwood pokazuje, jak to trzeba się zachowywać w niektórych sytuacjach, jak się nie patyczkować z frajerami. Ale bez przesady, nikt mi nie powie, że jeżdżenie po mieście z bronią, wpieprzanie się w nieswoje sprawy, notoryczne scysje z innymi ludźmi, których traktuje się jak śmieci (fakt, niektórzy na to zasługują), to coś tak świetnego, że trzeba się na tym wzorować. Nie wiem, czy gdybym teraz wziął glocka, pojechał na pierwszy lepszy róg, gdzie stoi dwóch wyrostków i zaczepia panienki, kazał im spierdalać, bo w przeciwnym razie odstrzelę ich łby, to żyłoby mi się bardziej udanie. OK., czułbym się lepiej, bo zrobiłem fajny uczynek, nie pozwoliłem szczurom bagiennym się plenić. Ale czy w tych czasach takie zachowanie jest mądre? Obawiam się, że na drugi dzień zanimbym zdążył o tym opowiedzieć dziewczynie, to miałbym sfajczoną chatę.
Żeby nie było - ten film ma swoje wartości. Pokazuje odwagę, męstwo, charakter. Bezinteresowne dobro przede wszystkim. Ale jak dla mnie, to troszkę za mało, spodziewałem się czegoś lepszego. 7/10.

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
20-12-2009 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #215
Re: Filmy
Avatar - byłem dzisiaj i serdecznie polecam. 160 minut zleciało jak z bicza strzelił, a biorąc pod uwagę fakt, że filmów s-f nie trawię, to już w ogóle zdziwienie ogromne. Momentami przewidywalny, co jest chyba jedynym minusem tego filmu. Cała reszta super. Efekty specjalne :shock: :shock: :shock: , dobra gra aktorska i zajebista fabuła. Dawno nie byłem na czymś tak dobrym w kinie.

Aha, idźcie sobie na 3D, bo efekty muszą być porażające. Ja byłem na zwykłym seansie, a i tak niektóre momenty to wielkie wow było.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
29-12-2009 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #216
Re: Filmy
Ja właśnie wracam z Avatara w IMAXie. Ma-sa-kra. Dosłownie wgniata w fotel. Walić szampową fabułę - nie o to chodzi. Dawno tak dobrze się nie bawiłem w kinie. Efeky i 3D? 11/10 Tongue

Polecam IMAX - podejrzewam, że w 2D traci się 70% frajdy. W zwykłym digital 3D ponoć też znacznie gorzej niż w imaxie (tak mówił kumpel co był n obu wersjach)

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
31-12-2009 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #217
Re: Filmy
Daj mi w Bydgoszczy IMAXA Smile.
31-12-2009 01:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #218
Re: Filmy
Ja byłem na "Avatarze" i nie zachwycił jakoś. Przede wszystkim, nie polubiłem tych niebieskich dzikusów. Wyglądają jak brzydcy ludzie, a ja takich nie lubię. Poza tym, to dzikusy. Po stronie evil korpo też nie mogłem stać, bo jest zła. Więc cały film byłem bezstronny i mogłem podziwiać efekty specjalne i tę latynoską pilotkę najwyżej. Ale jak na "Pokahontas w kosmosie" to spoko.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
29-01-2010 17:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #219
Re: Filmy
Jeśli ktoś nie widział to obowiązkowa pozycja. Żółty Szalik z Januszem Gajosem i Krystyną Jandą w rolach głównych.
[Obrazek: 7007739.3.jpg?l=1185190085000]

Krótki fragment, może najlepszy z filmu.
http://www.youtube.com/watch?v=5hcjapZ-oVQ


Fan United od 1992 roku
02-03-2010 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #220
Re: Filmy
fidain napisał(a):Polecam IMAX - podejrzewam, że w 2D traci się 70% frajdy. W zwykłym digital 3D ponoć też znacznie gorzej niż w imaxie (tak mówił kumpel co był n obu wersjach)

Podziwiam kumpla, że to wytrzymał. Ja już pod koniec nie mogłem, choć byłem tylko raz.
03-03-2010 02:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #221
Re: Filmy
Ja z filmów polecę tylko polskie kino: Rewers i Generał Nil. Dwa genialne filmy z świetnymi rolami głównych bohaterów. Obydwa utrzymane mniej więcej w tej samej konwencji. Władzę obejmuje komuna, Bierut tworzy zatwiardziały komunizm i propaguje socrealizm. Usuwa byłych żołnierzy AK, generałów i dowódców(Generał Nil), bo boi sie wybuchu powstań z ramienia wspomnianej organizacji. Tworzy własną służbę bezpieczeństwa, która ma wiedzieć wszystko o wszystkich, by władza mogła czuć się bezpiecznie (Rewers). Naprawdę polecam, o ile Generał Nil jest filmem o jasnym przekazie, ukazującym tragedię człowieka, o tyle Rewers to kino nieco groteskowe, z fenomenalną rolą Marcina Dorocińskiego. Naprawdę dwa filmy, które warto obejrzeć.

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
03-03-2010 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #222
Re: Filmy
Rewers wydał mi się słaby.
SPOILER!a Agata Buzek jest ochydna i wygląda jak czapla.!SPOILER

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
03-03-2010 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #223
Re: Filmy
A Janda stara i ma głos jak nałogowy palacz, i co z tego? Jak na moje, Buzkowa jest pozytywnym zaskoczeniem tego filmu. Po jej wyczynach w operach mydlanych TVNu, skazałem ją na uczestnictwo w co najwyżej Plebanii, a tu wytrysnęła jebana. Mi ten film się podobał, był inny niż zwykle, ponadto, jak ktoś interesuje się historią PRLu, może Cię dużo nauczyć. No i łamie strasznie obyczaje.

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
03-03-2010 17:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #224
Re: Filmy
Ja byłem wczoraj na Tricku, nie polecam. Może miałem słabszy dzień, ale fabuła lekko przekombinowana i ogólnie szału nie ma. Jeżeli chodzi o polski film, to godna polecenia jest "Kołysanka" jedna z lepszych komedii z naszego kraju, jakie widziałem ostatnio.

Widział ktoś z was może "Beats of freedom" ?
14-03-2010 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rooney91 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #225
Re: Filmy
Z polskich to potwierdzam, ze General Nil bardzo dobry. Daje do myslenia! A ze smiesznych to w miare nowy "Ile wazy kon trojanski" daje rade zwlaszcza jak zobaczylem malego Roberta Kubice :lol:
28-03-2010 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości